Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

20 lutego 2008 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Matka z dziećmi potrzebuje pomocy

0 8 A A

Pani Bożena utrzymuje się z zasiłku alimentacyjnego. Większość pieniędzy wydaje na leki dla dzieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na kupno opału nie starcza już pieniędzy, a na pomoc opieki społecznej liczyć nie może.


Kiedy ją wczoraj odwiedziliśmy, właśnie wkładała do pieca ostatnie kawałki drewna. - Modlę się tylko, aby było cieplej - mówi pani Bożena. - Wtedy idzie mniej opału. Nie wiem co zrobię, jak mróz ściśnie, bo przecież zima jeszcze się nie skończyła.

Lucyna Kozaczuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie twierdzi, że w tej chwili nie da się nic zrobić. - Ta pani i tak dostaje od nas dużą pomoc. Niestety, nie kwalifikuje się do otrzymania większej dotacji, bo jej dochód w ubiegłym roku kilkakrotnie przekroczył 351 zł na osobę miesięcznie.

Pani Bożena otrzymała 19 tys. zł zaległych alimentów. - Pieniądze dostałam w czerwcu - mówi. - Szybko się rozeszły, bo musiałam uregulować długi. Część poszła na zwrot zaliczki alimentacyjnej. Kupiłam dzieciom łóżka i nową pościel. Teraz zostałam bez pieniędzy. A moje dzieci cały czas chorują. Nie stać mnie już nawet na leki dla nich.

Kobieta razem z czwórką dzieci mieszka przy ul. Rolniczej w tak zwanych słomiakach. Pracownicy MOPR doskonale wiedzą, że warunki tam panujące nie są najlepsze. - Całe mieszkanie wymaga gruntownego remontu - dodaje Kozaczuk. - Ale mimo wszystko ta pani nie ma szans na lokal zastępczy, czy chociażby zamianę mieszkania na inne. Są rodziny, którym leje się na głowę, a w domu hula wiatr. Im trzeba pomóc w pierwszej kolejności.

Pani Bożena nie może zrozumieć, dlaczego inni dostają zapomogi, a ona nie. - Takie są przepisy - tłumaczy dyrektor MOPR. - Pomoc materialną możemy tej pani przyznać dopiero w czerwcu. Do tej pory musi radzić sobie sama. A jeżeli uważa, że ją krzywdzimy, zawsze może złożyć odwołanie od naszej decyzji. Kozaczuk dodaje, że mimo wszystko ośrodek nie odwrócił się od kobiety. - Przez cały czas opłacamy dzieciom posiłki w szkole. Płacimy też częściowo za przedszkole.

Pani Bożena nie pracuje. Jej najmłodsze dziecko ma siedem miesięcy. - Zacznę szukać pracy jak skończy rok - deklaruje kobieta. - Nie mam żadnego wyuczonego zawodu, ale myślę, że urząd pracy jakoś mi pomoże. W końcu tyle teraz jest szkoleń dla takich osób jak ja - mówi z nadzieją.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~manjaa~ / 21 lutego 2008 o 20:21
0
Nic nie piszą o ojcu.
Avatar
społecznik / 21 lutego 2008 o 16:22
0
A co to za artykuł?Chyba wyssany z palca (choć takie przypadki się zdarzają.
Szkoda,że autor tej opowiastki nie napisał najważniejszego,a mianowicie w jakiej miejscowości to się dzieje
Avatar
Grzesiek / 21 lutego 2008 o 13:15
0
andzia napisał:
Ale z ciebie bezduszny egoista "Grzesiu". wiecie czego właśnie brakuje w naszym polskim społeczeństwie: współczucia i zrozumienia.W naszym kraju króluje hamstwo i egoizm. Choć troche zrozumienia dla drugiego człowieka. Ciekawe co Ty byś zrobił na miejscu Tej kobiety, czy też byś tak cwaniakował??Współczuje tej Kobiecie, sama mam dzieci i ich dobro jest dla mnie najważniejsze-dlatego rozumie co ona przeżywa i nie chciałabym być na jej miejscu. Okażcie choć odrobinę współczucia..


Ależ jej współczuje. Zdaje sobie doskonale sprawę w jakiej sie znalazła sytuacji i to doskonale rozumiem. Najbardziej żal mi dzieci, które są przecież zupełnie niewinne zaistniałem sytuacji. Nie rozumiem jednak dlaczego ona tak bezmyślnie postępuje i dlaczego ja Pan i Pani (czyt. społeczeństwo) ma za jej błędy płacić. Niestety, na wszystko trzeba sobie zapracować. Nikt nikomu w życiu niczego nie daje za darmo, a ta kobieta nie jest już dzieckiem. Bądźmy realistami, za każdy swój błąd trzeba wcześniej czy później zapłacić.


Ależ jej współczuje. Zdaje sobie doskonale sprawę w jakiej sie znalazła sytuacji i to doskonale rozumiem. Najbardziej żal mi dzieci, które są przecież zupełnie niewinne zaistniałem sytuacji. Nie rozumiem jednak dlaczego ona tak bezmyślnie postępuje i dlaczego ja Pan i Pani (czyt. społeczeństwo) ma za jej błędy płacić. Niestety, na wszystko trzeba sobie zapracować. Nikt nikomu w życiu niczego nie daje za darmo, a ta kobieta nie jest już dzieckiem. Bądźmy realistami, za każdy swój błąd trzeba wcześniej czy później za... rozwiń
Avatar
andzia / 21 lutego 2008 o 11:40
0
Ale z ciebie bezduszny egoista "Grzesiu". wiecie czego właśnie brakuje w naszym polskim społeczeństwie: współczucia i zrozumienia.W naszym kraju króluje hamstwo i egoizm. Choć troche zrozumienia dla drugiego człowieka. Ciekawe co Ty byś zrobił na miejscu Tej kobiety, czy też byś tak cwaniakował??Współczuje tej Kobiecie, sama mam dzieci i ich dobro jest dla mnie najważniejsze-dlatego rozumie co ona przeżywa i nie chciałabym być na jej miejscu. Okażcie choć odrobinę współczucia..
Avatar
czytelniczka / 21 lutego 2008 o 10:24
0
jA JAK BYM DOSTAŁA 19 TYŚ ODRAZU KUPIŁABYM PARE TON WĘGLA , A DOPIERO PÓŻNIEJ RESZTE ŻECZY, TERZ PALE W DWÓCH TAKICH PIECACH , A POŚCIEL CZY MEBLE MOŻNA KUPIĆ TANIO, WIELE ŻECZY LUDZIE ODDAJA ,TEŻ WYCHOWUJE DZIECI SAMA I JNACZEJ BY ZAGOSPODAROWAŁA TAKĄ KWOTĄ PIENIĘDZY
Avatar
matka / 21 lutego 2008 o 09:50
0
ja też wychowuję sama troje dzieci na opał miesięcznie wydaję 300zł, mam dziecko niepełnosprawne ,czasami na leki nie starcza, a to co pisze ten pan to bzdura bo mnie trż zostawił mąż gdy okazało się że córka jest chora ,i co miałam zrobić ,w opiece też przekraczam dochód , nie winie ich za to bo takie są przepisy. NA przyszłość prosze nie krytykować kogoś ,kto i tak ma ciężko
Avatar
Grzesiek / 21 lutego 2008 o 09:47
0
Bardzo słuszne podejście. Teraz jest tyle zajęć, że nawet bez wyuczonego zawodu można sobie dorobić parę groszy (choćby sprzątanie po kilka godzin dziennie). Po za tym te 19 tysięcy to nie mały pieniądz. Jeśli się kupuje nowa pościel, czy meble, to nic dziwnego, że potem nie wystarcza na podstawowe potrzeby jak np. leki.
Myślenie nie boli, ale boli brak myślenia. Może ta kobieta w końcu nauczy się, że za darmo w życiu nic nie ma. Dość mam już utrzymywania z moich podatków takowych osób. W życiu zawsze musiałem sobie sam radzić i tak jest do dziś. Ta pani nie jest kaleką, czy osobą ułomną. Jeśli chce mieć dzieci, to niech ponosi konsekwencje swoich decyzji. A jeśli nie chce, to przecież środki antykoncepcyjne majątku nie kosztują.
Bardzo słuszne podejście. Teraz jest tyle zajęć, że nawet bez wyuczonego zawodu można sobie dorobić parę groszy (choćby sprzątanie po kilka godzin dziennie). Po za tym te 19 tysięcy to nie mały pieniądz. Jeśli się kupuje nowa pościel, czy meble, to nic dziwnego, że potem nie wystarcza na podstawowe potrzeby jak np. leki.
Myślenie nie boli, ale boli brak myślenia. Może ta kobieta w końcu nauczy się, że za darmo w życiu nic nie ma. Dość mam już utrzymywania z moich podatków takowych osób. W życiu zawsze musiałem sobie sam radzić i tak je... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2008 o 09:24
0
JA ROZUMIEM WSZYSTKO , ALE GDZIE TATUŚ DZIECI PRZECIEŻ NAJMŁODZSZE MA 7 MIESIĘCY, ABY TO DZIECKO SIE NARODZIŁO TO TATUŚ CHYBA TROCHE W TYM DOMU MIESZKAŁ , NO BOŻE MÓJ A JEŻELI TAK CIĘŻKO TO PO CO ............................?? PRZECIEŻ OPIEKA NIE MA OBOWIĄZKU UTRZYMAC CAŁE ŻYCIE , PRZECIEŻ NA TO IDĄ TEŻ MOJE PODATKI, JA MUSZĘ UTRZYMAĆ RODZINE , PRACUJĄC PRAWIE 24 GODZINY NA DOBE I NAWET NIE MAMA OCHOTY NA IGRASZKI , TROCHĘ ROZUMU UŻYJCIE
Avatar
~manjaa~ / 21 lutego 2008 o 20:21
0
Nic nie piszą o ojcu.
Avatar
społecznik / 21 lutego 2008 o 16:22
0
A co to za artykuł?Chyba wyssany z palca (choć takie przypadki się zdarzają.
Szkoda,że autor tej opowiastki nie napisał najważniejszego,a mianowicie w jakiej miejscowości to się dzieje
Avatar
Grzesiek / 21 lutego 2008 o 13:15
0
andzia napisał:
Ale z ciebie bezduszny egoista "Grzesiu". wiecie czego właśnie brakuje w naszym polskim społeczeństwie: współczucia i zrozumienia.W naszym kraju króluje hamstwo i egoizm. Choć troche zrozumienia dla drugiego człowieka. Ciekawe co Ty byś zrobił na miejscu Tej kobiety, czy też byś tak cwaniakował??Współczuje tej Kobiecie, sama mam dzieci i ich dobro jest dla mnie najważniejsze-dlatego rozumie co ona przeżywa i nie chciałabym być na jej miejscu. Okażcie choć odrobinę współczucia..


Ależ jej współczuje. Zdaje sobie doskonale sprawę w jakiej sie znalazła sytuacji i to doskonale rozumiem. Najbardziej żal mi dzieci, które są przecież zupełnie niewinne zaistniałem sytuacji. Nie rozumiem jednak dlaczego ona tak bezmyślnie postępuje i dlaczego ja Pan i Pani (czyt. społeczeństwo) ma za jej błędy płacić. Niestety, na wszystko trzeba sobie zapracować. Nikt nikomu w życiu niczego nie daje za darmo, a ta kobieta nie jest już dzieckiem. Bądźmy realistami, za każdy swój błąd trzeba wcześniej czy później zapłacić.


Ależ jej współczuje. Zdaje sobie doskonale sprawę w jakiej sie znalazła sytuacji i to doskonale rozumiem. Najbardziej żal mi dzieci, które są przecież zupełnie niewinne zaistniałem sytuacji. Nie rozumiem jednak dlaczego ona tak bezmyślnie postępuje i dlaczego ja Pan i Pani (czyt. społeczeństwo) ma za jej błędy płacić. Niestety, na wszystko trzeba sobie zapracować. Nikt nikomu w życiu niczego nie daje za darmo, a ta kobieta nie jest już dzieckiem. Bądźmy realistami, za każdy swój błąd trzeba wcześniej czy później za... rozwiń
Avatar
andzia / 21 lutego 2008 o 11:40
0
Ale z ciebie bezduszny egoista "Grzesiu". wiecie czego właśnie brakuje w naszym polskim społeczeństwie: współczucia i zrozumienia.W naszym kraju króluje hamstwo i egoizm. Choć troche zrozumienia dla drugiego człowieka. Ciekawe co Ty byś zrobił na miejscu Tej kobiety, czy też byś tak cwaniakował??Współczuje tej Kobiecie, sama mam dzieci i ich dobro jest dla mnie najważniejsze-dlatego rozumie co ona przeżywa i nie chciałabym być na jej miejscu. Okażcie choć odrobinę współczucia..
Avatar
czytelniczka / 21 lutego 2008 o 10:24
0
jA JAK BYM DOSTAŁA 19 TYŚ ODRAZU KUPIŁABYM PARE TON WĘGLA , A DOPIERO PÓŻNIEJ RESZTE ŻECZY, TERZ PALE W DWÓCH TAKICH PIECACH , A POŚCIEL CZY MEBLE MOŻNA KUPIĆ TANIO, WIELE ŻECZY LUDZIE ODDAJA ,TEŻ WYCHOWUJE DZIECI SAMA I JNACZEJ BY ZAGOSPODAROWAŁA TAKĄ KWOTĄ PIENIĘDZY
Avatar
matka / 21 lutego 2008 o 09:50
0
ja też wychowuję sama troje dzieci na opał miesięcznie wydaję 300zł, mam dziecko niepełnosprawne ,czasami na leki nie starcza, a to co pisze ten pan to bzdura bo mnie trż zostawił mąż gdy okazało się że córka jest chora ,i co miałam zrobić ,w opiece też przekraczam dochód , nie winie ich za to bo takie są przepisy. NA przyszłość prosze nie krytykować kogoś ,kto i tak ma ciężko
Avatar
Grzesiek / 21 lutego 2008 o 09:47
0
Bardzo słuszne podejście. Teraz jest tyle zajęć, że nawet bez wyuczonego zawodu można sobie dorobić parę groszy (choćby sprzątanie po kilka godzin dziennie). Po za tym te 19 tysięcy to nie mały pieniądz. Jeśli się kupuje nowa pościel, czy meble, to nic dziwnego, że potem nie wystarcza na podstawowe potrzeby jak np. leki.
Myślenie nie boli, ale boli brak myślenia. Może ta kobieta w końcu nauczy się, że za darmo w życiu nic nie ma. Dość mam już utrzymywania z moich podatków takowych osób. W życiu zawsze musiałem sobie sam radzić i tak jest do dziś. Ta pani nie jest kaleką, czy osobą ułomną. Jeśli chce mieć dzieci, to niech ponosi konsekwencje swoich decyzji. A jeśli nie chce, to przecież środki antykoncepcyjne majątku nie kosztują.
Bardzo słuszne podejście. Teraz jest tyle zajęć, że nawet bez wyuczonego zawodu można sobie dorobić parę groszy (choćby sprzątanie po kilka godzin dziennie). Po za tym te 19 tysięcy to nie mały pieniądz. Jeśli się kupuje nowa pościel, czy meble, to nic dziwnego, że potem nie wystarcza na podstawowe potrzeby jak np. leki.
Myślenie nie boli, ale boli brak myślenia. Może ta kobieta w końcu nauczy się, że za darmo w życiu nic nie ma. Dość mam już utrzymywania z moich podatków takowych osób. W życiu zawsze musiałem sobie sam radzić i tak je... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2008 o 09:24
0
JA ROZUMIEM WSZYSTKO , ALE GDZIE TATUŚ DZIECI PRZECIEŻ NAJMŁODZSZE MA 7 MIESIĘCY, ABY TO DZIECKO SIE NARODZIŁO TO TATUŚ CHYBA TROCHE W TYM DOMU MIESZKAŁ , NO BOŻE MÓJ A JEŻELI TAK CIĘŻKO TO PO CO ............................?? PRZECIEŻ OPIEKA NIE MA OBOWIĄZKU UTRZYMAC CAŁE ŻYCIE , PRZECIEŻ NA TO IDĄ TEŻ MOJE PODATKI, JA MUSZĘ UTRZYMAĆ RODZINE , PRACUJĄC PRAWIE 24 GODZINY NA DOBE I NAWET NIE MAMA OCHOTY NA IGRASZKI , TROCHĘ ROZUMU UŻYJCIE
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 3 7

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 1 0

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 143 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 1

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 7 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 8

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 8 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie
21 września 2018, 17:00

Filip Springer w Zielonej Sali Wykładowej w Lublinie 2 0

W piątek, 21 września, Pracownia W Przestrzeni zaprasza do Zielonej Sali Wykładowej (róg ulicy Cyruliczej i Furmańskiej) na rozmowę z reporterem i fotografem Filipem Springerem. Początek pierwszego spotkania w ramach projektu „Mistrzowie Mówią” o godz. 17. Wstęp wolny.

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł

Nie zapłacili mu, więc zabrał koparkę wartą 70 tys. zł 0 3

Mieszkaniec Ryk nie otrzymał wynagrodzenia, więc przywłaszczył sobie koparkę wartą 70 tys. zł. Teraz 40-latek ma spore problemy

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!