Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 stycznia 2008 r.
18:46
Edytuj ten wpis

Narciarze czekają na swoją dolinę

0 6 A A

Dobra wiadomość dla mieszkańców miasta. Coraz bardziej realny staje się pomysł urządzenia w Kumowej Dolinie tras dla narciarzy,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
wyciągu i toru saneczkowego.

Zygmunt Lisowski, szef Biura Inwestycji Miejskich, ma już na swoim biurku rozrysowaną przez zakopiańskich fachowców koncepcję urządzenia ośrodka sportów zimowych. Projektanci proponują tam dwie trasy zjazdowe, orczykowy wyciąg i stok dla saneczkarzy.

Przedsięwzięcie to ma już swoją wieloletnią historię. W swoim czasie zakupiono nawet wyciąg narciarski, ale nigdy go nie zainstalowano. Okazało się, że kiedy pracownicy MOSiR zaczęli czyścić stok z drzewek, przybiegł leśniczy i wszystkich przepędził. Wyszło na to, że źle odczytali mapy i weszli leśnikom w szkodę.

- Aby wybudować ośrodek zgodnie z gotową już koncepcją, musimy porozumieć się nie tylko z leśnikami, ale i gminą Chełm - mówi Lisowski. - Samego miejskiego gruntu nie wystarczy.

Lisowski podkreśla, że sporządzenie koncepcji to dopiero pierwszy krok na drodze do gotowego ośrodka. Projektanci mają mu jeszcze dostarczyć wycenę kosztów przedsięwzięcia. Dopiero wówczas okaże się, czy miasto stać na urządzenie zimowego centrum, a jeśli tak, to kiedy. Tymczasem na wydatki związane z budową ośrodka w tegorocznym budżecie zapisano zaledwie około 5 tys. zł. Przeznaczono je na kolejne opracowanie, tym razem programu funkcjonalnego i użytkowego.

Planowany ośrodek to nie tylko trasy zjazdowe, tor saneczkowy i wyciąg narciarski. Potrzebne będzie także oświetlenie terenu, parking, zaplecze sanitarne i gastronomiczne oraz potężne zbiorniki z wodą do produkcji śniegu. Mało tego, autorzy koncepcji zasugerowali także zainstalowanie na stoku rynny zjazdowej zimą dla saneczkarzy, a w pozostałych porach roku dla amatorów zjazdów na wózkach.

O tym, że w Chełmie jest potrzebny ośrodek sportów zimowych może świadczyć chociażby liczba samochodów na chełmskich numerach, parkowanych w czasie weekendów w Bobliwie.

- Czasami tam jeździmy, aby utrzymać narciarską formę - mówią Mirosława i Karol Dromlewscy. - Jeśli czas nam pozwala wybieramy Bieszczady, a od święta Krynicę bądź Zakopane. Kochamy narciarstwo i wierzymy, ze przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli uprawiać je również w Chełmie.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nartownik / 21 października 2008 o 10:21
0
ja chetnie pojezdze, a do Bobliwa Z Chłema jest jednak kawałek
Avatar
~chełmianin~ / 18 stycznia 2008 o 23:24
0
Tak lepiej nic nie robić, bo niby po co? Pewnie, Chełm powinien zostać taki jaki jest. Nie rozwijany, bez nowatorskich pomysłów, w stagnacji, bez obcych kapitałów, bez pomysłów. Prawda jest jednak inna, trzeba patrzeć perspektywistycznie, tak by miasto stało się atrakcyjne dla swoich mieszkańców, tak by nie musieli jechać gdzieś na niby narty np. do Bobliwa, podczas gdy mogliby mieć to na miejscu. Niech Chełm zacznie się w końcu rozwijać, a nie stać w miejscu.
Tak lepiej nic nie robić, bo niby po co? Pewnie, Chełm powinien zostać taki jaki jest. Nie rozwijany, bez nowatorskich pomysłów, w stagnacji, bez obcych kapitałów, bez pomysłów. Prawda jest jednak inna, trzeba patrzeć perspektywistycznie, tak by miasto stało się atrakcyjne dla swoich mieszkańców, tak by nie musieli jechać gdzieś na niby narty np. do Bobliwa, podczas gdy mogliby mieć to na miejscu. Niech Chełm zacznie się w końcu rozwijać, a nie stać w miejscu. rozwiń
Avatar
hej / 18 stycznia 2008 o 23:00
0
szkoda tylko ze z roku na roku śniegu coraz mniej i pieniądze w błoto pójdą. Niech, za małą część tej niewydarzonej inwestycji, lodowisko przy każdej szkole powstanie, ale nie.... , bo to za tanie i fachowcy z obcych miast nie przyjadą....
Avatar
wyrocznia@forum.dziennik.p / 18 stycznia 2008 o 08:08
0
Człowieku, masz rację - ale! Czy możesz powiedzieć w jaki inny sposób można wyprowadzić pieniądze z Urzędu Miasta? Taka inwestycja pozwoli na wyczyszczenie Miejskiej Kasy, przetargi, zlecenia itd. Moim zdaniem za każdym pomysłem powinno być nazwisko i przynależność partyjna, wtedy będzie wiadome wszystko. Co raz to pojawiają się jakieś "fajne" wiadomości - niedawno budowano składowisko eternitu i gdyby nie mieszkańcy to pewnie już bylibyśmy zatruwani. W Chełmie potrzebny jest GOSPODARZ i to od zaraz a nie dziwne pomysły.
Avatar
carlos / 17 stycznia 2008 o 12:07
0
A ileż tego stoku będzie.. ? Czy rzeczywiście opłaca się wyrzucać pieniądze na coś, co nie dość, że będzie wykorzystywane tylko połowicznie (zważywszy na zimę) to w dodatku na pewno nie będzie lepsze niż stok w Bobliwie do którego jest przecież nie tak daleko. Jeśli kogoś stać na narty i cały ten sprzęt to na pewno ma samochód, a wówczas nie jest problemem pojechać w miejsce dużo lepsze kilkanaście kilometrów! Może źle myślę, ale chyba nie jest to szczęśliwy pomysł... Poza tym podpieranie się tym, iż pomysł ma uzasadnienie wcześniejszymi staraniami o zorganizowanie czegoś takiego, nie jest wg mnie dobrym. Przecież kiedyś nie kierowano się - z reguły - przesłankami ekonomicznymi ani utylitarnymi - tylko ktoś "wymyślał" daną inwestycję i miała ona być bez oglądania się na potrzeby czy sens. A tak całkiem reasumując, to w momencie gdy nie ma pieniędzy na inne - istniejące - inwestycje ( vide stadion miejski), czy sensem jest rozpoczynać inne? Nie rozsądniej jest wydać pieniądze na ulepszenie lub remont czegoś co bardziej by służyło mieszkańcom - i w dodatku ich większej ilości....
A ileż tego stoku będzie.. ? Czy rzeczywiście opłaca się wyrzucać pieniądze na coś, co nie dość, że będzie wykorzystywane tylko połowicznie (zważywszy na zimę) to w dodatku na pewno nie będzie lepsze niż stok w Bobliwie do którego jest przecież nie tak daleko. Jeśli kogoś stać na narty i cały ten sprzęt to na pewno ma samochód, a wówczas nie jest problemem pojechać w miejsce dużo lepsze kilkanaście kilometrów! Może źle myślę, ale chyba nie jest to szczęśliwy pomysł... Poza tym podpieranie się tym, iż pomysł ma uzasadnienie wcześniejszymi... rozwiń
Avatar
bzpo / 17 stycznia 2008 o 11:20
0
A jak długi będzie ten stok?
Avatar
nartownik / 21 października 2008 o 10:21
0
ja chetnie pojezdze, a do Bobliwa Z Chłema jest jednak kawałek
Avatar
~chełmianin~ / 18 stycznia 2008 o 23:24
0
Tak lepiej nic nie robić, bo niby po co? Pewnie, Chełm powinien zostać taki jaki jest. Nie rozwijany, bez nowatorskich pomysłów, w stagnacji, bez obcych kapitałów, bez pomysłów. Prawda jest jednak inna, trzeba patrzeć perspektywistycznie, tak by miasto stało się atrakcyjne dla swoich mieszkańców, tak by nie musieli jechać gdzieś na niby narty np. do Bobliwa, podczas gdy mogliby mieć to na miejscu. Niech Chełm zacznie się w końcu rozwijać, a nie stać w miejscu.
Tak lepiej nic nie robić, bo niby po co? Pewnie, Chełm powinien zostać taki jaki jest. Nie rozwijany, bez nowatorskich pomysłów, w stagnacji, bez obcych kapitałów, bez pomysłów. Prawda jest jednak inna, trzeba patrzeć perspektywistycznie, tak by miasto stało się atrakcyjne dla swoich mieszkańców, tak by nie musieli jechać gdzieś na niby narty np. do Bobliwa, podczas gdy mogliby mieć to na miejscu. Niech Chełm zacznie się w końcu rozwijać, a nie stać w miejscu. rozwiń
Avatar
hej / 18 stycznia 2008 o 23:00
0
szkoda tylko ze z roku na roku śniegu coraz mniej i pieniądze w błoto pójdą. Niech, za małą część tej niewydarzonej inwestycji, lodowisko przy każdej szkole powstanie, ale nie.... , bo to za tanie i fachowcy z obcych miast nie przyjadą....
Avatar
wyrocznia@forum.dziennik.p / 18 stycznia 2008 o 08:08
0
Człowieku, masz rację - ale! Czy możesz powiedzieć w jaki inny sposób można wyprowadzić pieniądze z Urzędu Miasta? Taka inwestycja pozwoli na wyczyszczenie Miejskiej Kasy, przetargi, zlecenia itd. Moim zdaniem za każdym pomysłem powinno być nazwisko i przynależność partyjna, wtedy będzie wiadome wszystko. Co raz to pojawiają się jakieś "fajne" wiadomości - niedawno budowano składowisko eternitu i gdyby nie mieszkańcy to pewnie już bylibyśmy zatruwani. W Chełmie potrzebny jest GOSPODARZ i to od zaraz a nie dziwne pomysły.
Avatar
carlos / 17 stycznia 2008 o 12:07
0
A ileż tego stoku będzie.. ? Czy rzeczywiście opłaca się wyrzucać pieniądze na coś, co nie dość, że będzie wykorzystywane tylko połowicznie (zważywszy na zimę) to w dodatku na pewno nie będzie lepsze niż stok w Bobliwie do którego jest przecież nie tak daleko. Jeśli kogoś stać na narty i cały ten sprzęt to na pewno ma samochód, a wówczas nie jest problemem pojechać w miejsce dużo lepsze kilkanaście kilometrów! Może źle myślę, ale chyba nie jest to szczęśliwy pomysł... Poza tym podpieranie się tym, iż pomysł ma uzasadnienie wcześniejszymi staraniami o zorganizowanie czegoś takiego, nie jest wg mnie dobrym. Przecież kiedyś nie kierowano się - z reguły - przesłankami ekonomicznymi ani utylitarnymi - tylko ktoś "wymyślał" daną inwestycję i miała ona być bez oglądania się na potrzeby czy sens. A tak całkiem reasumując, to w momencie gdy nie ma pieniędzy na inne - istniejące - inwestycje ( vide stadion miejski), czy sensem jest rozpoczynać inne? Nie rozsądniej jest wydać pieniądze na ulepszenie lub remont czegoś co bardziej by służyło mieszkańcom - i w dodatku ich większej ilości....
A ileż tego stoku będzie.. ? Czy rzeczywiście opłaca się wyrzucać pieniądze na coś, co nie dość, że będzie wykorzystywane tylko połowicznie (zważywszy na zimę) to w dodatku na pewno nie będzie lepsze niż stok w Bobliwie do którego jest przecież nie tak daleko. Jeśli kogoś stać na narty i cały ten sprzęt to na pewno ma samochód, a wówczas nie jest problemem pojechać w miejsce dużo lepsze kilkanaście kilometrów! Może źle myślę, ale chyba nie jest to szczęśliwy pomysł... Poza tym podpieranie się tym, iż pomysł ma uzasadnienie wcześniejszymi... rozwiń
Avatar
bzpo / 17 stycznia 2008 o 11:20
0
A jak długi będzie ten stok?
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów

Lublin: Pokłóciła się z chłopakiem, nasłała na niego bandytów 0 0

Świąteczna impreza mogła zakończyć się tragedią. Mieszkanka Lublina pokłóciła się ze swoim partnerem, po czym nasłała na niego dwóch recydywistów – ustalili śledczy. Skatowany mężczyzna trafił do szpitala

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje

Tragiczny finał wycinki drzew. 19-latek nie żyje 6 2

Tragiczny wypadek podczas wycinki drzew. Zginął 19-latek.

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie

Wybory 2018. Beata Szydło w czwartek na pl. Litewskim Lublinie 0 9

Do Lublina przyjedzie wicepremier Beata Szydło

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala

Rolnik włożył rękę w maszynę. Trafił do szpitala 0 0

Mężczyzna włożył rękę do maszyny wykopującej ziemniaki. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu

Puchar Polski: Polesie Kock kontra Wisła Puławy, półfinały w Zamościu 5 0

W środę odbędą się jeszcze trzy mecze Pucharu Polski. W okręgu lubelskim w ramach trzeciej rundy Polesie Kock zmierzy się z Wisłą Puławy (godz. 16). A w Zamościu do rozegrania są już półfinały

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti
29 września 2018, 19:00

Koncert Deep i Zbyszek Kowalczyk w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 29 września o godz. 19 w Klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią Deep i Zbyszek Kowalczyk. - To będzie rockowo-bluesowa eksplozja! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze?

Prezydent Zamościa i zastępca prezydenta Lublina złamali prawo wyborcze? 1 3

O możliwym złamaniu przepisów przez prezydenta Zamościa i zastępcę prezydenta Lublina alarmuje komisarzy wyborczych Fundacja Wolności. Podejrzewa podwójne finansowanie kampanii

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut

Urodziła córkę, zawinęła w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut 78 9

Po porodzie zawinęła córkę w ręczniki i schowała w szufladzie. Dziecko konało kilkanaście minut. Weronika B. – studentka z Lublina – miała w środę stanąć przed sądem. Jest oskarżona o zabójstwo.

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka
galeria

Tragiczny wypadek. Ciągnik zgniótł 68-latka 1 7

W miejscowości Kaczórki doszło do tragicznego wypadku. Ciągnik zgniótł 68-latka

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera

Motor gra w środę z Granitem Bychawa w Pucharze Polski i szuka nowego trenera 9 5

W poniedziałek trzęsienie ziemi, a w środę trzeba grać kolejny mecz. W ramach trzeciej rundy Pucharu Polski LZPN Motor zmierzy się na wyjeździe z Granitem Bychawa. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.15

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump
film

Prezydent Duda w USA. Zaproponował stworzenie Fort Trump 1 8

Waszyngton, USA. - Uśmiechałem się do pana prezydenta, że chciałbym, aby udało nas się wspólnie utworzyć stałą bazę amerykańską w Polsce, którą nazwiemy „Fort Trump” - żartował Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem USA. - Mam nadzieję, że pan prezydent podejmie decyzję o skierowaniu do Polski kolejnych oddziałów amerykańskich. Jestem przekonany, że taka decyzja jest zarówno w interesie Polski, jak i Stanów Zjednoczonych – dodał prezydent Polski.

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie

Chuda zima lotniska Lublin. Loty na tej trasie są popularne, ale rejsów już nie będzie 4 19

Wizz Air zawiesza kolejną trasę z lubelskiego lotniska. Od listopada nie będzie już latać do Sztokholmu Skavsta. W tym roku z rozkładu portu w Świdniku zniknęły już połączenia do Liverpoolu, Doncaster Sheffield, Tel Awiwu. Zimą nie polecimy też do Kijowa i Mediolanu, a wiosną do Londynu Stansted.

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi?

Znika popularna sieć sklepów w Lublinie. Jaka marka ją zastąpi? 15 15

Trwa zmiana marki w popularnych Aldikach. Już wkrótce wszystkie zastąpią Stokrotki.

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu
22 września 2018, 20:00

Eddie/Hai na Trzecim Księżycu w Kazimierzu 2 0

Co Gdzie Kiedy. Restauracja Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert lubelskiego duetu Eddie/Hai. Artyści wystąpią w sobotę, 22 września o godz. 20.

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze?

Radna PO pozwie do sądu Sylwestra Tułajewa za hasło wyborcze? 40 15

"Łączy nas Lublin" – pod takim szyldem o fotel prezydenta miasta walczy poseł PiS Sylwester Tułajew. – To moje hasło – przekonuje tymczasem radna wojewódzka PO Celina Stasiak, która zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!