Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

24 sierpnia 2011 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Prezydent Chełma dostała 2 tys. zł podwyżki, teraz chce zarabiać mniej. O 166 zł

0 11 A A
Agata Fisz (archiwum)
Agata Fisz (archiwum)

Na dzisiejszej sesji radni będą głosować nad ustaleniem nowej wysokości prezydenckiego wynagrodzenia. Ma być niższe o 166 zł. Tymczasem radni zaledwie pół roku temu, prezydenckie pobory… podwyższyli. I to o ponad dwa tysiące.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

O podwyżkę wnioskował w grudniu przewodniczący RM Zygmunt Gardziński. Uzasadniał to w ten sposób, że prezydent Chełma dotąd miała wynagrodzenie średnio niższe o 2 tysiące niż jej "koledzy po fachu” z innych miast regionu.

Więcej zarabiali nawet niektórzy wójtowie, np. Terespola, czy Izbicy. Zdaniem przewodniczącego, za podniesieniem pensji przemawiał także wynik, jaki Agata Fisz osiągnęła w ostatnich wyborach. Otrzymała prawie 70 procent głosów.

Ostatecznie piętnastoma głosami "za” podwyżkę przegłosowano i tym samym pobory prezydent Agaty Fisz zwiększyły się z 10 261 zł do 12 tysięcy 343 zł brutto miesięcznie.

W tym roku okazało się, że zarobki prezydenckie trzeba obniżyć. Dlaczego? Przepisy ustawy budżetowej na ten rok określają, że maksymalne wynagrodzenie prezydenta miasta nie może przekroczyć 12 tys. 365 zł i 22 grosze.

– A w związku z tym, że od 1 października tego roku u pani Agaty Fisz wzrośnie dodatek za wieloletnią pracę o 1 procent wynagrodzenia zasadniczego, kwota całego wynagrodzenia przekroczy o 39,78 zł jego maksymalną wysokość. Stąd konieczność obniżenia poborów – tłumaczy teraz Zygmunt Gardziński. – Prezydent sama zaproponowała, aby to była kwota 166 zł.
Radni, gdy w grudniu głosowali podwyżkę dla prezydent, nie wybiegali w przyszłość daleko i nie brali pod uwagę, że tzw. "stażowe” podniesie prezydencką pensję poza dopuszczalny próg. Zresztą wówczas ten próg był znacznie wyższy. Maksymalna wysokość wynagrodzenia mogła wynosić 12 847,45 zł.

Pół roku temu żaden z radnych też nie protestował przeciwko podwyżce. Tylko opozycja z Platformy Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości wstrzymała się od głosu, a i to nie wszyscy. – Głosowałem wtedy za podwyżką poborów pani prezydent – przyznaje radny Mariusz Kowalczuk (PO). – Uważam, że prezydent miasta, bez znaczenia, czy wywodzi się z lewicy, czy z prawicy, zasługuje na godne wynagrodzenie. Inna sprawa, czy w trakcie swoich rządów udowodni, że dalej na nie zasługuje. Zapewniam, że na półmetku kadencji, a najdalej rok przed jej końcem będziemy chcieli to zweryfikować.

Bez względu na to, jakie będą wyniki zapowiadanej "weryfikacji”, radni już dziś będą musieli dostosować wysokość wynagrodzenia prezydent do przepisów.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stanisław / 26 sierpnia 2011 o 07:11
0
12 tys. w Chełmie?? Pytam się za co?? Za te dziury w drogach??
Avatar
urzędniczka / 25 sierpnia 2011 o 20:35
0
Pod koniec roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli, ale oni nic nie robią, mają tylko wakacje, a urzędnicy muszą robić cały rok, Pani FISZ powinna zarabiać jeszcze więcej co to jest 12 tys. miesięcznie
Avatar
pracuś / 25 sierpnia 2011 o 14:06
0
[quote name='Antypasożyt' timestamp='1314269826' post='518929']
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
[/quote]
Ja znam takich pasożytów co nie splamili się w życiu żadną pracą,to między innymi z powodu tych niekiedy ,prezydent,wójt,burmistrz nie śpią po nocy,bo w przypadku zamarznięcia takiego gagatka,prokurator zbiera po kolei odpowiedzialnych.Zarobek każdego w/g odpowiedzialności,znam fachowców co nie mają problemów z pracą.
[quote name='Antypasożyt' timestamp='1314269826' post='518929']
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
[/quote]
Ja znam ta... rozwiń
Avatar
crx / 25 sierpnia 2011 o 13:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1314270353' post='518941']
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
[/quote]
Skoro w/g jakiegoś "mędrca" wybranego przez prosty lud Boży dopiero 12 tys. to godziwe wynagrodzenie......Jak określiłby właśnie taką osobę-niepotrzebny rzęch,ztetryciały ludek czy może plebs.........?Dziwne czasy, w których brak rozsądku prowadzi ten naród w wiadomym kierunku.............!!!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2011 o 13:05
0
[quote name='crx' timestamp='1314269290' post='518916']
Jak dla mnie,Pani Prezydent może zarabiać i 1 mln miesięcznie.Ale teza o godnym wynagrodzeniu na poziomie 12 tys.jest ciekawa!Ludzie zarabiający np.3 tys.-kim są?Niewolnikami czy niepotrzebnymi odpadami społeczeństwa?!!!!!!!!!
[/quote]
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
Avatar
Antypasożyt / 25 sierpnia 2011 o 12:57
0
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
Avatar
jasiu / 25 sierpnia 2011 o 12:50
0
Mylisz się tu chodziło o tyśonc.
Avatar
crx / 25 sierpnia 2011 o 12:48
0
Jak dla mnie,Pani Prezydent może zarabiać i 1 mln miesięcznie.Ale teza o godnym wynagrodzeniu na poziomie 12 tys.jest ciekawa!Ludzie zarabiający np.3 tys.-kim są?Niewolnikami czy niepotrzebnymi odpadami społeczeństwa?!!!!!!!!!
Avatar
adamqs / 25 sierpnia 2011 o 12:30
0
ale ten skrót na głównej "tyś." to moglibyście po polsku napisać "tys."
Avatar
edek / 25 sierpnia 2011 o 11:40
0
Najpierw podnieśli żeby teraz przed wyborami obniżyć. Jak to ładnie wygląda przed wyborcami i jest się czym pochwalić i w prasie darmowa reklama. A Pani prezydent i tak zarobi wciągu roku podobnie.
Avatar
stanisław / 26 sierpnia 2011 o 07:11
0
12 tys. w Chełmie?? Pytam się za co?? Za te dziury w drogach??
Avatar
urzędniczka / 25 sierpnia 2011 o 20:35
0
Pod koniec roku zabraknie pieniędzy na wypłaty dla nauczycieli, ale oni nic nie robią, mają tylko wakacje, a urzędnicy muszą robić cały rok, Pani FISZ powinna zarabiać jeszcze więcej co to jest 12 tys. miesięcznie
Avatar
pracuś / 25 sierpnia 2011 o 14:06
0
[quote name='Antypasożyt' timestamp='1314269826' post='518929']
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
[/quote]
Ja znam takich pasożytów co nie splamili się w życiu żadną pracą,to między innymi z powodu tych niekiedy ,prezydent,wójt,burmistrz nie śpią po nocy,bo w przypadku zamarznięcia takiego gagatka,prokurator zbiera po kolei odpowiedzialnych.Zarobek każdego w/g odpowiedzialności,znam fachowców co nie mają problemów z pracą.
[quote name='Antypasożyt' timestamp='1314269826' post='518929']
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
[/quote]
Ja znam ta... rozwiń
Avatar
crx / 25 sierpnia 2011 o 13:57
0
[quote name='Gość' timestamp='1314270353' post='518941']
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
[/quote]
Skoro w/g jakiegoś "mędrca" wybranego przez prosty lud Boży dopiero 12 tys. to godziwe wynagrodzenie......Jak określiłby właśnie taką osobę-niepotrzebny rzęch,ztetryciały ludek czy może plebs.........?Dziwne czasy, w których brak rozsądku prowadzi ten naród w wiadomym kierunku.............!!!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2011 o 13:05
0
[quote name='crx' timestamp='1314269290' post='518916']
Jak dla mnie,Pani Prezydent może zarabiać i 1 mln miesięcznie.Ale teza o godnym wynagrodzeniu na poziomie 12 tys.jest ciekawa!Ludzie zarabiający np.3 tys.-kim są?Niewolnikami czy niepotrzebnymi odpadami społeczeństwa?!!!!!!!!!
[/quote]
A co z tymi, co maja 1386 zł brutto? To też ludzie!
Avatar
Antypasożyt / 25 sierpnia 2011 o 12:57
0
Prezydent burmistrz czy starosta powinni mieć pensję uzależnioną od wyników swojej pracy w danym regionie: np średnia zarobków w danym regionie pomnożona przez 3 i pomniejszona o procent bezrobotnych! NIECH PASOŻYTY STARAJĄ SIĘ O WYŻSZE WYNAGRODZENIA DLA SWOICH WYBORCÓW I O ZMNIEJSZANIE LICZBY BEZROBOTNYCH!!!! BURMISTRZ STAROSTA CZY PREZYDENT TO TAKI SAM CZŁOWIEK JAK KAŻDY Z NAS!!!!
Avatar
jasiu / 25 sierpnia 2011 o 12:50
0
Mylisz się tu chodziło o tyśonc.
Avatar
crx / 25 sierpnia 2011 o 12:48
0
Jak dla mnie,Pani Prezydent może zarabiać i 1 mln miesięcznie.Ale teza o godnym wynagrodzeniu na poziomie 12 tys.jest ciekawa!Ludzie zarabiający np.3 tys.-kim są?Niewolnikami czy niepotrzebnymi odpadami społeczeństwa?!!!!!!!!!
Avatar
adamqs / 25 sierpnia 2011 o 12:30
0
ale ten skrót na głównej "tyś." to moglibyście po polsku napisać "tys."
Avatar
edek / 25 sierpnia 2011 o 11:40
0
Najpierw podnieśli żeby teraz przed wyborami obniżyć. Jak to ładnie wygląda przed wyborcami i jest się czym pochwalić i w prasie darmowa reklama. A Pani prezydent i tak zarobi wciągu roku podobnie.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!