Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 stycznia 2011 r.
16:31
Edytuj ten wpis

Szczenię znalezione w kontenerze na śmieci. Zwierzę nie przeżyło

0 22 A A
Zwierzę zostało znalezione w kontenerze na śmieci (Karol Zienkiewicz)
Zwierzę zostało znalezione w kontenerze na śmieci (Karol Zienkiewicz)

Mieszkaniec Chełma usłyszał dobiegające z kontenera na śmieci coś, co przypominało mu płacz dziecka. Okazało się, że był to szczeniaczek z jeszcze nie odgryzioną przez matkę pępowiną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Proszę, napiszcie o tym choćby mały artykuł – napisał Ariel Bucholc w e-mailu do redakcji. – Po to, aby czytelnicy dowiedzieli się, jak chorzy mogą być ludzie. Bo jak nazwać inaczej człowieka, który posuwa się do takiego czynu?

Bucholc o swoim znalezisku powiadomił policję. Wskórał tyle, że dyżurny podał mu numer telefonu do pracownika schroniska dla zwierząt.

– Na tego pracownika czekałem zaledwie 20 minut – dodaje nasz Czytelnik. – Zabrał pieska, ale nie wiem, czy uda się go utrzymać przy życiu. Wierzę, że w schronisku wiedzą, jak się nim zaopiekować.

W schronisku wiedzieli, ale i tak nie byli już w stanie uratować pieska. – To nie był szczeniaczek, ale ślepy osesek jeszcze w wodach poporodowych – mówi Mirosław Blacha, administrator chełmskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. – Traf chciał, że akurat nie mieliśmy karmiącej suki. W przeciwnym razie skropilibyśmy gniazdo roztworem wody z octem, aby suka po zapachu nie zorientowała się, że ma podrzutka. Wielokrotnie nam się to udawało.

Blacha wspomina, jak kiedyś zaledwie trzykilogramowej suczce, która miała jednego szczeniaczka, podrzucili jeszcze trzy. Bez problemu odchowała całą czwórkę, chociaż już po dwóch miesiącach podrzutki o wilczym apetycie były dwa razy większe od niej.

Blacha wiele już widział, ale wciąż nie może pogodzić się z podobnymi przypadkami. Przecież szczeniaka można było przez dwa miesiące odchować i komuś oddać. W najgorszym razie ślepy miot mógł uśpić weterynarz. Chociaż może wydać się to drastyczne, ale prawo na to zezwala. Tymczasem ten, kto wrzucił oseska do kontenera, wybrał najgorsze z możliwych rozwiązań.

Pracownik, który zabrał oseska do schroniska, jeszcze tej samej nocy telefonicznie powiadomił dyżurnego policji o przestępstwie, jakim, jego zdaniem było wyrzucenie nowo narodzonego pieska do kontenera. Zgłoszenie nie zostało przyjęte.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
aeb / 13 stycznia 2011 o 23:14
0
Czy można porównywać stworzenia ludzki,psie,kocie...- to przecież zwierzęce!Z pewnością chory gość i żal go bardzo bo jak każdy miał prawo do normalności i to spier...- może nie sam, nie wiem?
Zawsze bardziej żal mi zwierzęcia jak człowieka, bo on niby mądry i cywilizowany?!
Avatar
Ela / 13 stycznia 2011 o 13:41
0
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]
A skad wiesz gdzie ja pracuję i czym zajmuje sie na codzień?Moze własnie to moj chleb powszedni wiesz?Piszę tylko o szcunku.Tak mało i tak wiele zarazem prawda?
Avatar
Ela / 13 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='666' timestamp='1294908246' post='421971']
To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[/quote]
Chodzi mi tylko o to abyśmy traktowali siebie nawzajem oraz otaczajacy nas świat z wieksza troską i wrażliwością.Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy zwierzaki(sama mam psiaczka)a wiele rzeczy i spraw naprawde układa sie wtedy inaczej.Sa owszem skrajne przypadki które wywołują nasze oburzenie i owszem dobrze.Niech mówi sie o tym jak najwiecej,pisze,nagłasnia.Jeśli to uratuje zycie jakiegokolwiek innego stworzenia na tej ziemi to znaczy że warto.Także stworzenia ludzkiego.
[quote name='666' timestamp='1294908246' post='421971']
To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[/quote]
Chodzi mi tylko o to abyśmy traktowali siebie nawzajem oraz otaczajacy nas świat z wieksza troską i wrażliwością.Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy zwierzaki(sama m... rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:10
0
[quote name='Roma' timestamp='1294920400' post='422098']
A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[/quote]

Sorry tom...nie doczytałam i jednak emocje mnie zamroczyły...powyższe nie było kontra Twojej wypowiedzi...choć oczywiście podtrzymuję ogólną wymowę,nie jest ona skierowana do Ciebie-POZDRAWIAM!
[quote name='Roma' timestamp='1294920400' post='422098']
A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[/quote]
rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:06
0
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]

A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!
...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]

A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!
.... rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze czasem trzeba sie zastanowić ile z tego robimy z potrzeby serca a ile na pokaz.
[/quote]

Jeśli zaczniemy róznicować życie na mniej wartościowe zwierząt i wartościowsze ludzi, to tym sposobem doprowadzimy do tego,że to wartościowsze staje się zagrozone!Ktoś kto nie ceni życia u zwierząt,nie będzie miał szacunku i dla ludzkiego...Nie rzadko spotykamy się z takimi,którzy
zaczynali od maltretowania i zabijania zwierząt,a kończyli na maltretowani i mordowaniu ludzi.
Ten kto nie widzi cierpienia zwierząt,nie zauważy go i u człowieka!
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze... rozwiń
Avatar
Tycho / 13 stycznia 2011 o 12:25
0
Polactwo jeb...,jak ja nienawidze tego zadupia i niech mi nikt nie pisze ze gdzie indziej jest gorzej bo g.. mnie to obchodzi.Tu sie urodzilem i zyje miedzy tymi skur...
Avatar
tom / 13 stycznia 2011 o 11:11
0
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
Avatar
eab / 13 stycznia 2011 o 10:08
0
Wygląda na to ,że ludzi jest coraz mniej? Zdegenerowane ludzkopodobne istoty o sadystycznych przypadlościach i totalnej znieczulicy i ignorancji!Tak łatwo szargać słabszym. Cóż tam życie zależnego od nas maleństwa- przecież to my ludzie? kradniemy zwierzakom ich naturalne środowiska. Panoszymy się na tym świecie nie bacząc na konsekwencje naszych postepowań. Opamiętajmy się, szanujmy wszystko, absolutnie wszystko wokół- inaczej nie unikniemy samozagłady!
Avatar
666 / 13 stycznia 2011 o 09:44
0
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze czasem trzeba sie zastanowić ile z tego robimy z potrzeby serca a ile na pokaz.
[/quote]

To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze... rozwiń
Avatar
aeb / 13 stycznia 2011 o 23:14
0
Czy można porównywać stworzenia ludzki,psie,kocie...- to przecież zwierzęce!Z pewnością chory gość i żal go bardzo bo jak każdy miał prawo do normalności i to spier...- może nie sam, nie wiem?
Zawsze bardziej żal mi zwierzęcia jak człowieka, bo on niby mądry i cywilizowany?!
Avatar
Ela / 13 stycznia 2011 o 13:41
0
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]
A skad wiesz gdzie ja pracuję i czym zajmuje sie na codzień?Moze własnie to moj chleb powszedni wiesz?Piszę tylko o szcunku.Tak mało i tak wiele zarazem prawda?
Avatar
Ela / 13 stycznia 2011 o 13:38
0
[quote name='666' timestamp='1294908246' post='421971']
To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[/quote]
Chodzi mi tylko o to abyśmy traktowali siebie nawzajem oraz otaczajacy nas świat z wieksza troską i wrażliwością.Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy zwierzaki(sama mam psiaczka)a wiele rzeczy i spraw naprawde układa sie wtedy inaczej.Sa owszem skrajne przypadki które wywołują nasze oburzenie i owszem dobrze.Niech mówi sie o tym jak najwiecej,pisze,nagłasnia.Jeśli to uratuje zycie jakiegokolwiek innego stworzenia na tej ziemi to znaczy że warto.Także stworzenia ludzkiego.
[quote name='666' timestamp='1294908246' post='421971']
To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[/quote]
Chodzi mi tylko o to abyśmy traktowali siebie nawzajem oraz otaczajacy nas świat z wieksza troską i wrażliwością.Szanujmy siebie nawzajem, szanujmy zwierzaki(sama m... rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:10
0
[quote name='Roma' timestamp='1294920400' post='422098']
A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[/quote]

Sorry tom...nie doczytałam i jednak emocje mnie zamroczyły...powyższe nie było kontra Twojej wypowiedzi...choć oczywiście podtrzymuję ogólną wymowę,nie jest ona skierowana do Ciebie-POZDRAWIAM!
[quote name='Roma' timestamp='1294920400' post='422098']
A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[/quote]
rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:06
0
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]

A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!
...tylko oby to nie było jedynie takie sobie gadanie na potrzeby forum...staruszkom i zwierzętom bardzo pomoc potrzebna!
[quote name='tom' timestamp='1294913495' post='422031']
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
[/quote]

A nie uważasz,że każdy powinien zająć sie swoją działką? Ela niech przejmuje się zwierzętami i im pomaga...tak na pewno nie krzywdzi staruszków,a pomaga zwierzętom...a Ty zajmij się staruszkami- tak nie skrzywdzisz zwierząt,a pomożesz staruszkom...I tym sposobem i zwierzęta i staruszkowie będą mieli pomoc!
.... rozwiń
Avatar
Roma / 13 stycznia 2011 o 13:03
0
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze czasem trzeba sie zastanowić ile z tego robimy z potrzeby serca a ile na pokaz.
[/quote]

Jeśli zaczniemy róznicować życie na mniej wartościowe zwierząt i wartościowsze ludzi, to tym sposobem doprowadzimy do tego,że to wartościowsze staje się zagrozone!Ktoś kto nie ceni życia u zwierząt,nie będzie miał szacunku i dla ludzkiego...Nie rzadko spotykamy się z takimi,którzy
zaczynali od maltretowania i zabijania zwierząt,a kończyli na maltretowani i mordowaniu ludzi.
Ten kto nie widzi cierpienia zwierząt,nie zauważy go i u człowieka!
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze... rozwiń
Avatar
Tycho / 13 stycznia 2011 o 12:25
0
Polactwo jeb...,jak ja nienawidze tego zadupia i niech mi nikt nie pisze ze gdzie indziej jest gorzej bo g.. mnie to obchodzi.Tu sie urodzilem i zyje miedzy tymi skur...
Avatar
tom / 13 stycznia 2011 o 11:11
0
Elu, poprosze Twój adres, wyślę do Ciebie zaraz kilku zasikanych, niedołężnych staruszków, żebyś się nimi zajęła.
Avatar
eab / 13 stycznia 2011 o 10:08
0
Wygląda na to ,że ludzi jest coraz mniej? Zdegenerowane ludzkopodobne istoty o sadystycznych przypadlościach i totalnej znieczulicy i ignorancji!Tak łatwo szargać słabszym. Cóż tam życie zależnego od nas maleństwa- przecież to my ludzie? kradniemy zwierzakom ich naturalne środowiska. Panoszymy się na tym świecie nie bacząc na konsekwencje naszych postepowań. Opamiętajmy się, szanujmy wszystko, absolutnie wszystko wokół- inaczej nie unikniemy samozagłady!
Avatar
666 / 13 stycznia 2011 o 09:44
0
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze czasem trzeba sie zastanowić ile z tego robimy z potrzeby serca a ile na pokaz.
[/quote]

To niech się Pani zastanowi co napisała, i nie porównuje bezbronne zwierze do człowieka najgorszego sadyste!Człowiek zawsze sobie poradzi a pomoc dla bezdomnych jest z tym że czasami oni sami tego nie chcą, taki osesek jest na łasce i nie łasce "ludzi"-bydlaki.
[quote name='Ela' timestamp='1294906702' post='421954']
Tak....szkoda psiaka to oczywiste.Życzycie smierci ludzom którzy wyrzucili tego zwierzaka stając się tym samym kim?A zapytam jeszcze czy bezdomnych ,starych,schorowanych ludzi też Wam tak żal.Podchodzicie żeby pocieszyć,pogłaskać po głowie czy uciekacie kiedy tylko poczujecie ten charakterystyczny smrodek świadczący o tym że on też wylądował na śmietniku.Fanatyzm jest chory.Przegięcie w którąkolwiek strone jest chore.Ale zanim coś sie napisze lub powie moze... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 11 2

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 56 36

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 6 3

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 30 5

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 14 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 13

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 49 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!