Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

21 kwietnia 2010 r.
13:36
Edytuj ten wpis

Zakupy przez internet: Nie daj się oszukać, płać przy odbiorze towaru

Autor: Zdjęcie autora (bar)
0 16 A A

Kolejni mieszkańcy Chełma padli ofiarą oszustów, żerujących na internetowych aukcjach. Chociaż w zamian za zamówione towary przelali pieniądze na konta osób wystawiających, to albo ich w ogóle nie otrzymali, bądź otrzymali to, czego nie zamawiali.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jeszcze w lutym 21-letni mężczyzna zamówił na aukcji internetowej specjalistyczny sprzęt – mówi Aneta Kokłowska-Wira, rzecznik chełmskiej policji. – Chociaż wpłacił 1,4 tys. zł, to niczego w zamian nie otrzymał. Z kolei mieszkanka naszego miasta zamówiła odzież, zapłaciła i wkrótce otrzymała przesyłkę. Problem w tym, że w paczce było zupełnie inne ubranie niż to, które na aukcji prezentował wystawiający.

Poszkodowana kobieta usiłowała telefonicznie skontaktować się ze sprzedającym, ale została przez niego zignorowana. W końcu zdecydowała się powiadomić o wszystkim policję. Tak samo uczynił mężczyzna, który nie doczekał się specjalistycznego sprzętu.

Policjanci radzą: aby nie zostać oszukanym, sprawdzajmy wiarygodność sprzedającego, przeczytajmy komentarze do aukcji i dobrze się zastanówmy zanim przelejemy pieniądze.

Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, najbezpieczniej jest, aby skorzystać z opcji "zapłać przy obiorze” z możliwością rozpakowania paczki i sprawdzenia towaru.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pati25 / 14 września 2016 o 10:10
0
ja kupuje tylko w pewnych i sprawdzonych sklepach tj ***allinside.pl/ dużo tam kupuje i jestem zadowolona bardzo
Avatar
klient / 2 czerwca 2010 o 10:13
0
~gosc~ napisał:
Tak, przestańmy kupować w ogóle bo nawet w sklepach tanie g.. sprzedają..
Bez siania paniki.. można nawet w Chinach przez internet kupować i bez problemu rzeczy przychodzą.. i też płaci się przed wysyłką..

Rzeczywiście, ale eBay ma lepsze zabezpieczenia kupujących. Miałem śmieszne doswiadczenie, kupiłem na allegro kolekcjonerska rzecz i dostałem
chińską podróbkę, a od chińczyka (przez eBay) dostałem oryginał tej samej rzeczy. Doswiadczenie było trochę tylko śmieszne, bo oczywiście na allegro
nie zwrocili pieniedzy, tylko nawymyślali po chamsku.

Rzeczywiście, ale eBay ma lepsze zabezpieczenia kupujących. Miałem śmieszne doswiadczenie, kupiłem na allegro kolekcjonerska rzecz i dostałem
chińską podróbkę, a od chińczyka (przez eBay) dostałem oryginał tej samej rzeczy. Doswiadczenie było trochę tylko śmieszne, bo oczywiście na allegro
nie zwrocili pieniedzy, tylko nawymyślali po chamsku. rozwiń
Avatar
Adam / 26 kwietnia 2010 o 12:29
0
~darek4811~ napisał:
a buraku czytaj co pisze nie kupilem na allwgro tylko znalazlem to roznica chyba kupilem prywatnie dlatego pytalem jak wystawic w tym przypadku opinije rozumujesz?????????????????????????

wez dzieciaku spadaj, idz dalej kupuj przez allegro samochody he he ))
Avatar
~darek4811~ / 23 kwietnia 2010 o 18:08
0
a buraku czytaj co pisze nie kupilem na allwgro tylko znalazlem to roznica chyba kupilem prywatnie dlatego pytalem jak wystawic w tym przypadku opinije rozumujesz?????????????????????????
Avatar
Adam / 23 kwietnia 2010 o 06:34
0
~darek4811~ napisał:
sam jestes palant

ty jestes PALANTEM bo kupujesz samochody na allegr.o
Avatar
~darek4811~ / 22 kwietnia 2010 o 22:02
0
sam jestes palant
Avatar
ale / 22 kwietnia 2010 o 09:47
0
~darek4811~ napisał:
oszukuja oszukuja na allegro ostatnio kupilem auto okazalo sie ze nie jest z tego roku co podawal sprzedawca. Chcialem opinie mu wystawic ale niekupilem przez allegro tylko normalnie czy ktos moze podpowiedziec jak wystawic takiemu opinie?????????? chetnie odpowiedz pozdrawiam

no nie... koleś jest chyba palantem roku 2010!!!
Avatar
~gosc~ / 21 kwietnia 2010 o 22:33
0
Tak, przestańmy kupować w ogóle bo nawet w sklepach tanie g.. sprzedają..
Bez siania paniki.. można nawet w Chinach przez internet kupować i bez problemu rzeczy przychodzą.. i też płaci się przed wysyłką..
Avatar
~darek4811~ / 21 kwietnia 2010 o 21:32
0
oszukuja oszukuja na allegro ostatnio kupilem auto okazalo sie ze nie jest z tego roku co podawal sprzedawca. Chcialem opinie mu wystawic ale niekupilem przez allegro tylko normalnie czy ktos moze podpowiedziec jak wystawic takiemu opinie?????????? chetnie odpowiedz pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2010 o 19:33
0
Kupuję na Allegro od 3 lat.Tanie rzeczy i drogie.Jeszcze nigdy nie zostałam oszukana(mam ponad 300 kupionych rzeczy).Zwracam uwagę na cenę .Napewno nikt uczciwy nie sprzeda towaru za połowę jego wartości ,więc super okazje są dla mnie podejrzane.
Następny element to komentarze.
Avatar
Pati25 / 14 września 2016 o 10:10
0
ja kupuje tylko w pewnych i sprawdzonych sklepach tj ***allinside.pl/ dużo tam kupuje i jestem zadowolona bardzo
Avatar
klient / 2 czerwca 2010 o 10:13
0
~gosc~ napisał:
Tak, przestańmy kupować w ogóle bo nawet w sklepach tanie g.. sprzedają..
Bez siania paniki.. można nawet w Chinach przez internet kupować i bez problemu rzeczy przychodzą.. i też płaci się przed wysyłką..

Rzeczywiście, ale eBay ma lepsze zabezpieczenia kupujących. Miałem śmieszne doswiadczenie, kupiłem na allegro kolekcjonerska rzecz i dostałem
chińską podróbkę, a od chińczyka (przez eBay) dostałem oryginał tej samej rzeczy. Doswiadczenie było trochę tylko śmieszne, bo oczywiście na allegro
nie zwrocili pieniedzy, tylko nawymyślali po chamsku.

Rzeczywiście, ale eBay ma lepsze zabezpieczenia kupujących. Miałem śmieszne doswiadczenie, kupiłem na allegro kolekcjonerska rzecz i dostałem
chińską podróbkę, a od chińczyka (przez eBay) dostałem oryginał tej samej rzeczy. Doswiadczenie było trochę tylko śmieszne, bo oczywiście na allegro
nie zwrocili pieniedzy, tylko nawymyślali po chamsku. rozwiń
Avatar
Adam / 26 kwietnia 2010 o 12:29
0
~darek4811~ napisał:
a buraku czytaj co pisze nie kupilem na allwgro tylko znalazlem to roznica chyba kupilem prywatnie dlatego pytalem jak wystawic w tym przypadku opinije rozumujesz?????????????????????????

wez dzieciaku spadaj, idz dalej kupuj przez allegro samochody he he ))
Avatar
~darek4811~ / 23 kwietnia 2010 o 18:08
0
a buraku czytaj co pisze nie kupilem na allwgro tylko znalazlem to roznica chyba kupilem prywatnie dlatego pytalem jak wystawic w tym przypadku opinije rozumujesz?????????????????????????
Avatar
Adam / 23 kwietnia 2010 o 06:34
0
~darek4811~ napisał:
sam jestes palant

ty jestes PALANTEM bo kupujesz samochody na allegr.o
Avatar
~darek4811~ / 22 kwietnia 2010 o 22:02
0
sam jestes palant
Avatar
ale / 22 kwietnia 2010 o 09:47
0
~darek4811~ napisał:
oszukuja oszukuja na allegro ostatnio kupilem auto okazalo sie ze nie jest z tego roku co podawal sprzedawca. Chcialem opinie mu wystawic ale niekupilem przez allegro tylko normalnie czy ktos moze podpowiedziec jak wystawic takiemu opinie?????????? chetnie odpowiedz pozdrawiam

no nie... koleś jest chyba palantem roku 2010!!!
Avatar
~gosc~ / 21 kwietnia 2010 o 22:33
0
Tak, przestańmy kupować w ogóle bo nawet w sklepach tanie g.. sprzedają..
Bez siania paniki.. można nawet w Chinach przez internet kupować i bez problemu rzeczy przychodzą.. i też płaci się przed wysyłką..
Avatar
~darek4811~ / 21 kwietnia 2010 o 21:32
0
oszukuja oszukuja na allegro ostatnio kupilem auto okazalo sie ze nie jest z tego roku co podawal sprzedawca. Chcialem opinie mu wystawic ale niekupilem przez allegro tylko normalnie czy ktos moze podpowiedziec jak wystawic takiemu opinie?????????? chetnie odpowiedz pozdrawiam
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2010 o 19:33
0
Kupuję na Allegro od 3 lat.Tanie rzeczy i drogie.Jeszcze nigdy nie zostałam oszukana(mam ponad 300 kupionych rzeczy).Zwracam uwagę na cenę .Napewno nikt uczciwy nie sprzeda towaru za połowę jego wartości ,więc super okazje są dla mnie podejrzane.
Następny element to komentarze.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 0

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 10 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 19 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 15 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 2 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 11 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 11 3

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!