Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

16 czerwca 2021 r.
15:25

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
18 czerwca 2021 16:00
(fot. materiały promocyjne)

Atmosferę epoki Złotego Wieku będzie można poczuć w Lublinie w weekend 18-20 czerwca. Podczas IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Renesansu nie zabraknie koncertów, spektakli, warsztatów i innych atrakcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tradycyjnie festiwal rozpocznie się barwnym korowodem muzyków, żongleróww flagami i tancerzy, który 18 czerwca o godz. 16.45 przejdzie spod Muzeum Narodowego na Plac Litewski. Większość organizowanych przez  Fundację Belriguardo wydarzeń będzie odbywać się w Pałacu Lubomirskich i jego okolicach.

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia będzie „MASKA-RADA”, dlatego to właśnie maski renesansowe będą ozdobą ekspozycji prezentowanej w holu Pałacu Lubomirskich. Na wystawie znajdą się maski charakterystyczne dla komedii dell' arte, wykonane przez Jonathana Frohlicha, który ma własną pracownię w Krakowie.

Motyw przewodni festiwalu będzie się również przewijał w trakcie innych wydarzeń. Historię masek w kulturze renesansowej i późniejszych wiekach przedstawi Anna Iłczuk- edukatorka, rekonstruktorka, tancerka i znawczyni kultury dawnej (wykład w piątek o godz. 17.45). Z kolei aktorzy Trupy Komedianty z Krakowa przybliżą widzom poprzez prezentację scenek maskę komediową i renesansową (niedziela, godz. 13 i 13.50).

W ramach festiwalu nie zabraknie także ciekawych koncertów. Przez trzy dni w  Lublinie występować będą m.in. zespoły muzyki dawnej: Szelindek z Węgier, Fleurdelis z Warszawy, Zespół Lunaris z Lęborka i La Folia z Lublina oraz dawnego tańca: Belriguardo, Pavanilia  czy Ver Vetustatis.

Nowością będą warsztaty tradycyjnych tańców egipskich, które poprowadzi tancerz z Aleksandrii, warsztaty muzyczne a także bal renesansowy w strojach z epoki, który odbęzei się w sobotę o godz. 21 (na to wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy).

Podobnie jak podczas poprzednich edycji festiwalu, sporą atrakcję będą stanowić popisy historycznej żonglerki flagami. Artyści z Fundacji Belriguardo zaprezentują sztukę inspirowaną Sbandieratori – włoskiej tradycji żonglerki chorągwiami. Widowisko będzie można podziwiać podczas korowodów, które odbędą się także w sobotę o godz. 14 i niedzielę o godz. 12.

Ponadto uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział w ciekawych spacerach historycznych, które zaplanowano na piątek o godz. 16 i niedzielę o godz. 17.  

Więcej informacji oraz zapisy na warsztaty dostępne są na Facebooku wydarzenia oraz na stronie internetowej www.belriguardo.pl.

Program:

18 czerwca:

16:00 - spacer z przewodnikiem „Renesans w Lublinie – od Zamku do teatru Osterwy” poprowadzi Volodymyr Dyshlevuk - Zbiórka przy bramie Zamku (ul. Zamkowa 9)
16:45 - korowód tancerzy, muzyków, żonglerów flagami - Muzeum Narodowe-Plac Litewski
17:15 - oficjalne otwarcie IV Międzynarodowego Festiwalu Renesansu - hol Pałac Lubomirskich
17:30 - otwarcie wystawy masek renesansowych komedii dell’arte – hol Pałac Lubomirskich
17:45 - wykład wprowadzający „Z larwą jej do twarzy... czyli o maskach karnawałowych” Anna Ilczuk - sala malinowa Pałac Lubomirskich
18:30 - koncert Zespołu Muzyki Dawnej Lunaris z Lęborka - sala malinowa Pałac Lubomirskich
19:00 - koncert Kameralnego Zespołu Muzyki Dawnej „La Folia” z oprawą taneczną Zespółu Tańca Dawnego „Belriguardo” - sala malinowa Pałac Lubomirskich
19:30 - spektakl „Szachy” na podstawie poematu Jana Kochanowskiego w wykonaniu absolwentów i tancerzy Zespołu Tańca Dawnego „Belriguardo”- przed Pałacem Lubomirskich

19 czerwca:

9:00 - warsztaty taneczne - sala malinowa Pałac Lubomirskich (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa)
11:00 - gra miejska „Al ballo!” - start Trybunał Koronny (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa)
12:00 - warsztaty muzyczne wspólne muzykowanie – teren przy Pałacu Lubomirskich
14:00 - korowód tancerzy prowadzony przez grupę werblistów i Historyczną Żonglerkę Flagami - Muzeum Narodowe-Plac Litewski
14:15 - prezentacja grup żonglerki flagami - przy Pałacu Lubomirskich
14:30 - wspólny koncert grupy warsztatowej - przy Pałacu Lubomirskich
15:00 - Klub Tańca Dawnego „Alta Novella” - spektakl taneczny pt. „Legenda Lucyfera” - sala malinowa Pałac Lubomirskich
15:30 - wykład pt. „O wojnie, do której miecza nie trzeba ni zbroje (i nie tylko). "Szachy" Jana Kochanowskiego”- Dr Ewa Cybulska - Bohuszewicz - sala malinowa Pałac Lubomirskich
16:15 - Zespół Ver Vetustatis - spektakl taneczny pt. „Zaklęte obrazy” - sala malinowa
16:40 - Akademia Tańca Dawnego - spektakl taneczny pt. „Shakespeare’s Tales, czyli Opowieści Trzęsi Włóczni” - sala malinowa
17:00 - Koncert Zespołu Muzyki Dawnej Lunaris - Balkon Pałacu Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
17:30 - Pawanilia - Spektakl barokowy pt. „Wróż K” Humorystyczne spojrzenie na kwestię chciwości i tego, co z niej może wyniknąć - sala malinowa
18:00 - koncert Izabelli Konar „Starodawne pieśni w nowej szacie” -sala malinowa
19:00 - koncert Zespołu Fleurdelis - balkon Pałacu Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
20:00 - koncert Zespołu Szelindek - balkon Pałacu Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
21:00 - Bal Renesansowy - sala malinowa Pałac Lubomirskich (obowiązują wcześniejsze zapisy)

20 czerwca:

9:00 -warsztaty szablonu pt. „Lubelska maska-rada” - (obowiązuje wcześniejsza rejestracja mailowa)
12:00 - korowód tancerzy prowadzony przez grupę werblistów i Historyczną Żonglerkę Flagami - Muzeum Narodowe-Plac Litewski
12:30 - Zespół Ver Vetustatis” - spektakl taneczny pt. „Zaklęte obrazy”    - teren przed Pałacem Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
13:00 - Trupa Komedianty - Komedia del arte "Łgarze. Rzecz o arkanach miłosnych i kulinarnych razem w kształt krotochwili wzięta" - teren przed Pałacem Lubomirskich
13:30 - A kademia Tańca Dawnego Warszawa - spektakl taneczny pt. „Shakespeare’s Tales, czyli Opowieści Trzęsi Włóczni”     - teren przed Pałacem Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)    
13:50 - Trupa Komedianty – „La Mosca” - scenki komedii dell ’arte - teren przed Pałacem Lubomirskich
14:00 - Zespół Pawanilia - Spektakl barokowy pt. „Wróż K” Humorystyczne spojrzenie na kwestię chciwości i tego, co z niej może wyniknąć.    - teren przed Pałacem Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
14:30 - Klub Tańca Dawnego „Alta Novella”     - spektakl taneczny pt. „Legenda Lucyfera"- teren przed Pałacem Lubomirskich (w przypadku złej pogody sala malinowa)
15:00 - warsztat i prezentacja pracy nad maską renesansową komedii dell’arte - pracownia maski Jonathana Frohlicha – sala malinowa Pałac Lubomirskich
16:15 - wykład pt.„Wykręcić się sianem lub odstawić firleje” - o staropolskich przysłowiach - dr Marcin Gapski – sala malinowa Pałac Lubomirskich
17:00 - spacer historyczny „Życie codzienne w Lublinie w dobie renesansu” z lubelskim przewodnikiem dr Marcin Gapski - zbiórka przy Pałacu Lubomirskich

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Ile zarabia strażnik miejski w Puławach? Już trzeci raz szukają chętnych do pracy

Już po raz trzeci w przeciągu roku Urząd Miasta Puławy oferuje pracę trzem strażnikom miejskim. W poprzednich dwóch naborach udało się zatrudnić zaledwie jedną osobę.

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Biała Podlaska: Spółka energetyczna czeka na harmonogram prac od miasta

Na początku lipca miasto zapowiedziało, że rusza z przebudową ulicy Podmiejskiej. Ale spółka energetyczna nie doczekała się jeszcze harmonogramu prac od urzędników.

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca
Rozmowa

Łączą kablem inteligencję z tradycją. A do tego mają wielkie serca

Z Krzysztofem Pietrzakiem z lubelskiej firmy Inteligentne Instalacje Elektryczne rozmawiamy o szkolnictwie zawodowym, sytuacji w branży po pandemii oraz o tym, czy mamy wielkie serca.

Lao Che we wrześniu w Lublinie
5 września 2021, 17:00

Lao Che we wrześniu w Lublinie

Po ponad 20 latach grania zespół Lao Che zawiesza działalność. Ale zanim to nastąpi, popularna formacja wyrusza w ostatnią, pożegnalną trasę koncertową. 5 września wystąpi w Lublinie.

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia
film

Igrzyska rozpoczęte. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia

Tokio, Japonia. W Tokio odbyła się ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich. Uroczystość przeprowadzono bez obecności widzów na stadionie olimpijskim.

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Ekshumacja na cmentarzu w Kraśniku. Kto został pochowany w zbiorowych mogiłach?

Kto spoczywa w zbiorowych mogiłach przy ogrodzeniu cmentarza od strony ul. Żytniej w Kraśniku? To będzie wiadomo dokładnie po przeprowadzeniu częściowej ekshumacji. Obecnie urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową dotyczącą renowacji grobu wojennego.

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów
galeria

Nowe miejsce w Puławach. O!gródek z restauracją, sklepem i adopcjami kotów

Wcześniej piwiarnia z golonką w menu, teraz restauracja wegańska oraz sklep ze zdrową żywnością i ogródek z atrakcjami dla dzieci oraz azyl dla bezdomnych kotów. Marta Wójtowicz i jej przyjaciółka Monika Kubiszewska zapraszają do O!gródka w Puławach.

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć
film

Górnik Łęczna kontra Cracovia, czyli ósmy sezon w ekstraklasie czas zacząć

Górnik Łęczna w sobotnie popołudnie zainauguruje swój ósmy sezon na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Zielono-czarni w 224 meczu w historii swoich występów w ekstraklasie podejmować będą drużynę Cracovii

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Darmowe zabiegi dla psów i kotów. Warunek: właściciel musi mieszkać w Świdniku

Mieszkańcy Świdnika, którym mają zwierzęta mogą za darmo wysterylizować, wykastrować psa lub kota. Na koszt miasta pupil może zostać też zaczipowany.

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów
1 sierpnia 2021, 0:00

Nowa wystawa w sierpniu w Zaułku Hartwigów

Prace fotograficzne Artura Pastora będzie można w sierpniu podziwiać w Zaułku Hartwigów. Wystawa będzie prezentować Portugalki w różnych rolach społecznych.

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Mama: Po prostu chcę żeby Kubuś nie cierpiał. Ostatnia chwila na pomoc dla 3-latka z Biłgoraja

Termin operacji w klinice w Miami już jest, bilety na samolot też kupione. Teraz pozostaje tylko walka z czasem, aby udało się zebrać jeszcze ponad 200 tysięcy złotych na opłacenie operacji dla 3-letniego Kuby Pawęzki z Biłgoraja.

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy przed sezonem w II lidze. Najpierw aklimatyzacja, potem myśli o awansie

Wisła Puławy szykuje się na sezon 2021/2022. Do tej pory do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył tylko Portugalczyk Carlos Daniel. Wkrótce można się jednak spodziewać kolejnych transferów. Dobra wiadomość to także powrót do drużyny Przemysława Skałeckiego, który był testowany przez ekstraklasowego Radomiaka

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Biała Podlaska: Na stadionie piłkarskim plac budowy

Teren stadionu został już przekazany wykonawcom trzeciego etapu przebudowy. Inwestycją zajmą się dwie bialskie firmy.

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej
galeria

Tony betonu. Tak drogowcy szkodzą drzewom z ul. Lipowej

Wbrew wyraźnemu zakazowi firma przebudowująca ul. Lipową składowała pod drzewami palety z płytami chodnikowymi. W piątek naliczyliśmy ich około 60 takich palet. Po naszej interwencji Urząd Miasta wezwał firmę do ich usunięcia.

Spotkanie o książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej"
27 lipca 2021, 11:00

Spotkanie o książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej"

Fundacja tu obok zaprasza na kolejne spotkanie autorskie online w Biotece. 27 lipca o godz. 11 o swojej książce "Kowalska. Ta od Dąbrowskiej" opowie Sylwia Chwedorczuk.

Kalendarz
lipiec 2021
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.