Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

27 stycznia 2020 r.
8:42

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Autor: Zdjęcie autora oprac.
27 stycznia 2020 12:00
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tradycyjnie do uroczystości przyłącza się Państwowe Muzeum na Majdanku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 roku i ma na celu uczczenie pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych w czasie II wojny światowej przez nazistowskie Niemcy. Data - 27 stycznia - nawiązuje do rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 roku.

Dziś w południe przy Pomniku Mauzoleum na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku będzie można wysłuchać wprowadzenia historycznego pracownika działu naukowego placówki. - Następnie oddamy hołd pomordowanym poprzez złożenie wieńców oraz zapalenie zniczy – zapraszają organizatorzy wydarzenia.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Świdniczanka poprawiła w sobotę swoje szanse na utrzymanie

Arcyważna wygrana Świdniczanki w Lubaczowie

Duży krok w stronę utrzymania zrobiła w sobotę Świdniczanka. Piłkarze trenera Łukasza Gieresza pokonali na wyjeździe beniaminka z Lubaczowa 2:0 i mają teraz tyle samo punktów, co Pogoń-Sokół – 30.

Lublin nie spał! Zobacz nocne szaleństwa w Klubie 30
Foto
galeria

Lublin nie spał! Zobacz nocne szaleństwa w Klubie 30

To była noc pełna tańca, świateł i najlepszych wibracji! Klub 30 znów pokazał, jak robi się imprezy z prawdziwego zdarzenia. Ekipa dopisała, parkiet się palił, a DJ nie dał nikomu usiąść nawet na chwilę. Co tu dużo mówić, było grubo! Zobacz naszą fotogalerię i przekonaj się, kto rozkręcał tę noc na maxa. Może złapaliśmy Cię w kadrze?

Drożdże w kosmosie, czyli polskie eksperymenty na ISS

Drożdże w kosmosie, czyli polskie eksperymenty na ISS

Co jeść podczas kosmicznych podróży? „Yeast TardigradeGene” to jeden z 13 eksperymentów w ramach polskiej misji technologiczno-naukowej IGNIS. Już w czerwcu przeprowadzi je dr Sławosz Uznański-Wiśniewski, polski astronauta projektowy Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Partia leku przeciwbólowego wycofana ze sprzedaży

Partia leku przeciwbólowego wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) poinformował o wycofania z rynku partii leku przeciwbólowego. Powodem jest „zanieczyszczenia ciałem obcym”.

Wojciech Kalinowski napsuł w sobotę obrońcom KS Wiązownica mnóstwo krwi

Avia nadal w formie, KS Wiązownica rozbity w Świdniku

Trwa dobra passa drużyny Wojciecha Szaconia. Po porażce ze Starem Starachowice Avia Świdnik zanotowała właśnie siódmy mecz z rzędu bez porażki. W sobotę rozbiła u siebie KS Wiązownica 5:0.

Zabytki z Lubelskiego z szansą na prestiżowe wyróżnienie

Zabytki z Lubelskiego z szansą na prestiżowe wyróżnienie

Brama Lwowska, aleja kasztanowa, pałace, synagogi i dawne stajnie – lubelskie zabytki zyskują nowe życie i uznanie w całej Polsce. Sześć obiektów z województwa lubelskiego znalazło się na liście nominowanych w tegorocznym konkursie „Zabytek Zadbany”, który od pięciu dekad promuje najlepsze praktyki opieki nad dziedzictwem kulturowym.

Tego nie wyprodukujesz w laboratorium. Podziel się krwią i uratuj czyjeś życie
HARMONOGRAM

Tego nie wyprodukujesz w laboratorium. Podziel się krwią i uratuj czyjeś życie

Krew jest lekarstwem, którego nie da się wyprodukować w warunkach laboratoryjnych. Dlatego tak ważne jest dzielenie się nią. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaprasza na cotygodniowe akcje oddawania krwi. Zwłaszcza że zaczyna się sezon wakacyjny i w magazynach zaczynają się braki.

Wybory prezydenckie: pierwsza tura w niedzielę, 18 maja

Od początku ciszy wyborczej odnotowano 15 wykroczeń. Dwa przypadki dotyczą posłów

Od początku ciszy wyborczej odnotowano 15 wykroczeń, które zostały popełnione na terenie całego kraju, głównie w internecie – informuje policja.

Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów 2025: Atrakcje, zwiedzanie i niezwykłe eksponaty (program)

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce? Muzeum Narodowe na Zamku? A może Muzeum Wsi Lubelskiej? Przed nami noc, podczas której nikt nie śpi, bo wszyscy ustawiają się w kolejkach przed muzeami i instytucjami kultury.

Zdjęcie udostępnione przez Vatican Media. Papież Leon XIV podczas audiencji z członkami Fundacji „Centesimus Annus Pro Pontifice” w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego w Watykanie, w sobote, 17 maja

Ostatnie przygotowania do niedzielnej inauguracji pontyfikatu Leona XIV

W Watykanie i w całym Rzymie trwają przygotowania do niedzielnej uroczystej mszy inaugurującej pontyfikat papieża Leona XIV. Oczekuje się, że udział w niej weźmie około 250 tysięcy osób i 200 oficjalnych delegacji.

Padwa Zamość nie miała najmniejszych problemów z ograniem AZS AWF

Padwa łatwo pokonała w derbach AZS AWF Biała Podlaska

W piątek, po raz ostatni w tym sezonie przed własną publicznością wystąpili szczypiorniści Padwy Zamość. Traf chciał, że ich rywalem był AZS AWF Biała Podlaska. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego na pożegnanie ze swoimi kibicami łatwo ograli rywali 38:30.

Bartłomiej Korbecki strzelił w piątek swojego 16 gola w tym sezonie

Kiepska passa trwa, Chełmianka przegrała z Koroną II

Na finiszu sezonu 24/25 Chełmianka wyraźnie zgubiła formę. W piątkowy wieczór drużyna Grzegorza Bonina przegrała u siebie z Koroną II Kielce 1:2. To czwarty mecz z rzędu bez wygranej biało-zielonych.

Żołnierze z lubelskiej brygady najlepsi i najszybsi. Zdobyli tytuł kierowców roku
SZYBCY I WYSZKOLENI

Żołnierze z lubelskiej brygady najlepsi i najszybsi. Zdobyli tytuł kierowców roku

Blisko 170 żołnierzy ze wszystkich brygad obrony terytorialnej i centrów szkoleniowych w Polsce od poniedziałku do piatku rywalizowało o tytuł Wojskowy Kierowca Roku 2025. Najlepiej poszło żołnierzom z lubelskiej brygady, którzy tryumfowali w klasyfikacji generalnej.

Ciepłownia Veolii Wschód w Szopinku pod Zamościem

Spalarni odpadów nie będzie. Veolia ma inne pomysły na Zamość

Jeszcze dwa lata temu sprawa wydawała się przesądzona. Ale okazuje się, że w Zamościu jednak nie powstanie spalarnia odpadów. Veolia Wschód zamierza skorzystać z innych rozwiązań, by wyprodukować ciepło dla mieszkańców, a przy okazji zadbać o środowisko.

Szturm Twierdzy Zamość odbędzie się w tym roku z udziałem ok. 300 rekonstruktorów z grup nie tylko polskich, ale również zagranicznych
23 maja 2025, 19:00
galeria

Szturm na twierdzę jak przed wiekami. Wielka impreza wraca do Zamościa

W zeszłym roku się nie odbyła. W tym już będzie, niedługo, w weekend 23-25 maja. Miasto stanie się kolejny raz areną starć. A to za sprawą XXI Szturmu Twierdzy Zamość.

Kalendarz
maj 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31