Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

14 marca 2019 r.
16:38

Lublin: Edukacja seksualna? Nikt nie narzuca, ale dmuchają na zimne

Autor: Zdjęcie autora pab
108 29 A A

Już teraz rodzice mają prawo decydować o tym, w jakich zajęciach dodatkowych uczestniczą ich dzieci w szkołach. Mimo to przedstawiciele partii Porozumienie apelują do mieszkańców o zgłaszanie potrzeby przyjmowania przez gminy uchwał w tej sprawie. Chodzi m.in. o lekcje edukacji seksualnej, które miałyby w przyszłości być narzucane dzieciom.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– My chcemy, żeby w szkołach były realizowane treści zgodne z naszymi przekonaniami moralnymi i chrześcijańskimi – zaznacza Adam Miszczak, lubelski działacz partii Porozumienie, która zainicjowała akcję „Bronimy praw rodziców”.

Czy gdzieś w woj. lubelskim lekcje edukacji seksualnej zostały wprowadzone? – Nie mamy takich informacji – mówi Miszczak. – Ale słyszymy głosy społeczeństwa, czytamy informacje medialne, że rodzice są absolutnie przeciwni takiemu trybowi wprowadzania innych treści do szkół, bez ich zgody – dodaje.

Obrońcy praw rodziców przygotowali projekt uchwały „w sprawie udziału dzieci w zajęciach dodatkowych wyłącznie zgodnych ze światopoglądem rodziców lub opiekunów prawnych”. I zachęcają mieszkańców do zgłaszania inicjatyw obywatelskich w tej sprawie do swoich rad gmin.

– Ważne jest, żeby nagłośnić kwestię tego, że rodzice mają możliwość wyboru i decydowania o tym, czy chcą aby edukacja seksualna była prowadzona jako zajęcia szkolne. Ważne jest, żeby rodzice mieli możliwość zapoznawania się z treściami programowymi, które mają być realizowane – mówi Katarzyna Ziomek-Michalak, mama wspierająca akcję partii „Porozumienie”, która podkreśla konieczność wyrażenia zgody rodziców na uczestnictwo ich dzieci w takich zajęciach.

Organizatorzy akcji zastrzegają, że nie uważają, iż edukacja seksualna jest czymś złym. – Chodzi o to, że nie wszystkie dzieci, w wieku w którym ktoś chce narzucić taką edukację są na to gotowe. My chcemy, jako rodzice, decydować o tym kiedy, gdzie i w jaki sposób dzieci będą edukowane – mówi Izabela Czarnomska, kolejna mama wspierająca inicjatywę.

W tej chwili w polskich szkołach odbywają się lekcje wychowania do życia w rodzinie, na których podejmowana jest również tematyka związana z seksualnością. Już teraz jednak są one nieobowiązkowe i to rodzice decydują o tym, czy dziecko w nich uczestniczy czy nie.

e-Wydanie

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wer / 14 marca 2019 o 17:44
+13
Jak widac na fotce krzyż wyżej od orła na 1 planie,czyli kto tu rządzi?
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 18:20
+11
Czy ktoś mógłby w jakiś przystępny sposób wyjaśnić w czym może kolidować wychowanie seksualne (nauka o seksualności człowieka) z "przekonaniami" moralnymi i chrześcijańskimi? Ciekawe jak osoby kierujące się takimi "przekonaniami" radzą sobie z teorią ewolucji czy wielkiego wybuchu? Osobiście uważam, że Bóg (o ile istnieje) nie wyposażyłby człowieka w rozum gdyby zależało mu na tym aby ten nie chciał się uczyć i poznawać świata. Natomiast twierdzenie, że to rodzice powinni edukować swoje dzieci w tym segmencie wiedzy jest tak samo "mądre" jak to aby uczyły dzieci matematyki, fizyki, chemii etc.
Czy ktoś mógłby w jakiś przystępny sposób wyjaśnić w czym może kolidować wychowanie seksualne (nauka o seksualności człowieka) z "przekonaniami" moralnymi i chrześcijańskimi? Ciekawe jak osoby kierujące się takimi "przekonaniami" radzą sobie z teorią ewolucji czy wielkiego wybuchu? Osobiście uważam, że Bóg (o ile istnieje) nie wyposażyłby człowieka w rozum gdyby zależało mu na tym aby ten nie chciał się uczyć i poznawać świata. Natomiast twierdzenie, że to rodzice powinni edukować swoje dzieci w tym segmencie wiedzy jest... rozwiń
Avatar
Antoni / 14 marca 2019 o 19:10
+8
"nauka" religii w szkole to nie narzucanie , nie ?
Avatar
ANTYKACZORRROO / 14 marca 2019 o 18:02
+8
CI TZW. KATOLICY, DLA MNIE FUNDAMENTALIŚCI=IDIOCI, ROBIĄ Z LEKCJI KTÓRE MAJĄ UCZYĆ DZIECI:JAK NIE ZOSTAĆ SKRZYWDZONYM PRZEZ PODOFILA, JAK UNIKAĆ CIĄŻY, BO POTEM TO NASTOLATKA I JEJ RODZICE ZOSTAJĄ Z PROBLEMEM, ROBIĄ Z TEGO DRAMAT I TRAGEDIĘ!!W KATO=POLSZCZE, NIE OBYWATEL,SEKSUOLOG, EDUKATOR, TYLKO PAN W SUKNI MA TŁUMACZYĆ DZIECIOM CO TO SEKS,A NAJLEPIEJ STRASZYĆ!!
Avatar
lucypher / 14 marca 2019 o 19:38
+7
trzeba przeciwstawiać się homopropagandzie, trzeba chronić dzieci
 To twierdzisz, że lekcje religiii natychmiast trzeba usunąć ze szkół?
Avatar
level / 15 marca 2019 o 14:05
+5
W kwietniu dyrektorzy planują siatkę zajęć na kolejny rok szkolny. Od zawsze, od kiedy religia jest w szkołach, jest ujmowana dla każdej klasy, po 2 godz, mimo że to zajęcia nieobowiązkowe.Dlaczegóż tak nie uczynić w kwestii edukacji seksualnej, skoro może to ustrzec dzieci przed swobodnym seksem, niechcianymi ciążami, molestowaniem ze strony wujka, sąsiada, kolegi czy księdza? Edukacja seksualna to nie uczenie technik obcowania płciowego tylko świadomości własnego ciała, szacunku do samego siebie, uiejętności radzenia sobie i szukania pomocy w sytuacjach, o ktorych dziecko nie ma odwagi rozmawiać z rodzicami, a niekoniecznie przydatną wiedzę czerpie z internetu.
W kwietniu dyrektorzy planują siatkę zajęć na kolejny rok szkolny. Od zawsze, od kiedy religia jest w szkołach, jest ujmowana dla każdej klasy, po 2 godz, mimo że to zajęcia nieobowiązkowe.Dlaczegóż tak nie uczynić w kwestii edukacji seksualnej, skoro może to ustrzec dzieci przed swobodnym seksem, niechcianymi ciążami, molestowaniem ze strony wujka, sąsiada, kolegi czy księdza? Edukacja seksualna to nie uczenie technik obcowania płciowego tylko świadomości własnego ciała, szacunku do samego siebie, uiejętności radzenia sobie i szukania pomoc... rozwiń
Avatar
Emil / 16 marca 2019 o 13:57
+3
A ja słyszałem od wielu rodziców, że są przeciwni lekcjom religii w świeckich szkołach. A czy p. Miszczak to wie?
Avatar
kościelny / 15 marca 2019 o 14:17
+3
A jakież to skomplikowane treści do przekazania ma edukacja seksualna, że miałaby być przedmiotem nauczania? Fundamentalne zasady wychowania seksualnego dzieci i młodzieży to odwieczne przykazania "Nie cudzołóż" i "Nie pożądaj żony bliźniego swego". Tego mogą uczyć sami rodzice. Nie trzeba specjalnej edukacji, bo jest to proste jak budowa cepa. Naszych przodków nikt nie musiał dodatkowo edukować w szkole w tym zakresie i zapewne żyli szczęśliwiej niż my teraz w porozbijanych rodzinach.
  Świetne przykazania. Tylko dlaczego nie są stosowane i przekazywane? Polscy zaściankowi rodzice nie rozmawiają z dziećmi o płciowości, katechetka przykazanie wyklepać każe, ale refleksja za tym nie pójdzie. Przodków nikt nie edukował, i popatrz, jakie szambo się wylewa z samego kk. Co do porozbijanych rodzin- iluż księży w ramach "nie cudzołóż" współżyje z małżonką parafianina albo z jego synem...
  Świetne przykazania. Tylko dlaczego nie są stosowane i przekazywane? Polscy zaściankowi rodzice nie rozmawiają z dziećmi o płciowości, katechetka przykazanie wyklepać każe, ale refleksja za tym nie pójdzie. Przodków nikt nie edukował, i popatrz, jakie szambo się wylewa z samego kk. Co do porozbijanych rodzin- iluż księży w ramach "nie cudzołóż" współżyje z małżonką parafianina albo z jego synem... rozwiń
Avatar
pycha kroczy przed upadkiem / 14 marca 2019 o 23:50
+3
Ktoś tu siłowo próbuje zdemolować psychikę małych dzieci. Oby znalazło się w porę chociaż "10 sprawiedliwych".
Avatar
roman / 14 marca 2019 o 22:44
+3
Proponuję zaprzestania seksualizacji dzieci przez kościół.
Avatar
realista / 5 dni temu o 14:53
0
Nie krytykujcie edukacji seksualnej bo przecież są potrzebni światli ludzie aby lizać arabom rektum na ,,wycieczkach biznesowych,,. I pieniążków do Polski przywiozą i świat zobaczą między kroczem obywateli o ciemnejszej skórze i wypchanych portfelach.
Avatar
Emil / 16 marca 2019 o 13:57
+3
A ja słyszałem od wielu rodziców, że są przeciwni lekcjom religii w świeckich szkołach. A czy p. Miszczak to wie?
Avatar
obowiązkowe pole / 15 marca 2019 o 14:31
0
Ktoś tu siłowo próbuje zdemolować psychikę małych dzieci. Oby znalazło się w porę chociaż  "10 sprawiedliwych".
  ***s://***dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/molestowanie-w-rodzinie-zastepczej-musialam-robic-to-co-chcial,n,1000239099.html nie edukować seksualnie to dawać przyzwolenie na takie choćby sytuacje, ale w moralności naszej jak nie widzę/ nie słyszę/ mnie nie dotyczy to problemu nie ma
Avatar
kościelny / 15 marca 2019 o 14:17
+3
A jakież to skomplikowane treści do przekazania ma edukacja seksualna, że miałaby być przedmiotem nauczania? Fundamentalne zasady wychowania seksualnego dzieci i młodzieży to odwieczne przykazania "Nie cudzołóż" i "Nie pożądaj żony bliźniego swego". Tego mogą uczyć sami rodzice. Nie trzeba specjalnej edukacji, bo jest to proste jak budowa cepa. Naszych przodków nikt nie musiał dodatkowo edukować w szkole w tym zakresie i zapewne żyli szczęśliwiej niż my teraz w porozbijanych rodzinach.
  Świetne przykazania. Tylko dlaczego nie są stosowane i przekazywane? Polscy zaściankowi rodzice nie rozmawiają z dziećmi o płciowości, katechetka przykazanie wyklepać każe, ale refleksja za tym nie pójdzie. Przodków nikt nie edukował, i popatrz, jakie szambo się wylewa z samego kk. Co do porozbijanych rodzin- iluż księży w ramach "nie cudzołóż" współżyje z małżonką parafianina albo z jego synem...
  Świetne przykazania. Tylko dlaczego nie są stosowane i przekazywane? Polscy zaściankowi rodzice nie rozmawiają z dziećmi o płciowości, katechetka przykazanie wyklepać każe, ale refleksja za tym nie pójdzie. Przodków nikt nie edukował, i popatrz, jakie szambo się wylewa z samego kk. Co do porozbijanych rodzin- iluż księży w ramach "nie cudzołóż" współżyje z małżonką parafianina albo z jego synem... rozwiń
Avatar
cvb / 15 marca 2019 o 14:11
+1
trzeba przeciwstawiać się homopropagandzie, trzeba chronić dzieci
  Tak, trzeba do każdej szkoły z edukacją seksualną wysłać obrońców życia poczętego (nie ważne, że poczęła dwunastolatka z czterdziestoletnim wujkiem), egzorcystów, kleryków z pogadankami. Kto wie, może przyuważą podczas zajęć nieszczęśliwe dziecko, ktore siądzie na kolanach w poszukiwaniu miłości.... Ale rzypadkiem nie lekarza, nie seksuologa, nie psychologa, ktory nauczy, że dotyk może być obraźliwi, że zabawa w słoneczko może się źle skończyć, że HIV czyha...
  Tak, trzeba do każdej szkoły z edukacją seksualną wysłać obrońców życia poczętego (nie ważne, że poczęła dwunastolatka z czterdziestoletnim wujkiem), egzorcystów, kleryków z pogadankami. Kto wie, może przyuważą podczas zajęć nieszczęśliwe dziecko, ktore siądzie na kolanach w poszukiwaniu miłości.... Ale rzypadkiem nie lekarza, nie seksuologa, nie psychologa, ktory nauczy, że dotyk może być obraźliwi, że zabawa w słoneczko może się źle skończyć, że HIV czyha... rozwiń
Avatar
wiosna / 15 marca 2019 o 14:07
+1
Nie pozwólmy by mniejszość narzucała swoje prawa i swój swiatopoglad  na większość Czy my ludzie heteroseksualni ponosimy się z tym po ulicach? Czy trąbimy w środkach masowego przekazu? Jeśli są tacy ludzie którzy lubią i robią to z tą samą płcią niech to robią w swoim domu a nie obnoszą się po ulicach czy telewizji a tym bardziej niech nie narzucają tego innym. I niech przez swoje lobby nie narzucają swojej ideologii czy swojego zachowania większości
 Żartujesz? Pierwszy raz jesteś w internecie i nie wiesz, jak heteroseksualni demonstrują swoją seksualność? To, że ty tylko po ciemku i pod kołderką, to nie jest zasada.
 Żartujesz? Pierwszy raz jesteś w internecie i nie wiesz, jak heteroseksualni demonstrują swoją seksualność? To, że ty tylko po ciemku i pod kołderką, to nie jest zasada. rozwiń
Avatar
level / 15 marca 2019 o 14:05
+5
W kwietniu dyrektorzy planują siatkę zajęć na kolejny rok szkolny. Od zawsze, od kiedy religia jest w szkołach, jest ujmowana dla każdej klasy, po 2 godz, mimo że to zajęcia nieobowiązkowe.Dlaczegóż tak nie uczynić w kwestii edukacji seksualnej, skoro może to ustrzec dzieci przed swobodnym seksem, niechcianymi ciążami, molestowaniem ze strony wujka, sąsiada, kolegi czy księdza? Edukacja seksualna to nie uczenie technik obcowania płciowego tylko świadomości własnego ciała, szacunku do samego siebie, uiejętności radzenia sobie i szukania pomocy w sytuacjach, o ktorych dziecko nie ma odwagi rozmawiać z rodzicami, a niekoniecznie przydatną wiedzę czerpie z internetu.
W kwietniu dyrektorzy planują siatkę zajęć na kolejny rok szkolny. Od zawsze, od kiedy religia jest w szkołach, jest ujmowana dla każdej klasy, po 2 godz, mimo że to zajęcia nieobowiązkowe.Dlaczegóż tak nie uczynić w kwestii edukacji seksualnej, skoro może to ustrzec dzieci przed swobodnym seksem, niechcianymi ciążami, molestowaniem ze strony wujka, sąsiada, kolegi czy księdza? Edukacja seksualna to nie uczenie technik obcowania płciowego tylko świadomości własnego ciała, szacunku do samego siebie, uiejętności radzenia sobie i szukania pomoc... rozwiń
Avatar
K / 15 marca 2019 o 11:32
+2
Nie pozwólmy by mniejszość narzucała swoje prawa i swój swiatopoglad  na większość Czy my ludzie heteroseksualni ponosimy się z tym po ulicach? Czy trąbimy w środkach masowego przekazu? Jeśli są tacy ludzie którzy lubią i robią to z tą samą płcią niech to robią w swoim domu a nie obnoszą się po ulicach czy telewizji a tym bardziej niech nie narzucają tego innym. I niech przez swoje lobby nie narzucają swojej ideologii czy swojego zachowania większości
Tak. Widuję masę heteroseksualnych par obściskujących się, całujących w miejscach publicznych. Sam tak robiłem za młodu. A nauczanie o seksualności ma sens. I poparte będzie wiedzą naukową, co jest lepsze od wciskania ciemnoty, jak to gołąbek sprawił, że 2 tys. lat temu jakaś kobitka zaszła w ciążę...
Tak. Widuję masę heteroseksualnych par obściskujących się, całujących w miejscach publicznych. Sam tak robiłem za młodu. A nauczanie o seksualności ma sens. I poparte będzie wiedzą naukową, co jest lepsze od wciskania ciemnoty, jak to gołąbek sprawił, że 2 tys. lat temu jakaś kobitka zaszła w ciążę... rozwiń
Avatar
K / 15 marca 2019 o 11:31
+2
A edukacja trawienna czemu nie ma? A edukacja oddechowa - potrzebuje ktoś? A edukacja chodzeniowa, mówiieniowa, - czemu jedynie sexualna, :/  . A .. i możeby tak po polsku nazwali, bez greki i angliki, tylko po polsku - ciekawe coby to było. Do tego liczby - liczba aborcji w krajach z edukacją seksualną, liczba zakażeń hif, liczba występków czy czynów pzestępczych.
 Widać wyraźnie, że edukacja by Ci się przydała. Nie tylko seksualna...
Avatar
gs / 15 marca 2019 o 11:27
+1
Czy ktoś mógłby w jakiś przystępny sposób wyjaśnić w czym może kolidować wychowanie seksualne (nauka o seksualności człowieka) z "przekonaniami" moralnymi i chrześcijańskimi? Ciekawe jak osoby kierujące się takimi "przekonaniami" radzą sobie z teorią ewolucji czy wielkiego wybuchu?  Osobiście uważam, że Bóg (o ile istnieje) nie wyposażyłby człowieka w rozum gdyby zależało mu na tym aby ten nie chciał się uczyć i poznawać świata. Natomiast twierdzenie, że to rodzice powinni edukować swoje dzieci w tym segmencie wiedzy jest tak samo "mądre" jak to aby uczyły dzieci matematyki, fizyki, chemii etc.[/quote]   [quote]Ktoś tu siłowo próbuje zdemolować psychikę małych dzieci. Oby znalazło się w porę chociaż  "10 sprawiedliwych".
 Po co edukacja w III świecie jakim jest ta nieszczęsna Lubelszczyzna.Proboszcz wszystkiego nauczy.
 Po co edukacja w III świecie jakim jest ta nieszczęsna Lubelszczyzna.Proboszcz wszystkiego nauczy. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 2

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 16 4

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 5

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 62 4

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 0

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 181 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 3

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 10

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony
galeria

Decyzja sądu w sprawie Domu Chemika. Prezydent Puław przerażony i zaskoczony 40 37