Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trwają prace budowlane na drodze ekspresowej S19 na odcinku Niedrzwica Duża – Kraśnik.
Rozpoczęła się budowa zalewu w Panieńszczyźnie, oddalonej kilkanaście kilometrów od Lublina. Na miejscu pracują już koparki, trwa uprzątanie terenu. Akwen, którego głównym celem będzie zbieranie i gromadzenie wody, ma zostać oddany do użytku latem 2023 roku.
Już we wtorek mają ruszyć zasadnicze prace przy przebudowie ul. 1 Maja, która – według zapowiedzi Ratusza – stanie się „architektonicznym przedłużeniem pl. Dworcowego”. Roboty będą się wiązały z utrudnieniami dla pieszych oraz kierowców
Spółdzielnia „Społem” stara się o decyzje umożliwiające budowę bloków na swoich nieruchomościach. Dwie z nich to działki, na których obecnie działają jej sklepy, trzecia leży w centrum. – Chcemy móc podejmować racjonalne decyzje – wyjaśnia prezes.
Około 45 milionów złotych będzie kosztowało wybudowanie obwodnicy Opola Lubelskiego. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie.
Przy ul. Zawieprzyckiej w Lublinie ma działać przetwórnia odpadów z tworzyw sztucznych. O decyzję środowiskową dla takiej inwestycji stara się w Urzędzie Miasta spółka Fabryka Opakowań. Do 23 lutego można zgłaszać urzędnikom swoje uwagi.
25 lutego ogłoszony ma być miejski przetarg na zaprojektowanie nowego stadionu, którego Ratusz nie nazywa już „stadionem żużlowym”, tylko „wielofunkcyjnym obiektem sportowo-rekreacyjnym”. Kontrakt ma obejmować także nadzór nad budową.
Co najmniej osiem miesięcy będzie musiała czekać na decyzję miasta firma, która chce budować biurowiec w dolinie między osiedlem Górki a lasem Stary Gaj. Ratusz zamawia dodatkową ekspertyzę poza Urzędem Miasta. Jej przygotowanie potrwa.
Przy Głuskiej 6 ma powstać nowa zajezdnia trolejbusowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Spółka przekonuje, że dzięki temu oszczędzi na dojazdach z bazy na trasy.
Do innego niż dotychczas wydziału trzeba się zgłaszać, by dostać od Urzędu Miasta tzw. wuzetkę, czyli decyzję o warunkach zabudowy. Taką decyzją określa się możliwy sposób zabudowy działek, których przeznaczenie nie zostało określone planem zagospodarowania terenu.
Wiadomo już wstępnie, jak ma być zorganizowany ruch komunikacji miejskiej podczas przebudowy ul. Żeglarskiej. Z powodu wymiany mostu autobusy nie dotrą do pętli nad zalewem. Dla wielu pasażerów może to być wręcz nieodczuwalne.
Nie dłużej niż siedem miesięcy ma trwać wymiana starego mostu, którym ul. Żeglarska przechodzi nad Bystrzycą. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na rozebranie starej konstrukcji i wykonanie nowej.
Do 21 lutego można zgłaszać swoje uwagi do planów budowy osiedla na zdegradowanym, pofabrycznym terenie między ul. Gospodarczą a torami kolejowymi. Ostateczną decyzję w sprawie inwestycji „lex deweloper” podejmie Rada Miasta.
Drogowcy wybrali firmę, której zadaniem będzie wybudowanie drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej. To część trasy ekspresowej numer 19.
Znacznie mniejsze niż oczekiwał Ratusz mają być unijne fundusze na inwestycje w tzw. Lubelskim Obszarze Metropolitalnym obejmującym 27 samorządów.
Przedstawiciele inwestora, władze miasta, ekolodzy, radni a także mieszkańcy wezmą udział w dzisiejszym spotkaniu na temat planowanej budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Konsultacje rozpoczną się o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.
Nowa siedziba miejskiej biblioteki będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. W tym roku budżet prac wzrośnie o co najmniej 3 mln zł.
Większe niż pierwotnie zakładano ma być nowe centrum handlowe przy ul. Jana Pawła II. Nieruchomość, na której jest planowane, właśnie zmieniła właściciela. Obiekt powinien być gotowy jesienią tego roku.
Już wiosną Rada Miasta może dopuścić budowę bloków mieszkalnych w miejscu centrum meblowego Wokulski przy ul. Łęczyńskiej. Nowe osiedle miałoby zająć cały teren położony pomiędzy al. Witosa, ul. Krzemionki oraz linią kolejową.
Kierowcy mogą już jeździć tzw. małą obwodnicą Świdnika. Udostępniony jest już drugi budowany odcinek al. NSZZ Solidarność – od ul. Ks. J. Hryniewicza do ul. Kusocińskiego.