Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inwestycje

24 kwietnia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Miasto jednak chce świateł na skrzyżowaniu Diamentowej i Wrotkowskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 14 A A

Do budowy sygnalizacji na skrzyżowaniu ul. Diamentowej z Wrotkowską przymierza się Zarząd Dróg i Mostów. Jego urzędnicy proszą Ratusz o 1,5 miliona zł na tę inwestycję. Nowe światła raczej nie zaczną działać w tym roku, ale dopiero w przyszłym

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na tym skrzyżowaniu należy niezwłocznie wdrożyć realizację budowy sygnalizacji świetlnej – stwierdzał w marcu podinsp. Arkadiusz Delekta, naczelnik lubelskiej drogówki w piśmie do Zarządu Dróg i Mostów. Zdaniem policji światła w tym miejscu poprawią bezpieczeństwo, z którym jest tu teraz kiepsko, bo na skrzyżowaniu często zderzają się samochody.

Przebieg kolizji i wypadków jest tu zwykle bardzo podobny: kierowca jadący Diamentową pod górę chce skręcać z lewo, we Wrotkowską. Tu ma obowiązek przepuścić jadących Diamentową od strony Herbapolu w kierunku Krochmalnej. Nakazują to znaki. Niektórzy te znaki ignorują, a inni liczą, że zdążą przemknąć przed samochodami pojawiającymi się z prawej strony. A na dodatek ci z prawej bardzo późno wyłaniają się zza wzniesienia.

Właśnie dlatego zdaniem policji sygnalizacja jest tu potrzebna. – Nie tylko znacząco podniesie poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu, ale również poprawi jego drożność – przekonywał miasto Delekta dodając, że w trakcie szczytu komunikacyjnego tworzą się tu zatory.

Urzędnicy od dróg dali się przekonać. – Zarząd Dróg i Mostów złożył wniosek o odpowiednią zmianę w budżecie miasta – informuje Karol Kieliszek z lubelskiego Ratusza. Wstępny kosztorys mówi o kwocie 1,5 miliona złotych. Praktycznie pewne jest, że nie będzie trzeba od razu znajdować całej kwoty, bo i tak miasto zakłada, że światła będą gotowe dopiero przyszłym roku, a w tym najwyżej udałoby się zacząć prace budowlane.

Najpierw o pieniądze na ten cel musi wystąpić do radnych prezydent Lublina, później odpowiednią uchwałę musi podjąć Rada Miasta. Dopiero wtedy Zarząd Dróg i Mostów będzie mieć podstawę do ogłaszania przetargu. Ma on być zorganizowany w formule "zaprojektuj i wybuduj”, bo miasto nie ma gotowych projektów dla tego skrzyżowania, a jedynie wstępną koncepcję. Prace będą wymagać nie tylko budowy świateł, ale też zmian tzw. geometrii skrzyżowania.

Będzie lepiej

Ratusz, podobnie jak policja, liczy również na to, że sygnalizacja w tym miejscu poprawi sytuację na sąsiednim skrzyżowaniu obok boisk.
Za sprawą świateł będą pojawiać się przerwy w strumieniu aut jadących Diamentową, co ma ułatwić: • skręt w lewo kierowcom jadącym od ul. Jana Pawła II w kierunku dworca;• jadącym od dworca w lewo w Diamentową.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
BUA / 24 kwietnia 2015 o 17:57
0

RONDO i tylko RONDO! Zwykłe, nazwyklejsze RONDO!!!!! Dopiero remontowali a już chcą przebudować? 1,5MLN zł? Ludzie, przecież to czyste marnotrawstwo pieniędzy!

Avatar
Q / 24 kwietnia 2015 o 14:42
0

RONDO!!!!!!!!!!!!

RONDO!!!!!!!!!!!!

RONDO!!!!!!!!!!!!

BEZ ŚWIATEŁ!!!!

Avatar
m / 24 kwietnia 2015 o 13:38
0

raczej dostawca sygnalizacji który wie, że będzie wyłoniony w zorganizowanym na sztukę publicznym przetargu mówi, że:

"miasto jednak chce świateł"

Avatar
LU / 24 kwietnia 2015 o 13:34
0

A od kiedy to Policja doradza w kwestiach drożności i przepustowości?

Bezpieczeństwo - jak najbardziej, ale stróże prawa się trochę rozpędzili w swoich kompetencjach.

Avatar
Rafal / 24 kwietnia 2015 o 12:22
0

Rondo a nie światła. Debile normalnie bo inaczej powiedzieć się nie da....

Avatar
greg / 24 kwietnia 2015 o 12:12
0
popieram cię xor wyjazd z wrotkowskiej w lewo w diamentową i to samo z krochmalnej w lewo jak cały lewy pas diamentowej stoi to porażka. niby kierowcy robią miejsce żeby się włączyć ale co z tego jak nie widać co się dzieje na pasach za nnimi. tragedia albo trzeba trochę farta żeby się włączyć.
Avatar
grzegorz / 24 kwietnia 2015 o 10:19
0

Proszę zrobić skrzyżowanie piętrowe z wiaduktem,bezkolizyjne.Nie inwestujcie w światła,które doprowadzą do korków.Tylko bezkolizyjnie.Oduczcie się inwestycji ze światłami,przecież tam jest dosyć miejsca na takie rozwiązania. Trochę nowoczesności proszę.  

Avatar
aqq / 24 kwietnia 2015 o 09:13
0

rondo rondo rondo. tu i przy krochmalnej. światła będą robiły sztuczny tłok cały dzień (zakładając, ze na noc będą wyłączane). rondo spowolni tylko w szczycie a o to chodzi!

Avatar
kierowiec / 24 kwietnia 2015 o 09:06
0

Przy Diamentowej/Wrotkowskiej najlepszym rozwiązaniem jest budowa podziemnego zjazdu od kierunku Krochmalnej, wtedy byłyby mniejsze korki, szybszy przejazd przez to skrzyżowanie a silą rzeczy mniej stłuczek. Miejsca jest dosyć.

No ale po co w Lublinie nikt nie myśli racjonalnie, najlepiej postawić światła...

Avatar
xor / 24 kwietnia 2015 o 08:49
0

po 15 korek juz teraz sięga za Energetyków. Ale faktem jest, że te skrzyżowania są durnowate. Skręt w lewo we Wrotkowską to pikuś w porównaniu z wyjazdem z Wrotkowskiej w lewo w stronę Romera. Z drugiej strony jak napykają świateł to się nie da przejechać. Zamiast tego powinno być rondo. Wystarczy zaokrąglić te wysepki, odpowiednio zonakować i po sprawie, tak jak jest to dalej na skrzyżowaniu JPII z Armii Krajowej. da się? Da! po co zaraz światła? na odcinku od herbapolu do stadniny byłoby w sumie 5 sygnalizacji... Paranoja.

Avatar
BUA / 24 kwietnia 2015 o 17:57
0

RONDO i tylko RONDO! Zwykłe, nazwyklejsze RONDO!!!!! Dopiero remontowali a już chcą przebudować? 1,5MLN zł? Ludzie, przecież to czyste marnotrawstwo pieniędzy!

Avatar
Q / 24 kwietnia 2015 o 14:42
0

RONDO!!!!!!!!!!!!

RONDO!!!!!!!!!!!!

RONDO!!!!!!!!!!!!

BEZ ŚWIATEŁ!!!!

Avatar
m / 24 kwietnia 2015 o 13:38
0

raczej dostawca sygnalizacji który wie, że będzie wyłoniony w zorganizowanym na sztukę publicznym przetargu mówi, że:

"miasto jednak chce świateł"

Avatar
LU / 24 kwietnia 2015 o 13:34
0

A od kiedy to Policja doradza w kwestiach drożności i przepustowości?

Bezpieczeństwo - jak najbardziej, ale stróże prawa się trochę rozpędzili w swoich kompetencjach.

Avatar
Rafal / 24 kwietnia 2015 o 12:22
0

Rondo a nie światła. Debile normalnie bo inaczej powiedzieć się nie da....

Avatar
greg / 24 kwietnia 2015 o 12:12
0
popieram cię xor wyjazd z wrotkowskiej w lewo w diamentową i to samo z krochmalnej w lewo jak cały lewy pas diamentowej stoi to porażka. niby kierowcy robią miejsce żeby się włączyć ale co z tego jak nie widać co się dzieje na pasach za nnimi. tragedia albo trzeba trochę farta żeby się włączyć.
Avatar
grzegorz / 24 kwietnia 2015 o 10:19
0

Proszę zrobić skrzyżowanie piętrowe z wiaduktem,bezkolizyjne.Nie inwestujcie w światła,które doprowadzą do korków.Tylko bezkolizyjnie.Oduczcie się inwestycji ze światłami,przecież tam jest dosyć miejsca na takie rozwiązania. Trochę nowoczesności proszę.  

Avatar
aqq / 24 kwietnia 2015 o 09:13
0

rondo rondo rondo. tu i przy krochmalnej. światła będą robiły sztuczny tłok cały dzień (zakładając, ze na noc będą wyłączane). rondo spowolni tylko w szczycie a o to chodzi!

Avatar
kierowiec / 24 kwietnia 2015 o 09:06
0

Przy Diamentowej/Wrotkowskiej najlepszym rozwiązaniem jest budowa podziemnego zjazdu od kierunku Krochmalnej, wtedy byłyby mniejsze korki, szybszy przejazd przez to skrzyżowanie a silą rzeczy mniej stłuczek. Miejsca jest dosyć.

No ale po co w Lublinie nikt nie myśli racjonalnie, najlepiej postawić światła...

Avatar
xor / 24 kwietnia 2015 o 08:49
0

po 15 korek juz teraz sięga za Energetyków. Ale faktem jest, że te skrzyżowania są durnowate. Skręt w lewo we Wrotkowską to pikuś w porównaniu z wyjazdem z Wrotkowskiej w lewo w stronę Romera. Z drugiej strony jak napykają świateł to się nie da przejechać. Zamiast tego powinno być rondo. Wystarczy zaokrąglić te wysepki, odpowiednio zonakować i po sprawie, tak jak jest to dalej na skrzyżowaniu JPII z Armii Krajowej. da się? Da! po co zaraz światła? na odcinku od herbapolu do stadniny byłoby w sumie 5 sygnalizacji... Paranoja.

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 9 2

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 23 11

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 5

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 30 17

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 17 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800