Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

25 lutego 2020 r.
7:29

Nie żyje wójt gminy Zgierz. Barbara Kaczmarek została śmiertelnie pobita

Autor: Zdjęcie autora opr. pat
104 12 A A

Barbara Kaczmarek nie żyje. Wójt gminy Zgierz została pobita w nocy z 21 na 22 lutego. Zmarła wczorajszej nocy w wyniku poważnych obrażeń głowy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O śmierci Barbary Kaczmarek poinformował m.in. prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. Barbara Kaczmarek miała 58 lat. Wójtem gminy została w 2014 roku. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko.

Barbara Kaczmarek najprawdopodobniej została śmiertelnie pobita. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Wtedy to syn Barbary Kaczmarek wezwał pogotowie. Twierdził, że kiedy wrócił do domu, to jego mama leżała w łóżku nieprzytomna. Zaczął ją reanimować. Ratownikom udało się przywrócić kobietę do życia, ale jej stan był bardzo ciężki.

Jak się okazało obrażenia są skutkiem pobicia, a nie np. nieszczęśliwego wypadku. Potwierdzili to biegli. W domu zabezpieczono liczne ślady krwi.

Syn pani wójt został zatrzymany. Został przesłuchany pod zarzutem spowodowania uszczerbku na zdrowiu i choroby realnie zagrażającej jej życiu. Za to groziło mężczyźnie do 15 lat więzienia.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował go na trzy miesiące. Zatrzymany nie przyznał się do winy. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi mu nawet dożywocie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
EMERYTKA / 25 lutego 2020 r. o 08:34
+7
JUŻ OSĄDZIŁEŚ I WYDAŁEŚ WYROK! .............................
Avatar
Damian / 25 lutego 2020 r. o 17:55
+4
Trzy po trzy ta gadanina. Co by nie było nie żyje człowiek. To tragedia. Czyja to wina sąd orzeknie. Bardzo przykre że wciąż do osobnych sytuacji dochodzi. Nie mnie oceniać o winie i szukać powodów. Tak jak wszystkim pozostałym. Trzeba po prostu dobrze edukować nasze dzieci i jak mantrę powtarzać że wszelka przemoc czy to słowna czy fizyczna to zło. A złość można w inny sposób rozładować. Bo złości się każdy. I ta emocja jest u nas niemiłe widziana i często skrywana. A to nie jest właśnie dobre. Złość trzeba oswoić i wiedzieć jak ja dobrze wykorzystać. A zaczynać należy od nas, bo dzieci uczą się od nas dorosłych. I każdy rodzic nauczyciel powinien co jakiś czas korzystać z warsztatów jak radzić sobie z emocjami. Bo by sobie dobrze radzić trzeba je umieć rozpoznać, nazwać i zrozumieć skąd się biorą.
Trzy po trzy ta gadanina. Co by nie było nie żyje człowiek. To tragedia. Czyja to wina sąd orzeknie. Bardzo przykre że wciąż do osobnych sytuacji dochodzi. Nie mnie oceniać o winie i szukać powodów. Tak jak wszystkim pozostałym. Trzeba po prostu dobrze edukować nasze dzieci i jak mantrę powtarzać że wszelka przemoc czy to słowna czy fizyczna to zło. A złość można w inny sposób rozładować. Bo złości się każdy. I ta emocja jest u nas niemiłe widziana i często skrywana. A to nie jest właśnie dobre. Złość trzeba oswoić i wiedzieć jak ja dobrze ... rozwiń
Avatar
niepatriota / 25 lutego 2020 r. o 09:48
+2
A PiS twierdzi, że jak facet raz czy dwa przyłoży kobiecie to żaden problem. ***s://natemat.pl/259383,pis-zmienia-ustawe-ws-przemocy-domowej-jednorazowe-pobicie-to-nie-przemoc
Avatar
Julian / 2 marca 2020 r. o 20:18
0
Była Alkoholli syn nie winny Prokurature i policję z pomówienia od odszkodowania +Tym dóże
Avatar
XD / 25 lutego 2020 r. o 18:41
0
Właśnie do tego doprowadziła ideologia "Róbta co chceta" wkładana do głów naszych dzieci i nastolatków. Wyparcie starych wartości doprowadza do tragedii.
 Oczywiście, bo przecież wcześniej nikt nikogo nigdy nie pobił, nie okradł, ani nie zabił. Świat nie znał zbrodni, a ludzie o niewinnych duszach chodzili w stroju Adama nie znając co to grzech, przemoc, chciwość  czy zbrodnia... Ziemia rodziła bez orania, a człowiek miał wszystko, czego tylko zapragnął bez wysiłku... Aż przeszedł facet w czerwonych oprawkach i ch... bombki strzelił.
 Oczywiście, bo przecież wcześniej nikt nikogo nigdy nie pobił, nie okradł, ani nie zabił. Świat nie znał zbrodni, a ludzie o niewinnych duszach chodzili w stroju Adama nie znając co to grzech, przemoc, chciwość  czy zbrodnia... Ziemia rodziła bez orania, a człowiek miał wszystko, czego tylko zapragnął bez wysiłku... Aż przeszedł facet w czerwonych oprawkach i ch... bombki strzelił. rozwiń
Avatar
WODNIK / 25 lutego 2020 r. o 08:25
0
WINNA BYĆ KARA ŚMIERCI DLA ZWYRODNIALCA.
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 10:09
-1
Ta Pani była potworem, zniszczyła życie wielu ludziom. Fakt nie zasłużyła na taka śmierć ale co się musiało wydarzyć, że ktoś ją skatował bejsbolem i zabił? Nie wiadomo czy był to syn czy ktoś inny. Jedno jest pewne była bardzo złym człowiekiem i stało się to co się stało!
Avatar
Patka / 26 lutego 2020 r. o 12:16
-2
Ta Pani od lat miała poważne problemy z alkoholem, a to zawsze kończy się jakimś dramatem. Nie można nikogo osądzać bez poznania całej prawdy, nie chcę bronić syna, ale myślę, że cała sytuacja ma głębsze dno. Przykre, że alkohol zniszczył życie tylu osobom :(
Avatar
Karolina / 25 lutego 2020 r. o 10:57
-7
A co ma wychowanie do tego co dzieci robią w życiu dorosłym?? Odpowiedz: nic.  Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 10:38
-7
Właśnie do tego doprowadziła ideologia "Róbta co chceta" wkładana do głów naszych dzieci i nastolatków. Wyparcie starych wartości doprowadza do tragedii.
Avatar
Julian / 2 marca 2020 r. o 20:18
0
Była Alkoholli syn nie winny Prokurature i policję z pomówienia od odszkodowania +Tym dóże
Avatar
Patka / 26 lutego 2020 r. o 12:16
-2
Ta Pani od lat miała poważne problemy z alkoholem, a to zawsze kończy się jakimś dramatem. Nie można nikogo osądzać bez poznania całej prawdy, nie chcę bronić syna, ale myślę, że cała sytuacja ma głębsze dno. Przykre, że alkohol zniszczył życie tylu osobom :(
Avatar
Gość / 26 lutego 2020 r. o 10:09
-1
Ta Pani była potworem, zniszczyła życie wielu ludziom. Fakt nie zasłużyła na taka śmierć ale co się musiało wydarzyć, że ktoś ją skatował bejsbolem i zabił? Nie wiadomo czy był to syn czy ktoś inny. Jedno jest pewne była bardzo złym człowiekiem i stało się to co się stało!
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 20:51
-9
kolejna ofiara wojny pis vs. po ?
Avatar
XD / 25 lutego 2020 r. o 18:41
0
Właśnie do tego doprowadziła ideologia "Róbta co chceta" wkładana do głów naszych dzieci i nastolatków. Wyparcie starych wartości doprowadza do tragedii.
 Oczywiście, bo przecież wcześniej nikt nikogo nigdy nie pobił, nie okradł, ani nie zabił. Świat nie znał zbrodni, a ludzie o niewinnych duszach chodzili w stroju Adama nie znając co to grzech, przemoc, chciwość  czy zbrodnia... Ziemia rodziła bez orania, a człowiek miał wszystko, czego tylko zapragnął bez wysiłku... Aż przeszedł facet w czerwonych oprawkach i ch... bombki strzelił.
 Oczywiście, bo przecież wcześniej nikt nikogo nigdy nie pobił, nie okradł, ani nie zabił. Świat nie znał zbrodni, a ludzie o niewinnych duszach chodzili w stroju Adama nie znając co to grzech, przemoc, chciwość  czy zbrodnia... Ziemia rodziła bez orania, a człowiek miał wszystko, czego tylko zapragnął bez wysiłku... Aż przeszedł facet w czerwonych oprawkach i ch... bombki strzelił. rozwiń
Avatar
Damian / 25 lutego 2020 r. o 17:55
+4
Trzy po trzy ta gadanina. Co by nie było nie żyje człowiek. To tragedia. Czyja to wina sąd orzeknie. Bardzo przykre że wciąż do osobnych sytuacji dochodzi. Nie mnie oceniać o winie i szukać powodów. Tak jak wszystkim pozostałym. Trzeba po prostu dobrze edukować nasze dzieci i jak mantrę powtarzać że wszelka przemoc czy to słowna czy fizyczna to zło. A złość można w inny sposób rozładować. Bo złości się każdy. I ta emocja jest u nas niemiłe widziana i często skrywana. A to nie jest właśnie dobre. Złość trzeba oswoić i wiedzieć jak ja dobrze wykorzystać. A zaczynać należy od nas, bo dzieci uczą się od nas dorosłych. I każdy rodzic nauczyciel powinien co jakiś czas korzystać z warsztatów jak radzić sobie z emocjami. Bo by sobie dobrze radzić trzeba je umieć rozpoznać, nazwać i zrozumieć skąd się biorą.
Trzy po trzy ta gadanina. Co by nie było nie żyje człowiek. To tragedia. Czyja to wina sąd orzeknie. Bardzo przykre że wciąż do osobnych sytuacji dochodzi. Nie mnie oceniać o winie i szukać powodów. Tak jak wszystkim pozostałym. Trzeba po prostu dobrze edukować nasze dzieci i jak mantrę powtarzać że wszelka przemoc czy to słowna czy fizyczna to zło. A złość można w inny sposób rozładować. Bo złości się każdy. I ta emocja jest u nas niemiłe widziana i często skrywana. A to nie jest właśnie dobre. Złość trzeba oswoić i wiedzieć jak ja dobrze ... rozwiń
Avatar
Karolina / 25 lutego 2020 r. o 10:57
-7
A co ma wychowanie do tego co dzieci robią w życiu dorosłym?? Odpowiedz: nic.  Nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
Avatar
Gość / 25 lutego 2020 r. o 10:38
-7
Właśnie do tego doprowadziła ideologia "Róbta co chceta" wkładana do głów naszych dzieci i nastolatków. Wyparcie starych wartości doprowadza do tragedii.
Avatar
niepatriota / 25 lutego 2020 r. o 09:48
+2
A PiS twierdzi, że jak facet raz czy dwa przyłoży kobiecie to żaden problem. ***s://natemat.pl/259383,pis-zmienia-ustawe-ws-przemocy-domowej-jednorazowe-pobicie-to-nie-przemoc
Avatar
EMERYTKA / 25 lutego 2020 r. o 08:34
+7
JUŻ OSĄDZIŁEŚ I WYDAŁEŚ WYROK! .............................
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Wirtualne bieganie z City Trail onTour

Pięć kilometrów na jedenastu trasach w całej Polsce. Do tego możliwość biegu na własnych ścieżkach – także dla dzieciaków. Wszystko w wersji wirtualnej. Wszystko po to, by motywować do aktywności w czasach pandemii. Zapisy do wirtualnej edycji City Trail onTour trwają

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
5 czerwca 2020, 20:00

Program TV 5-7 czerwca 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

"Warcraft: Początek", "Ksiega dżungli" i "Przed wschodem słońca" to niektóre z propozycji do zobaczenia w weekend w telewizji. Poniżej wybrane filmy dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej.

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

Nowy milioner w Lublinie! Wiadomo, w którym punkcie kupił zakład Lotto

1 mln zł wygrał mieszkaniec Lublina. Zakład puścił w punkcie LOTTO przy ul. Wertera 68 w Lublinie (sklep Żabka 500).

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Zwykły kredyt gotówkowy można obecnie wziąć szybko i bez zbędnych formalności przez Internet. Co oczywiste, nie działa to tak w przypadku kredytu hipotecznego, który bierze się z reguły na bardzo wysokie kwoty i długi (do 35 lat) okres spłaty. Z uwagi na powagę takiego zobowiązania, cały proces potrafi być stosunkowo długi i żmudny, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych przypadkach (na przykład, kiedy potencjalny kredytobiorca prowadzi własną działalność gospodarczą). W takim razie co trzeba wiedzieć, biorąc kredyt hipoteczny?

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Lublin: Miasto będzie szukać najemcy ponad 218-metrowego lokalu

Ratusz zapowiada przetarg na wynajem ponad 218-metrowego lokalu w budynku przychodni przy ul. Kalinowszczyzna 46b.

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus
11 czerwca 2020, 19:00

XVIII Koncert Chwały - Totus Tuus

Już po raz 18. w Lublinie odbędzie się wyjątkowy Koncert Chwały. Wydarzenie tradycyjnie zostanie zorganizowane w wieczór Bożego Ciała, w czwartek 11 czerwca o godz. 19. Tym razem jednak bez udziału publiczności. Koncert realizowany w Centrum Spotkania Kultur transmitowany będzie przez TVP3 Lublin, Polskie Radio Lublin oraz online.

Benshi online: "Windą na szafot"
9 czerwca 2020, 18:00

Benshi online: "Windą na szafot"

W czerwcu Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi w Lublinie zaprasza kinomaniaków na projekcje online klasyków. 9 czerwca o godz. 18 będzie można zobaczyć i porozmawiać o filmie "Windą na szafot".

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 10 chorych

129 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 10 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Lubelskie: Tragiczny w skutkach pożar. Nie żyje starszy mężczyzna

Tragiczny w skutkach pożar wybuchł wczorajszej nocy w miejscowości Świnki (pow. janowski). Ogień doszczętnie strawił dom, zginął też 84-letni mężczyzna.

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Paweł Majka (Motor Lublin): Trzon drużyny się sprawdził, nie możemy się go pozbyć

Rozmowa z Pawłem Majką, prezesem Motoru Lublin

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu
Zdjęcia
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek. Zginął pasażer samochodu, dwie osoby w szpitalu

W miejscowości Skrzynice Pierwsze (pow. lubelski) około godz. 5.15 doszło do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

Kompostownik zamiast frakcji bio. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za śmieci

– 700 rodzin ze Świdnika, może skorzystać z przydomowych kompostowników i zapłacić mniej za śmieci. Taki mamy pomysł – zapowiedział na Facebooku burmistrz Świdnika Waldemar Jakson. Temat ma się znaleźć na posiedzeniu Rady Miasta pod koniec czerwca.

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Są pieniądze, będą równe drogi w gminie Opole Lubelskie

Ładna pogoda sprzyja realizacji inwestycji drogowych na terenie gminy Opole Lubelskie i powiatu opolskiego. Aktualnie trwają prace drogowe na kilkunastu odcinkach. Blisko połowa jest już gotowa

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Trzej poszukiwani zatrzymani jednego dnia. Trafią do więzienia

Policjanci z Włodawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy ukrywali się przed organami ścigania. Jeden z nich, 22-latek z gm. Stary Brus, spędzi w więzieniu aż 4 lata.

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas

Matura 2020. Za trzy dni rozpoczyna się maraton maturalny. Inny niż wszystkie dotychczas