Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

19 grudnia 2008 r.
15:05
Edytuj ten wpis

Burmistrz Kraśnika usłyszał zarzuty

0 11 A A

Piotr Czubiński, burmistrz Kraśnika i członek regionalnych władz PO, usłyszał zarzuty od prokuratura, m. in. niedopełnienia obowiązków.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Śledczy przygotowali zarzuty dla pięciu członków władz Związku Międzygminnego Strefa Usług Komunalnych, organizacji, która prowadzi wysypisko śmieci i promuje ekologię w Kraśniku i kilku sąsiednich gminach. Nieprawidłowości w działaniu SUK "Dziennik Wschodni” opisał dwa lata temu.

Trzem osobom prokurator zarzuca prowadzenie ksiąg wbrew prawu i podawanie w nich nieprawdziwych danych. Grozi za to do dwóch lata więzienia. Jeden z nich - Jacek Cz., były skarbnik SUK, teraz księgowy w lubelskim Kuratorium Oświaty - przyznał się do winy i wstępnie zgodził się poddać karze.

Czubiński, były przewodniczący zarządu SUK (pozwolił podać nazwisko), dodatkowo ma zarzut niedopełnienia obowiązków (m. in. w związku brak było procedur regulacji obrotu gotówką), które doprowadziło do powstania niedoboru kasowego na kwotę 5420 zł, oraz nieprowadzenia przez SUK Biuletynu Informacji Publicznej.

- Burmistrz nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia - informuje Beata Syk - Jankowska rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Nie zdradza treści wyjaśnień. Czubińskiemu grozi do trzech lat więzienia.

- Do wyjaśnienia sprawy burmistrz nie będzie udzielał komentarzy - mówi Daniel Niedziałek rzecznik prasowy kraśnickiego magistratu.
rp

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
słuchacz Z-ki / 21 grudnia 2008 r. o 16:02
teraz Piotr Cz. stał się recydywistą ukrywajacym informacje publiczne. "brak Biuletynu Informacji Publicznej" w Zwiazku Komunalnym - to w przypadku tego pana recydywa - bowiem miał już sprawę z "prawa prasowego" za ukrywanie informacji publicznej, gdzie sąd uznał winę burmistrza,
ale "odstąpił od wymierzenia kary" - która wyeliminowała by pana Cz. z życia publicznego - bo jak napisał sąd w uzasadnieniu "wizerunek Piotra Cz. nie odpowiada wizerunkowi pospolitego przestępcy" /cyt. za radiem Z/.
Avatar
wiesmak / 20 grudnia 2008 r. o 19:49
CUD W KRAŚNIKU. Faktycznie jest wpis na stronie internetowej urzędu miasta w Kraśniku. Wielce mnie to zaskoczyło, ale wreszcie coś pozytywnego. Przecież wszyscy wiedzą, mówią, że burmistrz i spółka mają zarzuty. Ten wpis to tak jakby już przyznawali się do winy.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 19:44
Gość napisał:
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!!



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 14:48
Mam nadzieje ,że sprawiedliwość wreszcie zwycięży ,przed wyborami obiecywał że zwróci 150000zł, a po wyborach uznał że mu się to należało - wstyd , POparcie dla złodziei!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 10:38
Winnymi jak widać prokurator też zajmuje się różnie. Delikatnie zapytam , a gdzie zniknęły zarzuty o branie kasy, gdzie zniknął w sprawie poseł WILK, który już zwrócił 50.000 złotych,ze 150000 złotych, które wyjął z szefem Czubińskim z SUK. Śledczy winni zdawać sobie sprawę , że pokrzywdzeni w tej sprawie to wszyscy mieszkańcy 38.000 miasta Kraśnika.
Avatar
xx / 20 grudnia 2008 r. o 10:12
Niewinnymi nie zajmuje się prokuratura
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2008 r. o 09:37
Znowu czepiają się niewinnego człowieka. Co wy od niego wszyscy chcecie................?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 08:09
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 r. o 20:49
To kolejny skandal w lubelskiej prokuraturze w sprawie Czubińskiego . Czy porokuratorzy myślą ,że ludzie nic nie wiedzą i nie widzą. Co stało się z zarzutem zaboru 150000 tys zł , co jest z posłem Wilkiem. Raport RIO z kontoli oczywiście jest niewiarygodny. Co z zawartością laptopa . Organy kontroli NIK i RIO to zbiór nierudaczników , ktorzy kontrolując nie wiedzą co robią i zawsze się mylą stawiając zarzuty.
Avatar
wiesmak / 19 grudnia 2008 r. o 20:48
Gdyby tak skazali P. Cz. i resztę. Jejku jaki byłby to prezent dla mieszkańców Kraśnika. Tyle czekaliśmy, poczekamy jeszcze chwilę.
Avatar
słuchacz Z-ki / 21 grudnia 2008 r. o 16:02
teraz Piotr Cz. stał się recydywistą ukrywajacym informacje publiczne. "brak Biuletynu Informacji Publicznej" w Zwiazku Komunalnym - to w przypadku tego pana recydywa - bowiem miał już sprawę z "prawa prasowego" za ukrywanie informacji publicznej, gdzie sąd uznał winę burmistrza,
ale "odstąpił od wymierzenia kary" - która wyeliminowała by pana Cz. z życia publicznego - bo jak napisał sąd w uzasadnieniu "wizerunek Piotra Cz. nie odpowiada wizerunkowi pospolitego przestępcy" /cyt. za radiem Z/.
Avatar
wiesmak / 20 grudnia 2008 r. o 19:49
CUD W KRAŚNIKU. Faktycznie jest wpis na stronie internetowej urzędu miasta w Kraśniku. Wielce mnie to zaskoczyło, ale wreszcie coś pozytywnego. Przecież wszyscy wiedzą, mówią, że burmistrz i spółka mają zarzuty. Ten wpis to tak jakby już przyznawali się do winy.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 19:44
Gość napisał:
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!!



Po tym wpisie ktoś zadziałał, zawstydził się i wreszcie na stronie miasta umieszczono informację!!! rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 14:48
Mam nadzieje ,że sprawiedliwość wreszcie zwycięży ,przed wyborami obiecywał że zwróci 150000zł, a po wyborach uznał że mu się to należało - wstyd , POparcie dla złodziei!
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 10:38
Winnymi jak widać prokurator też zajmuje się różnie. Delikatnie zapytam , a gdzie zniknęły zarzuty o branie kasy, gdzie zniknął w sprawie poseł WILK, który już zwrócił 50.000 złotych,ze 150000 złotych, które wyjął z szefem Czubińskim z SUK. Śledczy winni zdawać sobie sprawę , że pokrzywdzeni w tej sprawie to wszyscy mieszkańcy 38.000 miasta Kraśnika.
Avatar
xx / 20 grudnia 2008 r. o 10:12
Niewinnymi nie zajmuje się prokuratura
Avatar
czytelnik / 20 grudnia 2008 r. o 09:37
Znowu czepiają się niewinnego człowieka. Co wy od niego wszyscy chcecie................?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2008 r. o 08:09
Do dziś na stronie miasta nie ukazała się informacja na temat dwóch poprzednich artykułów, informujących o zarzutach. Kraśnik jest nie tylko mocno uPOlityczniony, a le także miastem cenzury:
Wiecej:
[url="http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/porzadki-na-stronie-miasta-13708/#more-1016"]http://dziamber.wordpress.com/2008/12/12/p...3708/#more-1016[/url]
Avatar
Gość / 19 grudnia 2008 r. o 20:49
To kolejny skandal w lubelskiej prokuraturze w sprawie Czubińskiego . Czy porokuratorzy myślą ,że ludzie nic nie wiedzą i nie widzą. Co stało się z zarzutem zaboru 150000 tys zł , co jest z posłem Wilkiem. Raport RIO z kontoli oczywiście jest niewiarygodny. Co z zawartością laptopa . Organy kontroli NIK i RIO to zbiór nierudaczników , ktorzy kontrolując nie wiedzą co robią i zawsze się mylą stawiając zarzuty.
Avatar
wiesmak / 19 grudnia 2008 r. o 20:48
Gdyby tak skazali P. Cz. i resztę. Jejku jaki byłby to prezent dla mieszkańców Kraśnika. Tyle czekaliśmy, poczekamy jeszcze chwilę.