Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 stycznia 2010 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Inwestycje w powiecie kraśnickim - hale sportowe, drogi i świetlice

Autor: Zdjęcie autora Fabian Plapis
0 9 A A

Największym placem budowy będzie sam Kraśnik. W tym roku radni przeznaczyli aż 22 miliony złotych na inwestycje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jedną z najbardziej interesujących inwestycji jest budowa Powiatowego Centrum Sportu w Kraśniku. Ma kosztować ponad 11,5 mln zł. 5, 2 mln zł przeznaczy na ten cel Ministerstwo Sportu. Kolejne 3,7 mln zł powiat chce pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

MIASTO ANNOPOL

• budowa przedszkola
• budowa drogi Annopol–Wilkołaz
• wodociąg Jakubowice, Kopiec, Świeciechów Poduchowny, Lasek (ok. 10 km)
• zakup samochodu dla OSP Annopol
• modernizacja stadionu miejskiego
• inwestycje w drogi gminne, chodniki, oświetlenie, parkingi.

GMINA DZIERZKOWICE

• kanalizacja Dzierzkowic WolI za ponad 3,8 mln zł
• przebudowa centrum wsi (Dzierzkowice Rynek)
• zakup autobusu potrzebnego do dowożenia dzieci do szkół.

GMINA GOŚCIERADÓW

• budowa wodociągu: Gościeradów Plebański, Liśnik Kolonia, Liśnik Duży
• budowa chodnika w Gościeradowie Plebańskim i Wólce G.
• zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP w Gościeradowie
• budowa świetlicy w Liśniku Dużym
• adaptacja remizy OSP na świetlicę wiejską w Marynopolu.

GMINA KRAŚNIK

• budowa 11 km sieci kanalizacyjnej (Stróża, Stróża Kolonia)
• odnowa świetlic wiejskich (Słodków II, Suchynia i Stróża)
• przebudowa boiska w Stróży
• modernizacja dróg powiatowych
za 400 tys. zł
• budowa kanalizacji w Słodkowie I.

MIASTO KRAŚNIK

• budowa ulicy Granicznej, II etap (koszt
6,5 mln zł)
• przebudowa drogi Budzyń–Wyżnica
(1 mln)
• budowa infrastruktury sportowo-turystycznej przy zalewie (200 tys.)
• renowacja parków miejskich (300 tys.)
• budowa ścieżki rowerowej (400 tys.)
• przebudowa al. Młodości (400 tys.).

GMINA SZASTARKA

• dokończenie budowy remizy OSP
• ukończenie budowy Wiejskiego
Domu Kultury w Moczydłach
Starych.

GMINA TRZYDNIK

• budowa drogi na odcinku Rzeczyca Ziemiańska, Rzeczyca Ziemiańska Kolonia–Rzeczyca Księża
• budowa drogi Budki–Budki Górne
• modernizacja dróg gminnych, powiatowych i chodników.

GMINA URZĘDÓW

• kontynuacja budowy wodociągu w Bęczynie i modernizacja oczyszczalni ścieków w Urzędowie
• budowa Wiejskiego Domu Kultury (Boby Wieś)
• budowa świetlicy w Moniakach
• modernizacja wodociągów
• informatyzacja gminy (Urzędów jest tu liderem w powiecie).

GMINA WILKOŁAZ

• budowa drogi Marianówka, Wilkołaz Dolny i Pułankowice
• budowa zbiornika wodnego do rekreacji (w Wilkołazie na bazie zbiornika przeciwpożarowego)
• termomodernizacja Szkoły Podstawowej Wilkołazie
• budowa kilkunastu przydomowych oczyszczalni ścieków w Wilkołazie Górnym
• kontynuacja budowy wodociągu gminnego w Ostrowie.

GMINA ZAKRZÓWEK

• budowa kotłowni na biomasę
• budowa nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury
• budowa drogi z Kiełczewic
do Zakrzówka
• budowa oczyszczalni ścieków w Bystrzycy i sieci kanalizacyjnej w Bystrzycy i Majoracie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
budowlaniec / 8 sierpnia 2011 o 23:17
0
A mówią że nic się nie buduje
Avatar
xxxxxx / 2 sierpnia 2011 o 12:58
0
Robią drogi , ale jak ?
W ubiegłym roku zrobona została droga wraz z rowami , ale bez przepustów . W tej chwili woda zalewa drogi bo się nie mieści w rowach - grunt to oszczędność . Inwestycja była prowadzona w Swieciechowie Pod
Avatar
oj / 19 stycznia 2010 o 17:03
0
Pieknie piszą ale jak odsnierzają. Co widze to tylko stóza i slodków a inne miejscowości gminne nic robia kiedy są wyboet tylko na pokaz tam gdzie maja najwięcej poparcia. Jak wójt Gminy kraśnik tylko swoje okolice
Avatar
D u p a / 18 stycznia 2010 o 19:35
0
A ja w du*** to mam bo nie mam pracy. Znalezienie jej w Kraśniku to cud!
Avatar
kom.kom / 18 stycznia 2010 o 18:43
0
A tek krypto dziennikarz który tworzył ten art. mógłby sie troche pofatygować i zdjęcie aktualne wkleic z robót!!! Troche śmiesznie to wygląda "najświeższe" informacje a na zdjęciu mamy środek lata. Ludzie jak cos robicie to porządnie!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2010 o 16:55
0
Infrastruktura sportowo-turystyczna przy zalewie ma kosztować 200 tys. = równowartość 2 zielonych kibelków ze ścianami na propagandę, (które u producenta są o połowę tańsze). Czy zatem kupimy następne 2 kibelki, przepłacając 100%, żeby ukochany, najjaśniejszy promyk intelektu mista Kraśnika mógł ojcowskim okiem spoglądać z plakatów na swój lud ukochany?
Avatar
ja / 18 stycznia 2010 o 15:19
0
Nie dziwne, bo tam mieszka poseł Stawiarski, a nie poseł Wilk.
Avatar
????? / 18 stycznia 2010 o 14:05
0
czytelniczka napisał:
Budowa dróg rowerowych jest w planach Kraśnika a my na ulicy Kwiatkowickiej nie mamy dojazdów do posesji. Proszę Redakcję o przejechanie się tą ulicą! Wszystkie okoliczne wsie mają drogi asfaltowe, a my w KRAŚNIKU nie!!!!! To nie jest dziwne???????

Jakie dziwne...nie od dziś wiadomo, że dwóch ważniaków robi sobie koło pióra. Śmieszne, ale prawdziwe. A na Krzywiu jest asfalt. Magistrat górą - jak dotychczas

Jakie dziwne...nie od dziś wiadomo, że dwóch ważniaków robi sobie koło pióra. Śmieszne, ale prawdziwe. A na Krzywiu jest asfalt. Magistrat górą - jak dotychczas rozwiń
Avatar
czytelniczka / 18 stycznia 2010 o 12:29
0
Budowa dróg rowerowych jest w planach Kraśnika a my na ulicy Kwiatkowickiej nie mamy dojazdów do posesji. Proszę Redakcję o przejechanie się tą ulicą! Wszystkie okoliczne wsie mają drogi asfaltowe, a my w KRAŚNIKU nie!!!!! To nie jest dziwne???????
Avatar
budowlaniec / 8 sierpnia 2011 o 23:17
0
A mówią że nic się nie buduje
Avatar
xxxxxx / 2 sierpnia 2011 o 12:58
0
Robią drogi , ale jak ?
W ubiegłym roku zrobona została droga wraz z rowami , ale bez przepustów . W tej chwili woda zalewa drogi bo się nie mieści w rowach - grunt to oszczędność . Inwestycja była prowadzona w Swieciechowie Pod
Avatar
oj / 19 stycznia 2010 o 17:03
0
Pieknie piszą ale jak odsnierzają. Co widze to tylko stóza i slodków a inne miejscowości gminne nic robia kiedy są wyboet tylko na pokaz tam gdzie maja najwięcej poparcia. Jak wójt Gminy kraśnik tylko swoje okolice
Avatar
D u p a / 18 stycznia 2010 o 19:35
0
A ja w du*** to mam bo nie mam pracy. Znalezienie jej w Kraśniku to cud!
Avatar
kom.kom / 18 stycznia 2010 o 18:43
0
A tek krypto dziennikarz który tworzył ten art. mógłby sie troche pofatygować i zdjęcie aktualne wkleic z robót!!! Troche śmiesznie to wygląda "najświeższe" informacje a na zdjęciu mamy środek lata. Ludzie jak cos robicie to porządnie!
Avatar
Gość / 18 stycznia 2010 o 16:55
0
Infrastruktura sportowo-turystyczna przy zalewie ma kosztować 200 tys. = równowartość 2 zielonych kibelków ze ścianami na propagandę, (które u producenta są o połowę tańsze). Czy zatem kupimy następne 2 kibelki, przepłacając 100%, żeby ukochany, najjaśniejszy promyk intelektu mista Kraśnika mógł ojcowskim okiem spoglądać z plakatów na swój lud ukochany?
Avatar
ja / 18 stycznia 2010 o 15:19
0
Nie dziwne, bo tam mieszka poseł Stawiarski, a nie poseł Wilk.
Avatar
????? / 18 stycznia 2010 o 14:05
0
czytelniczka napisał:
Budowa dróg rowerowych jest w planach Kraśnika a my na ulicy Kwiatkowickiej nie mamy dojazdów do posesji. Proszę Redakcję o przejechanie się tą ulicą! Wszystkie okoliczne wsie mają drogi asfaltowe, a my w KRAŚNIKU nie!!!!! To nie jest dziwne???????

Jakie dziwne...nie od dziś wiadomo, że dwóch ważniaków robi sobie koło pióra. Śmieszne, ale prawdziwe. A na Krzywiu jest asfalt. Magistrat górą - jak dotychczas

Jakie dziwne...nie od dziś wiadomo, że dwóch ważniaków robi sobie koło pióra. Śmieszne, ale prawdziwe. A na Krzywiu jest asfalt. Magistrat górą - jak dotychczas rozwiń
Avatar
czytelniczka / 18 stycznia 2010 o 12:29
0
Budowa dróg rowerowych jest w planach Kraśnika a my na ulicy Kwiatkowickiej nie mamy dojazdów do posesji. Proszę Redakcję o przejechanie się tą ulicą! Wszystkie okoliczne wsie mają drogi asfaltowe, a my w KRAŚNIKU nie!!!!! To nie jest dziwne???????
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 1 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!