Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

7 marca 2011 r.
16:36
Edytuj ten wpis

Janów Lubelski: Rusza budowa Parku Rekreacji Zoom Natury

0 23 A A
Nad zalewem pojawi się przystań, wypożyczalnia sprzętu, klub żeglarski, wodny posterunek policji, pa
Nad zalewem pojawi się przystań, wypożyczalnia sprzętu, klub żeglarski, wodny posterunek policji, pa

Transmisja z ptasiego gniazda, huśtawki z korzeni roślin, multimedialna jagoda – to tylko niektóre atrakcje nowego Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim. Prace przy budowie obiektu ruszają już w tym tygodniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To pierwsze tego typu przedsięwzięcie na terenie województwa lubelskiego – podkreśla Krzysztof Kołtyś, burmistrz Janowa Lubelskiego. – Otwarcie całego obiektu planujemy na maj 2013 roku, jednak w przyszłym roku będzie gotowy już m.in. park linowy.

Park nad zalewem w Janowie Lubelskim zajmie powierzchnię prawie 13 hektarów. Powiększone zostanie też kąpielisko i plaża (będzie dwa razy dłuższa). Budowa rozpocznie się już w tym tygodniu. – Zaczniemy od prac związanych z kąpieliskiem – zapowiada Jerzy Szot, wiceprezes firmy Krak Invest S.A z Krakowa, która wygrała przetarg na budowę janowskiego Parku Rekreacji Zoom Natury.

W parku pojawi się sześć pawilonów. Pierwszy, Brama Natury, to budynek administracyjny. – Znajdzie się tu m.in. punkt informacyjny, kasy biletowe i toalety – wyjaśnia Jolanta Zezulińska, architekt miejski.

W kolejnych pojawią się multimedialne ekspozycje na temat przyrody, historii ziemi, niespotykanych gatunków zwierząt i ptaków. Sala projekcyjna w systemie 3D to tylko jedna w wielu atrakcji.

– Będą też szklane bloki: akwarium, terrarium i warstwy ziemi z soczewkami o średnicy 35 cm – wyjaśniają urzędnicy. – A w pawilonie Runo Leśnie pojawi się multimedialna jagoda.
Coś dla siebie znajdą też najmłodsi. – Na przykład "transparentne” korzenie, na których dzieci będą mogły się huśtać.– dodaje Zezulińska.

Będzie też można obejrzeć wystawę ptasich piór i posłuchać, co dzieje się w ptasim gnieździe.

Z planowanej pierwotnie budowy amfiteatru i laboratorium wodnego, zrezygnowano z powodów finansowych. Koszt całej inwestycji to ok. 21 mln zł.





Pedagodzy chwalą inicjatywę urzędników. – Dla dzieci będzie to wielka atrakcja. Myślę, że będziemy jednymi z pierwszych odwiedzających – mówi Halina Drelich, dyrektorka Przedszkola Samorządowego Publicznego nr 3 w Janowie Lubelskim.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stachu / 8 stycznia 2012 o 09:39
0
Poco się tak nad tym wszystkim rozwodzicie i tylko narzekanie jak standardowy Polak. wynocha za granice ogórki plewić i wory na plecach nosić - to jest perspektywa, A najlepiej jak by Janów zaorano i buraki posadzono wszyscy by mieli prace. Pracy nikt wam pod Buśkę nie podstawi sami sobie pomóżcie.
Avatar
ratownik / 2 maja 2011 o 16:32
0
Rusza budowa zbędnej z mojego punktu widzenia inwestycji. Powiatowi janowiskiem nie potrzeba atrakcji turystycznych ale zainteresowania się bieżącymi problemami. Szpital w wielkim zadłużeniu. Podobno od lipca liwkidują dyspozytorów pogotowia i zwalniają 5 dyspozytorów nie dając im do emerytury dopracować, to może się zdarzyć tylko tutaj!!!!!Teraz dodzwonimy się do dyspozytora medycznego w Zamościu jak długo będzie on przekazywał zgłoszenie karetce w Janowie jak ma to funkcjonować ??Jakaś utopia!!! Każdy włodarz innego powiatu i dyrektor szpitala gdzie mają zlikwidować dyspozytorów medycznych jakoś zapewnia pracę zasłużonym wieloletnim pracownikom dopracować do emerytury na innym stanowisku!!!W janowie poprostu się zwalnia i już!!! Niech się dyrektor i starosta zastanowią co robią.....
Rusza budowa zbędnej z mojego punktu widzenia inwestycji. Powiatowi janowiskiem nie potrzeba atrakcji turystycznych ale zainteresowania się bieżącymi problemami. Szpital w wielkim zadłużeniu. Podobno od lipca liwkidują dyspozytorów pogotowia i zwalniają 5 dyspozytorów nie dając im do emerytury dopracować, to może się zdarzyć tylko tutaj!!!!!Teraz dodzwonimy się do dyspozytora medycznego w Zamościu jak długo będzie on przekazywał zgłoszenie karetce w Janowie jak ma to funkcjonować ??Jakaś utopia!!! Każdy włoda... rozwiń
Avatar
magda / 29 kwietnia 2011 o 12:11
0
Po pierwsze przy takim parku będzie potrzebnych mnóstwo ludzi do pracy więc nie rozumiem ludzi którzy mówią, że burmistrz ma otworzyć nowe miejsca pracy. Przecież właśnie je otwiera. Co macie przez to na myśli? Ma stworzyć obóz pracy, fabrykę, kołchoz i zatrudnić wszystkich bezrobotnych z Janowa, z których część jest bezrobotna z wyboru bo albo się uczyć nie chciało albo piwko i winko się wybrało . Skręca mnie jak ludzie mówią, że tu nie ma pracy. Jest mnóstwo pracy tylko sporo osób ma zbyt wygórowane ambicje na swoje możliwości. Niestety nie da się tak zrobić żeby wszyscy mieli ciepłe posadki w biurach i to jeszcze w tak małym mieście jak Janów. Poza tym jest otworzona strefa ekonomiczna na Borownicy i tam powstaną nowe firmy ,które różnież dadzą zatrudnienie wielu osobom chętnym do pracy oczywiście. Naprawdę nie rozumiem co mają ludzie na myśli mówiąc "stworzyć nowe miejsca pracy" Dajcie jakiś pomysł, a nie rzucacie hasło bez pokrycia. Konkrety jakieś by sie przydały skoro tacy mądrzy jesteście. To nie czasy PRL-u i niestety ale tworzenie nowych miejsc pracy leży raczej w gestii prywatnych inwestorów. Co do basenu to kto by przypuszczał , że tak mało osób będzie chętnych na chodzenie na basen. Że tak mało rodziców zapisze swoje dzieciaki aby uczyły się pływać i oczywiście dla samego zdrowia. Sama jestem tym zszokowana, że mamy tak fajną rozrywkę, w której łączy się przyjemne z pożytecznym, a tak mało osób z tego korzysta i jeszcze narzekają. to jest dopiero żenada... Ludzie nie narzekajcie tylko weźcie się za siebie i sami coś zróbcie ze swoim życiem, a nie liczycie na kogoś!
Po pierwsze przy takim parku będzie potrzebnych mnóstwo ludzi do pracy więc nie rozumiem ludzi którzy mówią, że burmistrz ma otworzyć nowe miejsca pracy. Przecież właśnie je otwiera. Co macie przez to na myśli? Ma stworzyć obóz pracy, fabrykę, kołchoz i zatrudnić wszystkich bezrobotnych z Janowa, z których część jest bezrobotna z wyboru bo albo się uczyć nie chciało albo piwko i winko się wybrało . Skręca mnie jak ludzie mówią, że tu nie ma pracy. Jest mnóstwo pracy tylko sporo osób ma zbyt wygórowane ambicje na swoje możliwości. Niestety ni... rozwiń
Avatar
magda / 29 kwietnia 2011 o 11:53
0
[quote name='jano' timestamp='1299652856' post='448138']
Jak ta Pani ma nie chwalić inwestycji swojego "ojca janowa", jak Ona jest jego pracownicą i chodzi na Jego smyczy.Zapytajcie ludzi na ulicy to sie dowiecie. Ludzie w Janowie potrzebują pracy i chleba a nie realizacji fantazji Burmistrza i Jego szwagra. Klamka jak widać zapadła. Chciałbym żeby było to udane przedsięwzięcie. Wolałbym jednak by w Janowie tworzono (z udziałem Burmistrza) miejsca pracy, a dopiero po pracy za jakieś tam pieniądze może mnie będzie stać na wejście na ten obiekt. Boję się, że zalew dla takich jak ja będzie niedostępny. Chyba od strony lasu czyli dla ludzi II sortu.
[/quote]
[quote name='jano' timestamp='1299652856' post='448138']
Jak ta Pani ma nie chwalić inwestycji swojego "ojca janowa", jak Ona jest jego pracownicą i chodzi na Jego smyczy.Zapytajcie ludzi na ulicy to sie dowiecie. Ludzie w Janowie potrzebują pracy i chleba a nie realizacji fantazji Burmistrza i Jego szwagra. Klamka jak widać zapadła. Chciałbym żeby było to udane przedsięwzięcie. Wolałbym jednak by w Janowie tworzono (z udziałem Burmistrza) miejsca pracy, a dopiero po pracy za jakieś tam pieniądze może ... rozwiń
Avatar
też Krzysztof / 23 kwietnia 2011 o 22:28
0
...oj przydałyby się parkingi w Janowie bo szlag mnie trafia jak nie ma gdzie po pracy zaparkowac, takie inwestycje na zalewem owszem ale za co ludzie kupią takie usługi skoro takie bezrobocie. Basen też na stratach jedzie a tu taka gloryfikacja inwestycji. Troche to żenujące..
Avatar
zatroskany / 9 kwietnia 2011 o 21:42
0
[quote name='p' timestamp='1302289441' post='461548']
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
[/quote]
nie samą turystyką żyje człowiek...Jest wiele innych ,bardziej potrzebnych inwestycji a trzeba pamiętać że samorząd nie może się coraz bardziej zadłużać,choćby kusiły dotacje unijne bo kiedyś trzeba spłacać zaciągnięte kredyty na współfinansowanie inwestycji -patrz Starostwo Powiatowe 14mln zadłużenia ,gmina Szastarka 6 mln zadłużenia.Ciekawy jestem jaki jest planowany deficyt na koniec roku i stan zaciagniętych kredytów natą inwestycję.
[quote name='p' timestamp='1302289441' post='461548']
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
[/quote]
nie samą turystyką żyje człowiek...Jest wiele innych ,bardziej potrzebnych inwestycji a trzeba pamiętać że samorząd nie może się coraz bardzie... rozwiń
Avatar
p / 8 kwietnia 2011 o 21:04
0
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
Avatar
p / 8 kwietnia 2011 o 20:54
0
Hehehe...czekałem tylko kiedy zazdrosniki sie wpisza i cos obmówią zazdrosc i tyle..u nas cały czas cos sie dzieje i buduje, co chwile dostajemy największe dotacje na nowe inwestycje gdzie tez powstana nowe miejsca pracy a w waszych norach tylko siedza w centrum wsi czytaj:(pod sklepem lub na przydrożnym przystanku) i chleja wino! najwiekszą atrakcją jest jak ktoś zdziczy poloneza i zakurzy troche a w tym czasie nasze misteczko pieknieje z kazdym dniem! pisac zazdrosniki....hehehhehe
Hehehe...czekałem tylko kiedy zazdrosniki sie wpisza i cos obmówią zazdrosc i tyle..u nas cały czas cos sie dzieje i buduje, co chwile dostajemy największe dotacje na nowe inwestycje gdzie tez powstana nowe miejsca pracy a w waszych norach tylko siedza w centrum wsi czytaj:(pod sklepem lub na przydrożnym przystanku) i chleja wino! najwiekszą atrakcją jest jak ktoś zdziczy poloneza i zakurzy troche a w tym czasie nasze misteczko pieknieje z kazdym dniem! pisac zazdrosniki....hehehhehe rozwiń
Avatar
janek / 21 marca 2011 o 15:24
0
[quote name='psychiatra' timestamp='1300562704' post='452384']
psychiatra tu nie da rady pomóc, tu by mógł pomóc okulista żeby zćmę z oczu zdjąć
[/quote]
Może ktoś taki, co dostałby się naszym włodarzom do mózgu i dołożył im parę klepek.
Avatar
psychiatra / 19 marca 2011 o 20:25
0
psychiatra tu nie da rady pomóc, tu by mógł pomóc okulista żeby zćmę z oczu zdjąć
Avatar
stachu / 8 stycznia 2012 o 09:39
0
Poco się tak nad tym wszystkim rozwodzicie i tylko narzekanie jak standardowy Polak. wynocha za granice ogórki plewić i wory na plecach nosić - to jest perspektywa, A najlepiej jak by Janów zaorano i buraki posadzono wszyscy by mieli prace. Pracy nikt wam pod Buśkę nie podstawi sami sobie pomóżcie.
Avatar
ratownik / 2 maja 2011 o 16:32
0
Rusza budowa zbędnej z mojego punktu widzenia inwestycji. Powiatowi janowiskiem nie potrzeba atrakcji turystycznych ale zainteresowania się bieżącymi problemami. Szpital w wielkim zadłużeniu. Podobno od lipca liwkidują dyspozytorów pogotowia i zwalniają 5 dyspozytorów nie dając im do emerytury dopracować, to może się zdarzyć tylko tutaj!!!!!Teraz dodzwonimy się do dyspozytora medycznego w Zamościu jak długo będzie on przekazywał zgłoszenie karetce w Janowie jak ma to funkcjonować ??Jakaś utopia!!! Każdy włodarz innego powiatu i dyrektor szpitala gdzie mają zlikwidować dyspozytorów medycznych jakoś zapewnia pracę zasłużonym wieloletnim pracownikom dopracować do emerytury na innym stanowisku!!!W janowie poprostu się zwalnia i już!!! Niech się dyrektor i starosta zastanowią co robią.....
Rusza budowa zbędnej z mojego punktu widzenia inwestycji. Powiatowi janowiskiem nie potrzeba atrakcji turystycznych ale zainteresowania się bieżącymi problemami. Szpital w wielkim zadłużeniu. Podobno od lipca liwkidują dyspozytorów pogotowia i zwalniają 5 dyspozytorów nie dając im do emerytury dopracować, to może się zdarzyć tylko tutaj!!!!!Teraz dodzwonimy się do dyspozytora medycznego w Zamościu jak długo będzie on przekazywał zgłoszenie karetce w Janowie jak ma to funkcjonować ??Jakaś utopia!!! Każdy włoda... rozwiń
Avatar
magda / 29 kwietnia 2011 o 12:11
0
Po pierwsze przy takim parku będzie potrzebnych mnóstwo ludzi do pracy więc nie rozumiem ludzi którzy mówią, że burmistrz ma otworzyć nowe miejsca pracy. Przecież właśnie je otwiera. Co macie przez to na myśli? Ma stworzyć obóz pracy, fabrykę, kołchoz i zatrudnić wszystkich bezrobotnych z Janowa, z których część jest bezrobotna z wyboru bo albo się uczyć nie chciało albo piwko i winko się wybrało . Skręca mnie jak ludzie mówią, że tu nie ma pracy. Jest mnóstwo pracy tylko sporo osób ma zbyt wygórowane ambicje na swoje możliwości. Niestety nie da się tak zrobić żeby wszyscy mieli ciepłe posadki w biurach i to jeszcze w tak małym mieście jak Janów. Poza tym jest otworzona strefa ekonomiczna na Borownicy i tam powstaną nowe firmy ,które różnież dadzą zatrudnienie wielu osobom chętnym do pracy oczywiście. Naprawdę nie rozumiem co mają ludzie na myśli mówiąc "stworzyć nowe miejsca pracy" Dajcie jakiś pomysł, a nie rzucacie hasło bez pokrycia. Konkrety jakieś by sie przydały skoro tacy mądrzy jesteście. To nie czasy PRL-u i niestety ale tworzenie nowych miejsc pracy leży raczej w gestii prywatnych inwestorów. Co do basenu to kto by przypuszczał , że tak mało osób będzie chętnych na chodzenie na basen. Że tak mało rodziców zapisze swoje dzieciaki aby uczyły się pływać i oczywiście dla samego zdrowia. Sama jestem tym zszokowana, że mamy tak fajną rozrywkę, w której łączy się przyjemne z pożytecznym, a tak mało osób z tego korzysta i jeszcze narzekają. to jest dopiero żenada... Ludzie nie narzekajcie tylko weźcie się za siebie i sami coś zróbcie ze swoim życiem, a nie liczycie na kogoś!
Po pierwsze przy takim parku będzie potrzebnych mnóstwo ludzi do pracy więc nie rozumiem ludzi którzy mówią, że burmistrz ma otworzyć nowe miejsca pracy. Przecież właśnie je otwiera. Co macie przez to na myśli? Ma stworzyć obóz pracy, fabrykę, kołchoz i zatrudnić wszystkich bezrobotnych z Janowa, z których część jest bezrobotna z wyboru bo albo się uczyć nie chciało albo piwko i winko się wybrało . Skręca mnie jak ludzie mówią, że tu nie ma pracy. Jest mnóstwo pracy tylko sporo osób ma zbyt wygórowane ambicje na swoje możliwości. Niestety ni... rozwiń
Avatar
magda / 29 kwietnia 2011 o 11:53
0
[quote name='jano' timestamp='1299652856' post='448138']
Jak ta Pani ma nie chwalić inwestycji swojego "ojca janowa", jak Ona jest jego pracownicą i chodzi na Jego smyczy.Zapytajcie ludzi na ulicy to sie dowiecie. Ludzie w Janowie potrzebują pracy i chleba a nie realizacji fantazji Burmistrza i Jego szwagra. Klamka jak widać zapadła. Chciałbym żeby było to udane przedsięwzięcie. Wolałbym jednak by w Janowie tworzono (z udziałem Burmistrza) miejsca pracy, a dopiero po pracy za jakieś tam pieniądze może mnie będzie stać na wejście na ten obiekt. Boję się, że zalew dla takich jak ja będzie niedostępny. Chyba od strony lasu czyli dla ludzi II sortu.
[/quote]
[quote name='jano' timestamp='1299652856' post='448138']
Jak ta Pani ma nie chwalić inwestycji swojego "ojca janowa", jak Ona jest jego pracownicą i chodzi na Jego smyczy.Zapytajcie ludzi na ulicy to sie dowiecie. Ludzie w Janowie potrzebują pracy i chleba a nie realizacji fantazji Burmistrza i Jego szwagra. Klamka jak widać zapadła. Chciałbym żeby było to udane przedsięwzięcie. Wolałbym jednak by w Janowie tworzono (z udziałem Burmistrza) miejsca pracy, a dopiero po pracy za jakieś tam pieniądze może ... rozwiń
Avatar
też Krzysztof / 23 kwietnia 2011 o 22:28
0
...oj przydałyby się parkingi w Janowie bo szlag mnie trafia jak nie ma gdzie po pracy zaparkowac, takie inwestycje na zalewem owszem ale za co ludzie kupią takie usługi skoro takie bezrobocie. Basen też na stratach jedzie a tu taka gloryfikacja inwestycji. Troche to żenujące..
Avatar
zatroskany / 9 kwietnia 2011 o 21:42
0
[quote name='p' timestamp='1302289441' post='461548']
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
[/quote]
nie samą turystyką żyje człowiek...Jest wiele innych ,bardziej potrzebnych inwestycji a trzeba pamiętać że samorząd nie może się coraz bardziej zadłużać,choćby kusiły dotacje unijne bo kiedyś trzeba spłacać zaciągnięte kredyty na współfinansowanie inwestycji -patrz Starostwo Powiatowe 14mln zadłużenia ,gmina Szastarka 6 mln zadłużenia.Ciekawy jestem jaki jest planowany deficyt na koniec roku i stan zaciagniętych kredytów natą inwestycję.
[quote name='p' timestamp='1302289441' post='461548']
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
[/quote]
nie samą turystyką żyje człowiek...Jest wiele innych ,bardziej potrzebnych inwestycji a trzeba pamiętać że samorząd nie może się coraz bardzie... rozwiń
Avatar
p / 8 kwietnia 2011 o 21:04
0
Skoro powstaje nowa inwestycja to i ktoś tam musi pracowac prawda? samo się nic nie będzie robiło..trzeba było się uczyć na odpowiednich kierunkach to bedzie stać na wejscie!!! Janów od dawna jest miasteczkiem turystycznym i w ten kierunek trzeba inwestowac dalej skoro przynosi owoce...
Avatar
p / 8 kwietnia 2011 o 20:54
0
Hehehe...czekałem tylko kiedy zazdrosniki sie wpisza i cos obmówią zazdrosc i tyle..u nas cały czas cos sie dzieje i buduje, co chwile dostajemy największe dotacje na nowe inwestycje gdzie tez powstana nowe miejsca pracy a w waszych norach tylko siedza w centrum wsi czytaj:(pod sklepem lub na przydrożnym przystanku) i chleja wino! najwiekszą atrakcją jest jak ktoś zdziczy poloneza i zakurzy troche a w tym czasie nasze misteczko pieknieje z kazdym dniem! pisac zazdrosniki....hehehhehe
Hehehe...czekałem tylko kiedy zazdrosniki sie wpisza i cos obmówią zazdrosc i tyle..u nas cały czas cos sie dzieje i buduje, co chwile dostajemy największe dotacje na nowe inwestycje gdzie tez powstana nowe miejsca pracy a w waszych norach tylko siedza w centrum wsi czytaj:(pod sklepem lub na przydrożnym przystanku) i chleja wino! najwiekszą atrakcją jest jak ktoś zdziczy poloneza i zakurzy troche a w tym czasie nasze misteczko pieknieje z kazdym dniem! pisac zazdrosniki....hehehhehe rozwiń
Avatar
janek / 21 marca 2011 o 15:24
0
[quote name='psychiatra' timestamp='1300562704' post='452384']
psychiatra tu nie da rady pomóc, tu by mógł pomóc okulista żeby zćmę z oczu zdjąć
[/quote]
Może ktoś taki, co dostałby się naszym włodarzom do mózgu i dołożył im parę klepek.
Avatar
psychiatra / 19 marca 2011 o 20:25
0
psychiatra tu nie da rady pomóc, tu by mógł pomóc okulista żeby zćmę z oczu zdjąć
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 6 5

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 0

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 6

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 17 6

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!