Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 sierpnia 2008 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Końca sporu nie widać. Woda dla ryb, czy turbin?

0 7 A A

Właściciele elektrowni wodnych oskarżają gminę i gospodarstwo rybackie, że nielegalnie zasilają rzekę Jankówkę wodami z Chodelki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dzięki temu prosperuje kąpielisko i stawy rybne, a my tracimy na wytwarzaniu energii - mówią.

- Dwa lata temu odkryłem, że właściciel stawów rybnych i gmina bez zezwolenia przerzucają wodę z Chodelki do Jankówki - opowiada Piotr Jarosławski, właściciel elektrowni wodnej we wsi Pomorze. - Chodzi o otwarty mnich na zaporze w Wólce Tomaszyckiej, przez który woda z Chodelki płynie na kąpielisko miejskie, a nie do nas.

W konsekwencji turbiny elektrowni zasila mniejszy strumień wody i producenci energii wyliczyli, że z tego powodu każdy z nich traci w ciągu miesiąca średnio 2 tysiące złotych. - Elektrownia kosztowała mnie 250 tys. zł. Zaciągnąłem kredyt. Teraz muszę się zapożyczać, aby go spłacić - nie ukrywa Stanisław Żebrowski z Kosiorowa.

Gmina i gospodarstwo rybackie nie posiada pozwolenia wodnoprawnego na przerzut wody z Chodelki do Jankówki. Właściciele elektrowni nie mają wątpliwości, że urzędnicy są sami sobie winni. - Najpierw wybudowali kąpielisko, a dopiero później przypomnieli sobie, że potrzebna jest im legalnie pozyskiwana woda - twierdzą.

Burmistrz wystąpił już do marszałka województwa o wydanie stosownego pozwolenia. - Przerzut wody trwa tam nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Gmina chce jedynie zalegalizować istniejący stan rzeczy, ponieważ w przeszłości najprawdopodobniej zaniedbano sprawy natury administracyjnej - przyznaje Dariusz Wróbel, burmistrz Opola Lubelskiego.

Możliwości rozwiązania konfliktu nie widzi właściciel stawów. - W naszym interesie jest gromadzenie wody niezbędnej do hodowli ryb. A właścicielom elektrowni zależy tylko na przerzuceniu jak największej ilości przez turbiny - twierdzi Zygmunt Daczka, właściciel gospodarstwa rybackiego Pustelnia w Woli Rudzkiej.

W ubiegły piątek minął termin ultimatum, jakie postawili właściciele elektrowni wodnych władzom gminy. Przerzut wody nie został wstrzymany. Teraz zamierzają sprawę skierować do prokuratury. Na drodze sądowej walczyć będą też o odszkodowania za poniesione straty.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
banan / 2 września 2008 o 10:10
0
Jak daleko nam do europy. tak wspierane w unii zielone elektrownie walczą o pokarm, który im się należy. z opisu widać, że chłopaki chcą żyć zgodnie z prawem, a urzędnik chce zalegalizować samowolę. myślałem, że dzieje się odwrotnie, że burmistrz stoi na straży prawa! wygrana w sądzie pewna tylko kto zapłaci odszkodowania? droga jest taka: kara finansowa z budżetu gminy- rio-prokurator.
Avatar
PRACOWNIK PGRu / 20 sierpnia 2008 o 00:11
0
Zygmunt !!! Ty zamiast spać teraz na grobli pakuj Dankę i szoruj czym prędzej do Pekinu na kurs uprawy ryżu .
Avatar
lokal_man / 19 sierpnia 2008 o 21:23
0
wędkarz napisał:
lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za tego obłudnego sierściucha w starym garniturze!Na odłowach jak zostanie mu drobnica to woli zakopać niż wpuścić do rzeki-zawistny i złośliwy,a ten nasz głupi prezesina Hubert przez Ch w dupsko mu dalej wchodzi z wazeliny. Burmistrz powinien zrobić tak jak w Kraśniku na zalewie,jak jest mało wody to włączają pompy głębinowe i po kłopocie.


OK, teraz rozumiem, ale co do nazwy rzeczki nie zmienię zdania. To jest Leonka, od Jankowej dopiero nosi nazwę Jankówka. Dzięki za wyjaśnienie. Lata myślałem, że ten ciek na Emilcinie to naturalna rzeczka...a tu taka niespodzianka.
He, ten pan D. to już całkiem w przyrodę buciorami wlazł!


OK, teraz rozumiem, ale co do nazwy rzeczki nie zmienię zdania. To jest Leonka, od Jankowej dopiero nosi nazwę Jankówka. Dzięki za wyjaśnienie. Lata myślałem, że ten ciek na Emilcinie to naturalna rzeczka...a tu taka niespodzianka.
He, ten pan D. to już całkiem w przyrodę buciorami wlazł! rozwiń
Avatar
biorą? / 19 sierpnia 2008 o 21:19
0
aaaa, to ta rzeczka w Emilicinie koło pomnika UFO to ten kanał magistra, he, no ja pierwszy raz o tym słyszę
Avatar
wędkarz / 19 sierpnia 2008 o 19:25
0
lokal_man napisał:
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cudem Chodelka łączy się z Leonką za Wólką Komaszycką a przed elektrownią na Pomorzu??? Kto w ogóle pisał ten tekst? Chodelka leży sporo na północ od Leonki (Jankówki), i to Leonka (Jankówka) wpada do Chodelki. Może pokażcie mapę i narysujcie którędy płynie woda, bo jakoś trudno to sobie wyobrazić...

lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za tego obłudnego sierściucha w starym garniturze!Na odłowach jak zostanie mu drobnica to woli zakopać niż wpuścić do rzeki-zawistny i złośliwy,a ten nasz głupi prezesina Hubert przez Ch w dupsko mu dalej wchodzi z wazeliny. Burmistrz powinien zrobić tak jak w Kraśniku na zalewie,jak jest mało wody to włączają pompy głębinowe i po kłopocie.

lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za ... rozwiń
Avatar
lokal_man / 19 sierpnia 2008 o 18:32
0
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cudem Chodelka łączy się z Leonką za Wólką Komaszycką a przed elektrownią na Pomorzu??? Kto w ogóle pisał ten tekst? Chodelka leży sporo na północ od Leonki (Jankówki), i to Leonka (Jankówka) wpada do Chodelki. Może pokażcie mapę i narysujcie którędy płynie woda, bo jakoś trudno to sobie wyobrazić...
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cud... rozwiń
Avatar
bywalec kąpieliska / 19 sierpnia 2008 o 10:49
0
I widzisz ptaszku jak złapałeś się we własne sidła ,powiedz lepiej że najprawdopodobniej zaniedbanie sprawy natury administracyjnej to twoja robota jak zwykle. Teraz kombinuj skąd wziąć kasę na odszkodowania dla elektrowniarzy najlepiej ućknij sobie z wypłaty.Znam jednego z nich-on ci nie odpuści.
Avatar
banan / 2 września 2008 o 10:10
0
Jak daleko nam do europy. tak wspierane w unii zielone elektrownie walczą o pokarm, który im się należy. z opisu widać, że chłopaki chcą żyć zgodnie z prawem, a urzędnik chce zalegalizować samowolę. myślałem, że dzieje się odwrotnie, że burmistrz stoi na straży prawa! wygrana w sądzie pewna tylko kto zapłaci odszkodowania? droga jest taka: kara finansowa z budżetu gminy- rio-prokurator.
Avatar
PRACOWNIK PGRu / 20 sierpnia 2008 o 00:11
0
Zygmunt !!! Ty zamiast spać teraz na grobli pakuj Dankę i szoruj czym prędzej do Pekinu na kurs uprawy ryżu .
Avatar
lokal_man / 19 sierpnia 2008 o 21:23
0
wędkarz napisał:
lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za tego obłudnego sierściucha w starym garniturze!Na odłowach jak zostanie mu drobnica to woli zakopać niż wpuścić do rzeki-zawistny i złośliwy,a ten nasz głupi prezesina Hubert przez Ch w dupsko mu dalej wchodzi z wazeliny. Burmistrz powinien zrobić tak jak w Kraśniku na zalewie,jak jest mało wody to włączają pompy głębinowe i po kłopocie.


OK, teraz rozumiem, ale co do nazwy rzeczki nie zmienię zdania. To jest Leonka, od Jankowej dopiero nosi nazwę Jankówka. Dzięki za wyjaśnienie. Lata myślałem, że ten ciek na Emilcinie to naturalna rzeczka...a tu taka niespodzianka.
He, ten pan D. to już całkiem w przyrodę buciorami wlazł!


OK, teraz rozumiem, ale co do nazwy rzeczki nie zmienię zdania. To jest Leonka, od Jankowej dopiero nosi nazwę Jankówka. Dzięki za wyjaśnienie. Lata myślałem, że ten ciek na Emilcinie to naturalna rzeczka...a tu taka niespodzianka.
He, ten pan D. to już całkiem w przyrodę buciorami wlazł! rozwiń
Avatar
biorą? / 19 sierpnia 2008 o 21:19
0
aaaa, to ta rzeczka w Emilicinie koło pomnika UFO to ten kanał magistra, he, no ja pierwszy raz o tym słyszę
Avatar
wędkarz / 19 sierpnia 2008 o 19:25
0
lokal_man napisał:
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cudem Chodelka łączy się z Leonką za Wólką Komaszycką a przed elektrownią na Pomorzu??? Kto w ogóle pisał ten tekst? Chodelka leży sporo na północ od Leonki (Jankówki), i to Leonka (Jankówka) wpada do Chodelki. Może pokażcie mapę i narysujcie którędy płynie woda, bo jakoś trudno to sobie wyobrazić...

lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za tego obłudnego sierściucha w starym garniturze!Na odłowach jak zostanie mu drobnica to woli zakopać niż wpuścić do rzeki-zawistny i złośliwy,a ten nasz głupi prezesina Hubert przez Ch w dupsko mu dalej wchodzi z wazeliny. Burmistrz powinien zrobić tak jak w Kraśniku na zalewie,jak jest mało wody to włączają pompy głębinowe i po kłopocie.

lokal_man jesteś w błędzie rzeka nazywa się Jankówka a Chodelka połączona jest z Jankówką kanałem który przebiega z Wólki Komaszyckiej przez Emilcin i Zosin i łączy się gdzieś w lesie,czy na stawach tego przekrętasa D.... na Grabówce z Jankówką (Leonką) , która łączy się z Chodelką za Kosiorowem i rzeczywiście omija elektrownię na Pomorzu i Kosiorowie.Daczka birze tyle wody że resztówka wpływa do naszego stawu wędkarskiego kanałem od strony ul.Rybackiej a do kąpieliska już kanał się tylko sączy.Wreszcie się ktoś wziął za ... rozwiń
Avatar
lokal_man / 19 sierpnia 2008 o 18:32
0
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cudem Chodelka łączy się z Leonką za Wólką Komaszycką a przed elektrownią na Pomorzu??? Kto w ogóle pisał ten tekst? Chodelka leży sporo na północ od Leonki (Jankówki), i to Leonka (Jankówka) wpada do Chodelki. Może pokażcie mapę i narysujcie którędy płynie woda, bo jakoś trudno to sobie wyobrazić...
Parę uwag do autorów tekstu i admina forum:

1. Proszę o przeniesienie wątku na forum do działu "Lubelskie". Ten tekst nie ma nic wspólnego z Kraśnickim regionem. (to do admina)

2. Nie "Wólka Tomaszycka" tylko "Wólka Komaszycka" (od miejscowości Komaszyce)

3. Nie "Jankówka", tylko "Leonka", Leonka zmienia nazwę dopiero za wsią Jankowa, to takie udziwnienie, ale do wsi Jankowa jest Leonką, a za wsią jest Jankówką, bez sensu, wiem.

4. Jakim cud... rozwiń
Avatar
bywalec kąpieliska / 19 sierpnia 2008 o 10:49
0
I widzisz ptaszku jak złapałeś się we własne sidła ,powiedz lepiej że najprawdopodobniej zaniedbanie sprawy natury administracyjnej to twoja robota jak zwykle. Teraz kombinuj skąd wziąć kasę na odszkodowania dla elektrowniarzy najlepiej ućknij sobie z wypłaty.Znam jednego z nich-on ci nie odpuści.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie
16 listopada 2018, 19:00

Spektakl "Telewizja kłamie" w Lublinie 0 1

16 listopada o godz. 19 w Centrum Kongresowym UP (ul. Akademicka 15) odbędzie się pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Telewizja Kłamie.

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi

Obietnice dla Świdnika: In vitro z budżetu miasta i nowe drogi 0 1

Miejski program in vitro i darmowa komunikacja miejska dla seniorów znalazły się w programie wyborczym komitetu Świdnik Wspólna Sprawa. Członkowie świdnickiego stowarzyszenia idą do wyborów szeroką koalicją m.in. z Nowoczesną, PSL i SLD. Wczoraj komitet oficjalnie przedstawił swoich kandydatów do powiatu i miasta a także kandydata na burmistrza miasta.

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu

250 kg bomba lotnicza znaleziona na polu 4 0

Niewybuch bomby lotniczej znaleziono podczas prac polowych.

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy?

Korytarz życia na autostradzie. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy? 1 0

Gdy na drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd dla służb ratunkowych. Może to zwiększyć szansę na przeżycie uczestników wypadku nawet o 40 proc. W jaki sposób powinni zachować się kierowcy w Polsce, aby ułatwić straży pożarnej czy karetce pogotowia dojazd na miejsce wypadku?

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód
galeria

Kurów: Wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód 6 4

Dzisiaj przed godz. 9 w Kurowie mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych. Potrącił go samochód. Karetka zabrała go do szpitala w Puławach.

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu

Lublin: Kierowcy utknęli w dużych korkach. Przez zmiany na skrzyżowaniu 11 11

W dużych korkach utknęli dzisiaj rano kierowcy jadący ul. Jana Pawła II w stronę Krochmalnej i dalej do Diamentowej i dworca kolejowego. To efekt zmian w organizacji ruchu na przebudowywanym skrzyżowaniu Krochmalnej z Diamentową.

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach
27 września 2018, 18:00

Wernisaż wystawy "Kwiaty" w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. Puławska Akademia Plastyczna, świętująca X-lecie istnienia, organizuje jubileuszową wystawę Kwiaty, której wernisaż odbędzie się 27 września o godz. 18 w Galerii Inter Libros w Puławach (ul. Głęboka 7a).

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower
film

Lubelskie: Premier Morawiecki organizuje w niedzielę wielkie dożynki. Zagra Zakopower 38 8

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie w niedzielę do Wąwolnicy. Weźmie udział w pierwszym ogólnopolskim święcie „Wdzięczni Polskiej Wsi”.

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie

Szalona ucieczka kierowcy po narkotykach. Policyjna blokada w Lublinie 2 2

Nie zatrzymał się do kontroli w Lubartowie, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. 31-latek był po narkotykach.

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują

Wspólnoty mieszkaniowe – kiedy powstają i na jakich zasadach funkcjonują 0

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało

Miał wrócić do Polski na narodziny swojej córki. Znaleźli jego ciało 19 5

Zakończyły się poszukiwania zaginionego w marcu 30-latka z Hutkowa. Ciało mężczyzny znaleziono na posesji jego rodziny.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników.

Wyjazdy integracyjne, czyli Polski sposób na efektywną integrację pracowników. 0

Kondycja firmy zależy od wielu czynników, a jednym z ważniejszych są jej pracownicy. Można mieć najlepsze urządzenia, sale konferencyjne, pracować w pięknych wnętrzach, ale nie znaczyć nic na rynku, jeśli zatrudniona kadra nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Czasem dzieje się tak z prozaicznego powodu - braku współpracy między różnymi działami. Im większa organizacja, tym kryzys może narastać. Rozwiązaniem tego problemu są wyjazdy integracyjne, które jednak wyglądają zupełnie inaczej niż dawniej. Co się zmieniło?

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia

Od lekcji o ubezpieczeniach po indeksy na studia 0 0

Jak działają ubezpieczenia społeczne? Skąd biorą się emerytury? Dowiedzą się tego uczniowie szkół, które przystąpią do projektu „Lekcje z ZUS”. A uczniowie, którzy wezmą również udział w olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, mają szansę na cenne nagrody i indeksy na studia.

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna"

Wybory samorządowe w Białej Podlaskiej: "Złośliwi twierdzą, że niepełnosprawni są w radzie od dawna" 1 2