Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 listopada 2010 r.
8:36
Edytuj ten wpis

Koniec budowy obwodnicy Kraśnika. Dziś pojadą pierwsze samochody

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A

Dziś, o godz. 11, pierwsze pojazdy skorzystają z obwodnicy Kraśnika. Tym samym kierowcy skrócą czas przejazdu drogą krajową nr 74 omijając centrum miasta. Inwestycję zrealizowano w ciągu 19 miesięcy, zgodnie z podpisaną umową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace przy budowie trasy o długości 5,3 km rozpoczęły się 25 kwietnia 2009 r. Zgodnie z projektem obejmowały budowę jednojezdniowej drogi klasy GP, z czego na odcinku o długości 3,2 km jezdnia ma trzy pasy ruchu w układzie 2+1 umożliwiając bezpieczne wyprzedzanie.

– Obwodnica omijając od południa Kraśnik przechodzi nad lessowymi wąwozami, co wymusiło wybudowanie dwóch estakad. Pierwsza ma blisko 200 m długości (jezdnia położona jest 32 m nad dnem wąwozu), a druga mierzy 60 metrów – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy GDDKiA w Lublinie.

- Nad obwodnicą rozciąga się 66 metrowej długości wiadukt w ciągu drogi powiatowej, a na trasie jest jeszcze 56 metrowej długości tunel pod drogą gminną. Inwestycja obejmowała także budowę dróg dojazdowych obsługujących ruch lokalny, czterech przejazdów pod główną trasą w ciągu dróg lokalnych, przepustów na rzekach oraz ronda na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Przemysłową i Janowską - dodaje.

Do tej pory droga krajowa nr 74 przechodziła przez centrum Kraśnika, a ruch ciężkich pojazdów powodował nadmierny hałas i drgania. Do tego liczne skrzyżowania i przejścia dla pieszych wydłużały czas przejazdu. Po otwarciu obwodnica przejmie ruch tranzytowy na kierunku Kielce – Lublin, a także Kielce – Rzeszów.

Zmniejszenie ilości przejeżdżających przez centrum miasta samochodów, szczególnie ciężarowych z przyczepami, wpłynie korzystnie na stan bezpieczeństwa, zmniejszy uciążliwości wynikające z emisji spalin, dźwięku i drgań.– Kierowców wjeżdżających na obwodnicę od strony Kielc prosimy o szczególną ostrożność. Przez kilka kolejnych dni prowadzone będą bowiem prace związane z rozbiórką dotychczasowego odcinka drogi krajowej nr 74 i montażem lamp oświetleniowych – kończy Krzysztof Nalewajko.

Projekt obwodnicy Kraśnika przygotowało konsorcjum firm: DrogMost Lubelski (lider) i Dro-Konsult. Prace wykonawcze prowadził Budimex, a nadzór inwestorski pełniła firma ECM Group Polska. Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi ok. 115,5 mln zł, z czego maksymalna wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to ok. 105 mln zł.

Budowa obwodnicy jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fini / 9 listopada 2010 o 20:06
0
Kto może napisać coś o tych wypadkach dzisiaj na obwodnicy? Bo jak narazie wszyscy mają wodę w ustach!!!
Avatar
Czytelnik / 9 listopada 2010 o 19:53
0
"Po otwarciu obwodnica przejmie ruch tranzytowy na kierunku Kielce – Lublin, a także Kielce – Rzeszów."
Kielce - Kraśnik - Rzeszów (i odwrotnie)?
Avatar
mariusz88 / 9 listopada 2010 o 19:11
0
no! pierwszy dzień obwodnicy i już wypadek. normalnie jaja jak te tępaki LKR jeżdżą
Avatar
blink / 9 listopada 2010 o 18:20
0
[quote name='saasdsad' timestamp='1289317029' post='377165']
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/


taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[/quote]

No ciekawe, a teraz przeczytaj i przemyśl to co napisałeś. Nic w główce nie stuka? Dam ci wskazówkę, dlaczego widziałeś, że tak jeżdżą? (podpowiedź: już nie długo nie będą).
[quote name='saasdsad' timestamp='1289317029' post='377165']
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/


taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[/quote]

No ciekawe, a teraz przeczytaj i przemyśl to co napisałeś... rozwiń
Avatar
porażka / 9 listopada 2010 o 18:15
0
[quote name='Bobi' timestamp='1289317217' post='377170']
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
[/quote]

Ty tak na poważnie? Z zasady nie odpowiadam na tego rodzaju posty, ale "mózgu", kilka postów wyżej kolega podał link do pewnego forum, zobacz sobie zdjęcia. Pozdrawiam.
[quote name='Bobi' timestamp='1289317217' post='377170']
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
[/quote]

Ty tak na poważnie? Z zasady nie odpowiadam na tego rodzaju posty, ale "mózgu", kilka postów wyżej kolega podał link do pewne... rozwiń
Avatar
koleś / 9 listopada 2010 o 17:42
0
Czy wam ludziom z tego OSP już zupełnie odwaliło i wierzycie, że ktoś w mieście zagłosuje na ludzi Pawloka. Janczerek, nie Janczerek, wy wszyscy w tym PSL jesteście do niczego!

[quote name='wyborca' timestamp='1289307859' post='377087']
PIOTR JANCZAREK - najlepszą alternatywą dla Kraśnika. 21 listopada na burmistrza wybiorę właśnie tego kandydata. www.piotrjanczarek.pl - zobaczcie, że warto...
[/quote]
Avatar
Bobi / 9 listopada 2010 o 16:40
0
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
Avatar
saasdsad / 9 listopada 2010 o 16:37
0
[quote name='Kraśniczanin' timestamp='1289301596' post='377039']
Trudno o takie sukcesy bez takich jak:

[img]http://img510.imageshack.us/img510/8205/jczj.jpg[/img]
[/quote]
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/

[quote name='KOLEGA' timestamp='1289315615' post='377156']
co za niektórzy to są tutaj deb***e to szok!!! to rondo jest specjalnie takie zrobione by ciężarówki nie miały dużej możliwości poruszania sie na nim... jadąć K19 nie skręcą w prawo na stary kraśnik bo sie nie przełamią, to specjalnie tak jest by nie wjeżdżały!!!
[/quote]
taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[quote name='Kraśniczanin' timestamp='1289301596' post='377039']
Trudno o takie sukcesy bez takich jak:

[img]http://img510.imageshack.us/img510/8205/jczj.jpg[/img]
[/quote]
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/

[quote name='KOLEGA' ... rozwiń
Avatar
KOLEGA / 9 listopada 2010 o 16:13
0
co za niektórzy to są tutaj deb***e to szok!!! to rondo jest specjalnie takie zrobione by ciężarówki nie miały dużej możliwości poruszania sie na nim... jadąć K19 nie skręcą w prawo na stary kraśnik bo sie nie przełamią, to specjalnie tak jest by nie wjeżdżały!!!
Avatar
wyborca / 9 listopada 2010 o 14:04
0
PIOTR JANCZAREK - najlepszą alternatywą dla Kraśnika. 21 listopada na burmistrza wybiorę właśnie tego kandydata. www.piotrjanczarek.pl - zobaczcie, że warto...
Avatar
fini / 9 listopada 2010 o 20:06
0
Kto może napisać coś o tych wypadkach dzisiaj na obwodnicy? Bo jak narazie wszyscy mają wodę w ustach!!!
Avatar
Czytelnik / 9 listopada 2010 o 19:53
0
"Po otwarciu obwodnica przejmie ruch tranzytowy na kierunku Kielce – Lublin, a także Kielce – Rzeszów."
Kielce - Kraśnik - Rzeszów (i odwrotnie)?
Avatar
mariusz88 / 9 listopada 2010 o 19:11
0
no! pierwszy dzień obwodnicy i już wypadek. normalnie jaja jak te tępaki LKR jeżdżą
Avatar
blink / 9 listopada 2010 o 18:20
0
[quote name='saasdsad' timestamp='1289317029' post='377165']
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/


taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[/quote]

No ciekawe, a teraz przeczytaj i przemyśl to co napisałeś. Nic w główce nie stuka? Dam ci wskazówkę, dlaczego widziałeś, że tak jeżdżą? (podpowiedź: już nie długo nie będą).
[quote name='saasdsad' timestamp='1289317029' post='377165']
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/


taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[/quote]

No ciekawe, a teraz przeczytaj i przemyśl to co napisałeś... rozwiń
Avatar
porażka / 9 listopada 2010 o 18:15
0
[quote name='Bobi' timestamp='1289317217' post='377170']
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
[/quote]

Ty tak na poważnie? Z zasady nie odpowiadam na tego rodzaju posty, ale "mózgu", kilka postów wyżej kolega podał link do pewnego forum, zobacz sobie zdjęcia. Pozdrawiam.
[quote name='Bobi' timestamp='1289317217' post='377170']
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
[/quote]

Ty tak na poważnie? Z zasady nie odpowiadam na tego rodzaju posty, ale "mózgu", kilka postów wyżej kolega podał link do pewne... rozwiń
Avatar
koleś / 9 listopada 2010 o 17:42
0
Czy wam ludziom z tego OSP już zupełnie odwaliło i wierzycie, że ktoś w mieście zagłosuje na ludzi Pawloka. Janczerek, nie Janczerek, wy wszyscy w tym PSL jesteście do niczego!

[quote name='wyborca' timestamp='1289307859' post='377087']
PIOTR JANCZAREK - najlepszą alternatywą dla Kraśnika. 21 listopada na burmistrza wybiorę właśnie tego kandydata. www.piotrjanczarek.pl - zobaczcie, że warto...
[/quote]
Avatar
Bobi / 9 listopada 2010 o 16:40
0
Patrząc na widoczny fragment zdjęcia stwierdzam że jest robiona straszna "fuszerka". Dlaczego krawędzie jezdni nie są zakończone krawężnikiem i do nich zalany winien być asfalt.W ten sposób jezdnie nie łamią się po bokach i nie "rozpływają na bok" przy wysokich temperaturach.
Avatar
saasdsad / 9 listopada 2010 o 16:37
0
[quote name='Kraśniczanin' timestamp='1289301596' post='377039']
Trudno o takie sukcesy bez takich jak:

[img]http://img510.imageshack.us/img510/8205/jczj.jpg[/img]
[/quote]
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/

[quote name='KOLEGA' timestamp='1289315615' post='377156']
co za niektórzy to są tutaj deb***e to szok!!! to rondo jest specjalnie takie zrobione by ciężarówki nie miały dużej możliwości poruszania sie na nim... jadąć K19 nie skręcą w prawo na stary kraśnik bo sie nie przełamią, to specjalnie tak jest by nie wjeżdżały!!!
[/quote]
taa.. to ciekawe ze widzialem jak jezdza w ktora chca strone ciekawe co?
[quote name='Kraśniczanin' timestamp='1289301596' post='377039']
Trudno o takie sukcesy bez takich jak:

[img]http://img510.imageshack.us/img510/8205/jczj.jpg[/img]
[/quote]
Czerw – typ larwy apodialnej (beznogiej) błonkówek i muchówek, bez wyraźnej puszki głowowej.
[media]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/97/Maggots.jpg[/media]

na kogos takiego nie zaglosuje.. wiec prosze bardzo mi tu jego twarzy nie wstawiac :/

[quote name='KOLEGA' ... rozwiń
Avatar
KOLEGA / 9 listopada 2010 o 16:13
0
co za niektórzy to są tutaj deb***e to szok!!! to rondo jest specjalnie takie zrobione by ciężarówki nie miały dużej możliwości poruszania sie na nim... jadąć K19 nie skręcą w prawo na stary kraśnik bo sie nie przełamią, to specjalnie tak jest by nie wjeżdżały!!!
Avatar
wyborca / 9 listopada 2010 o 14:04
0
PIOTR JANCZAREK - najlepszą alternatywą dla Kraśnika. 21 listopada na burmistrza wybiorę właśnie tego kandydata. www.piotrjanczarek.pl - zobaczcie, że warto...
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 11 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 132 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!