Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 lipca 2015 r.
12:14

Nawierzchnia drogi na moście w Annopolu to bubel. Będzie naprawa

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 8 A A

Jak są wakacje, to znaczy że jest remont mostu na Wiśle w Annopolu. I tak będzie także tego lata, od 13 lipca. Drogowcy raz na zawsze chcą rozwiązać problem nietrwałej, naprawianej co roku nawierzchni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wybudowany w 1967 roku most w Annopolu jest ewenementem na skalę krajową. W 2001 roku na środkowej części mostu zawieszonej nad Wisłą, położono, jako rozwiązanie eksperymentalne, cienkowarstwową nawierzchnię. Miało to odciążyć konstrukcję mostu.

– Rozwiązanie to jednak nie zdało egzaminu. Po kilkuletnim okresie użytkowania okazało się, że nawierzchnia odspaja się i wymaga corocznych napraw – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– My już jesteśmy przyzwyczajeni, że jak przychodzą wakacje, to zaczyna się remont na moście – mówi Roman Wiśniewski, zastępca burmistrza Annopola. – Trzeba jednak przyznać, że drogowcy nabrali dużej wprawy, sprawnie kierują ruchem, rozładowując korki. Kolejka samochodów nigdy nie sięgnęła centrum miasta, czyli ok. 1,5 km od początku mostu.

Tym razem jednak drogowcy zapowiadają, że remont zakończy coroczne równanie nawierzchni. – Na nasze zlecenie opracowano ekspertyzę techniczną, by przeliczyć wytrzymałość konstrukcji z tradycyjną nawierzchnią bitumiczną. Taka metoda naprawy pozwoli na długi czas rozwiązać problem z przejazdem – dodaje Nalewajko.

Remont obejmie przęsła od 6 do 10. Prace będą polegały na usunięciu istniejącej nawierzchni na przęsłach 7-9 wraz ze skorodowanym betonem płyty pomostu. Następnie zostanie odtworzona płyta betonowa, ułożone warstwy izolacyjne oraz nawierzchnia bitumiczna.

– Odbiór planujemy na 30 września. Wartość robót to ok. 1,5 mln zł – dodaje Nalewajko.

Niestety w tym czasie nie uda się uniknąć korków. Dla pojazdów ciężarowych nie ma alternatywy. Będą musiały stać w korkach przed mostem. Natomiast kierowcy aut osobowych mogą skorzystać z przeprawy promowej w Zawichoście. Za kilka złotych można przepłynąć Wisłę. - Jest to także spora atrakcja turystyczna – dodaje zastępca burmistrza. Na przeprawę trzeba skręcić w Annopolu, w kierunku Sandomierza. Do przystani jest ok. 10 km.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 15:47
0
Dla wice burmistzra wszystko wydaje się takie proste, przezywczailiśmy się do korków, przeprawa przez Wisłę promem taka atrakcja...może dla pana Wiśniewskiego bo on ma czas i pieniążki na wszystko ale nie dla ludzi którzy pracują i musza być na czas.Wypowiedz wice jest typowa i na miarę jego osoby...ehhhhhhhhhhhhhhhh brak słów
Avatar
swet / 4 lipca 2015 o 15:12
0

Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!

Pewnie  jesteś po podstawówce ..ba a  nawet  to pewne.:) nie   chciało sie   uczyc. :)

Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 18:58
0
Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 16:04
0
A propos jazdy w tamtym kierunku. Co się dzieje na drodze 777, że jest zamknięta?
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 15:56
0

Czy na pewno most w Kamieniu zostanie oddany za miesiąc? A jeśli za dwa? To wtedy na wykonanie remontu w Annopolu nie będzie odpowiednich warunków atmosferycznych i jeszcze przez rok będziemy jeździć po uszkodzonej nawierzchni... 

Ciekawe kto rządził w 2001 roku gdy wykonywano remont...

Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 15:37
0
Most w Kamieniu będzie oddany do użytku za jakiś miesiąc. Osobówki mają parę możliwości. Niestety kierowcy ciężarówek mają przerąbane (szkoda, że jestem jednym z nich), ale wszystko da się przeżyć. Jadąc z Lublina na Kielce czy Sandomierz zawsze można pojechać na Puławy, Zwoleń potem na Radom albo Ożarów itd., itp... Trochę się nadłoży, ale jak ktoś nie lubi stać? Ostatnimi czasy prawdziwe wyzwanie to nie jazda po Polsce, ale przez Niemcy! Odkąd spora część taboru jeżdżącego wcześniej po Rosji, Ukrainie itp. przeniosła się na zachód, a Niemcy rozpoczęli masę remontów to jest prawdziwe wyzwanie aby zachować stalowe nerwy. A2, A12 + RING, A4, A72, A6, A8, A9, A81 nawet A5 to są drogi przez mękę. Jedyna szansa na przejechanie Niemiec we w miarę rozsądnym czasie to jazda pomiędzy godz. 22 a 6 rano. Jazda przez Szwajcarię to też nie lada wyzwanie. Francja - coraz większy ruch, ale ciągle jest znośnie. Za wyjątkiem słynnej "portugalki" ;-) Zazdrościć możemy Portugalczykom i Hiszpanom. W Portugalii autostrady są jak w filmie "Jestem Legendą" :-) Jadąc w nocy można przez kilkadziesiąt minut nie zobaczyć innego auta. W dzień jest ruch mniejszy niż na naszej S8 od Rzgowa do Wrocławia. W Hiszpanii ruch jest dość spory jednak możliwość wyboru autostrady płatnej, darmowej i często landówki w tym samym kierunku daje możliwość wyboru jakiego niema nigdzie indziej w Europie. Ogólnie nie narzekajmy. Nie jest u nas najlepiej, ale nie jest najgorzej. Polacy! Głowa do góry! Jazda po Polsce jest zła tylko dla tych, którzy za granicę nie wyjeżdżają. Pozdrawiam.
Most w Kamieniu będzie oddany do użytku za jakiś miesiąc. Osobówki mają parę możliwości. Niestety kierowcy ciężarówek mają przerąbane (szkoda, że jestem jednym z nich), ale wszystko da się przeżyć. Jadąc z Lublina na Kielce czy Sandomierz zawsze można pojechać na Puławy, Zwoleń potem na Radom albo Ożarów itd., itp... Trochę się nadłoży, ale jak ktoś nie lubi stać? Ostatnimi czasy prawdziwe wyzwanie to nie jazda po Polsce, ale przez Niemcy! Odkąd spora część taboru jeżdżącego wcześniej po Rosji, Ukrainie itp. przeniosła się na zachód, a Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 14:07
0
Prawie wszystkie peowsko-peeselowskie budowle to buble - albo przepłacone, albo spartolone.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 12:24
0
bo po co poczekac na oddanie mostu w Kamieniu jak mozna ludziom zycie utrudnic... :-D Polszka!
Avatar
Gość / 14 lipca 2015 o 15:47
0
Dla wice burmistzra wszystko wydaje się takie proste, przezywczailiśmy się do korków, przeprawa przez Wisłę promem taka atrakcja...może dla pana Wiśniewskiego bo on ma czas i pieniążki na wszystko ale nie dla ludzi którzy pracują i musza być na czas.Wypowiedz wice jest typowa i na miarę jego osoby...ehhhhhhhhhhhhhhhh brak słów
Avatar
swet / 4 lipca 2015 o 15:12
0

Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!

Pewnie  jesteś po podstawówce ..ba a  nawet  to pewne.:) nie   chciało sie   uczyc. :)

Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 18:58
0
Tak się dzieje gdy wieśniacy kończą studia !!!!!!
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 16:04
0
A propos jazdy w tamtym kierunku. Co się dzieje na drodze 777, że jest zamknięta?
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 15:56
0

Czy na pewno most w Kamieniu zostanie oddany za miesiąc? A jeśli za dwa? To wtedy na wykonanie remontu w Annopolu nie będzie odpowiednich warunków atmosferycznych i jeszcze przez rok będziemy jeździć po uszkodzonej nawierzchni... 

Ciekawe kto rządził w 2001 roku gdy wykonywano remont...

Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 15:37
0
Most w Kamieniu będzie oddany do użytku za jakiś miesiąc. Osobówki mają parę możliwości. Niestety kierowcy ciężarówek mają przerąbane (szkoda, że jestem jednym z nich), ale wszystko da się przeżyć. Jadąc z Lublina na Kielce czy Sandomierz zawsze można pojechać na Puławy, Zwoleń potem na Radom albo Ożarów itd., itp... Trochę się nadłoży, ale jak ktoś nie lubi stać? Ostatnimi czasy prawdziwe wyzwanie to nie jazda po Polsce, ale przez Niemcy! Odkąd spora część taboru jeżdżącego wcześniej po Rosji, Ukrainie itp. przeniosła się na zachód, a Niemcy rozpoczęli masę remontów to jest prawdziwe wyzwanie aby zachować stalowe nerwy. A2, A12 + RING, A4, A72, A6, A8, A9, A81 nawet A5 to są drogi przez mękę. Jedyna szansa na przejechanie Niemiec we w miarę rozsądnym czasie to jazda pomiędzy godz. 22 a 6 rano. Jazda przez Szwajcarię to też nie lada wyzwanie. Francja - coraz większy ruch, ale ciągle jest znośnie. Za wyjątkiem słynnej "portugalki" ;-) Zazdrościć możemy Portugalczykom i Hiszpanom. W Portugalii autostrady są jak w filmie "Jestem Legendą" :-) Jadąc w nocy można przez kilkadziesiąt minut nie zobaczyć innego auta. W dzień jest ruch mniejszy niż na naszej S8 od Rzgowa do Wrocławia. W Hiszpanii ruch jest dość spory jednak możliwość wyboru autostrady płatnej, darmowej i często landówki w tym samym kierunku daje możliwość wyboru jakiego niema nigdzie indziej w Europie. Ogólnie nie narzekajmy. Nie jest u nas najlepiej, ale nie jest najgorzej. Polacy! Głowa do góry! Jazda po Polsce jest zła tylko dla tych, którzy za granicę nie wyjeżdżają. Pozdrawiam.
Most w Kamieniu będzie oddany do użytku za jakiś miesiąc. Osobówki mają parę możliwości. Niestety kierowcy ciężarówek mają przerąbane (szkoda, że jestem jednym z nich), ale wszystko da się przeżyć. Jadąc z Lublina na Kielce czy Sandomierz zawsze można pojechać na Puławy, Zwoleń potem na Radom albo Ożarów itd., itp... Trochę się nadłoży, ale jak ktoś nie lubi stać? Ostatnimi czasy prawdziwe wyzwanie to nie jazda po Polsce, ale przez Niemcy! Odkąd spora część taboru jeżdżącego wcześniej po Rosji, Ukrainie itp. przeniosła się na zachód, a Nie... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 14:07
0
Prawie wszystkie peowsko-peeselowskie budowle to buble - albo przepłacone, albo spartolone.
Avatar
Gość / 3 lipca 2015 o 12:24
0
bo po co poczekac na oddanie mostu w Kamieniu jak mozna ludziom zycie utrudnic... :-D Polszka!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!