Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

17 kwietnia 2008 r.
15:24
Edytuj ten wpis

Podrzucających śmieci sfilmuje TV kablowa

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 11 A A

Już niedługo mieszkańcy SM "Metalowiec” będą mogli w swojej kablówce przez
24 godziny na dobę śledzić, czy ktoś nie podrzuca im śmieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kilka altanek śmietnikowych jest już wyposażonych w porządne stalowe kraty zamykane na zamki. Na dwóch wiszą tabliczki, że obiekt jest monitorowany. To na razie straszak, pierwsze kamery pojawią się w ciągu miesiąca.

- Mamy problem z mieszkańcami innych części Kraśnika, szczególnie z osiedli domków jednorodzinnych. Podrzucają śmieci do naszych altanek, a sami za wywóz nie płacą. Ludzi drażni, że ktoś podjeżdża samochodem i podrzuca nieczystości. Bo przecież to nasi spółdzielcy ponoszą koszty - tłumaczy Piotr Iwan, prezes SM "Metalowiec”.

Większości mieszkańców Metalowca pomysł przypadł do gustu. - Teraz każdy ma swój klucz, w śmietniku jest porządek i nikt nam niczego nie podrzuca. Bo niby, dlaczego ja mam płacić za cudze śmieci? - mówi pani Stanisława z bloku przy al. Niepodległości 13.

Ale żeby nikt nie podrzucał śmieci pod drzwi szczelnie zamkniętych śmietników, pojawią się następne zabezpieczenia - będzie monitoring. Na początek, w czujnym oku kamery znajdą się altanki przy al. Niepodległości obok sklepu Biedronka i na ulicy Mickiewicza.

- Chodzi o oddziaływanie psychologiczne. Bo przecież tak do końca nie będzie wiadomo, czy akurat w danym momencie obraz jest nagrywany. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to w przyszłym roku kamery będą zamontowane w pozostałych 20 altankach, na parkingach osiedlowych i placach zabaw - dodaje Iwan.

Nawet jeśli obraz nie będzie nagrywany, to w każdej chwili mieszkańcy spółdzielni będą mogli śledzić, co się dzieje przed śmietnikami na ekranach swoich telewizorów w osiedlowej kablówce. Ale czy będą na to chętni? - Na pewno nie będę leżał przed telewizorem i śledził, kto akurat podrzuca śmieci. W sumie nie przeszkadzało mi, gdy ktoś powyrzucał sobie plastikowe butelki albo od czasu do czasu nawet jakiś worek śmieci. Lepiej tu, niż miałby wywieźć do lasu. Kraty są od kilku dni, a już ktoś podrzucił śmieci pod drzwi. Ciekawe czy służby porządkowe będą to też sprzątać - mówi pan Jerzy z ul. Balladyny.

Jedno jest pewne. Najgorzej na działaniach spółdzielni wyjdą ludzie żyjący ze śmietników. - Przeglądam, wybieram, przeważnie makulaturę i puszki, wszystko co można sprzedać w skupie. Ale czasami to się trafi coś fajnego - zegarek, meble. A teraz jak mam sobie przeglądać te śmietniki? - żali się pan Andrzej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ubel / 8 maja 2008 o 18:43
0
BUBEL TO m.sz.
Avatar
xyz / 27 kwietnia 2008 o 23:26
0
to może by tak strzelić kamerę na ulicy Żytniej?w okolicy cmentarza jest nielegalne wysypisko.Jakiś czas temu byłam świadkiem jak to nasze cudowne PDiO zabiera segregowane na rynku śmieci,otóż śmieci posegregowane- zostały zsypane do jednego pojemnika,taki mix
Avatar
kraśniczanin / 21 kwietnia 2008 o 11:44
0
"Już niedługo mieszkańcy SM Metalowiec będą mogli w swojej kablówce przez
24 godziny na dobę śledzić, czy ktoś nie podrzuca im śmieci"
A to bedzie kanał dodatkowo płatny? Proponuje 20zł miesiecznie-na pewno każdy go wykupi
bo wszyscy członkowie spółdzielni juz nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli śledzić w swoim TV czy nikt nie podrzuca im smieci
Ależ mnie Pan Panie Prezesie rozbawił tym pomysłem i to w poniedziałek z rana po ciężkim weekendzie.
A przecież o ile mi wiadomo spółdzienia nie ma swoich nieruchomości pod adresem Alternatywy 4, bo pomysł nadawałby się do serialu - mieszkańcy spółdzielni przy niedzielnym obiedzie oglądają czy nikt nie podrzuca im smieci - SUPER )
Gratulacje Panie Prezesie
P.S. Więcej takich pomysłów to moze wspomną o Panu w programie typu Szymon Majewski Show

Pozdrowienia z Krakowa

Kraśniczanin
"Już niedługo mieszkańcy SM Metalowiec będą mogli w swojej kablówce przez
24 godziny na dobę śledzić, czy ktoś nie podrzuca im śmieci"
A to bedzie kanał dodatkowo płatny? Proponuje 20zł miesiecznie-na pewno każdy go wykupi
bo wszyscy członkowie spółdzielni juz nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli śledzić w swoim TV czy nikt nie podrzuca im smieci
Ależ mnie Pan Panie Prezesie rozbawił tym pomysłem i to w poniedziałek z rana po ciężkim weekendzie.
A przecież o ile mi wiadomo spółdzienia nie ma swoi... rozwiń
Avatar
zawri / 19 kwietnia 2008 o 16:19
0
Po pierwszym przeczytaniu tego atykułu sprawdziłem jaką mamy dziś datę, bo naiwny myślałem że to po prostu prima aprilis, ale okazało sie że ta data już była. Przeczyatłem to drugi raz w nadziei, że gdzieś są słowa "głupi żart" ale nic z tego. Po prostu trudno mi uwierzyć, że można wpaść na tak idiotyczny, ale jakże kosztowny pomysł !!!!! Przeraża mnie też fakt, że nikt z mieszkańców tej spółdzielni nie każe opłacanym przez siebie pracownikom (decydentom) tejże spółdzielni pójśc gdzieś po rozum do głowy. No chyba, że spółdzielcy są tak zamożni że dla nich te 40 tysięcy to drobiazg na który mogą sobie ot tak pozwolić. Z drugie strony jakże ja sie cieszę, że takie "przemyslane" decyzje mnie nie dotyczą.
Po pierwszym przeczytaniu tego atykułu sprawdziłem jaką mamy dziś datę, bo naiwny myślałem że to po prostu prima aprilis, ale okazało sie że ta data już była. Przeczyatłem to drugi raz w nadziei, że gdzieś są słowa "głupi żart" ale nic z tego. Po prostu trudno mi uwierzyć, że można wpaść na tak idiotyczny, ale jakże kosztowny pomysł !!!!! Przeraża mnie też fakt, że nikt z mieszkańców tej spółdzielni nie każe opłacanym przez siebie pracownikom (decydentom) tejże spółdzielni pójśc gdzieś po rozum do głowy. No chy... rozwiń
Avatar
kraśnicki.śmieć / 18 kwietnia 2008 o 23:53
0
Od razu widać, że prezes rozpędził na cztery wiatry tych złych i zawistnych doradców, którzy mu jeszcze w tamtym roku doradzali. Od razu chłopina stanął na nogi i wykazał się swą niebywałą inteligencją i genialną wręcz pomysłowością. No i złożył nie mniej genialną samokrytykę w trakcie rady Miasta Kraśnika. Po tym wystąpieniu bez wątpienia ma zarezerwowane miejsce od stołem pana burmistrza.
Od razu widać, że prezes rozpędził na cztery wiatry tych złych i zawistnych doradców, którzy mu jeszcze w tamtym roku doradzali. Od razu chłopina stanął na nogi i wykazał się swą niebywałą inteligencją i genialną wręcz pomysłowością. No i złożył nie mniej genialną samokrytykę w trakcie rady Miasta Kraśnika. Po tym wystąpieniu bez wątpienia ma zarezerwowane miejsce od stołem pana burmistrza. rozwiń
Avatar
spoldzielca / 18 kwietnia 2008 o 18:08
0
Brawo panie prezesie. Wreszcie kawałek życia z naszego podwórka w TV. I na dodatek niekontrolowany. Każdy bedzie mogł przypolnować by nikt go nie okradał czyli wyrzucał smieci za nasze pieniadze. A ten pan co go Plapis zacytował, to niech sie puknie w czoło. Niech ten ktoś zacznie płacić za wywóz smieci a nie wozi do lasu czy Metalowca. A jak ten pan chce, to niech zasponsoruje my wywóz - dziennik pewnie chetnie ogłosi liste chetnych.
Avatar
MAT / 18 kwietnia 2008 o 10:57
0
kraśniczanin napisał:
i jestem pewien,,że monitoring śmietników wykona "tuba" Czubińskiego czyli "BEIKS" I TV Kraśnik, a mieszkańcy Spółdzielni zapłacą


E co ty. Żona Iwana pracuje w MOPS, mąż kierowniczki MOPS jest właścicielem wspomnianej firmy, to pachniałoby korupcją.
Avatar
kraśniczanin / 18 kwietnia 2008 o 08:46
0
i jestem pewien,,że monitoring śmietników wykona "tuba" Czubińskiego czyli "BEIKS" I TV Kraśnik, a mieszkańcy Spółdzielni zapłacą
Avatar
Spółdzielca / 18 kwietnia 2008 o 08:25
0
Iwanowi chyba odjęło rozum. Wystarczyło zamontować zamki i rozdać ludziom klucze, tak robi się setkach miast i spółdzielni. Po co takie koszty, kto to teraz będzie przeglądał zapis z kamer i wyłapywał ludzi, którzy wrzucają. Znów koszt. A jak ktoś odmówi zapłacenia za wrzucony worek, Iwan poda go do sądu i zapis będzie oceniał biegły.
Wiele mówi nam na temat prezesa wpis na kraśnikim forum, który zacytuję "Dziś była sesja absolutoryjna...
Ciekawe wystąpienie miał prezes Piotr Iwan... mówił o tym, że w poprzedniej radzie był "ofiarą" grupy opozycyjnej, sterowano nim i niesłusznie wmawiano mu, iż burmistrz jest złym człowiekiem (taki mniej więcej był sens jego wypowiedzi). Prezes nie wyjawił jednak co powodowało, że przychodził na zebrania klubu Twoje Miasto i był na nich jedną z najaktywniejszych osób. Nie powiedział też, dlaczego nocami nagrywał płyty z INTERWENCJĄ i rozpowszechniał je po mieście... (mam jeszcze cały plik płyt od prezesa).
Prezes publicznie podziękował burmistrzowi za zatrudnienie jego żony w MOPS (moderatorzy, to była publiczna wypowiedź radnego, proszę więc nie usuwać wpisu) i za to będzie go teraz popierał. Prezes mówił, że ma natomiast żal do lidera poprzedniej grupy opozycyjnej, iż nie zatrudnił mu żony. Ciekawe kogo miął na myśli?
Prezes stwierdził ponadto, że cały komitet Razem Dla Kraśnika wie o tym, że jedyny radny z tego komitetu współpracuje z burmistrzem i popiera takie posunięcie (ciekawe co na to Marcin, pani Ania, Ewa, Grzesiek i inni)...
Sądzę, ze po przyjęciu protokołu z sesji cała wypowiedź prezesa - ze względu na walor poznawczy - ukaże się w internecie..."
Iwanowi chyba odjęło rozum. Wystarczyło zamontować zamki i rozdać ludziom klucze, tak robi się setkach miast i spółdzielni. Po co takie koszty, kto to teraz będzie przeglądał zapis z kamer i wyłapywał ludzi, którzy wrzucają. Znów koszt. A jak ktoś odmówi zapłacenia za wrzucony worek, Iwan poda go do sądu i zapis będzie oceniał biegły.
Wiele mówi nam na temat prezesa wpis na kraśnikim forum, który zacytuję "Dziś była sesja absolutoryjna...
Ciekawe wystąpienie miał prezes Piotr Iwan... mówił o tym, że w poprzedniej radzie był... rozwiń
Avatar
bee / 18 kwietnia 2008 o 08:20
0
Nareszcie coś ciekawego w tej kablówce! Najlepszy seriaj nowoczesnej Europy!
Avatar
ubel / 8 maja 2008 o 18:43
0
BUBEL TO m.sz.
Avatar
xyz / 27 kwietnia 2008 o 23:26
0
to może by tak strzelić kamerę na ulicy Żytniej?w okolicy cmentarza jest nielegalne wysypisko.Jakiś czas temu byłam świadkiem jak to nasze cudowne PDiO zabiera segregowane na rynku śmieci,otóż śmieci posegregowane- zostały zsypane do jednego pojemnika,taki mix
Avatar
kraśniczanin / 21 kwietnia 2008 o 11:44
0
"Już niedługo mieszkańcy SM Metalowiec będą mogli w swojej kablówce przez
24 godziny na dobę śledzić, czy ktoś nie podrzuca im śmieci"
A to bedzie kanał dodatkowo płatny? Proponuje 20zł miesiecznie-na pewno każdy go wykupi
bo wszyscy członkowie spółdzielni juz nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli śledzić w swoim TV czy nikt nie podrzuca im smieci
Ależ mnie Pan Panie Prezesie rozbawił tym pomysłem i to w poniedziałek z rana po ciężkim weekendzie.
A przecież o ile mi wiadomo spółdzienia nie ma swoich nieruchomości pod adresem Alternatywy 4, bo pomysł nadawałby się do serialu - mieszkańcy spółdzielni przy niedzielnym obiedzie oglądają czy nikt nie podrzuca im smieci - SUPER )
Gratulacje Panie Prezesie
P.S. Więcej takich pomysłów to moze wspomną o Panu w programie typu Szymon Majewski Show

Pozdrowienia z Krakowa

Kraśniczanin
"Już niedługo mieszkańcy SM Metalowiec będą mogli w swojej kablówce przez
24 godziny na dobę śledzić, czy ktoś nie podrzuca im śmieci"
A to bedzie kanał dodatkowo płatny? Proponuje 20zł miesiecznie-na pewno każdy go wykupi
bo wszyscy członkowie spółdzielni juz nie mogą się doczekać, kiedy będą mogli śledzić w swoim TV czy nikt nie podrzuca im smieci
Ależ mnie Pan Panie Prezesie rozbawił tym pomysłem i to w poniedziałek z rana po ciężkim weekendzie.
A przecież o ile mi wiadomo spółdzienia nie ma swoi... rozwiń
Avatar
zawri / 19 kwietnia 2008 o 16:19
0
Po pierwszym przeczytaniu tego atykułu sprawdziłem jaką mamy dziś datę, bo naiwny myślałem że to po prostu prima aprilis, ale okazało sie że ta data już była. Przeczyatłem to drugi raz w nadziei, że gdzieś są słowa "głupi żart" ale nic z tego. Po prostu trudno mi uwierzyć, że można wpaść na tak idiotyczny, ale jakże kosztowny pomysł !!!!! Przeraża mnie też fakt, że nikt z mieszkańców tej spółdzielni nie każe opłacanym przez siebie pracownikom (decydentom) tejże spółdzielni pójśc gdzieś po rozum do głowy. No chyba, że spółdzielcy są tak zamożni że dla nich te 40 tysięcy to drobiazg na który mogą sobie ot tak pozwolić. Z drugie strony jakże ja sie cieszę, że takie "przemyslane" decyzje mnie nie dotyczą.
Po pierwszym przeczytaniu tego atykułu sprawdziłem jaką mamy dziś datę, bo naiwny myślałem że to po prostu prima aprilis, ale okazało sie że ta data już była. Przeczyatłem to drugi raz w nadziei, że gdzieś są słowa "głupi żart" ale nic z tego. Po prostu trudno mi uwierzyć, że można wpaść na tak idiotyczny, ale jakże kosztowny pomysł !!!!! Przeraża mnie też fakt, że nikt z mieszkańców tej spółdzielni nie każe opłacanym przez siebie pracownikom (decydentom) tejże spółdzielni pójśc gdzieś po rozum do głowy. No chy... rozwiń
Avatar
kraśnicki.śmieć / 18 kwietnia 2008 o 23:53
0
Od razu widać, że prezes rozpędził na cztery wiatry tych złych i zawistnych doradców, którzy mu jeszcze w tamtym roku doradzali. Od razu chłopina stanął na nogi i wykazał się swą niebywałą inteligencją i genialną wręcz pomysłowością. No i złożył nie mniej genialną samokrytykę w trakcie rady Miasta Kraśnika. Po tym wystąpieniu bez wątpienia ma zarezerwowane miejsce od stołem pana burmistrza.
Od razu widać, że prezes rozpędził na cztery wiatry tych złych i zawistnych doradców, którzy mu jeszcze w tamtym roku doradzali. Od razu chłopina stanął na nogi i wykazał się swą niebywałą inteligencją i genialną wręcz pomysłowością. No i złożył nie mniej genialną samokrytykę w trakcie rady Miasta Kraśnika. Po tym wystąpieniu bez wątpienia ma zarezerwowane miejsce od stołem pana burmistrza. rozwiń
Avatar
spoldzielca / 18 kwietnia 2008 o 18:08
0
Brawo panie prezesie. Wreszcie kawałek życia z naszego podwórka w TV. I na dodatek niekontrolowany. Każdy bedzie mogł przypolnować by nikt go nie okradał czyli wyrzucał smieci za nasze pieniadze. A ten pan co go Plapis zacytował, to niech sie puknie w czoło. Niech ten ktoś zacznie płacić za wywóz smieci a nie wozi do lasu czy Metalowca. A jak ten pan chce, to niech zasponsoruje my wywóz - dziennik pewnie chetnie ogłosi liste chetnych.
Avatar
MAT / 18 kwietnia 2008 o 10:57
0
kraśniczanin napisał:
i jestem pewien,,że monitoring śmietników wykona "tuba" Czubińskiego czyli "BEIKS" I TV Kraśnik, a mieszkańcy Spółdzielni zapłacą


E co ty. Żona Iwana pracuje w MOPS, mąż kierowniczki MOPS jest właścicielem wspomnianej firmy, to pachniałoby korupcją.
Avatar
kraśniczanin / 18 kwietnia 2008 o 08:46
0
i jestem pewien,,że monitoring śmietników wykona "tuba" Czubińskiego czyli "BEIKS" I TV Kraśnik, a mieszkańcy Spółdzielni zapłacą
Avatar
Spółdzielca / 18 kwietnia 2008 o 08:25
0
Iwanowi chyba odjęło rozum. Wystarczyło zamontować zamki i rozdać ludziom klucze, tak robi się setkach miast i spółdzielni. Po co takie koszty, kto to teraz będzie przeglądał zapis z kamer i wyłapywał ludzi, którzy wrzucają. Znów koszt. A jak ktoś odmówi zapłacenia za wrzucony worek, Iwan poda go do sądu i zapis będzie oceniał biegły.
Wiele mówi nam na temat prezesa wpis na kraśnikim forum, który zacytuję "Dziś była sesja absolutoryjna...
Ciekawe wystąpienie miał prezes Piotr Iwan... mówił o tym, że w poprzedniej radzie był "ofiarą" grupy opozycyjnej, sterowano nim i niesłusznie wmawiano mu, iż burmistrz jest złym człowiekiem (taki mniej więcej był sens jego wypowiedzi). Prezes nie wyjawił jednak co powodowało, że przychodził na zebrania klubu Twoje Miasto i był na nich jedną z najaktywniejszych osób. Nie powiedział też, dlaczego nocami nagrywał płyty z INTERWENCJĄ i rozpowszechniał je po mieście... (mam jeszcze cały plik płyt od prezesa).
Prezes publicznie podziękował burmistrzowi za zatrudnienie jego żony w MOPS (moderatorzy, to była publiczna wypowiedź radnego, proszę więc nie usuwać wpisu) i za to będzie go teraz popierał. Prezes mówił, że ma natomiast żal do lidera poprzedniej grupy opozycyjnej, iż nie zatrudnił mu żony. Ciekawe kogo miął na myśli?
Prezes stwierdził ponadto, że cały komitet Razem Dla Kraśnika wie o tym, że jedyny radny z tego komitetu współpracuje z burmistrzem i popiera takie posunięcie (ciekawe co na to Marcin, pani Ania, Ewa, Grzesiek i inni)...
Sądzę, ze po przyjęciu protokołu z sesji cała wypowiedź prezesa - ze względu na walor poznawczy - ukaże się w internecie..."
Iwanowi chyba odjęło rozum. Wystarczyło zamontować zamki i rozdać ludziom klucze, tak robi się setkach miast i spółdzielni. Po co takie koszty, kto to teraz będzie przeglądał zapis z kamer i wyłapywał ludzi, którzy wrzucają. Znów koszt. A jak ktoś odmówi zapłacenia za wrzucony worek, Iwan poda go do sądu i zapis będzie oceniał biegły.
Wiele mówi nam na temat prezesa wpis na kraśnikim forum, który zacytuję "Dziś była sesja absolutoryjna...
Ciekawe wystąpienie miał prezes Piotr Iwan... mówił o tym, że w poprzedniej radzie był... rozwiń
Avatar
bee / 18 kwietnia 2008 o 08:20
0
Nareszcie coś ciekawego w tej kablówce! Najlepszy seriaj nowoczesnej Europy!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 3 1

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 3 1

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 20 15

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 44 5

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 492 68

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?