Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

3 maja 2019 r.
21:38

Omal nie utopił się w rowie z wodą. Trwa walka o życie Szuwarka [wideo]

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
130 9 A A

Trwa walka o życie psa znalezionego w okolicach Kraśnika. Informację o konającym czworonogu otrzymała dzisiaj Chełmska Straż Ochrony Zwierząt i od razu ruszyła z pomocą. – Według świadków pies od ponad doby topił się w kanale wodnym i nikt nie udzielił mu pomocy – piszą obrońcy zwierząt z Chełma, którzy zorganizowali pomoc zwierzęciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chełmską Straż Ochrony Zwierząt powiadomiła dzisiaj rano jedna z osób, która zainteresowała się losem zwierzęcia. 

– Kiedy okazało się, że psiak żyje zaczęła natychmiast szukać pomocy – czytamy na stronie www.ratujemyzwierzaki.pl, za pośrednictwem której była prowadzona zbiórka na leczenie zwierzęcia. – Nasza wolontariuszka nie patrząc na weekend majowych przejechała ponad 100 km, żeby ratować pieska.

Pies żyje. Jest pod opieką w klinice w Lublinie. Jego stan jest ciężki. – Psiak dostał kroplówki, leki i został osuszony – relacjonują jego opiekunowie. – Miał zrobione badania krwi oraz zdjęcia rtg – wskazują na uraz kręgosłupa.

"Szuwarek" bo takie imię otrzymał, był cały w kleszczach. – Dlatego dostał też odpowiednie zabezpieczenie – czytamy na stronie internetowej zbiórki.

Niewykluczone, że konieczna będzie tomografia w znieczuleniu. Dlatego też Chełmska Straż Ochrony Zwierząt poprosiła o finansowe wsparcie. Potrzebne będą też pieniądze na hotelik, karmę i szczepienia.

Więcej informacji na stronie zbiórki – Topił się w kanale wodnym- walczymy o życie Szuwarka! Błagamy o pomoc PILNE.

e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agregat / 4 maja 2019 o 17:14
+14
Ktokolwiek żle traktuje zwierzęta będzie żle traktował też ludzi.Kimkolwiek by nie był.
Avatar
Gość / 3 maja 2019 o 22:19
+8
Pomagajmy. Ja już przelałam...
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 08:49
+7
Bardzo dawno temu niedobrzy ludzie przed wyjazdem za granicę wyrzucili do kontenera na śmieci wszystkie niepotrzebne rzeczy a pod kontenerem na Powst. Warszawy zostawili pieska. Zwierzę przygarnal właściciel Krokusa. Icek bardzo przeżył rozlake ze swoimi pierwotnymi właścicielami, przez pierwsze kilka miesięcy nie dał się nawet pogłaskać teraz ma prawdziwy dom, ale nadal kładzie się w tym miejscu w którym został porzucony jakby pamiętał ostatnie rozstanie. Oprócz właściciela Krokusa o Icka dbają okoliczni mieszkańcy jest bardzo sympatyczny, wrażliwy i wdzięczny.
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 13:57
+4
bravo !!
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 14:21
+4
Icus to ten porzucony piesek, po wyjściu z ogrodzenia faktycznie leży na parkingu obok Krokusa gdzie obok kiedyś były śmietniki on to miejsce zapamiętał chyba na zawsze, on jakby nadal czeka aż łza kręci mi się w oku jak go widzę.Martwilismy się o niego bo przez całą zimę nie dawał znaku życia, rozmawiałam z właścicielem i dowiedziałam się że przez ten czas przebywał w mieszkaniu a teraz chętnie opuszcza posesję i lezy w tym samym miejscu, lżej mi się na duszy zrobiło jak go znowu zobaczyłam bo myślałam że już nie żyje. To stary piesek nie dowidzi i nie doslyszy ale jaki sympatyczny i mądry, dobrze że ma dobrego Pana. Tylko ktoś bez serca mógł tak porzucić zwierzątko.
Icus to ten porzucony piesek, po wyjściu z ogrodzenia faktycznie leży na parkingu obok Krokusa gdzie obok kiedyś były śmietniki on to miejsce zapamiętał chyba na zawsze, on jakby nadal czeka aż łza kręci mi się w oku jak go widzę.Martwilismy się o niego bo przez całą zimę nie dawał znaku życia, rozmawiałam z właścicielem i dowiedziałam się że przez ten czas przebywał w mieszkaniu a teraz chętnie opuszcza posesję i lezy w tym samym miejscu, lżej mi się na duszy zrobiło jak go znowu zobaczyłam bo myślałam że już nie żyje. To stary piesek nie... rozwiń
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 09:42
+3
Co to znaczy że adopcja się nie powiedzie, pies to nie samochód że wymieniamy na ładniejszy pies ma wrażliwość, przeżywa tak ja człowiek ale tego nie potrafią zrozumiec ci co biorą pieska dla swojej fanaberi i jeszcze wypisują głupoty. Może coś o weterynarzach bo nie wszyscy są z powołania, miałem w swoim życiu kilka przykrych zachowań opowiem o jednym. Jechałem ulica Hrubiedzowska przez Borek była to niedziela na poboczu była kałuza wody a w niej leżał pies wyglądał tak jak ten z Kraśnika był wycienczony pewnie ktoś po nim przejechał zabrałem go i zawiodłem do lekarza wtedy tylko jeden punkt weteryjny dyzurowal w niedzielę, powiedziałem że zabrałem pieska z ulicy i oczekuję pomocy, lekarz spojrzał na pieska i na moje blachy na samochodzie a były nie chełmskie i od razu zapytal kto będzie placil i skomentował tak "pan go potrącił a teraz kombinuje żeby nie płacić" szlag mnie trafił niemalże nie oberwal po pysku.Piesek dostał zastrzyki oczywiście za moje pieniądze ale niestety następnego do następnego dnia nie przeżył...
Co to znaczy że adopcja się nie powiedzie, pies to nie samochód że wymieniamy na ładniejszy pies ma wrażliwość, przeżywa tak ja człowiek ale tego nie potrafią zrozumiec ci co biorą pieska dla swojej fanaberi i jeszcze wypisują głupoty. Może coś o weterynarzach bo nie wszyscy są z powołania, miałem w swoim życiu kilka przykrych zachowań opowiem o jednym. Jechałem ulica Hrubiedzowska przez Borek była to niedziela na poboczu była kałuza wody a w niej leżał pies wyglądał tak jak ten z Kraśnika był wycienczony pewnie ktoś po nim przejechał zabrał... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 04:55
0
Ta sama fundacja, ktora tak ochoczo pomaga zwierzetom rownie ochoczo obsmarowuje ludzi, jak sie, z przyczyn niezaleznych od nich, nie powiedzie adopcja :) wtedy to potrafia zmieszac czlowieka z g*** :)
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 02:15
-5
A tobie żałobie rok lagrow o suc hym ryju i codzień 100 batogow pocieglem
Avatar
Gość / 3 maja 2019 o 22:19
-29
Powiem tak. Zoofile polecam wizytę u psychiatry.
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 13:57
+4
bravo !!
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 09:42
+3
Co to znaczy że adopcja się nie powiedzie, pies to nie samochód że wymieniamy na ładniejszy pies ma wrażliwość, przeżywa tak ja człowiek ale tego nie potrafią zrozumiec ci co biorą pieska dla swojej fanaberi i jeszcze wypisują głupoty. Może coś o weterynarzach bo nie wszyscy są z powołania, miałem w swoim życiu kilka przykrych zachowań opowiem o jednym. Jechałem ulica Hrubiedzowska przez Borek była to niedziela na poboczu była kałuza wody a w niej leżał pies wyglądał tak jak ten z Kraśnika był wycienczony pewnie ktoś po nim przejechał zabrałem go i zawiodłem do lekarza wtedy tylko jeden punkt weteryjny dyzurowal w niedzielę, powiedziałem że zabrałem pieska z ulicy i oczekuję pomocy, lekarz spojrzał na pieska i na moje blachy na samochodzie a były nie chełmskie i od razu zapytal kto będzie placil i skomentował tak "pan go potrącił a teraz kombinuje żeby nie płacić" szlag mnie trafił niemalże nie oberwal po pysku.Piesek dostał zastrzyki oczywiście za moje pieniądze ale niestety następnego do następnego dnia nie przeżył...
Co to znaczy że adopcja się nie powiedzie, pies to nie samochód że wymieniamy na ładniejszy pies ma wrażliwość, przeżywa tak ja człowiek ale tego nie potrafią zrozumiec ci co biorą pieska dla swojej fanaberi i jeszcze wypisują głupoty. Może coś o weterynarzach bo nie wszyscy są z powołania, miałem w swoim życiu kilka przykrych zachowań opowiem o jednym. Jechałem ulica Hrubiedzowska przez Borek była to niedziela na poboczu była kałuza wody a w niej leżał pies wyglądał tak jak ten z Kraśnika był wycienczony pewnie ktoś po nim przejechał zabrał... rozwiń
Avatar
agregat / 4 maja 2019 o 17:14
+14
Ktokolwiek żle traktuje zwierzęta będzie żle traktował też ludzi.Kimkolwiek by nie był.
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 14:21
+4
Icus to ten porzucony piesek, po wyjściu z ogrodzenia faktycznie leży na parkingu obok Krokusa gdzie obok kiedyś były śmietniki on to miejsce zapamiętał chyba na zawsze, on jakby nadal czeka aż łza kręci mi się w oku jak go widzę.Martwilismy się o niego bo przez całą zimę nie dawał znaku życia, rozmawiałam z właścicielem i dowiedziałam się że przez ten czas przebywał w mieszkaniu a teraz chętnie opuszcza posesję i lezy w tym samym miejscu, lżej mi się na duszy zrobiło jak go znowu zobaczyłam bo myślałam że już nie żyje. To stary piesek nie dowidzi i nie doslyszy ale jaki sympatyczny i mądry, dobrze że ma dobrego Pana. Tylko ktoś bez serca mógł tak porzucić zwierzątko.
Icus to ten porzucony piesek, po wyjściu z ogrodzenia faktycznie leży na parkingu obok Krokusa gdzie obok kiedyś były śmietniki on to miejsce zapamiętał chyba na zawsze, on jakby nadal czeka aż łza kręci mi się w oku jak go widzę.Martwilismy się o niego bo przez całą zimę nie dawał znaku życia, rozmawiałam z właścicielem i dowiedziałam się że przez ten czas przebywał w mieszkaniu a teraz chętnie opuszcza posesję i lezy w tym samym miejscu, lżej mi się na duszy zrobiło jak go znowu zobaczyłam bo myślałam że już nie żyje. To stary piesek nie... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 08:49
+7
Bardzo dawno temu niedobrzy ludzie przed wyjazdem za granicę wyrzucili do kontenera na śmieci wszystkie niepotrzebne rzeczy a pod kontenerem na Powst. Warszawy zostawili pieska. Zwierzę przygarnal właściciel Krokusa. Icek bardzo przeżył rozlake ze swoimi pierwotnymi właścicielami, przez pierwsze kilka miesięcy nie dał się nawet pogłaskać teraz ma prawdziwy dom, ale nadal kładzie się w tym miejscu w którym został porzucony jakby pamiętał ostatnie rozstanie. Oprócz właściciela Krokusa o Icka dbają okoliczni mieszkańcy jest bardzo sympatyczny, wrażliwy i wdzięczny.
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 04:55
0
Ta sama fundacja, ktora tak ochoczo pomaga zwierzetom rownie ochoczo obsmarowuje ludzi, jak sie, z przyczyn niezaleznych od nich, nie powiedzie adopcja :) wtedy to potrafia zmieszac czlowieka z g*** :)
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 02:15
-5
A tobie żałobie rok lagrow o suc hym ryju i codzień 100 batogow pocieglem
Avatar
Gość / 3 maja 2019 o 22:19
+8
Pomagajmy. Ja już przelałam...
Avatar
Gość / 3 maja 2019 o 22:19
-29
Powiem tak. Zoofile polecam wizytę u psychiatry.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy
Wiersze między newsami

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy 0 0

Wiersz między Piątek jest drugim dniem festiwalu Miasto Poezji, który trwa w Lublinie. I drugim naszej akcji „Wiersze między newsami”

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie
24 maja 2019, 0:00

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie 0

Jeśli masz kundelka i kochasz kundelki- nie może Cię zabraknąć na fantastycznej imprezie. Wybory Kundelka Roku 2019 odbędą się 25 maja 2019 o godz. 12.00 w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Metalurgiczna 5, 20-234 Lublin.

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour 0 0

Impreza, która odbywać się będzie pod patronatem Dziennika Wschodniego rozpocznie się o godz. 10. Start najważniejszego dystansu – Pro zaplanowano jednak na godz. 12.20. A po emocjach sportowych organizatorzy zapraszają na koncerty (16.30). Zagrają chociażby: Bajm, czy Krzysztof Cugowski

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej"
25 maja 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej" 0 0

Przed nami kolejna Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym. 25 maja o godz. 16 w Bibliotece Publicznej (ul. Lubelska 32/34) odbędzie się spotkanie poświęcone książce "Opowieść podręcznej".

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy 1 0

Dwie kobiety zmarły w maju z powodu sepsy w gm. Skierbieszów (pow. zamojski). Pod koniec ubiegłego tygodnia zachorował też mężczyzna z gm. Łabunie, który trafił do szpitala w Lublinie. – Po raz pierwszy mieliśmy trzy przypadki w ciągu dwóch tygodni. Przeważnie mamy jeden w ciągu roku, albo wcale – alarmuje zamojski sanepid.

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5 0 0

Waży blisko 60 ton, rozpędza się do 50 km/h w terenie i potrafi precyzyjnie strzelać z działa. W przyszłym tygodniu będzie można z bliska zobaczyć Leoparda 2A5. Trzeci Batalion Zmechanizowany w Zamościu organizuje 31 maja „Dzień otwarty koszar”.

Lublin. Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową [zdjęcia]
galeria

Lublin. Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową [zdjęcia] 12 4

24 maja 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej obchodzi swoje święto. Z tej okazji na placu Zamkowym w Lublinie o godz. 11 żołnierze złożyli przysięgę wojskową

Drużyna Koalicji Europejskiej gotowa do eurowyborów

Drużyna Koalicji Europejskiej gotowa do eurowyborów 0 7

- W niedzielę spotkajmy się wszyscy przy urnach wyborczych – apelują lubelscy kandydaci Koalicji Europejskiej do europarlamentu. Przedstawiciele zjednoczonej opozycji po raz kolejny zapowiedzieli działania o jak największe pieniądze w unijnym budżecie dla województwa lubelskiego.

S19. Zielone światło dla budowy odcinka ekspresówki Lublin-Rzeszów

S19. Zielone światło dla budowy odcinka ekspresówki Lublin-Rzeszów 46 7

Wojewoda lubelski wydał decyzję zezwalającą na budowę pierwszego z sześciu odcinków S19 pomiędzy Lublinem i granicą z woj. podkarpackim.

Chełm: Drożej za miejsce na cmentarzu komunalnym

Chełm: Drożej za miejsce na cmentarzu komunalnym 1 5

Ceny za miejsce na cmentarzu komunalnym w Chełmie wzrosną nawet o 600 złotych. Miejska spółka MPGK tak wysoką podwyżkę tłumaczy wzrostem kosztów administracyjnych.

Festiwal Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop w Gardzienicach
24 maja 2019, 0:00

Festiwal Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop w Gardzienicach 0 0

Już po raz piąty Fundacja "Architekci Kultury" i Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" zorganizują Międzynarodowy Festiwal Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop, w ramach którego na scenie ośrodka zaprezentują się młodzi, utalentowani artyści z Polski i zagranicy. Będzie to też czas wspólnego poszerzania umiejętności i zabawy. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 maja.

Nie działają światła na rondzie Dmowskiego. Ile potrwa naprawa?
galeria

Nie działają światła na rondzie Dmowskiego. Ile potrwa naprawa? 0 12

Sporymi utrudnieniami w ruchu poskutkowało wyłączenie uszkodzonej sygnalizacji świetlnej na rondzie pod Zamkiem. Naprawa potrwa co najmniej do końca weekendu

Lubelskie: Rośnie poziom wody w Wiśle, zbliża się fala kulminacyjna
galeria

Lubelskie: Rośnie poziom wody w Wiśle, zbliża się fala kulminacyjna 44 11

W ciągu ostatniej doby stan wody w Wiśle w Puławach zwiększył się o ponad metr i przekroczył dzisiaj nad ranem 4 metry. Do Puław zbliża się fala kulminacyjna. Poziom rzeki w ciągu najbliższych dni znacznie przekroczy stan alarmowy. W mieście zbiera się sztab kryzysowy.

Psy do adopcji ze schroniska w Lublinie.
galeria

Psy do adopcji ze schroniska w Lublinie. 39

Jeśli chcesz poznać zwierzaki, które czekają na nowych właścicieli odwiedź Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5, tel. 81 466-26-42. Godziny otwarcia schroniska: od poniedziałku do piątku w godz 10-19, w soboty i w niedziele w godz. 10-15. Więcej informacji na www.schronisko-zwierzaki.lublin.pl

Wybory 2019: Trzy mandaty w Europarlamencie dla woj. lubelskiego
Prognoza

Wybory 2019: Trzy mandaty w Europarlamencie dla woj. lubelskiego 0 7

Elżbieta Kruk i Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Krzysztof Hetman (Koalicja Europejska) - ta trójka ma zdobyć mandaty do Parlamentu Europejskiego w niedzielnych wyborach. Tak wynika z ostatniej przedwyborczej prognozy przygotowanej przez stanpolityki.pl.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!