Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 listopada 2019 r.
17:37

Kraśnik: Radnym nie spodobał się pomysł na zastępcę dyrektora w bibliotece

Autor: Zdjęcie autora aa
0 37 A A

Na razie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku nie będzie mieć zastępcy. W związku z planowanymi inwestycjami zastępcę chciał powołać burmistrz miasta, jednak po wysłuchaniu opinii radnych wycofał się z tego pomysłu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiany w statucie MBP były jednym z punktów porządku obrad ostatniej sesji Rady Miasta. Chodzi m.in. o to, by w tym dokumencie znalazły się informacje dotyczące źródeł finansowania biblioteki.

– Takich zapisów w statucie nie było – wyjaśniał radnym Krzysztof Babisz, kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych. – Zaś kontrole w jednostkach kultury w innych samorządach wykazały, że takie zapisy w statutach powinny się znaleźć.

Władze miasta zaproponowały też, by dyrektor biblioteki mógł zarządzać placówką przy pomocy jednego zastępcy, którego miałby powoływać i odwoływać dyrektor MBP „po zasięgnięciu opinii burmistrza”.

– Te dwa punkty dotyczące wicedyrektora zostały przedstawione w projekcie przez panią dyrektor, podobnie jak wcześniejsze propozycje zmian – zaznaczył Babisz.

– Pracownicy biblioteki nie tak dawno zostali nagrodzeni. Pani dyrektor otrzymała wyróżnienie za bardzo dobre zarządzanie biblioteką – zwrócił uwagę radny Jarosław Jamróz, który w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości zaproponował, aby punkty dotyczące zastępcy dyrektora MBP wykreślić. – Jeśli coś dobrze funkcjonuje, to nie trzeba tego zmieniać – stwierdził Jamróz.

Burmistrz Wojciech Wilk tłumaczył, że zmiany mają związek z zaplanowanymi inwestycjami. Biblioteka pozyskała unijne dofinansowanie na pierwszy etap modernizacji głównej siedziby MBP. Chodzi m.in. o wykonanie kompleksowej termomodernizacji budynku, wymianę i docieplenie podłogi, montaż kolektorów słonecznych.

– Jest to dość duży projekt – podkreślił burmistrz. – Wydawało mi się, że przydałby się ktoś, kto będzie mieć pieczę nad tą całą sferą techniczną.

Zdaniem burmistrza było to uzasadnione także tym, że samorząd będzie się starać o dofinansowanie na kolejny biblioteczny projekt (o wartości ponad 2 mln zł). Tym razem chodzi o wykonanie m.in. wejścia do budynku, podjazdu dla osób niepełnosprawnych i przystosowanie dla nich toalet, a także rozbudowanie parkingu. Biblioteka miałaby też pieniądze na wyposażenie.

Ostatecznie burmistrz wycofał się z planów dotyczących zastępcy dyrektora MBP. Ale zastrzegł, że ponowi swoją propozycję, gdy zajdzie taka potrzeba.

e-Wydanie

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
On / 7 listopada 2019 o 06:16
+13
Zabrakło miejsc dla swoich w Kpwiku
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 19:07
+12
Jaki jest zakres obowiązków Janczarka? Czy ktoś to wie?
Avatar
Mieszkaniec / 7 listopada 2019 o 17:15
+11
Radny Jamróz powie radnym gdzie synowa pracuje i czy to stanowisko jest potrzebne
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 19:04
+11
Mnożenie bytów dla kolesi to domena rządow PO. Przecież w UM jest odpowiednia komórka z urzędnikami od inwestycji. A poza tym, to może któryś z v-ce burmistrzów mógłby wziąć się do roboty.
Avatar
.,.,.,.,., / 6 listopada 2019 o 20:32
+10
Przecież od kwietnia w bibliotece zatrudniono specjalistę podobno od projektów unijnych więc będzie miał kto sie tym zająć, po co zastępca? chyba, że chodzi o kasę, no i oczywiście o nazwę stanowiska
 Serio?? A kto to?
Avatar
Gość / 6 listopada 2019 o 18:06
+10
urzędnicza hydra się rozrasta , szczególnie na kierowników jest wielu chętnych. Umieć wiele nie trzeba bo od tego sa referenci a kaska większa
Avatar
Mieszkaniec1 / 7 listopada 2019 o 20:11
+9
Panie Kurek proszę sprawdzić ile przybyło stanowisk po odwołaniu W. Suchanka i czy są potrzebne i jak opłacane
Avatar
gość / 6 listopada 2019 o 21:13
+9
Mirek to ty? Musisz chronić rękę która cię karmi?
Avatar
Wlkr / 6 listopada 2019 o 20:01
+9
Czy to ten pan co w wywiadzie mówił, że jest najlepszy w Polsce od projektów? 
Avatar
Lkr / 6 listopada 2019 o 19:59
+9
Korytko dla jakiejś wyznaczonej już osoby. Nepotyzmu urzędniczy zgubi Polskę lokalną. Oni na nas pasożytują! 
Avatar
Abc / 2 dni temu o 18:25
0
Ten PIS nie byłby taki prześmiewany, gdyby było w nim więcej ludzi mądrych. I z facjatami nie jak, no może wymieniać nie będę, bo wiecie kto straszy i na czyj widok ż. się chce. No i wiecie jeszcze, ten od bezdomnych milionerów... To PO nie miałoby opinii partii aferzystów, gdyby nie robili tych afer tak bezczelnie i gdyby nie używali języka rynsztokowego i gdyby trzymali Palikota i Niesiołowskiego z daleka od kamer oraz Bolka. Nowoczesna i KOD to same indywidua Rysiu Pierd Głupoty, Alimenciarz Bezczelnik, babochłopy i cipomyszy. Tęczowego Robercika popierają ci co nie wiedzą po co, na co i jak. Pozostałe 50 % nie kwalifikuje się nigdzie.
Ten PIS nie byłby taki prześmiewany, gdyby było w nim więcej ludzi mądrych. I z facjatami nie jak, no może wymieniać nie będę, bo wiecie kto straszy i na czyj widok ż. się chce. No i wiecie jeszcze, ten od bezdomnych milionerów... To PO nie miałoby opinii partii aferzystów, gdyby nie robili tych afer tak bezczelnie i gdyby nie używali języka rynsztokowego i gdyby trzymali Palikota i Niesiołowskiego z daleka od kamer oraz Bolka. Nowoczesna i KOD to same indywidua Rysiu Pierd Głupoty, Alimenciarz Bezczelnik, babochłopy i cipomyszy. Tęczoweg... rozwiń
Avatar
gość / 2 dni temu o 17:58
+2
Dawniej w wydziałach UM było po 2-3 pracowników, wydziałów mniej też, w bibliotece 2 osoby wypożyczające książki, w opiece społecznej - 2 osoby, w urzędzie zatrudnienia 2 osoby i szlus, w kadrach 1 osoba, w jednostkach podległych tak samo. I ok. Wymagano wykształcenia i kompetencji. Teraz biurokracja rozdęta do granic możliwości, kolesiostwo, liżydupstwo, i matołectwo. Magistrzy od cwaniactwa i kombinacji. Kumple polityczni najważniejsi. A p. B. przeleciał stołki w Kraśniczku, w Lublinku i znowu wrócił do Kraśniczka i tu zaliczył już chyba ze 2-3, aż osiadł w UM. Panie B. może by pan wreszcie poszedł do diabła!? Takiej siroty i niemoty to nigdzie nie potrzeba, wszędzie jest pan persona non grata, niestety, bo ani rozumu ani urody bozia nie dała. Rzecznika pana W. diabli wzięli, to geniusz znowu wrócił! O matko i córko ! I takie skupisko niekompetencji teraz w tym UM, że strach się bać o przyszłość tej mieściny.
Dawniej w wydziałach UM było po 2-3 pracowników, wydziałów mniej też, w bibliotece 2 osoby wypożyczające książki, w opiece społecznej - 2 osoby, w urzędzie zatrudnienia 2 osoby i szlus, w kadrach 1 osoba, w jednostkach podległych tak samo. I ok. Wymagano wykształcenia i kompetencji. Teraz biurokracja rozdęta do granic możliwości, kolesiostwo, liżydupstwo, i matołectwo. Magistrzy od cwaniactwa i kombinacji. Kumple polityczni najważniejsi. A p. B. przeleciał stołki w Kraśniczku, w Lublinku i znowu wrócił do Kraśniczka i tu zaliczył już chyba z... rozwiń
Avatar
Cukrownia zPLatformers / 13 listopada 2019 o 18:40
+2
Sam se pisze lub ten od wizerunku hicior , debesciak z PO Jaki stara gwardia
Avatar
Gość / 13 listopada 2019 o 15:39
+2
POra i pod tym artykułem napisać ze 3 POchwalne posty o wielkich zasługach v-ce.
Avatar
Gość / 11 listopada 2019 o 19:43
0
Czy nikt nie może nic z tym zrobić? Mieszkańcy płacą co miesiąc pensję za nic? Za nic nierobienie? Nie wierzę.
Avatar
Olek / 11 listopada 2019 o 12:38
+2
Pozytek taki ze swieci glaca swoja i opowiada bajki w urzędzie a ten drugi specjalista od mpk zna się na wszystkim jak swinia na gwiazdach
Avatar
Gość / 10 listopada 2019 o 20:54
+4
A od czego jest Janczarek? Jaki z niego POżytek?
Avatar
gość / 9 listopada 2019 o 22:30
+1
Agnieszka wywodzi się z kółeczka wzajemnej adoracji, nauczyła się przyklaskiwać, to i nie wyobraża sobie, że można inaczej.
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 o 17:09
+3
Zdrowy rozsądek, Agnieszko, to nie nienawiść.
Avatar
Agnieszka / 9 listopada 2019 o 15:22
-1
Dlaczego tutaj tyle krytyki i nienawiści ?! Co Wam się ludzie z głowami porobiło ? 
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 3

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 31 70

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 17 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 8

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 16 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 126 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 4 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 72 38

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.