Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 kwietnia 2015 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Rodzina z Kraśnika dostanie pomoc. Fundacja z USA przekazała pieniądze

0 20 A A

10 tysięcy dolarów przekazała działająca w Stanach Zjednoczonych fundacja Rainbow of Magnolia 8-osobowej rodzinie Irackich z Kraśnika. Za te pieniądze zostanie wyremontowany ich dom. Prace już się rozpoczęły

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jestem bardzo szczęśliwa – cieszy się Mariola Iracka z Krasnika. Kobieta wspólnie z mężem wychowuje sześcioro dzieci.

Najmłodsze są bliźniaki: Marcin i Mateusz. – W czerwcu skończą dwa lata – mówi Marian Iracki, ojciec dzieci. – Mamy też dwóch starszych synów Rafała i Pawła w wieku 10 i 21 lat i dwie córki: 14-letnią Wiktorię i 18-letnią Natalię.

Pani Mariola nie pracuje, opiekuje się dziećmi. – Ja mam pierwszą grupę inwalidzką. Dostaję rentę – dodaje pan Marian.
Ośmioosobowej rodzinie Irackich postanowiła pomóc fundacja działająca w Seattle w USA. Założył ją pochodzący z Kraśnika Dariusz Stuj, którego wspiera żona Marzanna i córka.

Fundację Rainbow of Magnolia w Polsce reprezentuje Zbigniew Stuj. – Mój bratanek wychował się w starym Kraśniku. Mieszkał w pobliżu stadionu Tęczy. Ta tęcza znalazła się później w nazwie jego fundacji – opowiada Zbigniew Stuj. – Fundacja zajmuje się głównie pomocą mieszkańcom Afryki, m.in. buduje studnie.

Głównym źródłem pieniędzy na cele charytatywne jest organizacja imprez sportowych. – Kiedyś w rozmowie z bratankiem zwróciłem uwagę, że może pomógłby osobom z jego rodzinnego miasta. Zaczęliśmy szukać takiej rodziny. O pomoc zwróciliśmy się do urzędników i Polskiego Czerwonego Krzyża – opowiada Stuj.

– Sposób wielu rodzin w trudnej sytuacji niełatwo było wybrać tę jedną – przyznaje Iwona Włodarczyk z kraśnickiego PCK. – Miała to być rodzina wielodzietna. W porozumieniu z MOPS i szkołami zdecydowaliśmy, że będzie to rodzina Irackich.

Fundacja przekazała na konto PCK 10 tys. dolarów. Za tę sumę zostanie wykonany remont domu Irackich. Obejmie m.in. kuchnię i łazienkę, które znajdują się w dobudowanym ganku. – W łazience planujemy wykonać centralne ogrzewania, zmienić wannę na prysznic, a w miejsce wanny wstawić zbiornik na ciepłą wodę, bo obecnie woda jest podgrzewana w garnkach – wylicza Włodarczyk. – Zostaną położone płytki na ścianach i podłodze. Będzie też nowa armatura.

PCK kupi też m.in. nowy piec do centralnego ogrzewania i grzejniki. Konieczne będzie też wybudowanie komina i kotłowni oraz wymiana okien i podłóg. Korytarz zostanie zaadoptowany na dodatkowy drugi pokój. Prace już się rozpoczęły. Rodzina na czas remontu mieszka w lokalu zastępczym udostępnionym nieodpłatnie przez Urząd Miasta w Kraśniku. – 29 kwietnia mój bratanek przylatuje do Polski. Dzień później będzie w Kraśniku. Spotka się z rodziną – zapowiada pan Zbigniew.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 16:51
0
mam na imnie syrek nazwisko to masz i mieszkam wo polu jam u s a r o dz in e i chce się zapisać na zj ę c i a do f u n d a ci w u s a mam brata i ciocie basie w st n a h bo w p ol s ce nic mnie ni ec zyma ja mieszkam w opolu i jestem zp ol ski ale myśle o wyjezdzie do stanuw bo nic mnie nie czyma prose państwa peosze żeby mnie zapisać nate zajecia
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2015 o 18:32
0

NIEROBY I TAKIM SIE POMAGA  JESLI CHCECIE POMÓC TO DAJCIE IM PRACE CIEKAWE KTÓRE TYŁEK RUSZY

Avatar
zoja / 27 kwietnia 2015 o 19:15
0

Słyszałam o nich, że to rodzina leni i nierobów.

Ale takich doczekalismy sie czasów, że w tym kraju bardziej opłacalne jest życie na koszt pomocy społecznej niż podjąc legalną pracę np. za najniższą krajową.

A baba może jeszcze dodatkowo  zasiłek opiekuńczy bierze na mężą niezdolnego do samodzielnej egzystencji.

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2015 o 02:47
0

Widze, ze bierzesz to bardzo personalnie. Widzisz, fundacjie charytatywne zbieraja pieniadze na pomoc ludziom w potrzebie, czesto bez wzgledu na przyczyne. Sa zwolnione z podatku, tylko I wylacznie, jezeli przeznaczaja dochod, po zaplaceniu wszystkich kosztow dzialalnosci, na pomoc potrzebujacym. Definitywnie, Stujowi nalezy sie szacun za to co robi, pomaga potrzebujacym. Jako prezes, on przede wszystkim decyduje, kto jest w potrzebie I to byla jego decyzja. Nie ty jestes od tego, zeby podwazac jego decyzjie. Mozna polemizowac, czy pomagajac Murzynom, ktorzy leza pod palmami I czekaja tylko na dary, jest jego zla decyzja. Nie twoje pieniadze, nie ty wplaciles na ta fundacjie. Ludzie, ktorzy wplacaja na fundacjie nie uwazaja, ze to jest zle, wiec jeszcze raz, morda w kubel

Widze, ze bierzesz to bardzo personalnie. Widzisz, fundacjie charytatywne zbieraja pieniadze na pomoc ludziom w potrzebie, czesto bez wzgledu na przyczyne. Sa zwolnione z podatku, tylko I wylacznie, jezeli przeznaczaja dochod, po zaplaceniu wszystkich kosztow dzialalnosci, na pomoc potrzebujacym. Definitywnie, Stujowi nalezy sie szacun za to co robi, pomaga potrzebujacym. Jako prezes, on przede wszystkim decyduje, kto jest w potrzebie I to byla jego decyzja. Nie ty jestes od tego, zeby podwazac jego decyzjie. Mozna polemizo... rozwiń

Avatar
pracownik socjalny / 26 kwietnia 2015 o 21:30
0

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna,

 Pomyliły ci się czasy i epoki - to nie PRL.

 

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna, zacznij na przyklad od Twoich wybrancow. Wyslij Sikorce list z rzadaniem, zeby oddal ci w podatku kase przynajmnej za jedna flaszke gorzaly na balange ze swoim kumplem, za ktora zaplacil karta rzadowa, zeby zamiast Mercedesami z kierowca, jezdzili na balangi taksowkamii.... 

Nie wiesz, kto jest moim wybrańcem, i w tej chwili walczysz tylko z własną wyobraźnią, a na to nie ma lekarstwa.

Stuj swojej kasy im nie dal. To jest zrzutka Yankesow wlasnie na pomoc takim rodzinom. 

Darek Stuj jak najbardziej im dał kasę z własnej fundacji. W USA nikt nie zrzuca się na pomoc rodzinom, które nie chcą, lub uchylają się od pracy.

Pewnego dnia dzieci dorosna I zaczna zarabiac na siebie. 

Kiedy ? Sytuacja jest wyjątkowa, i im prędzej młodzież zrozumie, że tylko dzięki swej aktywności zawodowej może uzyskać środki na utrzymanie własne i swojej rodziny, tym lepiej. Natomiast dawanie zasiłków 20 - latkom zniechęca ich do pracy, i mija się z celem.

 Daj im przynajmniej czas aby pokonczyly szkoly

Szkołę można skończyć zawsze, i w każdym wieku - obecnie w Polsce dziesiątki tysięcy osób pracuje i uczy się (lub studiuje). Dlaczego w tym konkretnym przypadku nie może tak być ? 


 

 
 

Szkołę można skończyć zawsze, i w każdym wieku - obecnie w Polsce dziesiątki tysięcy osób pracuje i uczy się (lub studiuje). Dlaczego w tym konkretnym przypadku nie może tak być ? 


 

 
 
rozwiń
Avatar
Czeslaw Zdzislaw Zielonka / 26 kwietnia 2015 o 17:22
0

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna, zacznij na przyklad od Twoich wybrancow. Wyslij Sikorce list z rzadaniem, zeby oddal ci w podatku kase przynajmnej za jedna flaszke gorzaly na balange ze swoim kumplem, za ktora zaplacil karta rzadowa, zeby zamiast Mercedesami z kierowca, jezdzili na balangi taksowkamii.... Gwarantuje Ci, jedna flaszka kosztowala wiecej niz miesieczny zasilek dla tej rodziny. Stuj swojej kasy im nie dal. To jest zrzutka Yankesow wlasnie na pomoc takim rodzinom. Pewnego dnia dzieci dorosna I zaczna zarabiac na siebie. Daj im przynajmniej czas aby pokonczyly szkoly

Avatar
pracownik socjalny / 26 kwietnia 2015 o 06:53
0

Hey,socjalny. Facet wychowuje szostke dzieci na porzadnych ludzi, nie sa to jakies menele wiec morda w kubel, jak ktos inny chce im pomoc. Na Fejsie rzucil duzo zdjec rodziny, widac, ze obydwoje rodzice dbaja o dzieci I starsze dzieci dbaja o rodzenstwo

Tak dbają o te dzieci, że obydwoje rodziców, odpowiedzialnych za ich opiekę ... nie pracuje (sic!) Niestety - nic na to nie poradzimy, że Świat jest skonstruowany, iż nasze roszczenia i potrzeby musimy zaspokajać na drodze własnej aktywności zawodowej (praca). Tutaj widzimy modelowy przykład dysfunkcyjności - nie dość, że rodzice nie parają się pracą, to stan ten przechodzi i na dzieci - osoby dorosłe w wieku 18 i 21 lat mogą podjąć pracę, by ulżyć (ekonomicznie) życiu rodziny. Mogą, ale po co, skoro wszystko na tacy daje państwo, oraz dodatkowo, w tym konkretnym przypadku Darek Stuj ?

Tak dbają o te dzieci, że obydwoje rodziców, odpowiedzialnych za ich opiekę ... nie pracuje (sic!) Niestety - nic na to nie poradzimy, że Świat jest skonstruowany, iż nasze roszczenia i potrzeby musimy zaspokajać na drodze własnej aktywności zawodowej (praca). Tutaj widzimy modelowy przykład dysfunkcyjności - nie dość, że rodzice nie parają się pracą, to stan ten przechodzi i na dzieci - osoby dorosłe w wieku 18 i 21 lat mogą podjąć pracę, by ulżyć (ekonomicznie) życiu rodziny. Mogą, ale po co, skoro wszystk... rozwiń

Avatar
Czeslaw Zdzislaw Zielonka / 26 kwietnia 2015 o 05:04
0

Hey,socjalny. Facet wychowuje szostke dzieci na porzadnych ludzi, nie sa to jakies menele wiec morda w kubel, jak ktos inny chce im pomoc. Na Fejsie rzucil duzo zdjec rodziny, widac, ze obydwoje rodzice dbaja o dzieci I starsze dzieci dbaja o rodzenstwo

Avatar
pracownik socjalny / 25 kwietnia 2015 o 06:33
0

Dajcie jeszcze stały zasiłek tej szóstce dzieci, a ujrzycie ich pracujących, jak własne uszy ! Dwóch dorosłych byków po 20-tce powinno zasuwać w cegielni (już po zimie ruszyła produkcja, cegielnie szukają pracowników). W lecie są maliny. A w sezonie od wiosny do jesieni firmy remontowo - budowlane poszukują pracowników. I skończmy pie....ić o micie, jakoby w Kraśniku i najbliżej okolicy pracy nie było - jak się chce, można zawsze coś znaleźć (nawet dorywczo). Ale jak się jest na garnuszku państwa i samorządu, to po co szukać ?

Avatar
marta / 24 kwietnia 2015 o 10:16
0

oczywiscie , ze zenada , obydwoje rodzice nie pracujacy , z niewiadomych powodow , a takich rodzin wielodzietnych jest mnostwo , ale oczywiscie lepiej prosic o pomoc w takich przypadkach ...bo co pojda do pracy jak wezma mniej pieniedzy niz im dadza osrodki i inne fundacje ... a jak kogos nie stac to poprostu trzeba sie zabezpieczac a nie rodzic dzieci na potege , a potem zebrac

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 16:51
0
mam na imnie syrek nazwisko to masz i mieszkam wo polu jam u s a r o dz in e i chce się zapisać na zj ę c i a do f u n d a ci w u s a mam brata i ciocie basie w st n a h bo w p ol s ce nic mnie ni ec zyma ja mieszkam w opolu i jestem zp ol ski ale myśle o wyjezdzie do stanuw bo nic mnie nie czyma prose państwa peosze żeby mnie zapisać nate zajecia
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2015 o 18:32
0

NIEROBY I TAKIM SIE POMAGA  JESLI CHCECIE POMÓC TO DAJCIE IM PRACE CIEKAWE KTÓRE TYŁEK RUSZY

Avatar
zoja / 27 kwietnia 2015 o 19:15
0

Słyszałam o nich, że to rodzina leni i nierobów.

Ale takich doczekalismy sie czasów, że w tym kraju bardziej opłacalne jest życie na koszt pomocy społecznej niż podjąc legalną pracę np. za najniższą krajową.

A baba może jeszcze dodatkowo  zasiłek opiekuńczy bierze na mężą niezdolnego do samodzielnej egzystencji.

Avatar
Gość / 27 kwietnia 2015 o 02:47
0

Widze, ze bierzesz to bardzo personalnie. Widzisz, fundacjie charytatywne zbieraja pieniadze na pomoc ludziom w potrzebie, czesto bez wzgledu na przyczyne. Sa zwolnione z podatku, tylko I wylacznie, jezeli przeznaczaja dochod, po zaplaceniu wszystkich kosztow dzialalnosci, na pomoc potrzebujacym. Definitywnie, Stujowi nalezy sie szacun za to co robi, pomaga potrzebujacym. Jako prezes, on przede wszystkim decyduje, kto jest w potrzebie I to byla jego decyzja. Nie ty jestes od tego, zeby podwazac jego decyzjie. Mozna polemizowac, czy pomagajac Murzynom, ktorzy leza pod palmami I czekaja tylko na dary, jest jego zla decyzja. Nie twoje pieniadze, nie ty wplaciles na ta fundacjie. Ludzie, ktorzy wplacaja na fundacjie nie uwazaja, ze to jest zle, wiec jeszcze raz, morda w kubel

Widze, ze bierzesz to bardzo personalnie. Widzisz, fundacjie charytatywne zbieraja pieniadze na pomoc ludziom w potrzebie, czesto bez wzgledu na przyczyne. Sa zwolnione z podatku, tylko I wylacznie, jezeli przeznaczaja dochod, po zaplaceniu wszystkich kosztow dzialalnosci, na pomoc potrzebujacym. Definitywnie, Stujowi nalezy sie szacun za to co robi, pomaga potrzebujacym. Jako prezes, on przede wszystkim decyduje, kto jest w potrzebie I to byla jego decyzja. Nie ty jestes od tego, zeby podwazac jego decyzjie. Mozna polemizo... rozwiń

Avatar
pracownik socjalny / 26 kwietnia 2015 o 21:30
0

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna,

 Pomyliły ci się czasy i epoki - to nie PRL.

 

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna, zacznij na przyklad od Twoich wybrancow. Wyslij Sikorce list z rzadaniem, zeby oddal ci w podatku kase przynajmnej za jedna flaszke gorzaly na balange ze swoim kumplem, za ktora zaplacil karta rzadowa, zeby zamiast Mercedesami z kierowca, jezdzili na balangi taksowkamii.... 

Nie wiesz, kto jest moim wybrańcem, i w tej chwili walczysz tylko z własną wyobraźnią, a na to nie ma lekarstwa.

Stuj swojej kasy im nie dal. To jest zrzutka Yankesow wlasnie na pomoc takim rodzinom. 

Darek Stuj jak najbardziej im dał kasę z własnej fundacji. W USA nikt nie zrzuca się na pomoc rodzinom, które nie chcą, lub uchylają się od pracy.

Pewnego dnia dzieci dorosna I zaczna zarabiac na siebie. 

Kiedy ? Sytuacja jest wyjątkowa, i im prędzej młodzież zrozumie, że tylko dzięki swej aktywności zawodowej może uzyskać środki na utrzymanie własne i swojej rodziny, tym lepiej. Natomiast dawanie zasiłków 20 - latkom zniechęca ich do pracy, i mija się z celem.

 Daj im przynajmniej czas aby pokonczyly szkoly

Szkołę można skończyć zawsze, i w każdym wieku - obecnie w Polsce dziesiątki tysięcy osób pracuje i uczy się (lub studiuje). Dlaczego w tym konkretnym przypadku nie może tak być ? 


 

 
 

Szkołę można skończyć zawsze, i w każdym wieku - obecnie w Polsce dziesiątki tysięcy osób pracuje i uczy się (lub studiuje). Dlaczego w tym konkretnym przypadku nie może tak być ? 


 

 
 
rozwiń
Avatar
Czeslaw Zdzislaw Zielonka / 26 kwietnia 2015 o 17:22
0

Skoro tak walczysz o rownosc spoleczna, zacznij na przyklad od Twoich wybrancow. Wyslij Sikorce list z rzadaniem, zeby oddal ci w podatku kase przynajmnej za jedna flaszke gorzaly na balange ze swoim kumplem, za ktora zaplacil karta rzadowa, zeby zamiast Mercedesami z kierowca, jezdzili na balangi taksowkamii.... Gwarantuje Ci, jedna flaszka kosztowala wiecej niz miesieczny zasilek dla tej rodziny. Stuj swojej kasy im nie dal. To jest zrzutka Yankesow wlasnie na pomoc takim rodzinom. Pewnego dnia dzieci dorosna I zaczna zarabiac na siebie. Daj im przynajmniej czas aby pokonczyly szkoly

Avatar
pracownik socjalny / 26 kwietnia 2015 o 06:53
0

Hey,socjalny. Facet wychowuje szostke dzieci na porzadnych ludzi, nie sa to jakies menele wiec morda w kubel, jak ktos inny chce im pomoc. Na Fejsie rzucil duzo zdjec rodziny, widac, ze obydwoje rodzice dbaja o dzieci I starsze dzieci dbaja o rodzenstwo

Tak dbają o te dzieci, że obydwoje rodziców, odpowiedzialnych za ich opiekę ... nie pracuje (sic!) Niestety - nic na to nie poradzimy, że Świat jest skonstruowany, iż nasze roszczenia i potrzeby musimy zaspokajać na drodze własnej aktywności zawodowej (praca). Tutaj widzimy modelowy przykład dysfunkcyjności - nie dość, że rodzice nie parają się pracą, to stan ten przechodzi i na dzieci - osoby dorosłe w wieku 18 i 21 lat mogą podjąć pracę, by ulżyć (ekonomicznie) życiu rodziny. Mogą, ale po co, skoro wszystko na tacy daje państwo, oraz dodatkowo, w tym konkretnym przypadku Darek Stuj ?

Tak dbają o te dzieci, że obydwoje rodziców, odpowiedzialnych za ich opiekę ... nie pracuje (sic!) Niestety - nic na to nie poradzimy, że Świat jest skonstruowany, iż nasze roszczenia i potrzeby musimy zaspokajać na drodze własnej aktywności zawodowej (praca). Tutaj widzimy modelowy przykład dysfunkcyjności - nie dość, że rodzice nie parają się pracą, to stan ten przechodzi i na dzieci - osoby dorosłe w wieku 18 i 21 lat mogą podjąć pracę, by ulżyć (ekonomicznie) życiu rodziny. Mogą, ale po co, skoro wszystk... rozwiń

Avatar
Czeslaw Zdzislaw Zielonka / 26 kwietnia 2015 o 05:04
0

Hey,socjalny. Facet wychowuje szostke dzieci na porzadnych ludzi, nie sa to jakies menele wiec morda w kubel, jak ktos inny chce im pomoc. Na Fejsie rzucil duzo zdjec rodziny, widac, ze obydwoje rodzice dbaja o dzieci I starsze dzieci dbaja o rodzenstwo

Avatar
pracownik socjalny / 25 kwietnia 2015 o 06:33
0

Dajcie jeszcze stały zasiłek tej szóstce dzieci, a ujrzycie ich pracujących, jak własne uszy ! Dwóch dorosłych byków po 20-tce powinno zasuwać w cegielni (już po zimie ruszyła produkcja, cegielnie szukają pracowników). W lecie są maliny. A w sezonie od wiosny do jesieni firmy remontowo - budowlane poszukują pracowników. I skończmy pie....ić o micie, jakoby w Kraśniku i najbliżej okolicy pracy nie było - jak się chce, można zawsze coś znaleźć (nawet dorywczo). Ale jak się jest na garnuszku państwa i samorządu, to po co szukać ?

Avatar
marta / 24 kwietnia 2015 o 10:16
0

oczywiscie , ze zenada , obydwoje rodzice nie pracujacy , z niewiadomych powodow , a takich rodzin wielodzietnych jest mnostwo , ale oczywiscie lepiej prosic o pomoc w takich przypadkach ...bo co pojda do pracy jak wezma mniej pieniedzy niz im dadza osrodki i inne fundacje ... a jak kogos nie stac to poprostu trzeba sie zabezpieczac a nie rodzic dzieci na potege , a potem zebrac

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 20.01.2020 0 0

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku?

Obietnice bez pokrycia prezydenta Krzysztofa Żuka. Ważne ulice Lublina nie doczekają się remontu w tym roku? 17 18

Zapowiadany przez prezydenta remont ul. Zana nie został uwzględniony w tegorocznym planie zamówień Zarządu Dróg i Mostów. Nie ma tam również wzmianki o remoncie ul. Herberta, ani też o obiecanym poszerzeniu ul. Gęsiej i Jantarowej. Czy doczekamy się tego w bieżącym roku? Ratusz odpowiada wymijająco

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent

Smogowa noc w Lublinie. Normy po raz kolejny przekroczone o kilkaset procent 14 13

W niedzielną noc stacja pomiarowa przy ul. Obywatelskiej w Lublinie zanotowała, że po raz kolejny przekroczone zostały normy smogowe w Lublinie. Około godz. 21 wskazywały one 186 µg/m3.

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi?

13 milionów dla ciepłowni, żeby stała się też elektrownią. Czy MPEC w Chełmie stanie na nogi? 2 3

Byli miejską ciepłownią, teraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie ma się także stać elektrownią. Wszystko za sprawą dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Chełmska ciepłownia znalazła się wśród 41 firm w kraju, które dostały dofinansowania na projekty rozwojowe i ekologiczne.

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie
11 marca 2020, 19:00

Koncert trio Pańta / Konrad / Kostov w Lublinie 0 0

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka) zaprasza na wyjątkowy koncert trio Pańta / Konrad / Kostov. Artyści będą promować płytę "Roots" 11 marca o godz. 19.

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti
11 marca 2020, 20:00

Błażej Krajewski: "Komedia Pomyłek" w Graffiti 0 0

11 marca o godz. 20 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) z nowym programem wystąpi stand-uper Błażej Krajewski.

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020

Co nam zbudują? GDDKiA zdradza swoje plany na rok 2020 9 10

Do użytku oddane zostaną kolejne odcinki drogi S17 Lublin-Warszawa, trwa budowa S19 w kierunku Rzeszowa, ogłoszony ma być również przetarg na budowę obwodnicy Chełma. Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedstawił plany na 2020 rok.

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom

MKS Start Lublin zagra z HydroTruck Radom 0 1

Ekipy z czołówki zaczynają tracić punkty, więc „czerwono-czarni” powinni to wykorzystać

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

Nie żyje Grzegorz Jędrejek. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat 61 22

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Urodzony w Puławach sędzia zmarł w niedzielę rano

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty

Upadł PKS Zamość. Spółka od lat przynosiła straty 72 9

PKS Zamość zakończył działalność. Po ogłoszeniu upadłości spółka zawiesiła wykonywanie kursów na kilkunastu trasach

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt!
film

Dublet Kubackiego na skoczni w Titisee-Neustadt! 0 0

W sobotę Dawid Kubacki zwyciężył konkurs pucharu świata w Titisee-Neustadt, a w niedzielę zdołał powtórzyć swój sukces. Dzięki tej wygranej przedłużył fantastyczna passę - po raz ósmy z rzędu znalazł się na podium

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni

Nagrody dla pracowników Bogdanki. Za rekordowe wyniki kopalni 0 9

17 stycznia pracownicy Bogdanki otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki roczne. Niektórych dodatek może wynieść nawet 2 tys. zł.

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3

LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 2:3 0 0

W meczu 18. kolejki LUK Politechnika Lublin przegrała 2:3 z KPS Siedlce. Była to trzecia z rzędu porażka podopiecznych trenera Macieja Kołodziejczyka, po której beniaminek stracił pozycję wicelidera

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane?
film

Tysiące leków zalega w zamkniętej aptece. Zostaną zutylizowane? 17 4

Tysiące leków dla pacjentów po przeszczepach nie trafia do potrzebujących. Trudno dostępne preparaty zalegają od kilku miesięcy w magazynach jednej z warszawskich aptek. Placówka została zamknięta w wyniku zmian w prawie farmaceutycznym a leki zamiast do chorych, trafią prawdopodobnie do utylizacji.