Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

10 listopada 2020 r.
18:48

Starosta kraśnicki ostrzega przed "czerwonym piorunem" i "tęczową ideologią"

Autor: Zdjęcie autora oprac. aa
220 18 A A
(fot. Screen z nagrania)

Musimy razem obronić Polskę przed współczesnym komunizmem, tęczową ideologią i czerwonym piorunem – apeluje do młodych ludzi starosta kraśnicki Andrzej Rolla (PiS). W nagraniu, udostępnionym dziś na YouTube, zatytułowanym "Orędzie Starosty Kraśnickiego na dzień 11 listopada 2020 roku", polityk przestrzega też przed "prowodyrami ulicznych protestów"

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ponad pięciominutowe nagranie zostało opublikowane na kanale "Powiatu Kraśnickiego" na popularnym serwisie internetowym. Przy pomniku Orląt Lwowskich w Urzędowie, w pobliżu Kraśnika. Wideo zaczyna się od muzyki. Na wstępie starosta kraśnicki Andrzej Rolla, zwracając się do mieszkańców powiatu, przypomina o osobach, które poświęciły swoje życie broniąc Ojczyzny.

– W 102. rocznicę odzyskania niepodległości nie może zabraknąć wspomnienia Orląt Lwowskich – podkreśla Andrzej Rolla. – To tym małym bohaterom w 1926 r. dzieci i nauczyciele z Urzędowa ufundowali ten pomnik – wskazuje na monument starosta. Zwraca uwagę, że była to "szkoła polskiego patriotyzmu". Jego zdaniem "Orlęta nie żądają hołdu za swe czyny", lecz "czekają, co poczniemy z ich spuścizną". I czy będziemy umieć korzystać z wolności okupionej ich życiem.

Później polityk Prawa i Sprawiedliwości przechodzi do analizy obecnej sytuacji w kraju. – W tych trudnych i burzliwych ostatnich tygodniach, naszym patriotycznym obowiązkiem jest  przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewackich ideologiach spod znaku tęczowej flagi (symbol osób LGBT - red.) i czerwonego pioruna (symbol używany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet - red.) – przestrzega w orędziu starosta kraśnicki. – W tych marszach społecznych, owej krzyczącej fałszywej wolności brak jest odniesienia do Boga i zasad moralnych.

Po tych słowach starosta w "sposób szczególny zwraca się do młodzieży i nauczycieli". – Nie dajcie się zwieść ulicznym pieniaczom. Ludziom, którym zależy na tym, aby dokonać zamachu stanu – akcentuje Andrzej Rolla. – Niestety, w powiecie kraśnickim wśród prowodyrów tych demonstracji są osoby publiczne, radni, nauczyciele, pracownicy naszych urzędów i wiele młodzieży – zauważa ze smutkiem Andrzej Rolla. – Dziś wy młodzi ludzie, młodzi Polacy, bierzcie przykład nie z ulicznej rewolty, ale z Orląt Lwowskich. I pamiętajcie, że na was spoczywa obowiązek pamięci o przeszłości. Po to, by wspólnie walczyć o naszą przyszłość. Walczyć o polskość, suwerenność, rodzinę i wiarę, prawdę historyczną i ochronę narodowego dziedzictwa.

I przestrzega: Musimy razem obronić Polskę przed współczesnym komunizmem, tęczową ideologią i czerwonym piorunem. Naszym patriotycznym obowiązkiem jest również wspólna odpowiedzialność w walce z COVID-19. Tylko jako drużyna polska możemy pokonać śmiertelnego wroga, jakim jest koronawirus. Oto najważniejsze na dziś przesłanie triumfu 11 listopada 1918 roku.

W dalszej części nagrania starosta zwraca się już do wszystkich mieszkańców powiatu kraśnickiego, by odpowiedzieli sobie na kilka pytań. – Ile dziś w naszym życiu jest Polski? Ile w naszej modlitwie jest Polski? Ile w naszym domu jest Polski? Ile w codziennej rozmowie z ludźmi jest w nas Polski? Ile jest, a ile powinno być? – docieka starosta. I odpowiada: Powinno być jej tyle, ile mamy miłości do Boga. Ile mamy honoru w sobie. Ile poczucia, że jesteśmy tymi spod znaku biało-czerwonej flagi i orła w koronie.

Na koniec polityk dodaje: Niech żyje niepodległa Rzeczpospolita. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim tym, którzy polecają w modlitwie dusze poległych obrońców Ojczyzny.

Przemowa na 3 Maja

To nie pierwsze tego typu występnie starosty kraśnickiego. W ubiegłym roku podczas obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, Andrzej Rolla także przestrzegał przez "tęczowymi", ale też przed" zielonymi, czerwonymi i liberałami”. Apelował, by wybierać „patriotów”. Zachęcał także, by pokazać Europie, w którym kierunku powinna zmierzać.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 10 listopada 2020 r. o 19:52
+93
... a przed swoim kolegą partyjnym, ubliżającym kobiecie też ostrzegał ???
Avatar
Adam_z_Lublina / 10 listopada 2020 r. o 19:03
+90
Żal mi mieszkańców Krasnika, że trafili im się tacy debilni politycy! Miesiąc cała Polska śmiała się z PiSowskich radnych, teraz PiSowski starosta znowu kompromituje swoich współmieszkańców ! Kumulacja głupoty i chamstwa.
Avatar
Janusz_Paliwas / 10 listopada 2020 r. o 19:45
+81
Kurde, a prąd u nich jest ?? Bo to też dzieło szatana, bo nie po to bóg stworzył noc, aby palić wtedy światło !!
Avatar
lucypher / 10 listopada 2020 r. o 20:03
+64
Żal mi mieszkańców Krasnika, że trafili im się tacy debilni politycy! Miesiąc cała Polska śmiała się z PiSowskich radnych, teraz PiSowski starosta znowu kompromituje swoich współmieszkańców ! Kumulacja głupoty i chamstwa.
 Dlaczego żal? Kogo sobie wybrali to mają. Kwintesencja krasniczyzmu.
Avatar
Max... / 10 listopada 2020 r. o 21:04
+59
Kraśnik? Hm....czy na pewno jestescie zdziwieni?
Avatar
Palikut / 10 listopada 2020 r. o 21:38
+54
Kraśnik-i wszystko jasne! Można robić zakłady co głupszego wymyśli kolejny radny czy inny cymbał z Kraśnika. Swoją drogą-co za biedna żuleria tam mieszka,że wybiera coś takiego???
Avatar
Robik / 10 listopada 2020 r. o 19:00
+53
Człek o lewym mózgu (głupactwo) wciska swoje twierdzenia o "fałszywej wolności" jakby wolność była jakimś zdaniem, które może być nieprawdziwe. Głosi bez uzasadnienia głupstwo, że "obowiązkiem jest przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewackich ideologiach spod znaku tęczowej flagi", a nie wiadomo, dlaczego nie głosi, że "obowiązkiem jest przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewomózgich (głupackich) ideologiach spod znaku biało-niebieskiej lub żółto-białej". Mógłby też zająć się "ideologią siwowłosych"...
Człek o lewym mózgu (głupactwo) wciska swoje twierdzenia o "fałszywej wolności" jakby wolność była jakimś zdaniem, które może być nieprawdziwe. Głosi bez uzasadnienia głupstwo, że "obowiązkiem jest przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewackich ideologiach spod znaku tęczowej flagi", a nie wiadomo, dlaczego nie głosi, że "obowiązkiem jest przeciwstawić się współczesnym zagrożeniom, mającym swe źródła w lewomózgich (głupackich) ideologiach spod znaku biało-niebieskiej lub żółto-białej&quo... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 listopada 2020 r. o 20:41
+51
Ten Kraśnik, czy w tym przypadku powiat kraśnicki, naprawdę nie ma większych problemów, tylko pierdaczenie o Bogu, tęczy i piorunach? Które w dodatku nie mają nic wspólnego z meteorologią!
Avatar
Santiago / 11 listopada 2020 r. o 02:53
+30
Ten pan jest z Urzędowa, nie z Kraśnika. Nie wszyscy w Kraśniku mają takie poglądy, mieszka tu wielu normalnych ludzi.
Avatar
METATRON / 11 listopada 2020 r. o 00:49
+27
W Kraśniku kilku lat bardzo aktywnie i głośno lobbuje stowarzyszenie narodowców, nie jest ich wielu, ale są raczej głośni i politycy prawicy myślą, że jak koło narodowców jest z nimi, to wszystko inne już można mieć gdzieś.Narodowcy w Kraśniku sa głośni, ale nie reprezentują całego Kraśnika.
Avatar
Max... / 12 listopada 2020 r. o 10:15
-2
Ty się tak, milutki Snickersiku nie egzaltuj, bo to może niekorzystnie wpłynąć na smak batonika od proboszcza! Bez względu na ilość burd i awantur na ulicach polskich miast wznieconych, prawda o Waszych skłonnościach do połykania "darów" lędźwi księży spowiedników jest niepodważalna! Zdecydowanie bardziej szanują całe środowisko LGBT, ponieważ Oni mają odwagę manifestować swoją naturę bez zakłamania i ucieczki od rzeczywistości. Wy natomiast wzajemnie się pokrywacie i ssiecie sutannowych, ale w wspomnianym już zakłamaniu właśnie!
Avatar
poker / 12 listopada 2020 r. o 08:09
-3
Jesteś zwykłym tchórzem i prowokatorem. Cienkim i krótkim, jak... sam sobie dodaj, bo cały ty, to to, co masz w bieliźnie. Jesteś NIKIM!
Avatar
Max... / 12 listopada 2020 r. o 01:16
+1
W Kraśniku kilku lat bardzo aktywnie i głośno lobbuje stowarzyszenie narodowców, nie jest ich wielu, ale są raczej głośni i politycy prawicy myślą, że jak koło narodowców jest z nimi, to wszystko inne już można mieć gdzieś.Narodowcy w Kraśniku sa głośni, ale nie reprezentują całego Kraśnika.
Narodowcy, o których Szanowny Pan jest łaskaw napisać, przynależą do wyjątkowo specyficznej grupy młodych-dumnych Polaków w t-shirt z napisem Bóg Honor Ojczyzna! . Ostatnio na podstawie sprawdzonych rożnymi kanałami faktach zaczęto tę grupę określać mianem "Snickersow"! Główną przyczyną jest nagroda w postaci chrupiącego batonika otrzymywana za świadczenie chwil przyjemności duszpasterzom w alkowach licznych na terenie kraju plebanii! Co prawda po takiej wizycie młodzieniec (tzw. Narodowiec) nie usiądzie na pupie przez kilka dób, ale patriotyczna koszulka najlepiej prezentuje się na wyprostowanej do pionu postaci!  
Jeśli jesteś taki "odważny" zza klawiatury, to dawaj konkrety! Którzy znani ci Narodowcy mogą pochwalić się opisanymi przez ciebie przeżyciami? Widać, że znasz doskonale to środowisko i piszesz, jak zgorzkniały, odrzucony, a chętny do takich uciech "Snikers". Masz okazję na tym forum. Wal pełnymi nazwiskami, niczego się nie bój, bo przecież prawdę piszesz? A przy okazji podpisz się imieniam i nazwiskiem, oraz podaj swój adres, to może się spotkamy?
 Nie zawstydzaj sie tak bardzo, poniewaz w wyniku podniesienia sobie cisnienia krwi nastepuje niebezpieczne poszerzenie naczyn krwionosnych. Dolna czesc jelita grubego nalezy do tych bardzo ukrwionych i moze dojsc do niezamierzonego nieszczescia. Po prostu Twoj spowiednik/duspasterz zrobi Ci krzywde, a tego nawet 3 Snickersy nie zrekompensuja! Co zas do Twojej prosby o ujawnenie nazwisk musze z przykroscia stwierdzic, ze byloby tego az za natto, aby pomiescic na skromnym forum. Zdecydowana wiekszosc z Was ma deklinacje do obcowania jednoplciowego, ale w celu ukrycia sklonnosci staliscie sie wielkimi krytykami LGBT! To, ze zaciagniecie do piwnicy jakas Dzessike lub Angele nie czyni z Was mezczyzn, a jedynie zalosnych zaklinaczy rzczywistosci! 
 Nie zawstydzaj sie tak bardzo, poniewaz w wyniku podniesienia sobie cisnienia krwi nastepuje niebezpieczne poszerzenie naczyn krwionosnych. Dolna czesc jelita grubego nalezy do tych bardzo ukrwionych i moze dojsc do niezamierzonego nieszczescia. Po prostu Twoj spowiednik/duspasterz zrobi Ci krzywde, a tego nawet 3 Snickersy nie zrekompensuja! Co zas do Twojej prosby o ujawnenie nazwisk musze z przykroscia stwierdzic, ze byloby tego az za natto, aby pomiescic na skromnym forum. Zdecydowana wiekszosc z Was ma deklinacje do obco... rozwiń
Avatar
poker / 11 listopada 2020 r. o 20:56
-2
W Kraśniku kilku lat bardzo aktywnie i głośno lobbuje stowarzyszenie narodowców, nie jest ich wielu, ale są raczej głośni i politycy prawicy myślą, że jak koło narodowców jest z nimi, to wszystko inne już można mieć gdzieś.Narodowcy w Kraśniku sa głośni, ale nie reprezentują całego Kraśnika.
Narodowcy, o których Szanowny Pan jest łaskaw napisać, przynależą do wyjątkowo specyficznej grupy młodych-dumnych Polaków w t-shirt z napisem Bóg Honor Ojczyzna! . Ostatnio na podstawie sprawdzonych rożnymi kanałami faktach zaczęto tę grupę określać mianem "Snickersow"! Główną przyczyną jest nagroda w postaci chrupiącego batonika otrzymywana za świadczenie chwil przyjemności duszpasterzom w alkowach licznych na terenie kraju plebanii! Co prawda po takiej wizycie młodzieniec (tzw. Narodowiec) nie usiądzie na pupie przez kilka dób, ale patriotyczna koszulka najlepiej prezentuje się na wyprostowanej do pionu postaci!  
 Jeśli jesteś taki "odważny" zza klawiatury, to dawaj konkrety! Którzy znani ci Narodowcy mogą pochwalić się opisanymi przez ciebie przeżyciami? Widać, że znasz doskonale to środowisko i piszesz, jak zgorzkniały, odrzucony, a chętny do takich uciech "Snikers". Masz okazję na tym forum. Wal pełnymi nazwiskami, niczego się nie bój, bo przecież prawdę piszesz? A przy okazji podpisz się imieniam i nazwiskiem, oraz podaj swój adres, to może się spotkamy? 
 Jeśli jesteś taki "odważny" zza klawiatury, to dawaj konkrety! Którzy znani ci Narodowcy mogą pochwalić się opisanymi przez ciebie przeżyciami? Widać, że znasz doskonale to środowisko i piszesz, jak zgorzkniały, odrzucony, a chętny do takich uciech "Snikers". Masz okazję na tym forum. Wal pełnymi nazwiskami, niczego się nie bój, bo przecież prawdę piszesz? A przy okazji podpisz się imieniam i nazwiskiem, oraz podaj swój adres, to może się spotkamy?  rozwiń
Avatar
Max... / 11 listopada 2020 r. o 11:58
+8
W Kraśniku kilku lat bardzo aktywnie i głośno lobbuje stowarzyszenie narodowców, nie jest ich wielu, ale są raczej głośni i politycy prawicy myślą, że jak koło narodowców jest z nimi, to wszystko inne już można mieć gdzieś.Narodowcy w Kraśniku sa głośni, ale nie reprezentują całego Kraśnika.
 Narodowcy, o których Szanowny Pan jest łaskaw napisać, przynależą do wyjątkowo specyficznej grupy młodych-dumnych Polaków w t-shirt z napisem Bóg Honor Ojczyzna! . Ostatnio na podstawie sprawdzonych rożnymi kanałami faktach zaczęto tę grupę określać mianem "Snickersow"! Główną przyczyną jest nagroda w postaci chrupiącego batonika otrzymywana za świadczenie chwil przyjemności duszpasterzom w alkowach licznych na terenie kraju plebanii! Co prawda po takiej wizycie młodzieniec (tzw. Narodowiec) nie usiądzie na pupie przez kilka dób, ale patriotyczna koszulka najlepiej prezentuje się na wyprostowanej do pionu postaci!   
 Narodowcy, o których Szanowny Pan jest łaskaw napisać, przynależą do wyjątkowo specyficznej grupy młodych-dumnych Polaków w t-shirt z napisem Bóg Honor Ojczyzna! . Ostatnio na podstawie sprawdzonych rożnymi kanałami faktach zaczęto tę grupę określać mianem "Snickersow"! Główną przyczyną jest nagroda w postaci chrupiącego batonika otrzymywana za świadczenie chwil przyjemności duszpasterzom w alkowach licznych na terenie kraju plebanii! Co prawda po takiej wizycie młodzieniec (tzw. Narodowiec) nie usiądzie na pupie pr... rozwiń
Avatar
PISFAN / 11 listopada 2020 r. o 10:58
+16
Panie starosto ja bym do tego dorzucił jeszcze pis bo jesteście niebezpieczni dla otoczenia i że wasze miejsce to oddział zamknięty w psychiatryku
Avatar
Janusz_Paliwas / 11 listopada 2020 r. o 08:56
+17
Ten pan jest z Urzędowa, nie z Kraśnika. Nie wszyscy w Kraśniku mają takie poglądy, mieszka tu wielu normalnych ludzi.
 starosta kraśnicki Andrzej Rolla (PiS), ale reprezentuje starostwo w kraśniku.
Avatar
AaronSzechter / 11 listopada 2020 r. o 06:31
-50
Dobrze koleś mówi! Niewielu na to stać by głosić prawdę
Avatar
Santiago / 11 listopada 2020 r. o 02:53
+30
Ten pan jest z Urzędowa, nie z Kraśnika. Nie wszyscy w Kraśniku mają takie poglądy, mieszka tu wielu normalnych ludzi.
Avatar
METATRON / 11 listopada 2020 r. o 00:49
+27
W Kraśniku kilku lat bardzo aktywnie i głośno lobbuje stowarzyszenie narodowców, nie jest ich wielu, ale są raczej głośni i politycy prawicy myślą, że jak koło narodowców jest z nimi, to wszystko inne już można mieć gdzieś.Narodowcy w Kraśniku sa głośni, ale nie reprezentują całego Kraśnika.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radzyń Podlaski: Powiat nie dał taryfy ulgowej niepełnosprawnym. Każe zwrócić dotację

Radzyń Podlaski: Powiat nie dał taryfy ulgowej niepełnosprawnym. Każe zwrócić dotację

Stowarzyszenie z Radzynia Podlaskiego pomagające dzieciom niepełnosprawnym musi zwrócić dotację powiatowi radzyńskiego. Powód? „Ósmy kolor tęczy” pieniądze pobrał z konta za późno. Jeden z radnych uruchomił publiczną zbiórkę, aby pomóc stowarzyszeniu.

Koncert pamięci Mieczysława Dawidowicza
film

Koncert pamięci Mieczysława Dawidowicza

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski zaprasza do wysłuchania koncertu online dedykowanego profesorowi Mieczysławowi Dawidowiczowi. Materiał dostępny jest na YouTube.

Turyści tęsknią za Zakopanem. Przedsiębiorcy za turystami

Turyści tęsknią za Zakopanem. Przedsiębiorcy za turystami

Pandemia i rządowe zakazy dotyczące normalnego funkcjonowania restauracji i hoteli sprawiły, że tegoroczne ferie przypominały rzeczywistość z filmów Barei.

Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Lublinie zaprasza

Dyrektor Agencji Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Lublinie zaprasza

Lubelskie: W regionie zmarło już 2 tysiące osób z Covid-19. Raport z nowymi danymi

Lubelskie: W regionie zmarło już 2 tysiące osób z Covid-19. Raport z nowymi danymi

W województwie lubelskim mamy 357 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - wynika z oficjalnych statystyk rządu z 20 stycznia 2021 r. Zmarły 32 osoby.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmuje dzisiaj CCC Polkowice

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmuje dzisiaj CCC Polkowice

Zaledwie trzy dni minęły od ostatniego spotkania koszykarek Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka koncentrują się już na starciu z kolejnym rywalem. Dzisiaj (godz. 18) zmierzą się z kandydatem do zdobycia tytułu mistrza Polski – CCC Polkowice

Sąsiedzi wynieśli mężczyznę z płonącego domu. Nie udało się go uratować

Sąsiedzi wynieśli mężczyznę z płonącego domu. Nie udało się go uratować

Dzisiaj po godz. 8 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Woli Osińskiej (gm. Żyrzyn). Z płonącego budynku sąsiedzi wynieśli na zewnątrz nieprzytomnego mężczyznę. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. Mimo prób reanimacji, 67-latek zmarł.

Medycyna przeniosła się do sieci. Co załatwimy online?

Medycyna przeniosła się do sieci. Co załatwimy online?

Żyjemy w czasach zaawansowanych technologii i powszechnej informatyzacji. Mnóstwo spraw, które wcześniej wymagały osobistego stawiennictwa się w odpowiednim urzędzie, możemy teraz załatwić przez internet. Lista usług, możliwych do zrealizowania przez internet, jest bardzo długa; obejmuje m.in.: sprawy podatkowe, wnioski o dowód osobisty, odpisy aktów, zgłoszenie sprzedaży samochodu i mnóstwo innych. Rewolucja naukowo-techniczna nie ominęła medycyny. Rok 2021 rok będzie kolejnym, w którym spawy medyczne załatwimy online. Przyjrzyjmy się zatem, jakie rzeczy jesteśmy w stanie zrobić bez przymusu udawania się do placówki zdrowia.

6919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 443 chorych

6919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Zmarło 443 chorych

6 919 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 443 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce.

Lublin: Daniel B. znowu skazany. Co stało się z pieniędzmi za pomoc prawną?

Lublin: Daniel B. znowu skazany. Co stało się z pieniędzmi za pomoc prawną?

Prace społeczne i grzywna. To kara dla Daniela B., który miał oszukać klienta swojej fundacji, obiecując mu pomoc prawną. 42-latek był wcześniej skazany za przywłaszczenie prawie 90 tys. zł od klientów biura turystycznego.

Lubelskie: Pożaru nie było, ale w mieszkaniu leżało nadpalone ciało kobiety. Znalazł ją sąsiad

Lubelskie: Pożaru nie było, ale w mieszkaniu leżało nadpalone ciało kobiety. Znalazł ją sąsiad

Nadpalone ciało kobiety znalazł we wtorek jeden z mieszkańców Radzynia Podlaskiego. Zaalarmował służby, kiedy z mieszkania jego sąsiadki zaczął wydobywać się dym

MKS Perła zagra ze Startem Elbląg, czyli nie ma miejsca na błąd

MKS Perła zagra ze Startem Elbląg, czyli nie ma miejsca na błąd

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zagra w Elblągu z miejscowym Startem. Strata do MKS Zagłębia Lubin wynosi już dziesięć punktów, więc mistrzynie Polski nie mogą pozwolić sobie już na jakiekolwiek potknięcie

Lublin: Nowe trolejbusy już zaczęły wozić pasażerów

Lublin: Nowe trolejbusy już zaczęły wozić pasażerów

Na ulice Lublina wyjechały dzisiaj nowe przegubowe trolejbusy kupione przez Zarząd Transportu Miejskiego. Takich pojazdów ma być łącznie piętnaście

Zmiany w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Miliony na kardiologię i kardiochirurgię
galeria

Zmiany w szpitalu przy ul. Jaczewskiego. Miliony na kardiologię i kardiochirurgię

Lepsze warunki dla pacjentów i jakość leczenia. Trwają ostatnie prace związane z modernizacją Kliniki Kardiologii w Szpitalu Klinicznym nr 4.

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Walecznych i Ponikwoda. Trzy osoby ranne

Lublin: Wypadek na skrzyżowaniu ul. Walecznych i Ponikwoda. Trzy osoby ranne

Do wypadku doszło około godz. 8.15 na skrzyżowaniu ulicy Walecznych i Ponikwoda w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.