Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

6 maja 2012 r.
19:49
Edytuj ten wpis

Szalety w Kraśniku mają sprzątać pracownicy urzędu

0 16 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Toalety publiczne w Kraśniku, za które odpowiada miasto, są niedostępne. Powód? Jest problem ze znalezieniem zarządcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Kraśniku jest kilka publicznych szaletów, m.in. przy ul. Mickiewicza, przy przystanku autobusowym i ul. Urzędowskiej, w pobliżu Urzędu Stanu Cywilnego. – Kolejny na ul. Oboźnej jest zarządzany przez KPM (Kraśnickie Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe – red.) – tłumaczy Zbigniew Dżugaj, zastępca burmistrza Kraśnika. – Administratorzy wycofali się z zarządzania toaletami przy ul. Mickiewicza i w Koszarach. Żadna z nich nie jest obecnie czynna. Powód to dewastacje i blokowanie drzwi.

Kwestia nieczynnych toalet zainteresowała radnych. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta było to głównym tematem ich interpelacji.

– Temat jest krępujący, ale priorytetowy – argumentowała radna Dorota Posyniak.

Inni korzystając z okazji wskazywali, że nieczynne toalety przy ul. Mickiewicza czy ul. Urzędowskiej to nie jedyne zmartwienie mieszkańców i osób odwiedzających Kraśnik.

– Na dworcu PKS jest także problem z udostępnieniem toalety, zwłaszcza w weekendy i święta – tłumaczyła radna Agnieszka Lis. – Wtedy mieszkańcy nie mogą z niej skorzystać, bo jest zamknięta.

– Na dworcu kolejowym powinna zostać postawiona toaleta typu TOI-TOI – podpowiadał z kolei radny Zbigniew Bartysiak. – Sam widziałem, jak ludzie załatwiają swoje potrzeby w krzakach, bo nie mają innego miejsca.
Władze Kraśnika zapewniają, że problem z szaletami niebawem zostanie rozwiązany. – Będę chciał, żeby toaletami przy ul. Mickiewicza i w Koszarach, o ile się zgodzą, zajęły się sprzątaczki, które pracują w Urzędzie Miasta – zapowiada wiceburmistrz Dżugaj. – Nie określam jak często miejsca te mają być sprzątane. Czy ma to być raz, dwa czy pięć razy w ciągu dnia. Mają być czyste. Chciałbym, aby panie zaczęły to robić jak najszybciej, już od tego miesiąca.

Jego zdaniem, pracownice odpowiedzialne za czystość w urzędzie są w stanie to zrobić. – Ratusz jest sprzątamy dopiero po wyjściu z pracy urzędników – tłumaczy zastępca burmistrza Kraśnika. – Ale jeśli panie nie wyrażą na to zgody, to będziemy szukać innych rozwiązań.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mariusz / 27 sierpnia 2012 o 02:53
0
ale wstyd, w 21 wieku interesant i zarazem zwykly czlowiek nie ma gdzie sie zalatwic jesli jest w miescie. wstyd i wstyd. Przypominam ze byla glosna sprawa zwiazana ze starszym panem ktory chcial skorzystac z toalety w banku, sprawe wygral i urzedy administracj publicznej musza udostepnic toalete interesanetom, nawet jak sie im to nie podoba.!!!!!!!!!!! taki wyrok wydal sąd w polsce drodzy urzedasy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gość / 11 maja 2012 o 21:51
0
Wystarczy odpowiedź na dwa proste pytania: ile wniosków aplikacyjnych na środki unijne z przeznaczeniem na inwestycje złożył Urząd Miasta Kraśnik od połowy grudnia 2010r. do 1 maja 2012r., zakładając oczywiście że nie zostały one napisane wcześniej, tzn. zanim w połowie grudnia pojawił się nowy burmistrz w Kraśniku? A jeśli, licząc od połowy grudnia 2010 r., jakieś autorskie wnioski infrstrukturlane zostały złożone przez nową ekipę rządzącą w mieście, to jakie są tego efekty?
Avatar
Marysieńka / 11 maja 2012 o 13:37
0
[quote name='antypis' timestamp='1336732592' post='629300']
To podaj przykład dokumentu potwierdzającego, że pieniądze z Unii zawdzięcza się Czu.

[/quote]

http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/

Nabory wniosków
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych po zwiększeniu puli środków w konkursie
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

Prezentujemy listę projektów wybranych do dofinansowania z listy rezerwowej w ramach Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010.

Środki na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania, dostosowania technicznego oraz oszczędności poprzetargowych.

Alokacja konkursu została zwiększona o 7 313 672,71 PLN do łącznej kwoty 43 207 995,02 PLN.

Data publikacji: 19-03-2012


http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji.pdf


http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C... rozwiń
Avatar
antypis / 11 maja 2012 o 12:36
0
To podaj przykład dokumentu potwierdzającego, że pieniądze z Unii zawdzięcza się Czu.
Z tego co wiem to Stawiarski ma oddać bilet. Tak, że rozsiewasz durne poloty. Ale musi nadal Cię boleć ryjek oderwany od koryta.
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 09:30
0
Miasto chce szukać inwestorów do strefy ekonomicznej, na uzbrojenie której dostanie pieniądze a z Unii dzięki poprzedniemu burmistrzowi Piotrowi Czubińskiemu, a od miesięcy nie potrafi załatwić problemu miejskich szaletów.... Ale ale... jest większy ból głowy. Pan wiceburmistrz z PiS podobno wybiera się na mecz do Kijowa i bilecik już kupiony, a przecież wiemy co o tym myśli prezes PiS: [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie"]http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie[/url]
Miasto chce szukać inwestorów do strefy ekonomicznej, na uzbrojenie której dostanie pieniądze a z Unii dzięki poprzedniemu burmistrzowi Piotrowi Czubińskiemu, a od miesięcy nie potrafi załatwić problemu miejskich szaletów.... Ale ale... jest większy ból głowy. Pan wiceburmistrz z PiS podobno wybiera się na mecz do Kijowa i bilecik już kupiony, a przecież wiemy co o tym myśli prezes PiS: [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie"]htt... rozwiń
Avatar
Kazimierz / 10 maja 2012 o 13:58
0
Próbowałem różnych opcji, ale tylko hasło "Kraśnik" generuje śnieżnobiałą rolkę papieru toaletowego, no cóż jakie miasto taki symbol, gratuluję dziewczyny i chłopaki trzymajcie tak dalej. Ha, ha. A przy okazji, pozdrowienia dla znajomych.
Avatar
xyz / 9 maja 2012 o 13:18
0
[quote name='marycha' timestamp='1336557519' post='628668']
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
[/quote]

Bo większość z nich to po nocach dewastują te kible i nie tylko kible w Kraśniku. Sami całe życie załatwiali się za stodołą i jak był wiatr to hektar trawy wtedy wyrwał a teraz jak widzi czystą i ubikację to woli ją o...rać i zdewastować, a potem na forach grzmieć jaki to brud. Temu miastu to i egzorcyzmy nie pomogą. Wielkie paniska z ambicjami a z butów słoma , rozciągnięte gacie całe z tyłu brązowe a z przodu żółte.
[quote name='marycha' timestamp='1336557519' post='628668']
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
[/quote]

Bo większość z nich to po nocach dewastują te kible i nie tylko kible w Kraśniku. Sami całe życie załatwiali się za stodołą i jak był wiatr to hektar trawy wtedy wyrwał a teraz jak widzi czystą i ubikację to woli ją o...rać i zdewastować, a potem na forach grzmieć jaki to brud. Temu miastu to i egzorcyzmy nie pomogą. Wielkie paniska z ambicjami a z but... rozwiń
Avatar
marycha / 9 maja 2012 o 11:58
0
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
Avatar
katarzyna / 8 maja 2012 o 22:00
0
KPM to swietna firma do zarzadzania toaletami. Prezes jest zawodowcem w zarzadzaniu(choc nie posiada licencji)i kolegą burmistrza,
Avatar
gość / 8 maja 2012 o 08:19
0
http://www.tvn24.pl/-1,1513490,wiadomosc.html
Avatar
mariusz / 27 sierpnia 2012 o 02:53
0
ale wstyd, w 21 wieku interesant i zarazem zwykly czlowiek nie ma gdzie sie zalatwic jesli jest w miescie. wstyd i wstyd. Przypominam ze byla glosna sprawa zwiazana ze starszym panem ktory chcial skorzystac z toalety w banku, sprawe wygral i urzedy administracj publicznej musza udostepnic toalete interesanetom, nawet jak sie im to nie podoba.!!!!!!!!!!! taki wyrok wydal sąd w polsce drodzy urzedasy!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
gość / 11 maja 2012 o 21:51
0
Wystarczy odpowiedź na dwa proste pytania: ile wniosków aplikacyjnych na środki unijne z przeznaczeniem na inwestycje złożył Urząd Miasta Kraśnik od połowy grudnia 2010r. do 1 maja 2012r., zakładając oczywiście że nie zostały one napisane wcześniej, tzn. zanim w połowie grudnia pojawił się nowy burmistrz w Kraśniku? A jeśli, licząc od połowy grudnia 2010 r., jakieś autorskie wnioski infrstrukturlane zostały złożone przez nową ekipę rządzącą w mieście, to jakie są tego efekty?
Avatar
Marysieńka / 11 maja 2012 o 13:37
0
[quote name='antypis' timestamp='1336732592' post='629300']
To podaj przykład dokumentu potwierdzającego, że pieniądze z Unii zawdzięcza się Czu.

[/quote]

http://www.rpo.lubelskie.pl/front/page/get/90/nabor_id:522/

Nabory wniosków
Lista projektów wybranych do dofinansowania z Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych po zwiększeniu puli środków w konkursie
Nabór w terminie: 30-04-2010 — 11-06-2010 / Działanie: 3.1.

Prezentujemy listę projektów wybranych do dofinansowania z listy rezerwowej w ramach Osi Priorytetowej III Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne, Działania 3.1 Tworzenie terenów inwestycyjnych, konkurs nr: 01/RPOWL/3.1/2010.

Środki na dofinansowanie projektów z listy rezerwowej pochodzą z Krajowej Rezerwy Wykonania, dostosowania technicznego oraz oszczędności poprzetargowych.

Alokacja konkursu została zwiększona o 7 313 672,71 PLN do łącznej kwoty 43 207 995,02 PLN.

Data publikacji: 19-03-2012


http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji.pdf


http://www.rpo.lubelskie.pl/widget/file/get/1332154915247943.pdf/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C4%2599kszeniu%2Balokacji/Lista%2Bprojekt%25C3%25B3w%2Bwybranych%2Bdo%2Bdofinansowania%2Bz%2BDzia%25C5%2582anie%2B3.1%2BTworzenie%2Bteren%25C3%25B3w%2Binwestycyjnych%252C%2Bkonkurs%2Bnr%253A%2B01%252FRPOWL%252F3.1%252F2010%2B-%2Bpo%2Bzwi%25C... rozwiń
Avatar
antypis / 11 maja 2012 o 12:36
0
To podaj przykład dokumentu potwierdzającego, że pieniądze z Unii zawdzięcza się Czu.
Z tego co wiem to Stawiarski ma oddać bilet. Tak, że rozsiewasz durne poloty. Ale musi nadal Cię boleć ryjek oderwany od koryta.
Avatar
Gość / 11 maja 2012 o 09:30
0
Miasto chce szukać inwestorów do strefy ekonomicznej, na uzbrojenie której dostanie pieniądze a z Unii dzięki poprzedniemu burmistrzowi Piotrowi Czubińskiemu, a od miesięcy nie potrafi załatwić problemu miejskich szaletów.... Ale ale... jest większy ból głowy. Pan wiceburmistrz z PiS podobno wybiera się na mecz do Kijowa i bilecik już kupiony, a przecież wiemy co o tym myśli prezes PiS: [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie"]http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie[/url]
Miasto chce szukać inwestorów do strefy ekonomicznej, na uzbrojenie której dostanie pieniądze a z Unii dzięki poprzedniemu burmistrzowi Piotrowi Czubińskiemu, a od miesięcy nie potrafi załatwić problemu miejskich szaletów.... Ale ale... jest większy ból głowy. Pan wiceburmistrz z PiS podobno wybiera się na mecz do Kijowa i bilecik już kupiony, a przecież wiemy co o tym myśli prezes PiS: [url="http://krasnik24.pl/index.php/news-leftmenu-106/216-polityka/546-krasnik-wiceburmistrz-jaroslaw-stawiarski-odda-bilet-na-final-euro-2012-w-kijowie"]htt... rozwiń
Avatar
Kazimierz / 10 maja 2012 o 13:58
0
Próbowałem różnych opcji, ale tylko hasło "Kraśnik" generuje śnieżnobiałą rolkę papieru toaletowego, no cóż jakie miasto taki symbol, gratuluję dziewczyny i chłopaki trzymajcie tak dalej. Ha, ha. A przy okazji, pozdrowienia dla znajomych.
Avatar
xyz / 9 maja 2012 o 13:18
0
[quote name='marycha' timestamp='1336557519' post='628668']
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
[/quote]

Bo większość z nich to po nocach dewastują te kible i nie tylko kible w Kraśniku. Sami całe życie załatwiali się za stodołą i jak był wiatr to hektar trawy wtedy wyrwał a teraz jak widzi czystą i ubikację to woli ją o...rać i zdewastować, a potem na forach grzmieć jaki to brud. Temu miastu to i egzorcyzmy nie pomogą. Wielkie paniska z ambicjami a z butów słoma , rozciągnięte gacie całe z tyłu brązowe a z przodu żółte.
[quote name='marycha' timestamp='1336557519' post='628668']
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
[/quote]

Bo większość z nich to po nocach dewastują te kible i nie tylko kible w Kraśniku. Sami całe życie załatwiali się za stodołą i jak był wiatr to hektar trawy wtedy wyrwał a teraz jak widzi czystą i ubikację to woli ją o...rać i zdewastować, a potem na forach grzmieć jaki to brud. Temu miastu to i egzorcyzmy nie pomogą. Wielkie paniska z ambicjami a z but... rozwiń
Avatar
marycha / 9 maja 2012 o 11:58
0
PO wpisach widać że POMYJOM kraśnickim to nawet czyste kible przeszkadają.
Avatar
katarzyna / 8 maja 2012 o 22:00
0
KPM to swietna firma do zarzadzania toaletami. Prezes jest zawodowcem w zarzadzaniu(choc nie posiada licencji)i kolegą burmistrza,
Avatar