Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

22 sierpnia 2008 r.
12:54
Edytuj ten wpis

To będzie weekend światowych przebojów

0 14 A A

Międzynarodowe Dni Kraśnika z Boney M., Elvis Presley Show, Vintage i Raz Dwa Trzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tym razem nie pobawimy się na festynie "Kup Pan Cegłę”. Ale zaplanowano tak wiele innych atrakcji, że aż ciśnie się na usta trawestacja tytułu starego szlagieru Andrzeja Boguckiego i Chóru Czejanda "Jak przygoda, to tylko w Kraśniku”.

Położone 49 km na południowy zachód od Lublina miasto od lat słynie z malin, cegieł i łożysk tocznych. Ostatnio wybiło się także na jeden z najprężniejszych ośrodków rozrywkowych Lubelszczyzny. Festiwale, festyny, konkursy, koncerty - w Kraśniku niemal co tydzień dzieje się coś ciekawego.

Największą i najatrakcyjniejszą imprezą w byłej posiadłości Radziwiłłów i Zamoyskich są sierpniowe Międzynarodowe Dni Kraśnika. Od kilku lat najmocniejszą ich częścią był festyn "Kup Pan Cegłę” z biciem rekordu Guinnessa w największej ręcznie uformowanej cegle na świecie. W tym roku zabraknie ceglanych atrakcji (podobno cegielniarze nie dogadali się z władzami miasta).

Ale i tak sobota i niedziela w Kraśniku zapowiadają się wystrzałowo.
Jak na międzynarodową imprezę przystało, pojawią się goście z zagranicy. Wystąpi grupa Boney M. Wprawdzie nie w oryginalnym składzie, ale ze wszystkimi klasycznymi przebojami. Można się spodziewać m.in. numerów "Daddy Cool”, "Ma Baker”, "Rivers of Babylon”, "Bahama Mama” i "Kalimba de Luna”.

Zabrzmią wielkie hity zespołu Queen. Piosenki "I Want to Break Free”, "We Are the Champions”, "The Show Must Go On”, "These Are the Days of Our Lives”, "I Want It All” i "Radio Ga Ga” zagra lubelska kapela The Queen Band. Będzie też Elvis Presley Show. Czyli szlagiery Króla Rock'n'Rolla, słynne seksowne ruchy biodrami i zjawiskowe kostiumy, które zaprezentuje Mirek Deredas.

Mocnych wrażeń muzycznych i wielu widowiskowych grepsów można się spodziewać po koncercie rockowego tria Vintage. Lżejszą i bardziej refleksyjną odmianę tej muzyki zaproponuje grupa Raz Dwa Trzy.

Zaplanowano też moc atrakcji rekreacyjnych, konkursowych i kulinarnych. Na koniec, oczywiście, rozbłysną fajerwerki.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prezes / 26 sierpnia 2008 o 21:57
0
Położone 49 km na południowy zachód od Lublina miasto od lat słynie z malin, cegieł i łożysk tocznych i burmistrza
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 13:37
0
Nie mogę nie mieszać zalewu, gdy mowa o pieniądzach! A raczej o braku pieniędzy! Czy 20 milionów załatwiłoby sprawę nagłośnienia i podłogi w amfiteatrze? Chyba tak? i nawet jeśli miasto skorzystałoby z tego obiektu tylko 2 razy w roku, to i tak więcej niż z zalewu! I więcej ludzi uczestniczyłoby w tych atrakcjach. A tak, to mamy: brak pieniędzy, brak nagłośnienia, brak podłogi, brak przyjemności...itd.itp. Aaaa i jeszcze mamy: raty do spłacenia!
Avatar
WinTux / 26 sierpnia 2008 o 11:48
0
Nie mieszajmy w to zalewu, nie o nim mowa w tym temacie .

Widzę, że po części sam sobie odpowiedziałeś i przyznajesz rację. Nagłośnienie było na miarę możliwości miasta i na pewno zupełnie poprawne i dobre. Nikt nie zaszalał z wydatkami, bo byś to zauważył w postaci "super-hiper-full-wypas" nagłośnieniu . Zauważ jak to samo nagłośnienie zagrało w amfiteatrze, a jak za CKiP. Była różnica?

Poza tym słyszałem, że Boney M zgarnęło 27 tys za występ. Może i dużo, ale zważywszy, że takie Czerwone Gitary marudzą, jak daje się im mniej niż 300 tys., to kwota Boney M wydaje się dość akceptowalna.

Jeśli jesteśmy przy kwotach i "szaleniu" wydatkami, to jedno mnie martwi. Wiadomo przecież, że co roku są jakieś imprezy w amfiteatrze i co roku widzę ten sam niewyremontowany syf. Czy miasto nie może "zaszaleć" i wyremontować obiekt? Zastanowić się, co zrobić, aby poprawić akustykę, żeby nam i przede wszystkim akustykom było lepiej? Łatwo narzekać na słabe nagłośnienie, ale wtedy tylko jak nie widzi się podstawowego problemu! Złą akustykę obiektu nie poprawi żadne nagłośnienie! Dobrze zaprojektowany akustycznie amfiteatr nie potrzebuje wielkiego nagłośnienia. Zainwestujmy w jego remont, albo zalejmy go betonem i postawmy kolejny supermarket .
Nie mieszajmy w to zalewu, nie o nim mowa w tym temacie .

Widzę, że po części sam sobie odpowiedziałeś i przyznajesz rację. Nagłośnienie było na miarę możliwości miasta i na pewno zupełnie poprawne i dobre. Nikt nie zaszalał z wydatkami, bo byś to zauważył w postaci "super-hiper-full-wypas" nagłośnieniu . Zauważ jak to samo nagłośnienie zagrało w amfiteatrze, a jak za CKiP. Była różnica?

Poza tym słyszałem, że Boney M zgarnęło 27 tys za występ. Może i dużo, ale zważywszy, że takie Czerwone Gitary marudzą, ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 10:59
0
Skoro nie stać mnie na luksus, nie mogę żonie kupić futra z norek, to jej tego nie obiecuję. Ale i nie idę do ciuchlandu, nie kupuję wyleniałych królików i nie wmawiam kobiecinie, że to właśnie norki...
Może w takim razie żyjmy jak nas na to stać, a nie szalejmy z wydatkami, nie bierzmy komercyjnych kredytów na budowę lotniska, metra i zalewu?...
Avatar
WinTux / 26 sierpnia 2008 o 10:40
0
@mieszkaniec Kraśnika, nie wiesz o co chodzi? A chodzi o to, że amfiteatr w tym stanie w jakim jest nie nadaje się na tego typu koncerty, co najwyżej na pokaz tańców ludowych . Chociaż i to też nie bardzo, ponieważ podłoga sceny wymaga kompletnej wymiany :]. A jak chcesz nagłośnienia takiego jak np. w Sopocie, to wyłóż 200 tys. na samo wypożyczenie sprzętu, bo raczej nie będzie cię stać na jego kupno. Polecam przeglądnięcie internetu i zorientowanie się w cenach sprzętu, a potem zastanowić się, czy Kraśnik może sobie pozwolić na taki luksus .
@mieszkaniec Kraśnika, nie wiesz o co chodzi? A chodzi o to, że amfiteatr w tym stanie w jakim jest nie nadaje się na tego typu koncerty, co najwyżej na pokaz tańców ludowych . Chociaż i to też nie bardzo, ponieważ podłoga sceny wymaga kompletnej wymiany :]. A jak chcesz nagłośnienia takiego jak np. w Sopocie, to wyłóż 200 tys. na samo wypożyczenie sprzętu, bo raczej nie będzie cię stać na jego kupno. Polecam przeglądnięcie internetu i zorientowanie się w cenach sprzętu, a potem zastanowić się, czy Kraśnik może sobie pozwolić na taki luksus . rozwiń
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 07:28
0
Czy to znaczy, że chcący w pełni uczestniczyć w zorganizowanej dla mieszkańców imprezie powinni sami sobie przynosić potrzebne do dobrego odbioru urządzenia? Bo jest kicha i odpowiedzialni za tą kichę rozkładają bezradnie rączki? Mam pomysły (dobre!) i chcę dużo zarabiać, ale nie biorę odpowiedzialności za wydawanie publicznej kasy, bo to zbyt uciążliwe? Czy o to tu chodzi? A może by tak jakaś odpowiedzialność, a nie samodzielne rozgrzeszanie się ?
Avatar
Mat / 25 sierpnia 2008 o 23:28
0
WinTux napisał:
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potrzeba by było jeszcze dwóch zestawów nagłaśniających. Jeden nagłaśniający boki, drugi umieszczony na koronie amfiteatru, za plecami słuchających. Raczej mało kogo stać, czy wypożyczyć taki zestaw, nieprawdaż? Więc narzekanie na nagłośnienie jest zupełnie nie na miejscu.

Podzielam zdanie "WinTux". W całości. Uważam, że masz bardzo dobry słuch i tak samo to odebrałem. Amfiteatr od dawna wymaga remontu. I nie chodzi tu tylko o wymianę ławek. Słyszałem wiele opinii ludzi znających się na muzyce i były to same dobre opinie. W takim miejscu jest ciężko uzyskać taką akustykę. Było ok. Osoba odpowiedzialna za dźwięk stanęła na wysokości zadania.
. Osoba odpowiedzialna za dźwięk stanęła na wysokości zadania. rozwiń
Avatar
WinTux / 25 sierpnia 2008 o 19:57
0
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potrzeba by było jeszcze dwóch zestawów nagłaśniających. Jeden nagłaśniający boki, drugi umieszczony na koronie amfiteatru, za plecami słuchających. Raczej mało kogo stać, czy wypożyczyć taki zestaw, nieprawdaż? Więc narzekanie na nagłośnienie jest zupełnie nie na miejscu.
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potr... rozwiń
Avatar
beta / 25 sierpnia 2008 o 11:43
0
Byłam,widziałam....Boney M ZENADA!!!!! muzyka z playbecku,złe nagłosnienie, po 2 kawałkach wyszłam....,natomiast swietnie sie słuchało The Ouuin Bend, chłopak ma kawał głosu,solówki gitarowe swietne, ciekawe ile zainkasowało pseudo Boney M,a ile zdolni,młodzi, nasi, których należałoby promować ....
Avatar
Paolo / 25 sierpnia 2008 o 08:56
0
Czy to był artykuł sponosrowany???
Dobry żart!!! Druga duża impreza w ciągu roku: pierwsze były Maliniaki, a teraz "mini dni Kraśnika"

Aż mi się micha cieszy jak media manipulują faktami :-(, smutne choć prawdziwe

Wstyt gazeto!!!
Avatar
prezes / 26 sierpnia 2008 o 21:57
0
Położone 49 km na południowy zachód od Lublina miasto od lat słynie z malin, cegieł i łożysk tocznych i burmistrza
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 13:37
0
Nie mogę nie mieszać zalewu, gdy mowa o pieniądzach! A raczej o braku pieniędzy! Czy 20 milionów załatwiłoby sprawę nagłośnienia i podłogi w amfiteatrze? Chyba tak? i nawet jeśli miasto skorzystałoby z tego obiektu tylko 2 razy w roku, to i tak więcej niż z zalewu! I więcej ludzi uczestniczyłoby w tych atrakcjach. A tak, to mamy: brak pieniędzy, brak nagłośnienia, brak podłogi, brak przyjemności...itd.itp. Aaaa i jeszcze mamy: raty do spłacenia!
Avatar
WinTux / 26 sierpnia 2008 o 11:48
0
Nie mieszajmy w to zalewu, nie o nim mowa w tym temacie .

Widzę, że po części sam sobie odpowiedziałeś i przyznajesz rację. Nagłośnienie było na miarę możliwości miasta i na pewno zupełnie poprawne i dobre. Nikt nie zaszalał z wydatkami, bo byś to zauważył w postaci "super-hiper-full-wypas" nagłośnieniu . Zauważ jak to samo nagłośnienie zagrało w amfiteatrze, a jak za CKiP. Była różnica?

Poza tym słyszałem, że Boney M zgarnęło 27 tys za występ. Może i dużo, ale zważywszy, że takie Czerwone Gitary marudzą, jak daje się im mniej niż 300 tys., to kwota Boney M wydaje się dość akceptowalna.

Jeśli jesteśmy przy kwotach i "szaleniu" wydatkami, to jedno mnie martwi. Wiadomo przecież, że co roku są jakieś imprezy w amfiteatrze i co roku widzę ten sam niewyremontowany syf. Czy miasto nie może "zaszaleć" i wyremontować obiekt? Zastanowić się, co zrobić, aby poprawić akustykę, żeby nam i przede wszystkim akustykom było lepiej? Łatwo narzekać na słabe nagłośnienie, ale wtedy tylko jak nie widzi się podstawowego problemu! Złą akustykę obiektu nie poprawi żadne nagłośnienie! Dobrze zaprojektowany akustycznie amfiteatr nie potrzebuje wielkiego nagłośnienia. Zainwestujmy w jego remont, albo zalejmy go betonem i postawmy kolejny supermarket .
Nie mieszajmy w to zalewu, nie o nim mowa w tym temacie .

Widzę, że po części sam sobie odpowiedziałeś i przyznajesz rację. Nagłośnienie było na miarę możliwości miasta i na pewno zupełnie poprawne i dobre. Nikt nie zaszalał z wydatkami, bo byś to zauważył w postaci "super-hiper-full-wypas" nagłośnieniu . Zauważ jak to samo nagłośnienie zagrało w amfiteatrze, a jak za CKiP. Była różnica?

Poza tym słyszałem, że Boney M zgarnęło 27 tys za występ. Może i dużo, ale zważywszy, że takie Czerwone Gitary marudzą, ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 10:59
0
Skoro nie stać mnie na luksus, nie mogę żonie kupić futra z norek, to jej tego nie obiecuję. Ale i nie idę do ciuchlandu, nie kupuję wyleniałych królików i nie wmawiam kobiecinie, że to właśnie norki...
Może w takim razie żyjmy jak nas na to stać, a nie szalejmy z wydatkami, nie bierzmy komercyjnych kredytów na budowę lotniska, metra i zalewu?...
Avatar
WinTux / 26 sierpnia 2008 o 10:40
0
@mieszkaniec Kraśnika, nie wiesz o co chodzi? A chodzi o to, że amfiteatr w tym stanie w jakim jest nie nadaje się na tego typu koncerty, co najwyżej na pokaz tańców ludowych . Chociaż i to też nie bardzo, ponieważ podłoga sceny wymaga kompletnej wymiany :]. A jak chcesz nagłośnienia takiego jak np. w Sopocie, to wyłóż 200 tys. na samo wypożyczenie sprzętu, bo raczej nie będzie cię stać na jego kupno. Polecam przeglądnięcie internetu i zorientowanie się w cenach sprzętu, a potem zastanowić się, czy Kraśnik może sobie pozwolić na taki luksus .
@mieszkaniec Kraśnika, nie wiesz o co chodzi? A chodzi o to, że amfiteatr w tym stanie w jakim jest nie nadaje się na tego typu koncerty, co najwyżej na pokaz tańców ludowych . Chociaż i to też nie bardzo, ponieważ podłoga sceny wymaga kompletnej wymiany :]. A jak chcesz nagłośnienia takiego jak np. w Sopocie, to wyłóż 200 tys. na samo wypożyczenie sprzętu, bo raczej nie będzie cię stać na jego kupno. Polecam przeglądnięcie internetu i zorientowanie się w cenach sprzętu, a potem zastanowić się, czy Kraśnik może sobie pozwolić na taki luksus . rozwiń
Avatar
mieszkaniec Kraśnika / 26 sierpnia 2008 o 07:28
0
Czy to znaczy, że chcący w pełni uczestniczyć w zorganizowanej dla mieszkańców imprezie powinni sami sobie przynosić potrzebne do dobrego odbioru urządzenia? Bo jest kicha i odpowiedzialni za tą kichę rozkładają bezradnie rączki? Mam pomysły (dobre!) i chcę dużo zarabiać, ale nie biorę odpowiedzialności za wydawanie publicznej kasy, bo to zbyt uciążliwe? Czy o to tu chodzi? A może by tak jakaś odpowiedzialność, a nie samodzielne rozgrzeszanie się ?
Avatar
Mat / 25 sierpnia 2008 o 23:28
0
WinTux napisał:
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potrzeba by było jeszcze dwóch zestawów nagłaśniających. Jeden nagłaśniający boki, drugi umieszczony na koronie amfiteatru, za plecami słuchających. Raczej mało kogo stać, czy wypożyczyć taki zestaw, nieprawdaż? Więc narzekanie na nagłośnienie jest zupełnie nie na miejscu.

Podzielam zdanie "WinTux". W całości. Uważam, że masz bardzo dobry słuch i tak samo to odebrałem. Amfiteatr od dawna wymaga remontu. I nie chodzi tu tylko o wymianę ławek. Słyszałem wiele opinii ludzi znających się na muzyce i były to same dobre opinie. W takim miejscu jest ciężko uzyskać taką akustykę. Było ok. Osoba odpowiedzialna za dźwięk stanęła na wysokości zadania.
. Osoba odpowiedzialna za dźwięk stanęła na wysokości zadania. rozwiń
Avatar
WinTux / 25 sierpnia 2008 o 19:57
0
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potrzeba by było jeszcze dwóch zestawów nagłaśniających. Jeden nagłaśniający boki, drugi umieszczony na koronie amfiteatru, za plecami słuchających. Raczej mało kogo stać, czy wypożyczyć taki zestaw, nieprawdaż? Więc narzekanie na nagłośnienie jest zupełnie nie na miejscu.
@beta.

Byłaś i nie widziałaś, i nie słyszałaś, bo coś ze słuchem i ze wzrokiem chyba nie bardzo ? Bońki śpiewali na żywo, lecz nie grali na żywo. Jak nie odróżniasz playbacku od półplaybacku, to współczuję .

Poza tym nagłośnienie było idealne, lecz podkład muzyczny Bońków był tragiczny (mini disc!). Mogli się chociaż postarać o porządne CD ! Na dodatek nasz amfiteatr ma jedną z najgorszych właściwości akustycznych! Najlepiej słychać w jakieś 2/3 korony i to na wprost sceny i aby go dobrze nagłośnić, potr... rozwiń
Avatar
beta / 25 sierpnia 2008 o 11:43
0
Byłam,widziałam....Boney M ZENADA!!!!! muzyka z playbecku,złe nagłosnienie, po 2 kawałkach wyszłam....,natomiast swietnie sie słuchało The Ouuin Bend, chłopak ma kawał głosu,solówki gitarowe swietne, ciekawe ile zainkasowało pseudo Boney M,a ile zdolni,młodzi, nasi, których należałoby promować ....
Avatar
Paolo / 25 sierpnia 2008 o 08:56
0
Czy to był artykuł sponosrowany???
Dobry żart!!! Druga duża impreza w ciągu roku: pierwsze były Maliniaki, a teraz "mini dni Kraśnika"

Aż mi się micha cieszy jak media manipulują faktami :-(, smutne choć prawdziwe

Wstyt gazeto!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 2

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 10 4

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 29 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!