Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

9 grudnia 2012 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Unijny targ w Kraśniku nie wszystkich przekonuje

0 19 A A
Targ przy ul. Balladyny zniknie w czerwcu przyszłego roku (Urząd Miasta Kraśnik)
Targ przy ul. Balladyny zniknie w czerwcu przyszłego roku (Urząd Miasta Kraśnik)

Część kupców z ul. Balladyny nie chce przenieść się w nowe miejsce .

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mimo to Ratusz ma nadzieję, że ostatecznie uda się przenieść wszystkich na budowane właśnie targowisko na placu niedaleko FŁT.

– Na szczęście zostajemy na ul. Balladyny – cieszą się tymczasem kupcy, którzy wolą handlować na starym miejscu. – Przenosić się nie chcemy. Tutaj ludzie już się przyzwyczaili. Tamto miejsce jest dalej.

Kraśnik jest jednym z 17 samorządów w województwie lubelskim, które będzie mieć nowoczesne targowisko zbudowane m.in. za unijne dofinansowanie. To blisko 1 mln zł.
Nowe targowisko miejskie powstaje przy skrzyżowaniu ul. Urzędowskiej i Fabrycznej. Na ok. 40-arowej działce będzie 57 stanowisk handlowych – 28 zadaszonych, 22 odkryte. Do tego pawilon handlowy z 7 stanowiskami. Będą też sanitariaty. Cały teren zostanie skanalizowany, ogrodzony i oświetlony. Będzie też parking na 16 miejsc. Miasto, z własnych środków zbuduje też dodatkową część targowiska.

Ze sprzedającymi na dotychczasowym targu w dzielnicy fabrycznej kilka razy spotkały się już władze Kraśnika. Cały czas trwają konsultacje w tej sprawie. Podczas listopadowego spotkania pojawiła się koncepcja, aby targ przy ul. Balladyny czasowo zostawić.

– Garstka kupców chce rzeczywiście zostać na starym miejscu – mówi Michał Mulawa, rzecznik Urzędu Miasta w Kraśniku. – Jesteśmy jednak pewni, że po kolejnych spotkaniach z Radą Targową nowe targowisko będzie mogło ruszyć już pełną parą i że ta garstka kupców niezdecydowanych zmieni zdanie.

Tymczasem na placu niedaleko Fabryki Łożysk Tocznych trwają prace budowlane. – Nowy targ wyrasta bardzo szybko – dodaje przedstawiciel miasta. – Już są przyłącza wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Obecnie przygotowywana jest podbudowa pod drogę. Trwa też montowanie pawilonów. Parking jest już skończony.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
alicja / 25 grudnia 2012 r. o 13:21
miejsce targowiska zaplanowane bez wyobrażni ,samo przejście przez ul. urzędowską bez sygnalizacji świetlnej i o takim natężeniu ruchu a poza tym za daleko od centrum.Atrakcyjne tereny miasto sprzedało za psie pieniądze pod markety .
Avatar
Xxx / 20 grudnia 2012 r. o 12:55
ZAMONTYUJCIE IM JESZCZE KASY FISLANE, I NIECH WRESZCIE BĘDZIE POŻĄDEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 r. o 13:44
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
fompoc / 14 grudnia 2012 r. o 00:00
wiecie co,myślę ze jestescie tu po to zeby krytykowac wszystko,nie robi nic źle,robi tez źle,zastanówcie sie ,taeraz miejsc parkingowych jest mniej i targ wygląda jak slams,a wy dalej swoje,nie wazne co ,aby krytykowac.
Avatar
antymarysieńka / 13 grudnia 2012 r. o 19:47
[quote name='Edek' timestamp='1355304940' post='708264']
Mulawa mówi, że garstka kupców. A ja słyszałem, że wszyscy z Balladyny chcą tam zostać. Zrobili nawet listę i tylko 3 handlarzy z dotychczas tam handlujących nie podpisało się pod nią. Ach Ci nasi kochani urzędnicy zawsze powiedzą prawdę.
[/quote]

To i tak duży sukces, bo przybył jeden "niezadowolony" z obecnej lokalizacji - w 2005 roku pod podobną listą nie podpisało się "aż" dwóch handlujących (przy okazji - pozdrowienia dla Pana Mirka od butów)

16 miejsc + te co przy biedronce, będzie jak przy lidlu w weekend albo jeszcze gorzej.


Przypomnę tylko, iż parking przy "Biedronce" jest terenem prywatnym, przeznaczony tylko dla klientów tegoż marketu, i w żadnym przypadku nie można łączyć tego placu zarówno z handlem, jak i miejscami dla klientów targu.
ng>, przeznaczony tylko dla klientów tegoż marketu, i w żadnym przypadku nie można łączyć tego placu zarówno z handlem, jak i miejscami dla klientów targu. rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2012 r. o 18:44
Bardzo interesujące stwierdzenie, że Iwan jest godny poparcia
Pamiętamy, pamiętamy... Tego po prostu nie da się zapomnieć, bo to było miszczostwo świata (błąd zamierzony).
Avatar
Gość / 13 grudnia 2012 r. o 16:45
Pakujcie sie... koniec z pisowcami i peowcami... zbudujmy ruch ludzi bezpartyjnych, rzetelnych... Jest kilka postaci wartych poparcia: Iwan, niech wraca do polityki Sznajder... Koniec z politykami typu Stawiarski, Tadzio Cz..., Babisz, Miron Uzdrawiacz, itp...
Avatar
tweety / 13 grudnia 2012 r. o 14:48
16 miejsc + te co przy biedronce, będzie jak przy lidlu w weekend albo jeszcze gorzej.
Avatar
czubek / 13 grudnia 2012 r. o 12:56
Włodarczyk do ośrodka zdrowia w Stróży, Stawiarski do Grabówki Chamówki na pół etatu uczyć , Mulawa liście na drzewo pompować,Dżugaj na składowisko odpadów żelaznych, a pani skarbnik Jarosz z jej urodą w GS Samopomoc Chłopska worki zużyte liczyć, no i jeszcze kadrowa Ewa Kot najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Koniec świata.
Avatar
TAKI / 13 grudnia 2012 r. o 09:43
Czy nie pamietacie z kim trzymal Stawiarski? Czy to nie byl czasem Cz.? A Wlodarczyk, kiedy byl w ZOZ, kto byl starosta i burmistrzem, jaka rzadzila w tenczas ekipa? Jak slusze krytyke Wlodarczyka niejakiego Cz... to mi sie chce smiac!!! A wiec zmiany w Krasniku jeszcze nie bylo!!! Stad jest tak jak jest, stale te igrzyska, a ci urzednicy... a ten styl rzadzenia... brrrrr Co na przyklad zrobil menago od zalewu?
Avatar
alicja / 25 grudnia 2012 r. o 13:21
miejsce targowiska zaplanowane bez wyobrażni ,samo przejście przez ul. urzędowską bez sygnalizacji świetlnej i o takim natężeniu ruchu a poza tym za daleko od centrum.Atrakcyjne tereny miasto sprzedało za psie pieniądze pod markety .
Avatar
Xxx / 20 grudnia 2012 r. o 12:55
ZAMONTYUJCIE IM JESZCZE KASY FISLANE, I NIECH WRESZCIE BĘDZIE POŻĄDEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zbyszek / 15 grudnia 2012 r. o 13:44
[url="http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013"]http://kfd.pl/s/sylwester_2012_2013[/url]
Avatar
fompoc / 14 grudnia 2012 r. o 00:00
wiecie co,myślę ze jestescie tu po to zeby krytykowac wszystko,nie robi nic źle,robi tez źle,zastanówcie sie ,taeraz miejsc parkingowych jest mniej i targ wygląda jak slams,a wy dalej swoje,nie wazne co ,aby krytykowac.
Avatar
antymarysieńka / 13 grudnia 2012 r. o 19:47
[quote name='Edek' timestamp='1355304940' post='708264']
Mulawa mówi, że garstka kupców. A ja słyszałem, że wszyscy z Balladyny chcą tam zostać. Zrobili nawet listę i tylko 3 handlarzy z dotychczas tam handlujących nie podpisało się pod nią. Ach Ci nasi kochani urzędnicy zawsze powiedzą prawdę.
[/quote]

To i tak duży sukces, bo przybył jeden "niezadowolony" z obecnej lokalizacji - w 2005 roku pod podobną listą nie podpisało się "aż" dwóch handlujących (przy okazji - pozdrowienia dla Pana Mirka od butów)

16 miejsc + te co przy biedronce, będzie jak przy lidlu w weekend albo jeszcze gorzej.


Przypomnę tylko, iż parking przy "Biedronce" jest terenem prywatnym, przeznaczony tylko dla klientów tegoż marketu, i w żadnym przypadku nie można łączyć tego placu zarówno z handlem, jak i miejscami dla klientów targu.
ng>, przeznaczony tylko dla klientów tegoż marketu, i w żadnym przypadku nie można łączyć tego placu zarówno z handlem, jak i miejscami dla klientów targu. rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2012 r. o 18:44
Bardzo interesujące stwierdzenie, że Iwan jest godny poparcia
Pamiętamy, pamiętamy... Tego po prostu nie da się zapomnieć, bo to było miszczostwo świata (błąd zamierzony).
Avatar
Gość / 13 grudnia 2012 r. o 16:45
Pakujcie sie... koniec z pisowcami i peowcami... zbudujmy ruch ludzi bezpartyjnych, rzetelnych... Jest kilka postaci wartych poparcia: Iwan, niech wraca do polityki Sznajder... Koniec z politykami typu Stawiarski, Tadzio Cz..., Babisz, Miron Uzdrawiacz, itp...
Avatar
tweety / 13 grudnia 2012 r. o 14:48
16 miejsc + te co przy biedronce, będzie jak przy lidlu w weekend albo jeszcze gorzej.
Avatar
czubek / 13 grudnia 2012 r. o 12:56
Włodarczyk do ośrodka zdrowia w Stróży, Stawiarski do Grabówki Chamówki na pół etatu uczyć , Mulawa liście na drzewo pompować,Dżugaj na składowisko odpadów żelaznych, a pani skarbnik Jarosz z jej urodą w GS Samopomoc Chłopska worki zużyte liczyć, no i jeszcze kadrowa Ewa Kot najlepsza w swojej kategorii wiekowej. Koniec świata.
Avatar
TAKI / 13 grudnia 2012 r. o 09:43
Czy nie pamietacie z kim trzymal Stawiarski? Czy to nie byl czasem Cz.? A Wlodarczyk, kiedy byl w ZOZ, kto byl starosta i burmistrzem, jaka rzadzila w tenczas ekipa? Jak slusze krytyke Wlodarczyka niejakiego Cz... to mi sie chce smiac!!! A wiec zmiany w Krasniku jeszcze nie bylo!!! Stad jest tak jak jest, stale te igrzyska, a ci urzednicy... a ten styl rzadzenia... brrrrr Co na przyklad zrobil menago od zalewu?