Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

8 kwietnia 2011 r.
9:56
Edytuj ten wpis

Właścicielka przytuliska nie żyje. Poszukiwani wolontariusze

0 12 A A
W schronisku wciąż przebywa blisko 200 psów. (Jacek Świerczyński)
W schronisku wciąż przebywa blisko 200 psów. (Jacek Świerczyński)

Stanisława Olszewska, która od ponad 20 lat opiekowała się bezpańskimi zwierzętami zmarła dzisiejszej nocy w Krośnie. Od kiedy zachorowała psami zajmowała się jej córka. Teraz chce pojechać na pogrzeb matki. Pomoc w opiece nad zwierzętami zaoferowali już członkowie stowarzyszeń i fundacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Stanisława Olszewska cierpiała na chorobę nowotworową. Od stycznia praktycznie nie opuszczała szpitala. Ostatnie dni spędziła w Krośnie, gdzie mieszka jej siostra.

– Nie zdążyłam już zobaczyć mamy – mówi przez łzy Renata Olszewska, córka właścicielki przytuliska koło Annopola. – W czwartek jeszcze ciocia, która opiekowała się mamą przyłożyła jej słuchawkę do ucha. Mama już od pewnego czasu była bardzo słaba, nie mogła nic mówić. Powiedziałam jej, żeby się nie martwiła, że z psami jest wszystko w porządku. Do końca wierzyłam jednak, że stan zdrowia mamy się poprawi, że wyjazd z jej rodzinne strony coś pomoże… Tylko tyle, że nie cierpiała.

– To wielka tragedia – podkreśla prof. Halina Kowalska-Pyłka, obrończyni zwierząt, która od nas dowiedziała się o śmierci właścicielki przytuliska. – Będę starała się zorganizować jakąś pomoc.

Podobne deklaracje płyną też od innym członków organizacji zajmujących się opieką nad zwierzętami.

– Rozmawiałam już z panią Renatą i zaoferowałem jej swoją pomoc, żeby mogła wyjechać do Krosna – zapewnia Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt. – Pilnie poszukujemy również wolontariuszy, którzy będą mogli pomóc w schronisku.

Wszyscy chętni proszeni są o kontakt telefoniczny. Należy dzwonić pod numer telefonu 512 085 286.

– Skontaktuje się z panem Małyszem i coś razem będziemy na te najbliższe dni organizować – dodaje Elżbieta Tarasińska z Lubelskiego Animalsa. – Będę też szukać jakiś ludzi, żeby mogli pojechać na miejsce.

Pomoc zaoferował również burmistrz Annopola. – Będziemy myśleć w jaki sposób możemy pomóc pani Renacie – zapewnia Wiesław Liwiński.

Pogrzeb właścicielki schroniska odbędzie się prawdopodobnie na początku przyszłego tygodnia.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anomiowa Dziewczyna / 20 kwietnia 2011 o 16:02
0
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Psy , Ponieważ ludzie mogą sobie poradzić sami tylko są tacy leniwi , że wolą żebrać niż ruszyć dupę do roboty !Pies sobie sam w życiu nie poradzi i między nami a psami właśnie taka jest różnica. To okrutni ludzie wyrzucają te psy a potem liczą na pomoc ze strony człowieka , który stoi po stronie zwierząt !! Gdybym mieszkała bliżej zaopiekowałabym sie tymi psami wraz z przyjaciółmi ale niestety tak nie jest ! Kobieta , która o nie dbała naprawdę miała wielkie serce...a w przyszłości sama będę chciała założyć schronisko...bo traktowanie zwierząt w dzisiejszych czasach jest okrutne !
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Psy , Ponieważ ludzie mogą sobie poradzić sami tylko są tacy leniwi , że wolą żebrać niż ruszyć dupę do roboty !Pies sobie sam w życiu nie poradzi i między nami a psami właśnie taka jest różnica. To okrutni ludzie wyrzucają te psy a potem l... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 kwietnia 2011 o 14:51
0
[quote name='morton' timestamp='1302349705' post='461758']
Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
[/quote]
Te psy zwykle miały swoich włascicieli, którzy to powinni nauczyc sie przyjmowac odpowiedzialność za nie i ich potomstwo, jesli dopuszczają do ich rozmnazania sie. I w naszym kraju bywa tez tak, że niejednokrotnie sytuacja tych co żyją z pomocy społecznej bywa lepsza od tych co tyrają i płaca podatki. A dzieci sa najmniej winne, ze mają takich, a nie innych rodziców. Tak jak i ich rodzice nie sa winni, ze w tym kraju brakuje pracy dla nich i pozostaje im tylko radzić sobie jak tylko mogą i umieją.
[quote name='morton' timestamp='1302349705' post='461758']
Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
[/quote]
Te psy zwykle miały swoich włascicieli, którzy to powinni nauczyc sie przyjmowac odpowiedzialność za nie i ich potomstwo, jesli dopuszczają do ich rozmnazania sie. I w naszym kr... rozwiń
Avatar
morton / 9 kwietnia 2011 o 13:48
0
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
Avatar
endi / 9 kwietnia 2011 o 08:55
0
Niech spoczywa w spokoju.............
Avatar
Maniek_LKR / 8 kwietnia 2011 o 21:51
0
A może szkołę nazwać jej imieniem ! Bo wszędzie tylko, o zgrozo, szkoły im.JP II
Avatar
Marysieńka / 8 kwietnia 2011 o 20:01
0
[quote name='marta' timestamp='1302281865' post='461467']
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
[/quote]
W sumie nie wiem do kogo to piszesz, bo pytanie to chyba rodzaj nijaki a nie zenski.
I co ma wiek do uspienia psów niechcianych, na których utrzymananie byc moze brakuje srodków? Mnie np. bardziej dziwi, ze w tym wieku mamy ludzi bezdomnych, zapomninych, żyjących na granicy ubóstwa, głodne dzieci. Jezeli nie umiemy sobie poradzic z tymi problemami, to nie przekładajmy zycia ludzkiego nad zycie zwierząt, tylko dlatego, że zwierzeta mają cała armię zbawicieli, a ludzi w swojej bezradnosci często pozostawieni sa sami sobie.
[quote name='marta' timestamp='1302281865' post='461467']
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
[/quote]
W sumie nie wiem do kogo to piszesz, bo p... rozwiń
Avatar
marta / 8 kwietnia 2011 o 19:12
0
oglądałam filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=DiSVfFECX88&feature=player_embedded
te psiaki są takie szczęśliwe tam ) mam nadzieje że nie zamkną schroniska i pomoc się znajdzie
Widać że dużo miłości okazują im Ludzie z tego schroniska a najsmutniejsze jest to że Właścicielka ich już nie odwiedzi , będą tęsknić (
oglądałam filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=DiSVfFECX88&feature=player_embedded
te psiaki są takie szczęśliwe tam ) mam nadzieje że nie zamkną schroniska i pomoc się znajdzie
Widać że dużo miłości okazują im Ludzie z tego schroniska a najsmutniejsze jest to że Właścicielka ich już nie odwiedzi , będą tęsknić ( rozwiń
Avatar
marta / 8 kwietnia 2011 o 18:57
0
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
Avatar
Marysieńka / 8 kwietnia 2011 o 14:27
0
[quote name='Aga' timestamp='1302265174' post='461301']
Zwierzakom tez trzeba pomagac! Co za pi*** pisze zeby uspic psy!! K..... CIEBIE uspic razem z tymi dziecmi!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Przesadziłas. A cóz Ci zawiniły te niewinne dzieciaki, że je mieszasz do tego usypiania?
Avatar
Aga / 8 kwietnia 2011 o 14:19
0
Zwierzakom tez trzeba pomagac! Co za pi*** pisze zeby uspic psy!! K..... CIEBIE uspic razem z tymi dziecmi!!!!!!!!!!!!
Avatar
Anomiowa Dziewczyna / 20 kwietnia 2011 o 16:02
0
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Psy , Ponieważ ludzie mogą sobie poradzić sami tylko są tacy leniwi , że wolą żebrać niż ruszyć dupę do roboty !Pies sobie sam w życiu nie poradzi i między nami a psami właśnie taka jest różnica. To okrutni ludzie wyrzucają te psy a potem liczą na pomoc ze strony człowieka , który stoi po stronie zwierząt !! Gdybym mieszkała bliżej zaopiekowałabym sie tymi psami wraz z przyjaciółmi ale niestety tak nie jest ! Kobieta , która o nie dbała naprawdę miała wielkie serce...a w przyszłości sama będę chciała założyć schronisko...bo traktowanie zwierząt w dzisiejszych czasach jest okrutne !
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Psy , Ponieważ ludzie mogą sobie poradzić sami tylko są tacy leniwi , że wolą żebrać niż ruszyć dupę do roboty !Pies sobie sam w życiu nie poradzi i między nami a psami właśnie taka jest różnica. To okrutni ludzie wyrzucają te psy a potem l... rozwiń
Avatar
Marysieńka / 9 kwietnia 2011 o 14:51
0
[quote name='morton' timestamp='1302349705' post='461758']
Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
[/quote]
Te psy zwykle miały swoich włascicieli, którzy to powinni nauczyc sie przyjmowac odpowiedzialność za nie i ich potomstwo, jesli dopuszczają do ich rozmnazania sie. I w naszym kraju bywa tez tak, że niejednokrotnie sytuacja tych co żyją z pomocy społecznej bywa lepsza od tych co tyrają i płaca podatki. A dzieci sa najmniej winne, ze mają takich, a nie innych rodziców. Tak jak i ich rodzice nie sa winni, ze w tym kraju brakuje pracy dla nich i pozostaje im tylko radzić sobie jak tylko mogą i umieją.
[quote name='morton' timestamp='1302349705' post='461758']
Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
[/quote]
Te psy zwykle miały swoich włascicieli, którzy to powinni nauczyc sie przyjmowac odpowiedzialność za nie i ich potomstwo, jesli dopuszczają do ich rozmnazania sie. I w naszym kr... rozwiń
Avatar
morton / 9 kwietnia 2011 o 13:48
0
[quote name='pytanie' timestamp='1302264237' post='461287']
200 psów...
a może byście lepiej dali pieniądze na dożywienie 200 dzieci z biednych rodzin, a te 200 psów po prostu uśpili?
ciekawe co wybierzecie, ludzie. Ludzi, czy psy.
[/quote]

Dzieci zwykle mają rodziców, którzy wcześniej pomyśleć powinni, czy będą w stanie nakarmić potomstwo i zadbać o nie. Zachrzaniam jak wół, płacę podatki, więc już jestem sponsorem tych, co tylko z opieki społecznej żyją, bo mają dzieci a pracować się nie chce.
Avatar
endi / 9 kwietnia 2011 o 08:55
0
Niech spoczywa w spokoju.............
Avatar
Maniek_LKR / 8 kwietnia 2011 o 21:51
0
A może szkołę nazwać jej imieniem ! Bo wszędzie tylko, o zgrozo, szkoły im.JP II
Avatar
Marysieńka / 8 kwietnia 2011 o 20:01
0
[quote name='marta' timestamp='1302281865' post='461467']
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
[/quote]
W sumie nie wiem do kogo to piszesz, bo pytanie to chyba rodzaj nijaki a nie zenski.
I co ma wiek do uspienia psów niechcianych, na których utrzymananie byc moze brakuje srodków? Mnie np. bardziej dziwi, ze w tym wieku mamy ludzi bezdomnych, zapomninych, żyjących na granicy ubóstwa, głodne dzieci. Jezeli nie umiemy sobie poradzic z tymi problemami, to nie przekładajmy zycia ludzkiego nad zycie zwierząt, tylko dlatego, że zwierzeta mają cała armię zbawicieli, a ludzi w swojej bezradnosci często pozostawieni sa sami sobie.
[quote name='marta' timestamp='1302281865' post='461467']
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
[/quote]
W sumie nie wiem do kogo to piszesz, bo p... rozwiń
Avatar
marta / 8 kwietnia 2011 o 19:12
0
oglądałam filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=DiSVfFECX88&feature=player_embedded
te psiaki są takie szczęśliwe tam ) mam nadzieje że nie zamkną schroniska i pomoc się znajdzie
Widać że dużo miłości okazują im Ludzie z tego schroniska a najsmutniejsze jest to że Właścicielka ich już nie odwiedzi , będą tęsknić (
oglądałam filmik :
http://www.youtube.com/watch?v=DiSVfFECX88&feature=player_embedded
te psiaki są takie szczęśliwe tam ) mam nadzieje że nie zamkną schroniska i pomoc się znajdzie
Widać że dużo miłości okazują im Ludzie z tego schroniska a najsmutniejsze jest to że Właścicielka ich już nie odwiedzi , będą tęsknić ( rozwiń
Avatar
marta / 8 kwietnia 2011 o 18:57
0
dziwie się ,żę w tym wieku jeszcze są propozycje uśpienia psiaków !!! Zamiast pomóc to uśpić ??? Oszalałaś chyba . Mam nadzieje że nigdy w życiu nie będizesz miała zwierzakó w domu !!! A co do pomocy to teraz zaczną się wesela może zamiast bombonierek czy kwiatów wpiszcie ze chcecie karme dla zwierząt w schronisku i przekażcie to na Annopol na to schronisko ) pozdrawiam
Avatar
Marysieńka / 8 kwietnia 2011 o 14:27
0
[quote name='Aga' timestamp='1302265174' post='461301']
Zwierzakom tez trzeba pomagac! Co za pi*** pisze zeby uspic psy!! K..... CIEBIE uspic razem z tymi dziecmi!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Przesadziłas. A cóz Ci zawiniły te niewinne dzieciaki, że je mieszasz do tego usypiania?
Avatar
Aga / 8 kwietnia 2011 o 14:19
0
Zwierzakom tez trzeba pomagac! Co za pi*** pisze zeby uspic psy!! K..... CIEBIE uspic razem z tymi dziecmi!!!!!!!!!!!!