Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

25 lutego 2008 r.
18:01
Edytuj ten wpis

Wydać, ale na co?

Autor: Zdjęcie autora FABIAN PLAPIS
0 7 A A

Nie lada "problem” ma burmistrz Kraśnika, jego urzędnicy i radni miasta. Miasto sprzedało Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I zarobi na tym 18 mln zł. Nic, tylko pozazdrościć...

- W 2007 r. wydaliśmy na inwestycje prawie 9 mln zł. Teraz, po sprzedaży udziałów w KPEC, do miejskiej kasy wpłynie tyle pieniędzy, ile wynoszą dwa roczne budżety inwestycyjne. Do tego dojdzie jeszcze prawie 7 mln zł ze sprzedaży kilku miejskich nieruchomości. Liczymy też na środki na inwestycje z programów unijnych - oblicza samorządowa kasę na wydatki Jacek Dul, zastępca burmistrza Kraśnika.

Samorządowcy mają swoje pomysły, jak wydać tyle pieniędzy. Najpilniejsze to budowa sali gimnastycznej dla Gimnazjum nr 1 w Kraśniku.

- No pewnie, że przydałaby się sala gimnastyczna w naszej szkole. Teraz to możemy się ganiać po gruzach i bawić w wojnę. A tak przestałyby straszyć, a byłaby tu sala do ćwiczeń - podkreśla Kamil, uczeń gimnazjum.

Druga kluczowa sprawa to termomodernizacja bloków mieszkalnych. W tej sprawie było już spotkanie samorządowców z władzami spółdzielni mieszkaniowych i zarządami wspólnot.

- Myślimy o zaworach termostatycznych do instalacji co. Pozwoliłoby to zmniejszyć koszty ogrzewania w naszych lokalach - podkreśla Piotr Iwan, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec.

Mieszkańcy też będą mieli swój głos w wydatkowaniu tych pieniędzy.
- Chcemy, aby te pokaźne kwoty wydać jak najlepiej i aby włączyć mieszkańców w podejmowanie decyzji w tej sprawie. Co prawda to radni decydują o kształcie budżetu miasta, ale jeśli kraśniczanie wyraźnie powiedzą, na czym im szczególnie zależy, to z pewnością ich głos zostanie uwzględniony - zapewnia wiceburmistrz Dul.

Dlatego miasto rozpoczęło szeroko zakrojone konsultacje z mieszkańcami, wykorzystując w tym celu sondę sms-ową oraz ankiety na stronie internetowej miasta. W porozumieniu z zarządcami nieruchomości będą także prowadzone ankiety metodą "od drzwi do drzwi”.

- Przedstawiamy pewne sugestie, ale dajemy naszym obywatelom swobodę wyboru inwestycji, na którą chcieliby zagłosować. W ten sposób poznamy szerokie preferencje mieszkańców Kraśnika - dodaje Dul.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~kraśnicznka / 2 marca 2008 o 21:20
0
Czy tylko chodzi o to żeby wydać tą kasę? Bo jeśli o to tylko chodzi to po co pozbywać się czegoś co przynosi zyski?
Niedługo w Kraśniku zabraknie nam tego czegoś co możnaby byłoby sprzedać i co wtedy? Najlepiej sprzedajmy cały Krasnik -a potem zacznijmy się martwić!
Jeśli chodzi o wydatkowanie tej sporej kasy to proponuję to zrobić z głową nie na chypcika. Pamiętajmy łatwo się pozbyć tak duzej kasy.
Proponuję aby w całym mieście Kraśnik zainstalować bezpłatny dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców - dla tych co mieszkają w blokach i dla tych co mieszkają w domkach.
Jeśli ten pomysł Wam się nie podoba to pomyślcie o tym tak aby wydać te pieniądze tak aby wszyscy mieszkańcy z tego skorzystali -nie tylko CI mieszkańcy co mieszkaja w blokach ale również Ci co mieszkają w domkach
Czy tylko chodzi o to żeby wydać tą kasę? Bo jeśli o to tylko chodzi to po co pozbywać się czegoś co przynosi zyski?
Niedługo w Kraśniku zabraknie nam tego czegoś co możnaby byłoby sprzedać i co wtedy? Najlepiej sprzedajmy cały Krasnik -a potem zacznijmy się martwić!
Jeśli chodzi o wydatkowanie tej sporej kasy to proponuję to zrobić z głową nie na chypcika. Pamiętajmy łatwo się pozbyć tak duzej kasy.
Proponuję aby w całym mieście Kraśnik zainstalować bezpłatny dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców - dla tych co... rozwiń
Avatar
kylan / 27 lutego 2008 o 05:10
0
Czubek powinien splacic za te pieniadze kredyt zaciagniety na budowe zalewu. I po sprawie.
Avatar
dd / 26 lutego 2008 o 22:05
0
ale kto sprzedaje firmę która daje dochody ? to można tylko w kraśniku !! było referndum i nic bo ludzi byli pewni ze nikt ich ie sprzeda ale co tam ogrzewanie i tak mamy ceny wody wywalone w kosmos !!! a teraz i ciepło to lepiaj kupmy sobie piece bedzie taniej !!! kur...a m.....ć
Avatar
mieszkaniec fabrycznego / 26 lutego 2008 o 17:23
0
Burmistrzu z tych 18 kawałków to trzeba odnogę Wyżnicy doprowadzić na Fabryczny w okolice ul. Klonowej. Nie może być tak że stara część ma rzekę, fabryczny nie ma. Czas wyrównać te straty.
Avatar
ja / 26 lutego 2008 o 12:00
0
a ja to jestem ciekawa, czy poza mieszkańcami dzielnicy fabrycznej z innymi mieszkańcami kraśnika , nie mieszkającymi w jednynie słusznej dzielnicy również będą prowadzone "konsultacje" ??????
Avatar
mieszkaniec / 26 lutego 2008 o 08:39
0
Wnioskuję, że jeszcze urzędujący burmistrz ma już gotowy plan na wydanie tych pieniędzy, ale jest to znowu coś głupiego i zbędnego, dlatego chce na mieszkańców zwalić winę ten wydatek. Bo przecież nie zmienił się tak nagle ?
Avatar
kalkulator / 26 lutego 2008 o 07:10
0
ok. 7 -8 zł/m2 * 1800 m2 (blok 30 mieszkań ) = ok. 12 000 - 14 000 zł . Na zawory starczy, nie rozpalajcie nadziei na ocieplenia ścian, bo to są już większe kwoty.
Avatar
~kraśnicznka / 2 marca 2008 o 21:20
0
Czy tylko chodzi o to żeby wydać tą kasę? Bo jeśli o to tylko chodzi to po co pozbywać się czegoś co przynosi zyski?
Niedługo w Kraśniku zabraknie nam tego czegoś co możnaby byłoby sprzedać i co wtedy? Najlepiej sprzedajmy cały Krasnik -a potem zacznijmy się martwić!
Jeśli chodzi o wydatkowanie tej sporej kasy to proponuję to zrobić z głową nie na chypcika. Pamiętajmy łatwo się pozbyć tak duzej kasy.
Proponuję aby w całym mieście Kraśnik zainstalować bezpłatny dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców - dla tych co mieszkają w blokach i dla tych co mieszkają w domkach.
Jeśli ten pomysł Wam się nie podoba to pomyślcie o tym tak aby wydać te pieniądze tak aby wszyscy mieszkańcy z tego skorzystali -nie tylko CI mieszkańcy co mieszkaja w blokach ale również Ci co mieszkają w domkach
Czy tylko chodzi o to żeby wydać tą kasę? Bo jeśli o to tylko chodzi to po co pozbywać się czegoś co przynosi zyski?
Niedługo w Kraśniku zabraknie nam tego czegoś co możnaby byłoby sprzedać i co wtedy? Najlepiej sprzedajmy cały Krasnik -a potem zacznijmy się martwić!
Jeśli chodzi o wydatkowanie tej sporej kasy to proponuję to zrobić z głową nie na chypcika. Pamiętajmy łatwo się pozbyć tak duzej kasy.
Proponuję aby w całym mieście Kraśnik zainstalować bezpłatny dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców - dla tych co... rozwiń
Avatar
kylan / 27 lutego 2008 o 05:10
0
Czubek powinien splacic za te pieniadze kredyt zaciagniety na budowe zalewu. I po sprawie.
Avatar
dd / 26 lutego 2008 o 22:05
0
ale kto sprzedaje firmę która daje dochody ? to można tylko w kraśniku !! było referndum i nic bo ludzi byli pewni ze nikt ich ie sprzeda ale co tam ogrzewanie i tak mamy ceny wody wywalone w kosmos !!! a teraz i ciepło to lepiaj kupmy sobie piece bedzie taniej !!! kur...a m.....ć
Avatar
mieszkaniec fabrycznego / 26 lutego 2008 o 17:23
0
Burmistrzu z tych 18 kawałków to trzeba odnogę Wyżnicy doprowadzić na Fabryczny w okolice ul. Klonowej. Nie może być tak że stara część ma rzekę, fabryczny nie ma. Czas wyrównać te straty.
Avatar
ja / 26 lutego 2008 o 12:00
0
a ja to jestem ciekawa, czy poza mieszkańcami dzielnicy fabrycznej z innymi mieszkańcami kraśnika , nie mieszkającymi w jednynie słusznej dzielnicy również będą prowadzone "konsultacje" ??????
Avatar
mieszkaniec / 26 lutego 2008 o 08:39
0
Wnioskuję, że jeszcze urzędujący burmistrz ma już gotowy plan na wydanie tych pieniędzy, ale jest to znowu coś głupiego i zbędnego, dlatego chce na mieszkańców zwalić winę ten wydatek. Bo przecież nie zmienił się tak nagle ?
Avatar
kalkulator / 26 lutego 2008 o 07:10
0
ok. 7 -8 zł/m2 * 1800 m2 (blok 30 mieszkań ) = ok. 12 000 - 14 000 zł . Na zawory starczy, nie rozpalajcie nadziei na ocieplenia ścian, bo to są już większe kwoty.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 9 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 1

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 39 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 24 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 7

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!