Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

18 stycznia 2011 r.
18:43
Edytuj ten wpis

Zarzuty dla dyrektorów ws. "służbowego" wyjazdu w Alpy

0 72 A A
Burmistrz Piotr Czubiński pojechał do Austrii, by zdobywać praktyczną wiedzę o oświacie – zapewniał
Burmistrz Piotr Czubiński pojechał do Austrii, by zdobywać praktyczną wiedzę o oświacie – zapewniał

Rzekome szkolenie w Alpach, na które pojechali dyrektorzy szkół i kraśniccy prominenci, było wycieczką turystyczną – uważa prokuratura. Dwójce dyrektorów postawiła zarzut wyłudzenia publicznych pieniędzy na sfinansowanie eskapady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Takie zarzuty usłyszeli małżonkowie Marzena S. i Roman S. – Nie przyznali się – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

W lutym 2008 roku sześciu dyrektorów szkół z Kraśnika pojechało na kilka dni w Alpy. Oficjalnie było to szkolenie, na którym mieli poznawać, jak funkcjonuje oświata w Austrii. Wyjazd sfinansowały szkoły. Dyrektorom towarzyszyli lokalni prominenci, na czele z Piotrem Czubińskim, ówczesnym burmistrzem miasta.

– To było samoszkolenie – mówił nam Robert Nowomiejski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Kraśniku w grudniu 2009 roku, kiedy informowaliśmy, że wyjazdowi przygląda się prokuratura.

Na czym samoszkolenie miało polegać? – Mamy operatywnego burmistrza. Każdy zabierał głos, dzieliliśmy się wiedzą o pozyskiwaniu unijnych funduszy. Obejrzeliśmy jedną szkołę, ale współpracy nie udało się nawiązać – przyznał Nowomiejski.

– Burmistrz pojechał, by zdobywać praktyczną wiedzę o oświacie. Był rozliczony na podstawie delegacji. Pozostali, w tym żona burmistrza, zapłacili z własnej kieszeni – zapewniał Zbigniew Nita, wówczas rzecznik Czubińskiego.


Alpejska eskapada była jednym z wątków trwającego ciągle śledztwa dotyczącego działalności samorządu w Kraśniku. Prokuratura przeszukała mieszkania uczestników wyjazdu. Doszła do wniosku, że w rzeczywistości urządzili sobie wypad na narty, którego nie powinni finansować z pieniędzy podatników.

Marzena S. kieruje zespołem szkół, który podlega Starostwu Powiatowemu w Kraśniku. Prokuratura zarzuciła jej, że wprowadziła w błąd starostę i pracowników swojej szkoły: wmówiła im, że wyjazd w Alpy będzie szkoleniem. W ten sposób wyłudziła 2,9 tys. zł. Te pieniądze poszły na sfinansowanie wyjazdu grupy.

Podobny zarzut usłyszał Roman S., w 2008 roku dyrektor jednej z podstawówek. On z kolei – twierdzi prokuratura –wprowadził w błąd szefów innych szkół. Uwierzyli w szkolenie i w efekcie wyłożyli na wycieczkę z oświatowych funduszy 17 tys. zł.

Małżonkowie S., to jedyne osoby, które usłyszały zarzuty w tym wątku śledztwa. Czy tylko im grozi odpowiedzialność?

– Prokuratura ocenia w sensie prawno-karnym udział innych uczestników wyjazdu w Alpy – dodaje prokurator Syk-Jankowska.

Za wyłudzenie publicznych pieniędzy grozi do 8 lat więzienia.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mały Wacek / 10 listopada 2012 r. o 21:35
0
Maryśka, Fiona, a może ty prosta baba,co jej się miesza odwaga z odwarzaniem, a zamiast kazde pisze każde jedno. Sens był:ujawnić.
Avatar
Marysieńka / 9 listopada 2012 r. o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1352454323' post='691420']
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
[/quote]
Nie zauwazyłam, zebym w tym przypadku kogokolwiek broniła, bo nawet nie wiem o jakie osoby konkretnie chodzi. Ja nie siedze w układach i nie szukam zemsty na swoich konkurentach. Nie podoba mi sie jedynie sposób judzenia , bliski takiemu konfidentowi z czasów wojny, albo stalinizmu, a na co by sie nie odwarzył wystąpić jawnie przeciwko tym osobom. a to co robi i w jaki sposób robi wcale go nie czyni lepszym od tamtych.
i co ci da moje nazwisko, jak ja tu mogę wpisac kazde jedno i sie tego nie da sprawdzic czy podałam prawdziwe.
[quote name='Gość' timestamp='1352454323' post='691420']
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
[/quote]
Nie zauwazyłam, zebym w tym przypadku kogokolwiek broniła, bo nawet nie wiem o jakie osoby konkretnie chodzi. Ja nie siedze w układach i nie szukam zemsty na swoich konkurentach. Nie podoba mi sie jedynie sposób judzenia , bliski takiemu konfidentowi z czasów wojny, albo sta... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2012 r. o 10:45
0
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
Avatar
Marysieńka / 9 listopada 2012 r. o 07:38
0
[quote name='Nauczycielka' timestamp='1352390645' post='691166']
Opinia nie tchórzostwo!
[/quote]
Jak opinia , nie tchórzostwo , to i nie odwaga. Chociaz na opinie to zbyt mało, a jawi sie raczej jako rada, oczekiwanie, ale anonimowy sposób jego wyrażenia jest wyjątkowo tchórzowski.
Avatar
Nauczycielka / 8 listopada 2012 r. o 17:04
0
Opinia nie tchórzostwo!
Avatar
Marysieńka / 8 listopada 2012 r. o 10:39
0
[quote name='Gość' timestamp='1352366494' post='691014']
Brawo! Gość za odwagę
[/quote]
Odwagą to by się wykazał , jakby sie pod tym podpisał swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem., a tak to mamy zwykłe tchórzostwo .
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 r. o 10:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1296212126' post='430072']


Parę osób powinno jeszcze popłynąć. Pora na tzw. drozdówkę!!!
[/quote]Brawo! Gość za odwagę
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2011 r. o 10:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1300179156' post='450535']
Na początku posłuży się państwowymi psychiatrami z ulicy Abramowickiej sowicie opłacanymi przez NFZ.
[/quote]
Skoro uwaza, ze jest mu to potrzebne dla jego własnego zdrowia, to czemu nie.
Avatar
Gość / 15 marca 2011 r. o 09:52
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1300106039' post='450227']
A to z prywatnego powództwa czy do obrony swojej czci posłuzy sie miejskimi prawnikami sowicie opłacanymi z publicznych środków?
[/quote]

Na początku posłuży się państwowymi psychiatrami z ulicy Abramowickiej sowicie opłacanymi przez NFZ.
Avatar
Marysieńka / 14 marca 2011 r. o 13:33
0
[quote name='Mariolka' timestamp='1300089356' post='450089']
Bo słyszałam ,że ktoś z użytkowników tego forum nieźle beknie za fałszywe oskarżenia.
[/quote]
A to z prywatnego powództwa czy do obrony swojej czci posłuzy sie miejskimi prawnikami sowicie opłacanymi z publicznych środków?
Avatar
Mały Wacek / 10 listopada 2012 r. o 21:35
0
Maryśka, Fiona, a może ty prosta baba,co jej się miesza odwaga z odwarzaniem, a zamiast kazde pisze każde jedno. Sens był:ujawnić.
Avatar
Marysieńka / 9 listopada 2012 r. o 15:00
0
[quote name='Gość' timestamp='1352454323' post='691420']
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
[/quote]
Nie zauwazyłam, zebym w tym przypadku kogokolwiek broniła, bo nawet nie wiem o jakie osoby konkretnie chodzi. Ja nie siedze w układach i nie szukam zemsty na swoich konkurentach. Nie podoba mi sie jedynie sposób judzenia , bliski takiemu konfidentowi z czasów wojny, albo stalinizmu, a na co by sie nie odwarzył wystąpić jawnie przeciwko tym osobom. a to co robi i w jaki sposób robi wcale go nie czyni lepszym od tamtych.
i co ci da moje nazwisko, jak ja tu mogę wpisac kazde jedno i sie tego nie da sprawdzic czy podałam prawdziwe.
[quote name='Gość' timestamp='1352454323' post='691420']
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
[/quote]
Nie zauwazyłam, zebym w tym przypadku kogokolwiek broniła, bo nawet nie wiem o jakie osoby konkretnie chodzi. Ja nie siedze w układach i nie szukam zemsty na swoich konkurentach. Nie podoba mi sie jedynie sposób judzenia , bliski takiemu konfidentowi z czasów wojny, albo sta... rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2012 r. o 10:45
0
To dlaczego tak zajadle i zapiekle bronisz pewnych osób, przedstaw się nazwiskiem, spoleczenstwo oceni , czy byłaś blisko kogos i czy na tym zyskałaś, czy nie!
Avatar
Marysieńka / 9 listopada 2012 r. o 07:38
0
[quote name='Nauczycielka' timestamp='1352390645' post='691166']
Opinia nie tchórzostwo!
[/quote]
Jak opinia , nie tchórzostwo , to i nie odwaga. Chociaz na opinie to zbyt mało, a jawi sie raczej jako rada, oczekiwanie, ale anonimowy sposób jego wyrażenia jest wyjątkowo tchórzowski.
Avatar
Nauczycielka / 8 listopada 2012 r. o 17:04
0
Opinia nie tchórzostwo!
Avatar
Marysieńka / 8 listopada 2012 r. o 10:39
0
[quote name='Gość' timestamp='1352366494' post='691014']
Brawo! Gość za odwagę
[/quote]
Odwagą to by się wykazał , jakby sie pod tym podpisał swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem., a tak to mamy zwykłe tchórzostwo .
Avatar
Gość / 8 listopada 2012 r. o 10:21
0
[quote name='Gość' timestamp='1296212126' post='430072']


Parę osób powinno jeszcze popłynąć. Pora na tzw. drozdówkę!!!
[/quote]Brawo! Gość za odwagę
Avatar
Marysieńka / 15 marca 2011 r. o 10:29
0
[quote name='Gość' timestamp='1300179156' post='450535']
Na początku posłuży się państwowymi psychiatrami z ulicy Abramowickiej sowicie opłacanymi przez NFZ.
[/quote]
Skoro uwaza, ze jest mu to potrzebne dla jego własnego zdrowia, to czemu nie.
Avatar
Gość / 15 marca 2011 r. o 09:52
0
[quote name='Marysieńka' timestamp='1300106039' post='450227']
A to z prywatnego powództwa czy do obrony swojej czci posłuzy sie miejskimi prawnikami sowicie opłacanymi z publicznych środków?
[/quote]

Na początku posłuży się państwowymi psychiatrami z ulicy Abramowickiej sowicie opłacanymi przez NFZ.
Avatar
Marysieńka / 14 marca 2011 r. o 13:33
0
[quote name='Mariolka' timestamp='1300089356' post='450089']
Bo słyszałam ,że ktoś z użytkowników tego forum nieźle beknie za fałszywe oskarżenia.
[/quote]
A to z prywatnego powództwa czy do obrony swojej czci posłuzy sie miejskimi prawnikami sowicie opłacanymi z publicznych środków?