Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Krasnystaw

12 stycznia 2020 r.
14:08

Ofiary na WOŚP zamiast tacy. Ksiądz zaprosił wolontariuszy do kościoła [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora aa
20268 87 A A

Proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce: Wolontariusze WOŚP nie zbierają pieniędzy dla siebie, tylko by ratować innych, dlatego wpuszczam ich do kościoła. Parafianie: Popieramy pomysł, żeby zamiast tacy przekazać datki na Orkiestrę. Wolontariusze: Ludzie są bardzo hojni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

>>> WOŚP 2020. Program wydarzeń w Lublinie, Zamościu, Chełmie, Białej Podlaskiej i Puławach

Pierwszy raz wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostali zaproszeni do kościoła w Żółkiewce (pow. krasnostawski) w ubiegłym roku.

– To, aby zamiast niedzielnej tacy ofiary wrzucać do puszek wolontariuszy WOŚP, zainicjował ks. Kazimierz Klaban (proboszcz parafii Dobrego Pasterza w Kościele Polskokatolickim w Elblągu - red.) – opowiada nam ks. Kamil Wołyński, proboszcz Parafii Polskokatolickiej pw. św. Jakuba Apostoła w Żółkiewce, liczącej ok. 200 wiernych. – Pomyślałem, że czemu nie mielibyśmy zrobić podobnie i tak się zaczęło.

Duchowny mówi, że po ubiegłorocznej zbiórce nikt z parafian nie skrytykował tego pomysłu. – Było wręcz przeciwnie, zachęcali mnie do tego, aby tę akcję kontynuować – mówi ks. Wołyński.

– Wszyscy pomagamy. Postanowiliśmy wspólnie z księdzem, żeby taką zbiórkę organizować – potwierdzają parafianie.

– Sprzęt, który kupuje fundacja WOŚP naprawdę pomaga – podkreśla Janina Kwiecińska, jedna z parafianek.

– Sama tego doświadczyłam. 25 lat temu urodziłam córkę. Była wcześniakiem. Leżała w inkubatorze pod respiratorem, które było z serduszkiem WOŚP – opowiada Małgorzata Prokopowicz, kolejna z parafianek. – Dlatego co roku wspieram WOŚP. Gdyby nie ten respirator, to nie wiem, czy moja córka by żyła. A tak żyje i jest zdrowa.

Zdaniem ks. Kamila Wołyńskiego prawie wszystkie dzieci w Polsce korzystają ze sprzętu WOŚP.

– Później my księża te dzieci chrzcimy i wychowujemy w duchu chrześcijańskim – podkreśla proboszcz parafii polskokatolickiej w Żółkiewce, który dodaje, że wszelka pomoc, zarówno dzieciom, jak też dorosłym, jest godna pochwały.

– Życzyłbym sobie, aby we wszystkich kościołach były zbiórki na WOŚP – mówi duchowny. – Bo przecież, jeśli ktoś przegoni wolontariuszy spod kościoła, to oni staną kilka ulic dalej i w innym miejscu zbiorą te datki. WOŚP pomaga od 28 lat. Ta inicjatywa jest nie tylko podtrzymywana, ale też się rozszerza. Bardzo dużo ludzi się w to angażuje, jednoczą się wokół tej inicjatywy. Chcą pomagać innym.

Czworo wolontariuszy WOŚP – Gabriela Gajek, Dominika i Karol Dziurka, a także Jakub Kapłon ze Szkoły Podstawowej w Płonce – zbierało pieniądze, zarówno przed kościołem, jak też po zaproszeniu ich przez księdza w kościele, tuż po rozpoczęciu mszy.

– Nie robimy tego, aby gdzieś zabłysnąć medialne tylko z potrzeby serca. Potwierdzić, że akcja WOŚP jest dobra – mówił wiernym ich kapłan, który również sam wrzucił datek do orkiestrowej puszki.

– Ludzie są bardzo hojni – przyznają wolontariusze. – Wrzucają same banknoty i to o większym nominale – cieszą się zbierający pieniądze na chore dzieci.

– Nie było osoby, która by nic nie wrzuciła – mówi jedna z wolontariuszek.

– Orkiestra pomaga, w tym roku również Australii, którą trawią pożary – zaznacza Irena Frańczuk, która podobnie jak inni parafialnie przekazała pieniądze na WOŚP.

Nie tylko w Żółkiewce

Wolontariuszy WOŚP spotkaliśmy dziś także przy kościele rzymskokatolickim św. Wawrzyńca w podlubelskim Czerniejowie.

– Zbieramy też przy sklepach – relacjonują zbiórkę wolontariuszki Martyna i Justyna. – Wcześniej pytamy właścicieli, czy możemy zbierać. Księdza też pytałyśmy. Nie miał żadnych przeciwwskazań.

Co potwierdził nam sam proboszcz tej parafii.

Z kolei ks. Mirosław Ładniak, proboszcz Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Andrzeja Boboli na lubelskim Czechowie, na mszy św. o godz. 9.30 osobiście zachęcał swoich parafian do wsparcia WOŚP.

Zbiórka na WOŚP przed kościołem w Czerniejowie

Quiz: Ile wiesz o polskiej przyrodzie?

Ile wiesz o polskiej przyrodzie?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 87

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
taka_roznica / 12 stycznia 2020 r. o 14:34
+33
Zwróćcie uwagę na jeden szczegół - to jest parafia POLSKOKATOLICKA a nie RZYMSKOKATOLICKA. W Polsce jest zaledwie około 20 tys. wiernych. Mają 74 parafie, są podzieleni na 3 diecezje, w Warszawie mają katedrę. Księża nie podlegają papieżowi i mogą mieć żony.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 14:26
+31
To parafia polskokatolicka, kochani a to wielka różnica. Zwykły katolicki proboszcz nic nie da jeszcze Owsiaka wy wie od najgorszych, ostatni grosz z was zedrze za pogrzeb, ślub czy chrzest. Taka jest ta różnica.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 14:13
+27
Można być normalnym księdzem można!
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 14:14
+24
BRAWOOOO!!!
Avatar
tak trzymac / 12 stycznia 2020 r. o 14:25
+20
sa jeszce w tym oglupialym kaczystanie normalni ludzie z powolania a nie kultu mamony
Avatar
Gumi / 12 stycznia 2020 r. o 19:12
+17
Niechcesz nie dawaj. Ksiądz wspomaga z dobrego serca. Jakby ta cała akcja nie pomagała to ludziom w szpitalach to znane osobistości nie dawały by nic na aukcje. Podziw dla księdza. Media chciały to przyjechały pokazać że są księża normalni. Plus na postawę kościoła polsko katolickiego! 
Avatar
kokoloko / 12 stycznia 2020 r. o 14:29
+16
Tylko dlaczego tacy księża są na parafii w Żółkiewce, a nie urzędują w kuriach? Świat byłby trochę lepszy.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2020 r. o 17:31
+15
Można być normalnym księdzem można!
 To nie jest ksiądz z parafii rzymskokatolickiej. 
Avatar
Ewa / 12 stycznia 2020 r. o 17:27
+15
Nie czaję tego. Jeden ksiądz mówi, że WOŚP to słudzy szatana a drugi zbiera do puszki. Mogliby się zdecydować, czy grają na dwa fronty żeby więcej wiernych przyciągnąć?
 Niewiele czaisz niestety.  Ksiądz nie jest z parafii rzymskokatolickiej! 
Avatar
Ayo / 12 stycznia 2020 r. o 21:24
+14
być resortowym pupilkiem... nie wykonywać poleceń sądu... być za eutanazja, wspierać czarne protesty.... promowć lewackie imprezy dla młodych... ale w katolickich kosciolach zbierac KASĘ wyreczajac sie dziećmi ???
 Toż to właśnie obraz lewactwa
Avatar
Wariat / 17 stycznia 2020 r. o 18:50
+1
Hehe. A wśród miłościwiek królujących rzymskokatolickich nie trafił się odważny?
Czyli pieniądze od katolików są cacy , a Kościół i katolicy to ciemnogród. Pedofilia jest be (wdrukowujemy że pedofil to ksiądz), a dzieci żebrzące na mrozie pod kościołem cacy. A w ogóle róbta co chceta: pijta, palta w błocie się tarzajta jak świnie.Mnie to wisi jak rzekł pewien impotent.
 Pytanie? Jak nazwać kogoś wykorzystujacego dzieci ?
Avatar
Wariat / 17 stycznia 2020 r. o 18:46
0
Hehe. A wśród miłościwiek królujących rzymskokatolickich nie trafił się odważny?
 Czyli pieniądze od katolików są cacy , a Kościół i katolicy to ciemnogród. Pedofilia jest be (wdrukowujemy że pedofil to ksiądz), a dzieci żebrzące na mrozie pod kościołem cacy. A w ogóle róbta co chceta: pijta, palta w błocie się tarzajta jak świnie.Mnie to wisi jak rzekł pewien impotent.
Avatar
JAn / 13 stycznia 2020 r. o 16:22
+5
Hehe. A wśród miłościwiek królujących rzymskokatolickich nie trafił się odważny?
Avatar
Jakoś tak / 13 stycznia 2020 r. o 13:35
+3
Chyba wszyscy podatnicy, a nie podatnik. Teraz podziel to na wszystkich ludzi, którzy pracują i płacą składku do zusu. A później pomnóż kwotę jaka jest odprowadzana na składki zdrowotne i przelicz ile milionów ginie po drodze. Zdrowia życzę.
Avatar
JZU / 13 stycznia 2020 r. o 13:30
0
Każdy ma prawo do własnej opinii. Owsiak to parowóz Fundajcji, Jednak nie utorzsamiajmygo z celem, na któr przcuje fundacja. 
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:23
+3
Jechać po "Przystanku JEZUS" i "rydzykach" - a później wysłać do kościołów małe dzieci na zbiórkę kasy?
Nie do kościołów (nie mówię o tym, tu ksiądz sam wolontariuszy zaprosił), tylko w okolice kościołów. Kościół Katolicki, tak  na pozór propagujący miłość bliźniego, goni tych, co chcą coś zrobić dla innych.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 11:41
+4
Pacjenci pokazują sprzęt w szpitalach. Wystarczy.
Avatar
Olo / 13 stycznia 2020 r. o 11:25
+11
Brawo!!
Avatar
fff / 13 stycznia 2020 r. o 11:16
0
Zaawansowana socjotechnika. Np. w klasie mojej córki dzieciaki, które nie uczestniczą w żebraninie, narażone są na rózne formy ostracyzmu ze strony rówieśników. Jak utrzymać dziecko w świadomości, że jest wykorzystywane przez cwaniaka, a jednocześnie nie narażać jej na konflikt z grupą wychowaną w tradycji lemingowej? oto jest pytanie... Taka mądra i na forum Kuriera o poradę pyta?
 Zgadnij, jak się czuje dziecko, które w polskiej, publicznej szkole NIE CHODZI na religię. Nie raz w roku złotówka do puszki i od razu ostracym, tylko tydzień po tygodniu, rok po roku.
 Zgadnij, jak się czuje dziecko, które w polskiej, publicznej szkole NIE CHODZI na religię. Nie raz w roku złotówka do puszki i od razu ostracym, tylko tydzień po tygodniu, rok po roku. rozwiń
Avatar
Hardkorowiec / 13 stycznia 2020 r. o 09:40
-29
Na mafie zamiast tacy? Cóż, jak w końcu ludzie połapią sie jak wielki jest to przekręt to będzie ciekawie.
Zobacz wszystkie komentarze 87

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]
galeria

Bieg Solidarności w nietypowej formule. "Jako jedyny w kraju" [zdjęcia]

Na Stadionie lekkoatletycznym w Lublinie pobiegli uczestnicy Biegu Solidarności. Wydarzenie odbyło się w nietypowej formule.

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoporze [statystyki]
Magazyn

Raport o stanie Lublina. Wydatki, kary, wypadki i pogryzienia przez nietoporze [statystyki]

Znamy najnowszy „Raport o stanie miasta”, którego spisanie jest corocznym obowiązkiem prezydenta. Po raz pierwszy od dawna przybyło nam mieszkańców, znowu ubyło studentów, a lubelskie kina zorganizowały 47 tys. seansów. Sporo jest też o pieniądzach, o których więcej mówi prezydenckie sprawozdanie z miejskich dochodów i wydatków, skąd dowiadujemy się nawet tego, ile kosztowały miasto zgubione piloty do głosowania.

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Lubartów: Od ponad roku brakuje części oświetlenia. Nikt nie przyznaje się do latarni

Prawie 1,5 roku temu, 6 lutego 2019 r. doszło do wypadku na rondzie u zbiegu drogi krajowej nr 19 z ul. Lubelską w Lubartowie. Pijany kierowca przejechał wówczas przez środek ronda, po czym uderzył w słup oświetleniowy. Od tamtej pory latarnia ta nie została naprawiona, a dodatkowo w rejonie tego skrzyżowania nie świeci kilka kolejnych słupów.

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Szpital w Puławach zaczyna leczyć wszystkich pacjentów. Jest kilka ważnych zmian

Wypełnianie ankiety epidemiologicznej, ocena ryzyka możliwości zakażenia koronawirusem, badanie temperatury ciała - do tego wszystkiego muszą przywyknąć chorzy oczekujący na możliwość przyjęcia na oddział puławskiego szpitala specjalistycznego. Nowe zasady obowiązują od poniedziałku.

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola. Czas przerwać złą passę

Trzy porażki z rzędu i wystarczy. W sobotę Górnik Łęczna zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.40. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 Regionalna.

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Finał Pucharu Polski Motor – Avia jeszcze w lipcu?

Wszystko wskazuje na to, że uda się rozegrać zaległe mecze Regionalnego Pucharu Polski za sezon 2019/2020. Lubelski Związek Piłki Nożnej wstępnie zaplanował, że finałowe spotkanie w okręgu lubelskim pomiędzy Motorem Lublin, a Avią Świdnik odbędzie się 29 lipca.

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Lubelskie. Nieudane zakupy przez internet. Kupujący nie dostali ani kosiarki ani telefonu

Kilka zgłoszeń dotyczących oszustw internetowych otrzymali w ostatnim czasie policjanci z Puław. Mieszkańcy powiatu, którzy za pośrednictwem popularnego portalu ogłoszeniowego chcieli zakupić minitraktor – kosiarkę i telefon stracili łącznie 3,5 tys. zł.

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lublin. Potrącenie na przejściu dla pieszych. Ranne są dwie osoby

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w okolicy dworca autobusowego. Na przejściu dla pieszych samochód potrącił dwie osoby.

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

Nowe przypadki SARS-CoV-2 w Lubelskiem. W trzech różnych powiatach

U trzech mieszkanek województwa lubelskiego wyniki badań potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie z kobiet wróciły z zagranicy.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i zgony. Zmarło sześć osób

259 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego aż 190 w Kopalni Węgla Kamiennego Zofiówka na Śląsku. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, po godz. 10 nowy raport dotyczący sytuacji epidemicznej w kraju.

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Szczęśliwy finał poszukiwań 37-latka. W akcji brał udział m.in. policyjny helikopter i dron

Udało się odnaleźć 37-letniego mieszkańca Lubartowa, który wczoraj po południu wyszedł z domu. Mężczyzna nie powiedział nikomu gdzie wychodzi. Jednak z wiadomości przesłanej rodzinie wynikało, że jego zdrowiu i życiu może zagrażać niebezpieczeństwo.

Lublin. W sobotę zamkną część Nałęczowskiej

Lublin. W sobotę zamkną część Nałęczowskiej

W sobotę od rana zamknięta ma być jezdnia ul. Nałęczowskiej od stawów do skrzyżowania z Gnieźnieńską. Ruch zostanie skierowany na objazdy

Matura 2020 z Dziennikiem. U nas znajdziecie informacje o egzaminach i rozwiązania zadań

Matura 2020 z Dziennikiem. U nas znajdziecie informacje o egzaminach i rozwiązania zadań

Czy matura była prosta? Czy dobrze odpowiedzieliście na pytania? W poniedziałek wspólnie z Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Lublinie ruszamy z wielką akcją maturalną.

Wybory 2020. Szymon Hołownia będzie w weekend w Lublinie, Puławach i Godziszowie

Wybory 2020. Szymon Hołownia będzie w weekend w Lublinie, Puławach i Godziszowie

Kolejny kandydat na prezydenta Polski odwiedzi województwo lubelskie. Szymon Hołownia spotka się dzisiaj z mieszkańcami w Puławach i Lublinie. Jutro pojedzie natomiast do Godziszowa w powiecie janowskim.

Te ptaki coraz odważniej stołują się na polach. Przestały bać się człowieka

Te ptaki coraz odważniej stołują się na polach. Przestały bać się człowieka

Żurawie niszczą rolnikom z gminy Drelów uprawy kukurydzy. Problem w tym, że ptaki podlegają ochronie i niewiele można zrobić, aby skutecznie wypłoszyć je z pól.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.