Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kuchnia

23 listopada 2012 r.
12:38
Edytuj ten wpis

Restauracja Locomotiva w Lublinie

0 12 A A
Restauracja Locomotiva<br />
Lublin, ul Północna 28 c, tel. 81 441 19 99<br />
Czynne codziennie od 7 do 22, w
Restauracja Locomotiva
Lublin, ul Północna 28 c, tel. 81 441 19 99
Czynne codziennie od 7 do 22, w

Wizyta w tej restauracji, gdzie w toaletach słychać świst parowozu, a na ścianach wiszą tabliczki z napisami „Tor zajęty” i „Czyściciel w rozjazdach” – będzie mi się śniła po nocach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak jak policzki wołowe i tatar. Albo naczelny kucharz Locomotivy tego dnia rzeczywiście był w rozjazdach, albo gotował pomocnik maszynisty z tego, skądinąd sympatycznego składu kulinarnego, który zasłynął już w naszym mieście ze szkoły gotowania, rewelacyjnej Herbaty Konduktorskiej z plastrami pomarańczy, cytryny, jabłek, orzechami i przyprawami za 14 zł.
Ceny w karcie są wysokie, ale właściciele na stronie zapewniają, że Locomotiva wyrusza, zabierając swoich gości w niezwykłą podróż po krainie dobrych smaków. Na początek kelner namówił mnie na „Tatar. Specjalność Locomotivy”. To polędwica wołowa z kaparami i marynowanymi boczniakami ułożona na grillowanym chlebie z jajkiem i paluszkiem francuskim o smaku anchois za 27 zł. Moja kulinarna towarzyszka zamówiła „Sałatkę z karmelizowaną wołowiną” za 31 zł. To grillowane plastry wołowiny z sałatką z rukoli, kurek, sera feta i pomidorów koktailowych. Podano do stołu. Obie potrawy wyglądały oszałamiająco. Mój tatar został posiekany, wymieszany z kaparami, uformowany w kształt walca i podany na grzance. Jednak już na pierwszy rzut oka szary kolor mięsa zwiastował to, co najgorsze. Pierwszy kęs potwierdził diagnozę. Smak kaparów nie zdołał zatuszować skwaśniałego mięsa, które najświeższe chwile miało już za sobą. Szkoda, bo sałatka z wołowowiną była świeża, pełna różnych smaków i po prostu zjawiskowa.
Z zup zamówiliśmy minestrone za 10 zł i „Zupę węgierską – specjalność Locomotivy” za 14 zł. Z polędwiczką wieprzową, papryką, cebulą i pieczarkami, na prawdziwym wywarze wołowym. Zostały pieknie podane (ciekawa porcelana). Węgierska była smaczna, ale bez szaleństw. Natomiast minestrone zaskoczyła nas domowym, delikatnym, naturalnym smakiem.
Pora na drugie. Przesympatyczny kierownik lokalu polecił M. „Polędwiczkę wieprzową w młotkowanym pieprzu i pietruszce z puree ziemniaczanym, z sałatką z kasztanów, brukselki i boczku z sosem demi glace” za 35 zł. Ja zamówiłem „Policzki wołowe z puree borowikowo-
kasztanowym, grillowaną polentą, karmelizowanymi marchewkami i emulsją z czerwonego wina” za 32 zł. I znów, jak przy tatarze, dostałem przetworzone w kształt walca mięso, którego kolor tym razem był szaro-
brązowy. Na pytanie, co to jest i gdzie są policzki, uzyskałem odpowiedź, że jest to „mięso oddzielone”. Smakowało gorzej niż odsmażona wołowina z puszki. Zamiast delikatnych medalionów, bo w takiej formie podaje się to danie, dostałem oddzieloną wołowinę, zleżałą w rozpaczy na wyczekiwaniu klienta. I nic nie zmieni, że polędwiczka była najlepsza, jaką jadłem w Lublinie.
Nasza ocena? Zapłaciliśmy 185 zł. Jak na restaurację przy stacji benzynowej jest bardzo drogo, nierówno i czasem tragicznie. Tatara już tu nie zjem nigdy.
Waldemar Sulisz

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 21:08
0
Jestem jestem !
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 21:01
0
[quote name='Sylwia' timestamp='1354094438' post='701361']
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani obsługi...szkoda kasy
[/quote]
Masz rację z tym "szemranym towarzystwem". Kilka razy widziałem tam niejakiego Jacka K.- syna znanego profesora mecycyny. To znany na całą Polske oszust i naciagacz. A może to jego lokal?
[quote name='Sylwia' timestamp='1354094438' post='701361']
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani ob... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:45
0
Jedno trzeba przyznać, bez względu na to czy mu potrawy smakują czy też nie, to na pewno jest mistrzem na Lubelszczyźnie w nieświadomym zjadaniu glutów i smarków z nosa (w sporych ilościach ) kucharzy ewentualnie kelnerów.

Życzę wielu dalszych degustacji i smacznego Waldemarowi i jego partnerce.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:16
0
Gdyby to była ocena Magdy Gessler, może bym ją uznał za miarodajną.
Wprawdzie byłem tam tylko na jednej imprezie rodzinnej lecz wszyscy chwalili ten lokal.
A może to jest artykuł sponsorowany?
Avatar
msb / 17 grudnia 2012 o 22:47
0
Też jadłem tego tatara a la specjalność, towarzyszka klasycznego. Ten klasyczny jeszcze wygląda świeżo, ale ten drugi a la specjalność, to chyba celowo się zwany specjalność, żeby sprzedawać "zdechłe" mięso pod egidą "specjalności"... czyli chyba to co szef kuchni poleca, to 2 życie mięsa. Pomijam fakt, że toksoplazmozę zdiagnozowano u towarzyszki kilka tygodni potem, ale pewnie to się zdarza surowym mięsem..., prawda?
Avatar
mamuśka / 28 listopada 2012 o 21:00
0
Organizowałam z mężem w Locomotivie przyjęcie z okazji chrztu naszej córeczki i wszystko wypadło bez zarzutu. Byłam miło zaskoczona, ze zaproponowano mi specjalne menu dla matki karmiącej, a malutką mogłam przewijać w pokoju hotelowym. Stół wyglądał pięknie a potrawy smakowały wyborowo.Goście do dziś miło wspominają tą imprezę za co serdecznie dziękuję obsłudze Locomotivy. Zgadzam się z recenzentem, ze polędwiczki mają tam przepyszne.
Avatar
Bartek / 28 listopada 2012 o 20:52
0
Witam,
ja z kolei jestem wieloletnim klientem Restauracji i na pewno takim pozostanę.
Kawa przepyszna, jajecznicza na śniadanie rozpływa się w ustach, a karta dań głównych wyśmienita.
Lokowałem swoich przełożonych w różnych miejscach w Lublinie, ale zdecydowana większość prosi o rezerwacje właśnie w Locomotyvie. Coś za tym musi stać, skoro osoby które w całej Polsce mają okazję być w wielu miejscach, mają już swoje ulubione i jest to między innymi to miejsce.
To co dodatkowo mi się podoba to np. organizacja zajęć dla dzieci - córka mojego przyjaciela uczyła się np na warsztatach kulinarnych i była wniebowzięta.
Lubię tam przebywać. Może to zasługa przemiłej obsługi, a może dobrej kuchni..lub tych wszystkich elementów.
Szczerze polecam, jak dla mnie to miejsce obowiązkowe przed pracą i dłuższą trasą.
Pozdrawiam
Witam,
ja z kolei jestem wieloletnim klientem Restauracji i na pewno takim pozostanę.
Kawa przepyszna, jajecznicza na śniadanie rozpływa się w ustach, a karta dań głównych wyśmienita.
Lokowałem swoich przełożonych w różnych miejscach w Lublinie, ale zdecydowana większość prosi o rezerwacje właśnie w Locomotyvie. Coś za tym musi stać, skoro osoby które w całej Polsce mają okazję być w wielu miejscach, mają już swoje ulubione i jest to między innymi to miejsce.
To co dodatkowo mi się podoba to np. organizacja zajęć dla ... rozwiń
Avatar
Feromonek / 28 listopada 2012 o 18:55
0
Jestem innego zdania,jest to Restauracja na wysokim poziomie zawsze miła i usmiechnięta obsługa a dania smaczne i świeże. Gorąco polecam
Avatar
Didi / 28 listopada 2012 o 14:24
0
Szkoda gadać jest w Lublinie wiele innych hoteli w podobnej cenie a nawet tańszych, a dużo dużo lepszych przede wszystkim pod względem jedzenia oraz obsługi. Szczerze odradzam.
Avatar
Sylwia / 28 listopada 2012 o 10:20
0
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani obsługi...szkoda kasy
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 21:08
0
Jestem jestem !
Avatar
Gość / 10 stycznia 2013 o 21:01
0
[quote name='Sylwia' timestamp='1354094438' post='701361']
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani obsługi...szkoda kasy
[/quote]
Masz rację z tym "szemranym towarzystwem". Kilka razy widziałem tam niejakiego Jacka K.- syna znanego profesora mecycyny. To znany na całą Polske oszust i naciagacz. A może to jego lokal?
[quote name='Sylwia' timestamp='1354094438' post='701361']
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani ob... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:45
0
Jedno trzeba przyznać, bez względu na to czy mu potrawy smakują czy też nie, to na pewno jest mistrzem na Lubelszczyźnie w nieświadomym zjadaniu glutów i smarków z nosa (w sporych ilościach ) kucharzy ewentualnie kelnerów.

Życzę wielu dalszych degustacji i smacznego Waldemarowi i jego partnerce.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2012 o 22:16
0
Gdyby to była ocena Magdy Gessler, może bym ją uznał za miarodajną.
Wprawdzie byłem tam tylko na jednej imprezie rodzinnej lecz wszyscy chwalili ten lokal.
A może to jest artykuł sponsorowany?
Avatar
msb / 17 grudnia 2012 o 22:47
0
Też jadłem tego tatara a la specjalność, towarzyszka klasycznego. Ten klasyczny jeszcze wygląda świeżo, ale ten drugi a la specjalność, to chyba celowo się zwany specjalność, żeby sprzedawać "zdechłe" mięso pod egidą "specjalności"... czyli chyba to co szef kuchni poleca, to 2 życie mięsa. Pomijam fakt, że toksoplazmozę zdiagnozowano u towarzyszki kilka tygodni potem, ale pewnie to się zdarza surowym mięsem..., prawda?
Avatar
mamuśka / 28 listopada 2012 o 21:00
0
Organizowałam z mężem w Locomotivie przyjęcie z okazji chrztu naszej córeczki i wszystko wypadło bez zarzutu. Byłam miło zaskoczona, ze zaproponowano mi specjalne menu dla matki karmiącej, a malutką mogłam przewijać w pokoju hotelowym. Stół wyglądał pięknie a potrawy smakowały wyborowo.Goście do dziś miło wspominają tą imprezę za co serdecznie dziękuję obsłudze Locomotivy. Zgadzam się z recenzentem, ze polędwiczki mają tam przepyszne.
Avatar
Bartek / 28 listopada 2012 o 20:52
0
Witam,
ja z kolei jestem wieloletnim klientem Restauracji i na pewno takim pozostanę.
Kawa przepyszna, jajecznicza na śniadanie rozpływa się w ustach, a karta dań głównych wyśmienita.
Lokowałem swoich przełożonych w różnych miejscach w Lublinie, ale zdecydowana większość prosi o rezerwacje właśnie w Locomotyvie. Coś za tym musi stać, skoro osoby które w całej Polsce mają okazję być w wielu miejscach, mają już swoje ulubione i jest to między innymi to miejsce.
To co dodatkowo mi się podoba to np. organizacja zajęć dla dzieci - córka mojego przyjaciela uczyła się np na warsztatach kulinarnych i była wniebowzięta.
Lubię tam przebywać. Może to zasługa przemiłej obsługi, a może dobrej kuchni..lub tych wszystkich elementów.
Szczerze polecam, jak dla mnie to miejsce obowiązkowe przed pracą i dłuższą trasą.
Pozdrawiam
Witam,
ja z kolei jestem wieloletnim klientem Restauracji i na pewno takim pozostanę.
Kawa przepyszna, jajecznicza na śniadanie rozpływa się w ustach, a karta dań głównych wyśmienita.
Lokowałem swoich przełożonych w różnych miejscach w Lublinie, ale zdecydowana większość prosi o rezerwacje właśnie w Locomotyvie. Coś za tym musi stać, skoro osoby które w całej Polsce mają okazję być w wielu miejscach, mają już swoje ulubione i jest to między innymi to miejsce.
To co dodatkowo mi się podoba to np. organizacja zajęć dla ... rozwiń
Avatar
Feromonek / 28 listopada 2012 o 18:55
0
Jestem innego zdania,jest to Restauracja na wysokim poziomie zawsze miła i usmiechnięta obsługa a dania smaczne i świeże. Gorąco polecam
Avatar
Didi / 28 listopada 2012 o 14:24
0
Szkoda gadać jest w Lublinie wiele innych hoteli w podobnej cenie a nawet tańszych, a dużo dużo lepszych przede wszystkim pod względem jedzenia oraz obsługi. Szczerze odradzam.
Avatar
Sylwia / 28 listopada 2012 o 10:20
0
Byłam tam z mężem jakieś 2 lata temu i więcej nie zamierzam.Jedzenie z tego co pamiętam mogło być, choć drogie i gdybym była naprawdę zadowolona to pewnie bym lepiej zapamiętała i planowała powrót.Co mnie zraziło: poszliśmy wieczorem, na stole był bardzo brudny obrus,poprosiłam kelnera o zmianę.Przyniósł nowy, z dużą plamą na środku...co zrobił kelner? postawił na plamie przyprawy/sztućce....Ani klimatu /stacja,szemrane towarzystwo/,ani czystosci, ani obsługi...szkoda kasy
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 0

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 0

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 62 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 0 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 8 1

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 1 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia]
galeria

Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Lublin dał radę! [zdjęcia] 3 4

Na nowym stadionie przy al. Piłsudskiego odbyły się 94 mistrzostwa Polski. Padło wiele bardzo dobrych wyników. Sam obiekt też spisał się znakomicie, a jego bieżnia należy do najszybszych w kraju

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile

Wpadli autem do rowu i poszli na piwo. Kierowca miał 3 promile 0 2

Kierowca wpadł autem do rowu. Nie przejął się i razem z pasażerami postanowił pójść na piwo do pobliskiego sklepu. Mężczyzna miał 3 promile, a jego koledzy po 4.

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty

Szpitale mogą zostać bez badań. W Lubelskiem szykują się kolejne protesty 36 16

Po lekarzach rezydentach oraz pielęgniarkach podwyżek zażądali szpitalni technicy wykonujący badania tomografem, USG, EKG, rezonans i prześwietlenia oraz wymierzone w raka zabiegi radioterapii. W szpitalu przy al. Kraśnickiej weszli w spór z dyrekcją, tak jak ich koledzy ze szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie i z Kraśnika. Szykują się do tego także w innych placówkach

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 6 1

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 9

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 32 10

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 3

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!