Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

21 sierpnia 2008 r.
15:46
Edytuj ten wpis

Monika Brodka i 190-konne traktory

0 10 A A

Rozmowa ze starostą Adamem Niwińskim o niedzielnych dożynkach powiatu łęczyńskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• W najbliższą niedzielę organizujecie 10. Dożynki Powiatu Łęczyńskiego. Jakie niespodzianki w tym roku?

- Zależy nam, by te dożynki były świętem wszystkim rolników i miały tradycyjny charakter. Toteż niedzielne uroczystości o 11 rozpocznie korowód dożynkowy, w którym przedstawiciele gmin, niosący w darze chleb oraz wieńce uwite z tegorocznych zbóż, złożą je podczas mszy świętej. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji.

Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na warsztaty twórców ludowych, wśród których znajdują się malarze, rzeźbiarze, osoby wykonujące figurki z włóczki, zajmujące się papieroplastyką.

Dla prawdziwych rolników nie lada atrakcją będzie wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego. Obejrzeć będzie można m.in. ciągniki rolnicze o mocy sięgającej 190 KM.

• A czy najmłodsi mieszkańcy powiatu włączą się w organizację uroczystości?

- Z Cycowa zaprezentują się dziecięce zespoły "Ludowe Nutki” z tradycyjnymi pieśniami i tańcami ludowymi. Zaś najmłodsi aktorzy Gminnego Ośrodka Kultury z Milejowa wystawią przedstawienie "Szewczyk Dratewka”. Dla małych gości przygotowano również konkursy z nagrodami oraz wiele atrakcji w parku rozrywki.

• Podobne tegoroczne dożynki będzie można zobaczyć nie tylko w Milejowie?

- Po raz pierwszy w historii będą je mogli oglądać internauci na naszej nowej stronie www.powiatleczynski.pl. Zależy nam, aby to święto łączyło tradycję z nowoczesnością. Wielu młodych ludzi nie interesują tego typu imprezy. Mamy nadzieję, że ta forma przekazu przybliży ich do tradycji.

• A jaka gwiazda będzie bawić ludzi na wieczornym koncercie?

- W tym roku na scenie dożynkowej o godzinie 20 wystąpi dla wszystkich Monika Brodka. Jestem pewien, że nikomu nie trzeba jej przedstawiać.

Rozmawiał Paweł Puzio

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ala28 / 3 września 2008 o 08:10
0
antymadzior napisał:
magdzia wal się w łęb durny i oglądaj sobie "Telewizje Sram"

Brodka jedzie razem z Bajmem i innymi niezłymi zespołami na koncert do Londynu z inicjatywy radia (chyba ZET) - to chyba dobrze świadczy o jej muzyce. A koncert w Milejowie był udany
Avatar
asia / 3 września 2008 o 08:05
0
Gość napisał:
mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe

A wolałbyś świętować na śmietniku? To święto to wyraz wdzięczności za pracę rolników i wg mnie szacunek dla nich wymaga godnej oprawy i warunków dla tego święta.
Avatar
pracująca / 3 września 2008 o 08:02
0
pytalski napisał:
[size=5][color="#FF0000"]Mam bardzo poważne pytanie do starosty!
Kto płaci za mszę bo domyslam się ze klechy nie robią tego za friko.[/color][/size]

Każdemu za jego pracę należy się zapłata. Ksiądz - też człowiek
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2008 o 22:10
0
Melgiewnik napisał:
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak inaczej nazwac polozenie nowego dywanika i malowanie kraweznikow tam gdzie Milejow sie konczy a nie zaczyna.


mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe


mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe rozwiń
Avatar
pytalski / 24 sierpnia 2008 o 10:18
0
[size=5][color="#FF0000"]Mam bardzo poważne pytanie do starosty!
Kto płaci za mszę bo domyslam się ze klechy nie robią tego za friko.[/color][/size]
Avatar
antymadzior / 23 sierpnia 2008 o 19:34
0
magdzia napisał:
BRODKA???????????? CZłOWIEKU, ONA SPIEWA PO SUPERMARKETCH OSTATNIO. NJ SIIE STAć WAS NA PORZąNY ZESPół????? NIWIńSKI, ZLITUJ SIę

magdzia wal się w łęb durny i oglądaj sobie "Telewizje Sram"
Avatar
Melgiewnik / 23 sierpnia 2008 o 17:37
0
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak inaczej nazwac polozenie nowego dywanika i malowanie kraweznikow tam gdzie Milejow sie konczy a nie zaczyna.
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak ina... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2008 o 09:11
0
Pytajnik napisał:
A jaki koszt tej transmisji realizowanej przez Krakowska agencje reklamowa ktora bedzie sama siebie promowala chyba bardziej niz powiatowe dozynki bo na ich stronach nawet slowa nie ma o tej imprezie i transmisji ;p


Nie żartuj że powiat za transmisję płaci ?! Nie wierzę! I to bez występu gwiazdy, czyli teoretycznie bez czegoś co mogłoby przynieść stronie największą oglądalność?!! Mnie na przykład tylko koncert skłoniłby do obejrzenia transmisji w necie, a nie msza czy wianki dożynkowe albo śpiewaczki ludowe. Ta część programu jest przeznaczona dla zupełnie innych odbiorców, którzy w zdecydowanej mierze NIE SĄ internautami. Byłem pewien że transmisja jest darmowa, a tu takie klocki!!!
Poza tym jeszcze jedna sprawa jeśli już mówimy do dodatkowych kosztach (ciekawe jakich, budżet jest jawny więc możne będzie na sesji powiatu zadać pytanie ). Takie wydarzenie jest po to, żeby wypromować strone, czyli mieć dużą liczbę odsłon. Po co? Żeby mieć potencjalnych reklamodawców, ale w dziedzinie komercyjnej a nie w administracji. Więc podwójnie oburzające jest to że za transmisję powiat komuś płaci!!! Jakie są tego wymierne korzyści dla mieszkańca? Nowe miejsca pracy? Większy dochód? Ja nie mam z tego nic jak i pewnie 95% mieszkańców powiatu! Poza tym są lokalne firmy które się zajmują takimi rzeczami, ale zakładam że Krakowska była tańsza


Nie żartuj że powiat za transmisję płaci ?! Nie wierzę! I to bez występu gwiazdy, czyli teoretycznie bez czegoś co mogłoby przynieść stronie największą oglądalność?!! Mnie na przykład tylko koncert skłoniłby do obejrzenia transmisji w necie, a nie msza czy wianki dożynkowe albo śpiewaczki ludowe. Ta część programu jest przeznaczona dla zupełnie innych odbiorców, którzy w zdecydowanej mierze NIE SĄ internautami. Byłem pewien że transmisja jest darmowa, a tu takie klocki!!!
Poza t... rozwiń
Avatar
Pytajnik / 22 sierpnia 2008 o 23:22
0
A jaki koszt tej transmisji realizowanej przez Krakowska agencje reklamowa ktora bedzie sama siebie promowala chyba bardziej niz powiatowe dozynki bo na ich stronach nawet slowa nie ma o tej imprezie i transmisji ;p
Avatar
magdzia / 21 sierpnia 2008 o 22:59
0
BRODKA???????????? CZłOWIEKU, ONA SPIEWA PO SUPERMARKETCH OSTATNIO. NJ SIIE STAć WAS NA PORZąNY ZESPół????? NIWIńSKI, ZLITUJ SIę
Avatar
ala28 / 3 września 2008 o 08:10
0
antymadzior napisał:
magdzia wal się w łęb durny i oglądaj sobie "Telewizje Sram"

Brodka jedzie razem z Bajmem i innymi niezłymi zespołami na koncert do Londynu z inicjatywy radia (chyba ZET) - to chyba dobrze świadczy o jej muzyce. A koncert w Milejowie był udany
Avatar
asia / 3 września 2008 o 08:05
0
Gość napisał:
mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe

A wolałbyś świętować na śmietniku? To święto to wyraz wdzięczności za pracę rolników i wg mnie szacunek dla nich wymaga godnej oprawy i warunków dla tego święta.
Avatar
pracująca / 3 września 2008 o 08:02
0
pytalski napisał:
[size=5][color="#FF0000"]Mam bardzo poważne pytanie do starosty!
Kto płaci za mszę bo domyslam się ze klechy nie robią tego za friko.[/color][/size]

Każdemu za jego pracę należy się zapłata. Ksiądz - też człowiek
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2008 o 22:10
0
Melgiewnik napisał:
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak inaczej nazwac polozenie nowego dywanika i malowanie kraweznikow tam gdzie Milejow sie konczy a nie zaczyna.


mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe


mełgiewniku drogi- ja i tak wole nowy dywanik i pomalowane krawężniki niż zdezelowany helikopter ustawiony na jednym z pięknych stawów w centrum Mełgwi hehehe rozwiń
Avatar
pytalski / 24 sierpnia 2008 o 10:18
0
[size=5][color="#FF0000"]Mam bardzo poważne pytanie do starosty!
Kto płaci za mszę bo domyslam się ze klechy nie robią tego za friko.[/color][/size]
Avatar
antymadzior / 23 sierpnia 2008 o 19:34
0
magdzia napisał:
BRODKA???????????? CZłOWIEKU, ONA SPIEWA PO SUPERMARKETCH OSTATNIO. NJ SIIE STAć WAS NA PORZąNY ZESPół????? NIWIńSKI, ZLITUJ SIę

magdzia wal się w łęb durny i oglądaj sobie "Telewizje Sram"
Avatar
Melgiewnik / 23 sierpnia 2008 o 17:37
0
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak inaczej nazwac polozenie nowego dywanika i malowanie kraweznikow tam gdzie Milejow sie konczy a nie zaczyna.
Bylem tam dzisiaj przejazdem i oczy ze zdumienia przecieralem bo tam gdzie maja sie dozynac komuna chyba wrocila albo ciagle tam siedzi gdzies za piecem bo asfalt nowy polozyli i krawezniki na bialo pomalowali. Zrobili to nie tu gdzie turysta jaki sie moze pojawic ale calkiem na zapleczu tak na ten jeden dzien. Trawa tam tez jakas taka nienatuaralnie zielona ale czy malowana czy naturalna to juz nie sprawdzalem. Zamiast Brodki Jaruzelskiego powinni sobie przywiesc albo jakiego innego Urbana bardziej by pasowali do tej calej hucpy bo jak ina... rozwiń
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2008 o 09:11
0
Pytajnik napisał:
A jaki koszt tej transmisji realizowanej przez Krakowska agencje reklamowa ktora bedzie sama siebie promowala chyba bardziej niz powiatowe dozynki bo na ich stronach nawet slowa nie ma o tej imprezie i transmisji ;p


Nie żartuj że powiat za transmisję płaci ?! Nie wierzę! I to bez występu gwiazdy, czyli teoretycznie bez czegoś co mogłoby przynieść stronie największą oglądalność?!! Mnie na przykład tylko koncert skłoniłby do obejrzenia transmisji w necie, a nie msza czy wianki dożynkowe albo śpiewaczki ludowe. Ta część programu jest przeznaczona dla zupełnie innych odbiorców, którzy w zdecydowanej mierze NIE SĄ internautami. Byłem pewien że transmisja jest darmowa, a tu takie klocki!!!
Poza tym jeszcze jedna sprawa jeśli już mówimy do dodatkowych kosztach (ciekawe jakich, budżet jest jawny więc możne będzie na sesji powiatu zadać pytanie ). Takie wydarzenie jest po to, żeby wypromować strone, czyli mieć dużą liczbę odsłon. Po co? Żeby mieć potencjalnych reklamodawców, ale w dziedzinie komercyjnej a nie w administracji. Więc podwójnie oburzające jest to że za transmisję powiat komuś płaci!!! Jakie są tego wymierne korzyści dla mieszkańca? Nowe miejsca pracy? Większy dochód? Ja nie mam z tego nic jak i pewnie 95% mieszkańców powiatu! Poza tym są lokalne firmy które się zajmują takimi rzeczami, ale zakładam że Krakowska była tańsza


Nie żartuj że powiat za transmisję płaci ?! Nie wierzę! I to bez występu gwiazdy, czyli teoretycznie bez czegoś co mogłoby przynieść stronie największą oglądalność?!! Mnie na przykład tylko koncert skłoniłby do obejrzenia transmisji w necie, a nie msza czy wianki dożynkowe albo śpiewaczki ludowe. Ta część programu jest przeznaczona dla zupełnie innych odbiorców, którzy w zdecydowanej mierze NIE SĄ internautami. Byłem pewien że transmisja jest darmowa, a tu takie klocki!!!
Poza t... rozwiń
Avatar
Pytajnik / 22 sierpnia 2008 o 23:22
0
A jaki koszt tej transmisji realizowanej przez Krakowska agencje reklamowa ktora bedzie sama siebie promowala chyba bardziej niz powiatowe dozynki bo na ich stronach nawet slowa nie ma o tej imprezie i transmisji ;p
Avatar
magdzia / 21 sierpnia 2008 o 22:59
0
BRODKA???????????? CZłOWIEKU, ONA SPIEWA PO SUPERMARKETCH OSTATNIO. NJ SIIE STAć WAS NA PORZąNY ZESPół????? NIWIńSKI, ZLITUJ SIę
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 16 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 16 14

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 11

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 1

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 94 10

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.