Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 września 2008 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Nie chcą kupować w sklepach, które utrzymują Górnika Łęczna

0 16 A A

Nie będziemy robić "przymusowych” zakupów w sklepach, które prowadzi firma związana z Górnikiem Łęczna - buntują się pracownicy Bogdanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Twierdzą, że ceny są tam zawyżone, by więcej pieniędzy wpłynęło do kasy piłkarskiego klubu.

- Jedni są fanami piłki nożnej, drudzy nie. Dlaczego wszyscy musimy odprowadzać "daninę” na Górnika Łęczna? - denerwuje się górnik z Bogdanki. - I to z pieniędzy, które dostajemy na jedzenie.

Co miesiąc każdy pracownik kopalni otrzymuje talon na posiłki regeneracyjne wartości 200-250 zł. Może go zrealizować w dwóch sklepach działających przy szybach w Bogdance i w Nadrybiu. Oba są prowadzone przez PHU "Górnik”, firmę związaną z klubem Górnik Łęczna.

- Kiełbasa zwyczajna kosztuje tam 12 zł, a polędwica 29 zł. Wszystko jest o 30 proc. droższe niż w normalnym sklepie - dodaje inny pracownik.

Czara goryczy przelała się, gdy górnikom zabroniono płacenia talonami w sklepie, który powstał kilka miesięcy temu przy nowym szybie w Stefanowie. Handlowcy zostali wyłonieni w drodze przetargu, nie są związani z klubem, a ceny w sklepie są niższe niż w "Górniku”. Jednak tutaj można płacić tylko gotówką. Żeby zrealizować talony, górnicy ze Stefanowa muszą jeździć do sklepów "Górnika” w Bogdance i Nadrybiu.

- Ludzie czują się oszukani. Uważają, że talony powinni realizować na rynkowych zasadach - mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Bogdance.

Związkowcy poskarżyli się na monopol "Górnika” do zarządu kopalni. - Ceny są za wysokie i trzeba je sprowadzić na normalny poziom - twierdzi Alfred Bondyra, szef "Solidarności” w Bogdance.

Zarząd nie widzi problemu w tym, że sklepy dla górników prowadzi firma związana z klubem. - To spółka Górnika Łęczna, która zarobione środki przeznacza na finansowanie klubu. Nie ma w tym nic złego - uważa Grzegorz Gawroński, rzecznik Bogdanki. Ale górnicy widzą to inaczej: Niech Bogdanka sponsoruje klub, ale nie naszym kosztem.

Górnicy otrzymali od zarządu zapewnienie, że do końca roku uregulowana zostanie zarówno sprawa cen, jak i możliwość realizowania talonów w Stefanowie.

W Bogdance zatrudnionych jest ponad 3 tys. osób. Z talonów sklepy "Górnika” mają miesięczny obrót rzędu 600 tys. zł. Poza tym, Bogdanka oficjalnie sponsoruje Górnika Łęczna.

- W ramach umowy sponsoringowej przeznaczyliśmy w tym roku 3 mln zł na działalność klubu - ujawnił nam Gawroński. - Bogdanka to nasz strategiczny sponsor - przyznaje Grażyna Łojko, prezes Górnika Łęczna. - Reszta pieniędzy pochodzi z działalności gospodarczej i od innych sponsorów. Ale szczegółów i konkretnych kwot nie mogę ujawnić.


artykuł powstał dzięki
naszemu czytelnikowi
0800 303 983
redakcja@dziennikwschodni.pl

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
+1
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
+1
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł

Politycy z Lubelskiego mocno się wzbogacili. Niektóre zarobki idą w setki tysięcy zł 0 7

W piątek dobiega końca piąta kadencja sejmiku województwa lubelskiego. Sprawdziliśmy, dla których radnych była ona najbardziej opłacalna

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie?

Lublin: Miasto dołoży połowę do wymiany pieca. Jak zdobyć dofinansowanie? 4 9

1 mln zł zamierza wydać Ratusz na dotacje dla osób pozbywających się pieców oraz kotłów na węgiel. Urząd Miasta zapewnia, że każdemu zainteresowanemu zwróci połowę kwoty wydanej na wymianę pieca. W taki sposób samorząd chce się przyczynić do poprawy stanu powietrza, którym oddychamy

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki

Pogoń Szczecin – MKS Perła Lublin 19:26. Teraz czas na Francuzki 6 0

MKS Perła zdecydowanie pokonał Pogoń Szczecin. Teraz podopieczne Roberta Lisa koncentrują się już tylko na sobotniej rywalizacji z E.S. Besancon Feminin rozgrywanej w ramach trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto]
alarm24

Farsa na stacji kolejowej w Chełmie. Pasażerowie musieli wchodzić do pociągu przez okno! [foto] 121 15

Tego pasażerowie, którzy czekali na stacji Chełm Miasto na pociąg TLK „Ogiński”, się nie spodziewali. W poniedziałek przed południem na peronie zatrzymał się chyba najkrótszy w historii spółki PKP Intercity skład – lokomotywa z jednym wagonem

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim

Lublin: Subway zniknął z deptaka. Już wiadomo, co powstanie po nim 69 13

Znana nad Bałtykiem i na zachodzie Polski sieć franczyzowa Stara Pączkarnia trafi do nas. Pierwszych smakołyków będzie można spróbować pod koniec miesiąca  

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie

Kierowca MPK Lublin nie patrzył na ulicę. Pasażer zrobił mu zdjęcie 66 19

Kierowca trolejbusu wiózł pasażerów wpatrzony w telefon komórkowy. Po skardze naszego Czytelnika trafił na dywanik. MPK zapewnia, że nie będzie tolerować takiej jazdy. W tym roku do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęło już 12 skarg na kierowców używających telefonów za kierownicą

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową
film

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę sportową 0 5

Agnieszka Radwańska zakończyła karierę. Najlepsza polska tenisistka ostatnich lat poinformowała o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy

Problem z pracami na stadionie żużlowym w Lublinie. Wykonawca chce za dużo pieniędzy 27 13

W środę unieważniony został przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu odwodnienia toru żużlowego na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie
18 listopada 2018, 20:00

Tribute To... Muzyczny hołd dla gwiazd w hali Globus w Lublinie 5 0

Co Gdzie Kiedy. Podczas koncertu współcześni polscy wykonawcy złożą hołd takim wokalistom jak Prince, Michael Jackson, George Michael, Amy Winehouse, Whitney Houston, Joe Cocker, Freddie Mercury i John Lennon.

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu

Monika Skinder zaliczyła rewelacyjny początek sezonu 0 0

Monika Skinder zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim w Olos

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury

Śmierć studentki z Białorusi w Lublinie. Jest śledztwo prokuratury 19 14

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 17-latki z Białorusi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziewczyna wyskoczyła z okna jednego z akademików.

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał

Kieszonkowiec grasował w lubelskich autobusach. Takiego złodzieja mało kto się spodziewał 18 3

55-latka z Lublina okradała pasażerów komunikacji miejskiej. Jej łupem padły dokumenty, karty bankomatowe, pieniądze i telefon. Kobieta została zatrzymana przez policjantów.

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie

Gmina żydowska chce zwrotu kamienicy. Nie składa broni mimo porażki w sądzie 3 15

Gmina Wyznaniowa Żydowska dalej walczy o zwrot kamienicy przy placu Wolności w Białej Podlaskiej. Wniosła teraz skargę kasacyjną od wyroku Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie
film

Wjechał w słup galerii handlowej. Skończyło się tragicznie 0 5

Tarnów. Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło dziś przed południem na wysokości Galerii Tarnovia.

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ

Górnik Łęczna wygrał z Orlętami Kielce 4:1, ale jeszcze nie świętuje awansu do CLJ 31 0

Solidną zaliczkę z Kielc przywieźli piłkarze Górnika Łęczna. Zielono-czarni pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 Orlęta 4:1. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę o godz. 13

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!