Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 września 2008 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Nie chcą kupować w sklepach, które utrzymują Górnika Łęczna

0 16 A A

Nie będziemy robić "przymusowych” zakupów w sklepach, które prowadzi firma związana z Górnikiem Łęczna - buntują się pracownicy Bogdanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Twierdzą, że ceny są tam zawyżone, by więcej pieniędzy wpłynęło do kasy piłkarskiego klubu.

- Jedni są fanami piłki nożnej, drudzy nie. Dlaczego wszyscy musimy odprowadzać "daninę” na Górnika Łęczna? - denerwuje się górnik z Bogdanki. - I to z pieniędzy, które dostajemy na jedzenie.

Co miesiąc każdy pracownik kopalni otrzymuje talon na posiłki regeneracyjne wartości 200-250 zł. Może go zrealizować w dwóch sklepach działających przy szybach w Bogdance i w Nadrybiu. Oba są prowadzone przez PHU "Górnik”, firmę związaną z klubem Górnik Łęczna.

- Kiełbasa zwyczajna kosztuje tam 12 zł, a polędwica 29 zł. Wszystko jest o 30 proc. droższe niż w normalnym sklepie - dodaje inny pracownik.

Czara goryczy przelała się, gdy górnikom zabroniono płacenia talonami w sklepie, który powstał kilka miesięcy temu przy nowym szybie w Stefanowie. Handlowcy zostali wyłonieni w drodze przetargu, nie są związani z klubem, a ceny w sklepie są niższe niż w "Górniku”. Jednak tutaj można płacić tylko gotówką. Żeby zrealizować talony, górnicy ze Stefanowa muszą jeździć do sklepów "Górnika” w Bogdance i Nadrybiu.

- Ludzie czują się oszukani. Uważają, że talony powinni realizować na rynkowych zasadach - mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Bogdance.

Związkowcy poskarżyli się na monopol "Górnika” do zarządu kopalni. - Ceny są za wysokie i trzeba je sprowadzić na normalny poziom - twierdzi Alfred Bondyra, szef "Solidarności” w Bogdance.

Zarząd nie widzi problemu w tym, że sklepy dla górników prowadzi firma związana z klubem. - To spółka Górnika Łęczna, która zarobione środki przeznacza na finansowanie klubu. Nie ma w tym nic złego - uważa Grzegorz Gawroński, rzecznik Bogdanki. Ale górnicy widzą to inaczej: Niech Bogdanka sponsoruje klub, ale nie naszym kosztem.

Górnicy otrzymali od zarządu zapewnienie, że do końca roku uregulowana zostanie zarówno sprawa cen, jak i możliwość realizowania talonów w Stefanowie.

W Bogdance zatrudnionych jest ponad 3 tys. osób. Z talonów sklepy "Górnika” mają miesięczny obrót rzędu 600 tys. zł. Poza tym, Bogdanka oficjalnie sponsoruje Górnika Łęczna.

- W ramach umowy sponsoringowej przeznaczyliśmy w tym roku 3 mln zł na działalność klubu - ujawnił nam Gawroński. - Bogdanka to nasz strategiczny sponsor - przyznaje Grażyna Łojko, prezes Górnika Łęczna. - Reszta pieniędzy pochodzi z działalności gospodarczej i od innych sponsorów. Ale szczegółów i konkretnych kwot nie mogę ujawnić.


artykuł powstał dzięki
naszemu czytelnikowi
0800 303 983
redakcja@dziennikwschodni.pl

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
0
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
0
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 0 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 11 14

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 41 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 18 9

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 83 11

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk