Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

25 września 2008 r.
19:46
Edytuj ten wpis

Nie chcą kupować w sklepach, które utrzymują Górnika Łęczna

0 16 A A

Nie będziemy robić "przymusowych” zakupów w sklepach, które prowadzi firma związana z Górnikiem Łęczna - buntują się pracownicy Bogdanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Twierdzą, że ceny są tam zawyżone, by więcej pieniędzy wpłynęło do kasy piłkarskiego klubu.

- Jedni są fanami piłki nożnej, drudzy nie. Dlaczego wszyscy musimy odprowadzać "daninę” na Górnika Łęczna? - denerwuje się górnik z Bogdanki. - I to z pieniędzy, które dostajemy na jedzenie.

Co miesiąc każdy pracownik kopalni otrzymuje talon na posiłki regeneracyjne wartości 200-250 zł. Może go zrealizować w dwóch sklepach działających przy szybach w Bogdance i w Nadrybiu. Oba są prowadzone przez PHU "Górnik”, firmę związaną z klubem Górnik Łęczna.

- Kiełbasa zwyczajna kosztuje tam 12 zł, a polędwica 29 zł. Wszystko jest o 30 proc. droższe niż w normalnym sklepie - dodaje inny pracownik.

Czara goryczy przelała się, gdy górnikom zabroniono płacenia talonami w sklepie, który powstał kilka miesięcy temu przy nowym szybie w Stefanowie. Handlowcy zostali wyłonieni w drodze przetargu, nie są związani z klubem, a ceny w sklepie są niższe niż w "Górniku”. Jednak tutaj można płacić tylko gotówką. Żeby zrealizować talony, górnicy ze Stefanowa muszą jeździć do sklepów "Górnika” w Bogdance i Nadrybiu.

- Ludzie czują się oszukani. Uważają, że talony powinni realizować na rynkowych zasadach - mówi Bogusław Szmuc, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Bogdance.

Związkowcy poskarżyli się na monopol "Górnika” do zarządu kopalni. - Ceny są za wysokie i trzeba je sprowadzić na normalny poziom - twierdzi Alfred Bondyra, szef "Solidarności” w Bogdance.

Zarząd nie widzi problemu w tym, że sklepy dla górników prowadzi firma związana z klubem. - To spółka Górnika Łęczna, która zarobione środki przeznacza na finansowanie klubu. Nie ma w tym nic złego - uważa Grzegorz Gawroński, rzecznik Bogdanki. Ale górnicy widzą to inaczej: Niech Bogdanka sponsoruje klub, ale nie naszym kosztem.

Górnicy otrzymali od zarządu zapewnienie, że do końca roku uregulowana zostanie zarówno sprawa cen, jak i możliwość realizowania talonów w Stefanowie.

W Bogdance zatrudnionych jest ponad 3 tys. osób. Z talonów sklepy "Górnika” mają miesięczny obrót rzędu 600 tys. zł. Poza tym, Bogdanka oficjalnie sponsoruje Górnika Łęczna.

- W ramach umowy sponsoringowej przeznaczyliśmy w tym roku 3 mln zł na działalność klubu - ujawnił nam Gawroński. - Bogdanka to nasz strategiczny sponsor - przyznaje Grażyna Łojko, prezes Górnika Łęczna. - Reszta pieniędzy pochodzi z działalności gospodarczej i od innych sponsorów. Ale szczegółów i konkretnych kwot nie mogę ujawnić.


artykuł powstał dzięki
naszemu czytelnikowi
0800 303 983
redakcja@dziennikwschodni.pl

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
0
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Avatar
wykopany / 15 marca 2018 o 22:25
0
undefined napisał:
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
 A ten temat to pochodzi od archeologów,czy górnicy dokopali się do zabytków z 2008r.
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 14:17
0
Nie o to chodzi że nie chcemy kupować w sklepach PHU Górnik tylko 4 zł za paczkę ryżu to trochę przesada.
Avatar
górnik z bogdanki / 9 listopada 2008 o 18:31
0
POdPiS napisał:
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków???

słuchaj POdPis. możesz kupowac węgiel rosyjski,nawet wódkę rosyjską.
Cena węgla jast taka jak na rynkach swiatowych. trudno aby Bogdanka sprzedawała taniej.
Ja mogę powiedzieć,ze ceny gazu ida w góra,ceny energii, wody itp i co mam zazdrościć energetykom ich zaribków??? rozwiń
Avatar
POdPiS / 9 listopada 2008 o 16:05
0
jak wczoraj zobaczyłem węgiel na składzie PO 800zł za tonę to POmyślałem, że znów nie stać mnie na dotowanie płac górników PO 3000-4000 netto. Kolejny raz będę musiał kupić węgiel rosyjski lub ukraiński bo POlski jest za drogi.
Avatar
bogdanka / 4 listopada 2008 o 12:59
0
trzeba być prawdziwym żydem żeby robić strajk o 1zł...
Avatar
~Piotr~ / 19 października 2008 o 18:00
0
Pięknie i taka cisza. Kiedyś jak w Świdniku obiad podrożał o 1 zł to solidaruchy tego samego dnia zrobili strajk. W Łęcznej jet drożej aż o 30% i jest super.
Avatar
darek_74 / 1 października 2008 o 20:37
0
Pan Szmuc z Panem Bondyrą straszą górników że jak będą dużo krzyczeli, to wrócą posiłki regeneracyjne. Ok, niech mi wydadzą gorący posiłek o 2.30 w nocy. Wydaje mi się iż komuś to by się nie opłacało.
Panowie "związkowcy", fizyczni też mają rozum, mimo iż Wy myślicie inaczej.
Avatar
nostra / 30 września 2008 o 20:33
0
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch dniach''!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na Śląsku można kupować za talony różne produkty na miecie?-I NIKT Z TEGO POWODU NIE PŁACZE!!!!!!!!!!!
Te spółeczki też ryja jak woły i to za marną kasę!!!!!!!!! Choć prawie wszyscy są górnikami, to wy dopuściliście tych prezesów do władzy!!!!!!-Za mało mają pieniędzy(na emeryturach?) i chcą jak najmniejszym ratować NASZ '' Lubelski Węgiel''?To na co one idą?!!!!!!!! A żarcie w sklepach ''górnika'' nie dość, że jest drogie to i do dupy, szybko się psuje!!!!!! Kiełbasa chodzi'' po dwóch d... rozwiń
Avatar
górnik z kopalni Bogdanka / 30 września 2008 o 17:35
0
darek_74 napisał:
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Czy mozesz powiedzieć który to związkowiec tak powiedział. Bardzo jestem ciekaw jako długoletni pracownik kopalni który to ma taki wyszczczekany języczek
Avatar
darek_74 / 29 września 2008 o 20:19
0
To co mówią związkowcy to czysta fikcja. Oni mają jakiś układ z tą "szajką". W jednej rozmowie telefonicznej padły słowa "jak ci coś nie pasuje to się zwolnij". Tak "związkowiec" nie powinien się odnosić.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!