Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Łęczna

13 listopada 2013 r.
11:22
Edytuj ten wpis

Padli ofiarą oszustów. Zamiast pracy dostali pożyczki do spłaty

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
39 12 A A
Mundurowi przestrzegają również przed ofertami, które kuszą możliwością zarobienia dużych pieniędzy
Mundurowi przestrzegają również przed ofertami, które kuszą możliwością zarobienia dużych pieniędzy

Trzej mieszkańcy Łęcznej padli ofiarą oszustów. Odpowiedzieli na ofertę pracy zamieszczoną na jednym z internetowych portali. Zamiast zlecenia na przepisywanie tekstu dostali jednak informację o zaciągnięciu przez nich kredytu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Scenariusz w każdym zgłoszonym policjantom przypadku wyglądał podobnie – mówi Magdalena Krasna, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej. – Osoby poszukujące pracy na jednym z portali internetowych natknęły się na ogłoszenie dotyczące zatrudnienia. Chodziło o komputerowe przepisywaniu tekstu.

Każdy z poszkodowanych dostał od "pracodawcy” kwestionariusz, w którym podał swoje dane osobowe. Żeby je zweryfikować, wszyscy musieli również wpłacić 10 groszy lub złotówkę na wskazany rachunek bankowy.

– Niestety w zamian za oferowaną pracę otrzymali informację o zawarciu umowy kredytowej na podane przez nich dane osobowe w wysokości od 300 do 800zł – dodaje Krasna.

Policjanci apelują o rozsądek podczas korzystania z ofert pracy za pośrednictwem Internetu. Część ogłoszeń to niestety zwykłe oszustwa. Często chodzi właśnie o wyłudzenie danych osobowych.

– Unikajmy ogłoszeń, z których wynika, że aby rozpocząć pracę i zacząć zarabiać należy najpierw wpłacić niewielką sumę pieniędzy – radzi Krasna.

Mundurowi przestrzegają również przed ofertami, które kuszą możliwością zarobienia dużych pieniędzy w kilka dni.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 10:06
0

b

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:52
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

no własnie, ciągle na mszy w kościele ksiądz mówi, ze jesteśmy grzesznikami, a ja się nie czuję jako grzesznik, bo uważam, że nie grzeszą, czy powinnam to też zgłosić na policję, niech on także bierze odpowiedzialność za swoje słowa. 

no własnie, ciągle na mszy w kościele ksiądz mówi, ze jesteśmy grzesznikami, a ja się nie czuję jako grzesznik, bo uważam, że nie grzeszą, czy powinnam to też zgłosić na policję, niech on także bierze odpowiedzialność za swoje słowa. 

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:30
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

za czyny też, to nie rozumiem dlaczego ja jako podatnik płacę alimenty na czyjeś dzieci, chodzi mi o fundusz alimentacyjny, nie robiłem, rodziłem i nie wyrażam zgody aby  moje podatki szły na to, że ktoś seksił sie bez opamiętania

za czyny też, to nie rozumiem dlaczego ja jako podatnik płacę alimenty na czyjeś dzieci, chodzi mi o fundusz alimentacyjny, nie robiłem, rodziłem i nie wyrażam zgody aby  moje podatki szły na to, że ktoś seksił sie bez opamiętania

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:21
0

z Placu Kościuszki?

Avatar
jupi a jej / 13 listopada 2013 o 21:19
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.
Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące. Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

Buahahaha...trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu. Skąd wy pajace się bierzecie ?
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:14
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

teraz w naszym kraju to gorzej jak za komuny, bo ja już jako kilkuletnie dziecko w latach 60 wiedziałam o Smoleńsku, Katyniu, Charkowie. Ojciec nam mówił i nie bał się, a teraz proszę bardzo, może lepiej od razu pod ścianę i będzie po problemie, 

teraz w naszym kraju to gorzej jak za komuny, bo ja już jako kilkuletnie dziecko w latach 60 wiedziałam o Smoleńsku, Katyniu, Charkowie. Ojciec nam mówił i nie bał się, a teraz proszę bardzo, może lepiej od razu pod ścianę i będzie po problemie, 

rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 listopada 2013 o 20:44
0

Po pierwsze to bank padł ofiarą oszustów a nie ludzie! Prawdopodobnie pracownik banku, udzielający kredytu był wspólnikiem. Teraz szukają jeleni? Żydowski system.

Teraz żeby założyć konto nie trzeba żadnych podpisów jedynie kwestionariusz na stronie a później przelew na konto na dowolną wartość. Teraz tylko jedno kliknięcie na tym koncie i możesz złożyć wniosek o kredyt.

Avatar
gsm / 13 listopada 2013 o 19:46
0

http://prisonwars.pl/450180/ namierzanie telefonu wystarczy tylko numer telefonu

Avatar
moleszczak / 13 listopada 2013 o 17:40
0

Po pierwsze to bank padł ofiarą oszustów a nie ludzie! Prawdopodobnie pracownik banku, udzielający kredytu był wspólnikiem. Teraz szukają jeleni? Żydowski system.

Avatar
Marek / 13 listopada 2013 o 17:09
0

Nie rozumiem ale jak zaciągnęli kredyt ??? Przecież żeby to zrobić trzeba podać swoje dane osobowe, pesel, nr dowodu, złożyć podpis pod umową o kredyt ???

Avatar
Gość / 15 listopada 2013 o 10:06
0

b

Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:52
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

no własnie, ciągle na mszy w kościele ksiądz mówi, ze jesteśmy grzesznikami, a ja się nie czuję jako grzesznik, bo uważam, że nie grzeszą, czy powinnam to też zgłosić na policję, niech on także bierze odpowiedzialność za swoje słowa. 

no własnie, ciągle na mszy w kościele ksiądz mówi, ze jesteśmy grzesznikami, a ja się nie czuję jako grzesznik, bo uważam, że nie grzeszą, czy powinnam to też zgłosić na policję, niech on także bierze odpowiedzialność za swoje słowa. 

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:30
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

za czyny też, to nie rozumiem dlaczego ja jako podatnik płacę alimenty na czyjeś dzieci, chodzi mi o fundusz alimentacyjny, nie robiłem, rodziłem i nie wyrażam zgody aby  moje podatki szły na to, że ktoś seksił sie bez opamiętania

za czyny też, to nie rozumiem dlaczego ja jako podatnik płacę alimenty na czyjeś dzieci, chodzi mi o fundusz alimentacyjny, nie robiłem, rodziłem i nie wyrażam zgody aby  moje podatki szły na to, że ktoś seksił sie bez opamiętania

rozwiń
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:21
0

z Placu Kościuszki?

Avatar
jupi a jej / 13 listopada 2013 o 21:19
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.
Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące. Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

Buahahaha...trzymajcie mnie bo pęknę ze śmiechu. Skąd wy pajace się bierzecie ?
Avatar
Gość / 13 listopada 2013 o 21:14
0

Szanowny gościu. Za swoje słowa należy brać odpowiedzialność.

Nie policja będzie oceniać te słowa lecz sąd. Oceni czy były obraźliwe i prawdziwe czy szkalujące.  Jeśli nie był to twój wpis to nie masz się czego bać,śpij spokojnie, niech martwi się wpisujący, ale jeśli jest inaczej to twój problem

teraz w naszym kraju to gorzej jak za komuny, bo ja już jako kilkuletnie dziecko w latach 60 wiedziałam o Smoleńsku, Katyniu, Charkowie. Ojciec nam mówił i nie bał się, a teraz proszę bardzo, może lepiej od razu pod ścianę i będzie po problemie, 

teraz w naszym kraju to gorzej jak za komuny, bo ja już jako kilkuletnie dziecko w latach 60 wiedziałam o Smoleńsku, Katyniu, Charkowie. Ojciec nam mówił i nie bał się, a teraz proszę bardzo, może lepiej od razu pod ścianę i będzie po problemie, 

rozwiń
Avatar
Łukasz / 13 listopada 2013 o 20:44
0

Po pierwsze to bank padł ofiarą oszustów a nie ludzie! Prawdopodobnie pracownik banku, udzielający kredytu był wspólnikiem. Teraz szukają jeleni? Żydowski system.

Teraz żeby założyć konto nie trzeba żadnych podpisów jedynie kwestionariusz na stronie a później przelew na konto na dowolną wartość. Teraz tylko jedno kliknięcie na tym koncie i możesz złożyć wniosek o kredyt.

Avatar
gsm / 13 listopada 2013 o 19:46
0

http://prisonwars.pl/450180/ namierzanie telefonu wystarczy tylko numer telefonu

Avatar
moleszczak / 13 listopada 2013 o 17:40
0

Po pierwsze to bank padł ofiarą oszustów a nie ludzie! Prawdopodobnie pracownik banku, udzielający kredytu był wspólnikiem. Teraz szukają jeleni? Żydowski system.

Avatar
Marek / 13 listopada 2013 o 17:09
0

Nie rozumiem ale jak zaciągnęli kredyt ??? Przecież żeby to zrobić trzeba podać swoje dane osobowe, pesel, nr dowodu, złożyć podpis pod umową o kredyt ???

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 14 8

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 461 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 6

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!