Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubartów

23 marca 2018 r.
18:08

Pieniądze są, ale nie ma porozumienia. Nie będzie też żłobka?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 10 A A
Czy 1,2 mln zł z projektu „Maluch plus” na żłobek przejdzie Lubartowowi koło nosa?
Czy 1,2 mln zł z projektu „Maluch plus” na żłobek przejdzie Lubartowowi koło nosa?

Wskutek protestów rodziców, nie powiodła się próba uruchomienia żłobka w przedszkolu numer 5. To oznacza, że miasto nie skorzysta z 1,2 miliona złotych z programu „Maluch plus”. Opozycja podpowiada, jak uratować i żłobek, i pieniądze

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Lubartów, jako jedna z trzech miejscowości w regionie, otrzymał dotację z programu „Maluch plus” – 1,2 miliona złotych. Ta kwota miała pokryć 80 proc. z 1,5 miliona całkowitych kosztów adaptacji budynku przyszłego żłobka.

Żłobek miał znaleźć miejsce przy ul. Mickiewicza 8 w budynku funkcjonującego przedszkola numer 4. Burmistrz proponował, aby 5 z 10 grup przedszkolnych przenieść do Szkoły Podstawowej nr 3, a zwolnione miejsce przeznaczyć dla maluchów. Po protestach rodziców przedszkolaków, burmistrz ustąpił.

– Uznałem wolę rodziców i wycofałem się z tego pomysłu. Przedszkole numer 4 będzie działać w przyszłym roku szkolnym w niezmienionej formie. Nie podpiszę umowy na realizację zadania z programu „Maluch plus” bez możliwości jego realizacji. Nie narażę miasta na zwrot olbrzymiej kwoty dotacji – mówi burmistrz Janusz Bodziacki.

A to oznacza, że 1,2 miliona zł z programu „Maluch plus” przejdzie Lubartowowi koło nosa. Te pieniądze miasto musiałby „skonsumować” w tym roku.

– Nie mamy nic przeciwko organizacji żłobka, ale nie kosztem dobrze funkcjonującego przedszkola. Nie zgadzamy się na przenosiny części oddziałów do SP nr 3, w której nie ma warunków dla grup przedszkolnych – mówi Marcin Pańkowski, tata przedszkolaka z „czwórki”.

Burmistrz wycofał się, ale nie porzucił pomysłu. – Będę postulować, aby Rada Miasta wpisała ten projekt do przyszłorocznego budżetu. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie – dodaje Bodziacki.

Tymczasem opozycyjny wobec burmistrza klub „Wspólny Lubartów” zaproponował, aby żłobek umieścić w budynku po byłej filii szkoły podstawowej przy ulicy Reja. – Od 2017 stoi pusty. W grudniu minionego roku przeszedł kontrolę techniczną zleconą przez ratusz. Z protokołu wynika, że budynek jest w średnim stanie technicznym. To oznacza, że nadaje się do remontu i – wbrew słowom burmistrza – adaptacji na żłobek. W ten sposób można uratować 1,2 miliona dotacji – mówi Wojciech Osiecki, przewodniczący Komisji Planowani Przestrzennego i Budownictwa.

„Wspólny Lubartów” ma także pomysł, jak zdobyć dodatkowe pieniądze na inwestycję. – Do 1,2 miliona dotacji można dodać 900 tysięcy z Unii na termomodernizację tego budynku. Musi się tylko znaleźć w rejonie objętym programem rewitalizacji miasta. A to jest kwestia jednej uchwały – mówi Jacek Tomasiak, lider klubu. – Co więcej, wkład własny miasta wyniósłby tylko 45 tys. zł. Wystarczy tylko schylić się po te pieniądze – przekonuje.

– Obiekt przy Reja nie nadaje się na żłobek. Leży w dzielnicy o małym zaludnieniu. Dojazd i dojście są niebezpieczne – odpowiada burmistrz.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 marca 2018 r. o 18:34
+1
Lubartów to mentalność lubartowska.
Avatar
dopiero mi wyczyn / 24 marca 2018 r. o 10:00
+1
zyta napisał:
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
 Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
 a to że pracowała na swoje dzieci gdzie sobie aż tyle ich narodziła jak królica to łaski nie robiła, dopiero mi wyczyn, bo jak się nie daje rady to się takl nie rozmnaża, myśli się też w łózku głową a nie tylko dolną częścią ciała.
 a to że pracowała na swoje dzieci gdzie sobie aż tyle ich narodziła jak królica to łaski nie robiła, dopiero mi wyczyn, bo jak się nie daje rady to się takl nie rozmnaża, myśli się też w łózku głową a nie tylko dolną częścią ciała. rozwiń
Avatar
dosyć pomiatania pracownikami / 24 marca 2018 r. o 09:58
+1
zyta napisał:
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
 Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
to było kiedyś, wtedy na swoje dzieci się pracowało, a teraz my dalej z różnymi chorobami ze względu na wiek pracujemy na 500+, oby szlag trafił tych co wprowadzili w życie to 500+, oby ich choroba zniewoliła do tego stopnia aby się nie mogli ruszać.
to było kiedyś, wtedy na swoje dzieci się pracowało, a teraz my dalej z różnymi chorobami ze względu na wiek pracujemy na 500+, oby szlag trafił tych co wprowadzili w życie to 500+, oby ich choroba zniewoliła do tego stopnia aby się nie mogli ruszać. rozwiń
Avatar
zyta / 24 marca 2018 r. o 07:31
+1
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
 Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
 Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej. rozwiń
Avatar
Krystyna / 23 marca 2018 r. o 22:31
+1
Avatar
fero / 23 marca 2018 r. o 22:12
+1
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
syn przynajmniej 500+ za darmo się nabierze, teraz za baraszkowanie w łózku płacą tak jak w burdelu
Avatar
tylko nie tyle dzieci / 23 marca 2018 r. o 22:10
+1
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś, 
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 20:58
+1
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 19:21
+1
Przez dłuższy czas była tam filia i uczyły się tam maluchy ...wtedy nie było niebezpiecznie? Z tego co wiem to dzieci chodziły na posiłki do budynku szkoły nr1. Wtedy to Burmistrzowi nie przeszkadzało.
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 18:35
+1
Czas podziękować Bodziackiemu za 'świetne decyzje' w nadchodzących wyborach. A przy okazji mądrym.inaczej rodzicom za uniemożliwienie rozwoju. Poza tym, filia byłaby też świetnym miejacem na żłobek, zwłaszcza, że w tej okolicy jest masa dzieciaków, a gdzie burmistrz widzi niebezpieczeństwa przy mało ruchliwej drodze to nie wiem..
Avatar
Gość / 24 marca 2018 r. o 18:34
+1
Lubartów to mentalność lubartowska.
Avatar
dopiero mi wyczyn / 24 marca 2018 r. o 10:00
+1
zyta napisał:
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
 Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
 a to że pracowała na swoje dzieci gdzie sobie aż tyle ich narodziła jak królica to łaski nie robiła, dopiero mi wyczyn, bo jak się nie daje rady to się takl nie rozmnaża, myśli się też w łózku głową a nie tylko dolną częścią ciała.
 a to że pracowała na swoje dzieci gdzie sobie aż tyle ich narodziła jak królica to łaski nie robiła, dopiero mi wyczyn, bo jak się nie daje rady to się takl nie rozmnaża, myśli się też w łózku głową a nie tylko dolną częścią ciała. rozwiń
Avatar
dosyć pomiatania pracownikami / 24 marca 2018 r. o 09:58
+1
zyta napisał:
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
 Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
to było kiedyś, wtedy na swoje dzieci się pracowało, a teraz my dalej z różnymi chorobami ze względu na wiek pracujemy na 500+, oby szlag trafił tych co wprowadzili w życie to 500+, oby ich choroba zniewoliła do tego stopnia aby się nie mogli ruszać.
to było kiedyś, wtedy na swoje dzieci się pracowało, a teraz my dalej z różnymi chorobami ze względu na wiek pracujemy na 500+, oby szlag trafił tych co wprowadzili w życie to 500+, oby ich choroba zniewoliła do tego stopnia aby się nie mogli ruszać. rozwiń
Avatar
zyta / 24 marca 2018 r. o 07:31
+1
tylko nie tyle dzieci napisał:
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś,
 Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej.
 Dlaczego matka z 7 dzieci miałaby nie pracować, to tylko dobra organizacja czasu i trochę wyobraźni na starość. Ja pracowałam z matką 5 dzieci, której do glowy nie przyszło, aby się zwolnić z pracy. To teraz matki są na tyle bez wyobraźni, że zadawalają się 500+, tylko co będzie jak dzieci dorosną, z czego na starość będą żyły. Pewnie znowu za nasze podatki z opieki społecznej. rozwiń
Avatar
Krystyna / 23 marca 2018 r. o 22:31
+1
Avatar
fero / 23 marca 2018 r. o 22:12
+1
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
syn przynajmniej 500+ za darmo się nabierze, teraz za baraszkowanie w łózku płacą tak jak w burdelu
Avatar
tylko nie tyle dzieci / 23 marca 2018 r. o 22:10
+1
undefined napisał:
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest  zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
co, tyle dzieci, no i jeszcze powiesz, że do pracy chodziłaś, 
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 20:58
+1
Mam 7 dzieci i wychowalam sama bez przedszkola i żłobka, wyrosly i każde pracuje a najstarszy jest zonaty i ma juz 5 dzieci i tez synowa sama chowa
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 19:21
+1
Przez dłuższy czas była tam filia i uczyły się tam maluchy ...wtedy nie było niebezpiecznie? Z tego co wiem to dzieci chodziły na posiłki do budynku szkoły nr1. Wtedy to Burmistrzowi nie przeszkadzało.
Avatar
Gość / 23 marca 2018 r. o 18:35
+1
Czas podziękować Bodziackiemu za 'świetne decyzje' w nadchodzących wyborach. A przy okazji mądrym.inaczej rodzicom za uniemożliwienie rozwoju. Poza tym, filia byłaby też świetnym miejacem na żłobek, zwłaszcza, że w tej okolicy jest masa dzieciaków, a gdzie burmistrz widzi niebezpieczeństwa przy mało ruchliwej drodze to nie wiem..