Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 sierpnia 2020 r.
12:50

Aukcja koni w Janowie Podlaskim "Gości jest mniej"

0 11 A A
(fot. x-news/ TVN24)

Tegoroczna aukcja koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim odbywa się częściowo online. Z powodu pandemii nie wszyscy kupcy mogli przyjechać na aukcję, dlatego część z nich śledzi wszystko przez internet.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gości jest mniej nie tylko przez koronawirusa. W ocenie byłego dyrektora stadniny Jerzego Białoboka w Michałowie, ruch w Janowie Podlaskim zamiera już od czterech lat.

– Trzykrotnie zmieniono prezesów stadnin, co dla hodowli jest zabójcze, bo nie ma żadnej kontynuacji myśli hodowlanej. Nastąpił regres – stwierdził Białobok.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 13:14
+7
Stanina w Janowie, to działania PiS-u w pigułce - wypieprzyć poprzedników, choćby byli znakomitymi fachowcami, obsadzić swoimi nieudacznikami, doprowadzić do, albo chociaż na skraj upadłości, po czym zrzucić winę na Tuska.
Avatar
___K___ / 11 sierpnia 2020 r. o 08:12
+1
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemczech nie interesuje. Ja mam sporą rodzinę na chełmszczyźnie i mam zamiar powrócić. Wiem, wiem... ubolewasz nad tym. Ja w POlsce widziałem specjalistów wysyłanych w gumowcach do roboty w polu. Więc nie opowiadaj bajek o chłonności polskiego rynku. Jak myślisz, kiedy zdecydowałem o STAŁYM wyjeździe do Niemiec? Gdy miałem ręce umazane starych chłodziwem od obrabiarki... W zapachu niczym nie różni się od gówna. I to za pensję 3000 zł brutto. Praca po 12-14 godzin. Ot i specjalista godnie wynagradzany. A wymagano zdolności czytania schematów po niemiecku i angielsku. Szef za godzinę mojej pracy wyciągał 200zł netto. Skąd wiem? Inżynier serwisu musiał sam wystawiać fakturę na miejscu. W jakim ty matixie chłopie żyłeś, że nie znasz realiów źycia za Rudego? Zresztą skoro nie wiesz, w ktorym miejscu PO zwalczają elektrownie węglowe. Skoro nie wiesz, że koronaświrus nawet obniżyły wartość takiej potęgi gospodarczej jak BMW. No, cóż podstaw ekonomi i logiki nie będę ciebie uczył. A propos fachowców. Wiesz kto w Chełmie może zatrudnić osobę znającą AWL, KOP? A moźe w  Lublinie? W Chełmie zadowoli mnie 3500 netto, a w Lublinie 5500 netto. Nie znasz? To nie stać mnie nadal na samodzielne życie wkraju. Poczekammaż minimalna zbiży się do pierwssej kwoty i powrócę.
Po raz kolejny stwierdzam, że masz mózg zryty propagandą. Zacznę tym razem od końca - PiS rządzi praktycznie od początku do końca samodzielnie od pięciu lat, a wciąż nie masz do czego wracać? To jak to jest z realizacją tych obietnic? Czy naprawdę sądzisz, że PiS stworzy miejsca pracy dla takich, jak ty? Czy dla kogokolwiek poza swoimi działaczami i ich pociotkami? Co do wynagrodzeń - żyję w mieście powiatowym i wiem, że ludzie tu potrafią zarabiać duzo. Ja zarabiam średnio, choć jestem zadowolony. Pytasz o miejsca pracy dla kogoś znającego AWL, KOP. To pokazuje, że jesteś nieelastyczny na rynku pracy. Ja co chwilę muszę (i chcę) się uczyć nowych rzeczy i dzięki temu nie mam problemów z zatrudnieniem i otrzymywaniem całkiem przyzwoitego, jak na moje miasto, wynagrodzenia. Ty czekasz, że ktoś ci da, bo czegoś się tam nauczyyłeś i tym się chcesz zajmować. Nie tędy droga w dzisiejszych czasach! Mieszasz spadki akcji (BMW) z powodu koronawirusa ze spadkami akcji w ostatnich KILKU LATACH - nie próbuj robić ze mnie idioty, to ci się nie uda. A o ekonomii, to wybacz, ale właśnie ty nie masz pojęcia. Z logiką też nietęgo. I owszem - Platforma planowała sukcesywnie odchodzić od węgla, to za jej czasów nieźle rozwinęly się farmy wiatrowe, realizowano programy solarne. itp. Bo od węgla kamiennego TRZEBA odchodzić. Zwłaszcza w polskich warunkach, gdy nasze kopalnie są nieefektywne, bo wydobywa się węgiel z mniej więcej kilometra, utrzymuje masę związkowców, a do tego kopalnie są wysokometanowe, co nie tylko zwiększa ryzyko, ale i podnosi koszty wydobycia. Zaś spalanie węgla w przydomowych kotłowniach (budownictwo jedno- i kilkurodzinne) zatruwa środowisko. I jeszcze słówko na temat pieniędzy - to, że twój szef zarabiał na twoich usługach 200 zl za godzinę pokazuje po raz kolejny, że o ekonomii nie masz zielonego pojęcia. Ani o prowadzeniu włsnej firmy. On musiał stworzyć dla ciebie miejsce pracy. Odprowadza od twojej pracy ubezpieczenie, podatki, pewnie musiał ci kupić jakieś narzędzia, hardware, software, zapewne specjalistyczne, a więc nie za kilkaset złotych. I za to wszystko, że to wszystko robił, inwestując (a więc ryzykując) własny majątek, też mu się coś należało. Niemniej jednak dobrze, że podajesz jakieś argumenty i dyskusja z tobą jest w mairę rzeczowa, a nie - jak z wieloma innymi użytkowanikami tego forum - sprowadza się jedynie do plucia i inwektyw. I za to ci dziękuję.
Po raz kolejny stwierdzam, że masz mózg zryty propagandą. Zacznę tym razem od końca - PiS rządzi praktycznie od początku do końca samodzielnie od pięciu lat, a wciąż nie masz do czego wracać? To jak to jest z realizacją tych obietnic? Czy naprawdę sądzisz, że PiS stworzy miejsca pracy dla takich, jak ty? Czy dla kogokolwiek poza swoimi działaczami i ich pociotkami? Co do wynagrodzeń - żyję w mieście powiatowym i wiem, że ludzie tu potrafią zarabiać duzo. Ja zarabiam średnio, choć jestem zadowolony. Pytasz o miejsca pracy dla k... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 sierpnia 2020 r. o 09:52
+1
Perfinka sprzedana za 1,25 miliona euro ? Jaki QŃ jest, każdy widzi :)
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 15:55
+1
___K____  Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fachowcy mówili na to co dziś mamy w Polsce? "PINIĘDZY NA TO NIE MA I... NIE BĘDZIE!". No i się znalazły, są i co gorsza dla takich szczekaczyjak ty... będą latami. Dopóki twoi fachowcy nie dorwą się do władzy. Twoją jedyną brzytwą, której się chwytasz jest ta nieszczęsna stadnina. Tak, to jest przyklad tego, co by było, gdyby rynkiem władali jedynie celebryci i garstka możnych tego świata. Najpierw ludzie pokroju___K___ wyli na cały świat jakie to polskie araby są zaniedbywane, chore i nie warte uwagi... A teraz robią ździwko, że nikt nie chce luksusowych koni kupować. PO TAKIEJ REKLAMIE? Ale wiesz ___K___, polskiej rodziny nie obchodzi bankructwo fabryki zabawek dla pseudoelit. Polskie rodziny cieszy, że wreszcie ani tatuś, ani mamusia nie musi emigrować za chlebem. Dopóki tego Płatni Oszuści nie pojmą, to nic na stadninie nie ugrają. A propos potrafisz wymienić nazwę takiego odpowiednika stadniny w Niemczech? A tutaj o wiele bardziej kochają koniki. Ale żadnego Niemca nie obchodzi ich stadnina. Oni mają swoje koniki.
Za dużą dawkę TVPiS przyjąłeś. Rządy PiSu doprowadziły do znaczącego spadku kursów akcji giełdowych spółek, w kóre PiS zainwestował publiczne pieniądze. Wiesz, dlaczego? Bo powsadzał tam na stołki zarządcze swoich miernych działaczy i/lub ich żony. Popatrz na ceny akcji PeKaO SA, Alior Banku i wieu innych firm, które doskonale się miały, dopóki PiS nie wsadził w nie swoich brudnych paluchów. Aparatczycy tej partii błyskawicznie roznieśli to, co miało wartość. Brakuje im już kasy, więc dodrukowali 100 miliardów złotych w ciągu zaledwie kwartału. To pusta kasa, która owocuje inflacją. Ale matołki twojego pokroju się cieszą, bo 500+ idzie i w TVPiS mówią, że jest piknie, więc na pewno jest piknie. Premier mówił. I koronawirus w odwrocie, tylko pewine działacze PO się na złość Szumowskiemu i Morawieckiemu nazwajem zarażają. Zacznij myśleć samodzielnie siedząc na tej niemieckiej ziemi. Za PO były inwestycje. Po rządach Tuska i reszty pozostały drogi (nie tylko autostrady i ekspresówki, ale też "schetynówki"), pozostały orliki, stadiony. Kopalnie zaczęły wychodzić z długów, a PiSowski rząd dziś stoi przed decyzją ich zamknięcia. I gdyby tak bardzo się PiS nie obawiał górników, to zmknąłby kilka, a może i kilkanaście kopalni bez mrugnięcia okiem. Choć akurat moim zdaniem zrobilby to akurat słusznie. A wracając do koni - czy naprawdę myślisz, że ludzie, którzy inwestują setki tysięcy, a czasem miliony euro w araby czystej krwi, kompletnie się na tym nie znają i słuchają takich antyreklam? To znaczy, że jesteś typowym PiSowskim wyborcą - nic nie wiesz, na niczym się nie znasz, ale głos zabierasz jako pierwszy. Myślisz, że siedząc w tych Niemczech pozjadałeś wszystkie rozumy? Wróć tutaj, tutaj płać podatki, a wtedy będziesz miał moralne prawo zabierać głos. Bo będziesz tu żył i tu będziesz wiadział, z czym my się msimy zmagać na co dzień.
Za dużą dawkę TVPiS przyjąłeś. Rządy PiSu doprowadziły do znaczącego spadku kursów akcji giełdowych spółek, w kóre PiS zainwestował publiczne pieniądze. Wiesz, dlaczego? Bo powsadzał tam na stołki zarządcze swoich miernych działaczy i/lub ich żony. Popatrz na ceny akcji PeKaO SA, Alior Banku i wieu innych firm, które doskonale się miały, dopóki PiS nie wsadził w nie swoich brudnych paluchów. Aparatczycy tej partii błyskawicznie roznieśli to, co miało wartość. Brakuje im już kasy, więc dodrukowali 100 miliardów złotych w ciągu ... rozwiń
Avatar
fillip75 / 10 sierpnia 2020 r. o 21:18
0
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemczech nie interesuje. Ja mam sporą rodzinę na chełmszczyźnie i mam zamiar powrócić. Wiem, wiem... ubolewasz nad tym. Ja w POlsce widziałem specjalistów wysyłanych w gumowcach do roboty w polu. Więc nie opowiadaj bajek o chłonności polskiego rynku. Jak myślisz, kiedy zdecydowałem o STAŁYM wyjeździe do Niemiec? Gdy miałem ręce umazane starych chłodziwem od obrabiarki... W zapachu niczym nie różni się od gówna. I to za pensję 3000 zł brutto. Praca po 12-14 godzin. Ot i specjalista godnie wynagradzany. A wymagano zdolności czytania schematów po niemiecku i angielsku. Szef za godzinę mojej pracy wyciągał 200zł netto. Skąd wiem? Inżynier serwisu musiał sam wystawiać fakturę na miejscu. W jakim ty matixie chłopie żyłeś, że nie znasz realiów źycia za Rudego? Zresztą skoro nie wiesz, w ktorym miejscu PO zwalczają elektrownie węglowe. Skoro nie wiesz, że koronaświrus nawet obniżyły wartość takiej potęgi gospodarczej jak BMW. No, cóż podstaw ekonomi i logiki nie będę ciebie uczył. A propos fachowców. Wiesz kto w Chełmie może zatrudnić osobę znającą AWL, KOP? A moźe w Lublinie? W Chełmie zadowoli mnie 3500 netto, a w Lublinie 5500 netto. Nie znasz? To nie stać mnie nadal na samodzielne życie wkraju. Poczekammaż minimalna zbiży się do pierwssej kwoty i powrócę.
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemcz... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 11:29
0
Perfinka sprzedana za 1,25 miliona euro ? Jaki QŃ jest, każdy widzi :)
Zdaje się, że WYLICYTOWANA, a nie SPRZEDANA. Sprzedana będzie wtedy, kiedy ta kasa wpłynie. A praktyka ostatnich lat pokazuje, że niejeden licytujący się wycofał.
Avatar
fillip75 / 9 sierpnia 2020 r. o 16:49
0
_K_, No żeby dokonania PiSu przypisywać PO i vice versa to trzeba mieć tupet?! Kiedy na gieldzie wartość spółek rosła to TVN nabrała wody w usta. Zaraz po koronawirusie (a właściwie w trakcie) życzysz sobie wzrostów na gieldzie i braku deficytu? No to o ile wzrosły akcje BMW? A może tutaj też obsadzono PiSem radę nadzorczą. Łapiesz to, ale w życiu się nie przyznasz. Co deficyty... Tylko 100 mld??? A wiesz na ile wyceniono PO-mysł twoich partaczy na ratowanie firm? Boże!!! W Tvn nie PO-wiedziano?! DZIWNE!!! Ciesz się, że PO i Ich komunistom nie udało się podjudzić na te pomysły. Polska ma jeden z mniejszych deficytów w Europie po dotychczasowym korona wirusie. Za PO inwestowano?... W co...? PO ratowała i odłużała kopalnie? Ależ ty masz chłopie wyobraźnie!!! Na całe szczęście nadal istnieją nagrania, jak ratowano polskie kopalnie. To twierdzisz, że PO nie chce zamykać polskich elektrowni. Dziwne, bo POpaprancy co innego twierdzą. Piszesz o schetynówkach i autostradach. Fakt za Tuska powstała najdroższa autostrada w Europie. Zwie się "Wolności" niczym Unia Wolności. Też sporo kosztowała ta partia Polaków... Dwa etapy Balcerowicza. KPW? Ile to firm polskich upadło przy budowie tych INWESTYCJI... słownie: PONAD STO! To są twoje inwestycje. Wyeliminować Polaków z polskiego rynku... i zagwarantować masową emigrację. Pracuję w Niemczech nie z wyboru, lecz z przymusu. Ale taki biurowy ciołek nigdy tego nie pojmie. Zresztą co ty byś mógł w Niemcsech robić? Sprzątać, pakować sałatki na chłodni... Hm... Masz konkretny zawód? Że tak mi zazdrościsz? Ale wiedz, że czekam na moment powrotu do kraju. Żałuję, że minimalna w tym rokuma wzrosnąć nie 3000, lecz do 2800. Czyli powrót nie za 5 lat, lecz za dekadę :( Co do OFE... To PiS przerzucił kasę... realną kasę do ZUSu, a PO jedynie ZAPIS (ZERO GOTÓWKI). PO potrzebowało kasy na zalatanie 40% dziury budżetowej. Im ta kasa z budżetu wyparowała?! I dzieki temu nie przekroczono 55% zadłużenia budżetowego. A jak POmaga Polsce i Polakom ta zgraja złodziei to już przekonalismy się po działaniach w parlamencie europejskim. Zaraz, zaraz podam jeden przykład, gdzie KOwcy UBowcy pomogli Polakom i Polsce. Już podaję. Zaraz. Chwilka.... Kurna. Może K nas uświadomisz, w czy nam pomogli REALNIE. Bo w TVN z pewnością codziennie tym się chwalą. Co takiegouczynili Etatowi Kłamcy Ogólni, by pomóc przeciętnej polskiej rodzinie? Czyli tak około 70% polskiego społeczenstawa.
_K_, No żeby dokonania PiSu przypisywać PO i vice versa to trzeba mieć tupet?! Kiedy na gieldzie wartość spółek rosła to TVN nabrała wody w usta. Zaraz po koronawirusie (a właściwie w trakcie) życzysz sobie wzrostów na gieldzie i braku deficytu? No to o ile wzrosły akcje BMW? A może tutaj też obsadzono PiSem radę nadzorczą. Łapiesz to, ale w życiu się nie przyznasz. Co deficyty... Tylko 100 mld??? A wiesz na ile wyceniono PO-mysł twoich partaczy na ratowanie firm? Boże!!! W Tvn nie PO-wiedziano?! DZIWNE!!! Ciesz się, że PO i Ich komunistom n... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 16:08
-1
___K____  Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fachowcy mówili na to co dziś mamy w Polsce? "PINIĘDZY NA TO NIE MA I... NIE BĘDZIE!". No i się znalazły, są i co gorsza dla takich szczekaczyjak ty... będą latami. Dopóki twoi fachowcy nie dorwą się do władzy. Twoją jedyną brzytwą, której się chwytasz jest ta nieszczęsna stadnina. Tak, to jest przyklad tego, co by było, gdyby rynkiem władali jedynie celebryci i garstka możnych tego świata. Najpierw ludzie pokroju___K___ wyli na cały świat jakie to polskie araby są zaniedbywane, chore i nie warte uwagi... A teraz robią ździwko, że nikt nie chce luksusowych koni kupować. PO TAKIEJ REKLAMIE? Ale wiesz ___K___, polskiej rodziny nie obchodzi bankructwo fabryki zabawek dla pseudoelit. Polskie rodziny cieszy, że wreszcie ani tatuś, ani mamusia nie musi emigrować za chlebem. Dopóki tego Płatni Oszuści nie pojmą, to nic na stadninie nie ugrają. A propos potrafisz wymienić nazwę takiego odpowiednika stadniny w Niemczech? A tutaj o wiele bardziej kochają koniki. Ale żadnego Niemca nie obchodzi ich stadnina. Oni mają swoje koniki.
I jeszcze raz, nie wiem, któy już, powtarzam ci - nie daj sobie robić wody z mózgu. 167 miliardów z OFE nikt ci nie ukradł, tylko przesunięto tę kasę do ZUSu, żeby nie dopuścić do przekroczenia progów ostrożnościowych dotyczących zadłużenia państwa. To już raczej PiS cię okreadł, bo zrobił dokładnie to samo z drugą połową środków w OFE, ale - w przeciwienstwie do PO/PSL - zabrał na potrzeby rządu 15% tej kwoty (a więc niebagatelne ok. 25 miliardów złotych!!!). włącz myślenie i odpowiedz teraz na pytanie: kto więc zabrał twoje pieniądze?
I jeszcze raz, nie wiem, któy już, powtarzam ci - nie daj sobie robić wody z mózgu. 167 miliardów z OFE nikt ci nie ukradł, tylko przesunięto tę kasę do ZUSu, żeby nie dopuścić do przekroczenia progów ostrożnościowych dotyczących zadłużenia państwa. To już raczej PiS cię okreadł, bo zrobił dokładnie to samo z drugą połową środków w OFE, ale - w przeciwienstwie do PO/PSL - zabrał na potrzeby rządu 15% tej kwoty (a więc niebagatelne ok. 25 miliardów złotych!!!). włącz myślenie i odpowiedz teraz na pytanie: kto więc zabrał twoje ... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 08:59
-2
"25 miliardów żywej gotówki PiS nam, przyszłym emerytom, zwyczajnie zajumał" - nie w sensie, że partia na swoje potrzeby, ale rząd PiSowski.
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 17:56
-2
fillip75 , w którym miejscu pisalem coś o jakichś "dokonaniach" PiSu? Według mnie PiS nie ma żadnych dokonań, więc pisać o takowych nie mogłem. Napisz mi też, od kiedy BMW jest notowane na GPW. I od kiedy polski Skarb Państwa ma udziały w BMW. Mieszasz rzeczywistości, ale to z siebie robisz idiotę, nie ze mnie. A spadki kursów giełdowych spółek SP są wcześniejsze, niż koronawirus. Naprawdę nie rozumiesz też, czym jest 100 miliardów złotych pustego pieniądza rzuconego na ryne? To chyba nie mamy o czym gadać. O elektrowniach nie pisałem nic - jakiś dziwny towar wchłaniasz...  Co do upadłości firm budowlanych - nie neguję, bo to fakt, acz nie wiem, ile tych firm byo. Natomiast nie zmienia to faktu, że autostrady, ekresówki i "schetynówli" powstały i dzięki temu (m.in.) powstała masa innych inwestycji. Przejedź się tymi drogami szybkiego ruchu i popatrz. To są realne miejsca pracy i płatnicy podatków. Któż cię zmusił do wyjazdu do Niemiec? To był twój wybór, nie przecz faktom. I nie jestem biurowym ciołkiem, ciołku, mam specjalistyczny zawód i nigdy nie pracowałem w jakiejkolwiek formie zależnej choćby w 1% od budżetu. Te formy - zawsze polskie - odprowadzały i odprowadzają miliony złotych podatków do polskiego budżetu. I stąd wiem, że dobry specjalista i w Polsce znajdzie zatrudnienie, a nie "jest zmuszony" do emigracji. Wyjechałeś, bo ci się duża kasa marzyła. To zrozumiale. Ale nie wplątuj w to polityki, bo się tylko ośmieszasz. O azyl w Niemczech już poprosiłeś? Nie dadzą ci - masz za bardzo zryty przez PiS rozumek, czego dowodzisz swoimi tekstami o środkach z OFE. Ale masz rację - 25 miliardów żywej gotówki PiS nam, przyszłym emerytom, zwyczajnie zajumał.
fillip75 , w którym miejscu pisalem coś o jakichś "dokonaniach" PiSu? Według mnie PiS nie ma żadnych dokonań, więc pisać o takowych nie mogłem. Napisz mi też, od kiedy BMW jest notowane na GPW. I od kiedy polski Skarb Państwa ma udziały w BMW. Mieszasz rzeczywistości, ale to z siebie robisz idiotę, nie ze mnie. A spadki kursów giełdowych spółek SP są wcześniejsze, niż koronawirus. Naprawdę nie rozumiesz też, czym jest 100 miliardów złotych pustego pieniądza rzuconego na ryne? To chyba nie mamy o czym gadać. ... rozwiń
Avatar
___K___ / 11 sierpnia 2020 r. o 08:12
+1
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemczech nie interesuje. Ja mam sporą rodzinę na chełmszczyźnie i mam zamiar powrócić. Wiem, wiem... ubolewasz nad tym. Ja w POlsce widziałem specjalistów wysyłanych w gumowcach do roboty w polu. Więc nie opowiadaj bajek o chłonności polskiego rynku. Jak myślisz, kiedy zdecydowałem o STAŁYM wyjeździe do Niemiec? Gdy miałem ręce umazane starych chłodziwem od obrabiarki... W zapachu niczym nie różni się od gówna. I to za pensję 3000 zł brutto. Praca po 12-14 godzin. Ot i specjalista godnie wynagradzany. A wymagano zdolności czytania schematów po niemiecku i angielsku. Szef za godzinę mojej pracy wyciągał 200zł netto. Skąd wiem? Inżynier serwisu musiał sam wystawiać fakturę na miejscu. W jakim ty matixie chłopie żyłeś, że nie znasz realiów źycia za Rudego? Zresztą skoro nie wiesz, w ktorym miejscu PO zwalczają elektrownie węglowe. Skoro nie wiesz, że koronaświrus nawet obniżyły wartość takiej potęgi gospodarczej jak BMW. No, cóż podstaw ekonomi i logiki nie będę ciebie uczył. A propos fachowców. Wiesz kto w Chełmie może zatrudnić osobę znającą AWL, KOP? A moźe w  Lublinie? W Chełmie zadowoli mnie 3500 netto, a w Lublinie 5500 netto. Nie znasz? To nie stać mnie nadal na samodzielne życie wkraju. Poczekammaż minimalna zbiży się do pierwssej kwoty i powrócę.
Po raz kolejny stwierdzam, że masz mózg zryty propagandą. Zacznę tym razem od końca - PiS rządzi praktycznie od początku do końca samodzielnie od pięciu lat, a wciąż nie masz do czego wracać? To jak to jest z realizacją tych obietnic? Czy naprawdę sądzisz, że PiS stworzy miejsca pracy dla takich, jak ty? Czy dla kogokolwiek poza swoimi działaczami i ich pociotkami? Co do wynagrodzeń - żyję w mieście powiatowym i wiem, że ludzie tu potrafią zarabiać duzo. Ja zarabiam średnio, choć jestem zadowolony. Pytasz o miejsca pracy dla kogoś znającego AWL, KOP. To pokazuje, że jesteś nieelastyczny na rynku pracy. Ja co chwilę muszę (i chcę) się uczyć nowych rzeczy i dzięki temu nie mam problemów z zatrudnieniem i otrzymywaniem całkiem przyzwoitego, jak na moje miasto, wynagrodzenia. Ty czekasz, że ktoś ci da, bo czegoś się tam nauczyyłeś i tym się chcesz zajmować. Nie tędy droga w dzisiejszych czasach! Mieszasz spadki akcji (BMW) z powodu koronawirusa ze spadkami akcji w ostatnich KILKU LATACH - nie próbuj robić ze mnie idioty, to ci się nie uda. A o ekonomii, to wybacz, ale właśnie ty nie masz pojęcia. Z logiką też nietęgo. I owszem - Platforma planowała sukcesywnie odchodzić od węgla, to za jej czasów nieźle rozwinęly się farmy wiatrowe, realizowano programy solarne. itp. Bo od węgla kamiennego TRZEBA odchodzić. Zwłaszcza w polskich warunkach, gdy nasze kopalnie są nieefektywne, bo wydobywa się węgiel z mniej więcej kilometra, utrzymuje masę związkowców, a do tego kopalnie są wysokometanowe, co nie tylko zwiększa ryzyko, ale i podnosi koszty wydobycia. Zaś spalanie węgla w przydomowych kotłowniach (budownictwo jedno- i kilkurodzinne) zatruwa środowisko. I jeszcze słówko na temat pieniędzy - to, że twój szef zarabiał na twoich usługach 200 zl za godzinę pokazuje po raz kolejny, że o ekonomii nie masz zielonego pojęcia. Ani o prowadzeniu włsnej firmy. On musiał stworzyć dla ciebie miejsce pracy. Odprowadza od twojej pracy ubezpieczenie, podatki, pewnie musiał ci kupić jakieś narzędzia, hardware, software, zapewne specjalistyczne, a więc nie za kilkaset złotych. I za to wszystko, że to wszystko robił, inwestując (a więc ryzykując) własny majątek, też mu się coś należało. Niemniej jednak dobrze, że podajesz jakieś argumenty i dyskusja z tobą jest w mairę rzeczowa, a nie - jak z wieloma innymi użytkowanikami tego forum - sprowadza się jedynie do plucia i inwektyw. I za to ci dziękuję.
Po raz kolejny stwierdzam, że masz mózg zryty propagandą. Zacznę tym razem od końca - PiS rządzi praktycznie od początku do końca samodzielnie od pięciu lat, a wciąż nie masz do czego wracać? To jak to jest z realizacją tych obietnic? Czy naprawdę sądzisz, że PiS stworzy miejsca pracy dla takich, jak ty? Czy dla kogokolwiek poza swoimi działaczami i ich pociotkami? Co do wynagrodzeń - żyję w mieście powiatowym i wiem, że ludzie tu potrafią zarabiać duzo. Ja zarabiam średnio, choć jestem zadowolony. Pytasz o miejsca pracy dla k... rozwiń
Avatar
fillip75 / 10 sierpnia 2020 r. o 21:18
0
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemczech nie interesuje. Ja mam sporą rodzinę na chełmszczyźnie i mam zamiar powrócić. Wiem, wiem... ubolewasz nad tym. Ja w POlsce widziałem specjalistów wysyłanych w gumowcach do roboty w polu. Więc nie opowiadaj bajek o chłonności polskiego rynku. Jak myślisz, kiedy zdecydowałem o STAŁYM wyjeździe do Niemiec? Gdy miałem ręce umazane starych chłodziwem od obrabiarki... W zapachu niczym nie różni się od gówna. I to za pensję 3000 zł brutto. Praca po 12-14 godzin. Ot i specjalista godnie wynagradzany. A wymagano zdolności czytania schematów po niemiecku i angielsku. Szef za godzinę mojej pracy wyciągał 200zł netto. Skąd wiem? Inżynier serwisu musiał sam wystawiać fakturę na miejscu. W jakim ty matixie chłopie żyłeś, że nie znasz realiów źycia za Rudego? Zresztą skoro nie wiesz, w ktorym miejscu PO zwalczają elektrownie węglowe. Skoro nie wiesz, że koronaświrus nawet obniżyły wartość takiej potęgi gospodarczej jak BMW. No, cóż podstaw ekonomi i logiki nie będę ciebie uczył. A propos fachowców. Wiesz kto w Chełmie może zatrudnić osobę znającą AWL, KOP? A moźe w Lublinie? W Chełmie zadowoli mnie 3500 netto, a w Lublinie 5500 netto. Nie znasz? To nie stać mnie nadal na samodzielne życie wkraju. Poczekammaż minimalna zbiży się do pierwssej kwoty i powrócę.
___K___ Wyjechałem z kraju, bo nigdy nie byłem w stanie zarobić w POlsce na utrzymanie. Co zarobiłem w sezonie w Niemczech, to przy pracy w Polsce wydałem z konta do zera. Niestety w Polsce jedynie zarobisz w dużym mieście. Masz rodzinę, własne mieszkanie w takiej lokalizacji to... żyjesz. Cieszy mnie, że PiS prowadzi Polskę w stronę wyższych zarobków i reguł od lat funkcjonujacych w Niemczech, czy Wlk. Brytanii. Wreszcie jest rząd, który nie tylko daje nadzieję, lecz realizuje obietnice. Wiem, nie wszystkie. Ale są. Mnie mieszkanie w Niemcz... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 11:29
0
Perfinka sprzedana za 1,25 miliona euro ? Jaki QŃ jest, każdy widzi :)
Zdaje się, że WYLICYTOWANA, a nie SPRZEDANA. Sprzedana będzie wtedy, kiedy ta kasa wpłynie. A praktyka ostatnich lat pokazuje, że niejeden licytujący się wycofał.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 10 sierpnia 2020 r. o 09:52
+1
Perfinka sprzedana za 1,25 miliona euro ? Jaki QŃ jest, każdy widzi :)
Avatar
___K___ / 10 sierpnia 2020 r. o 08:59
-2
"25 miliardów żywej gotówki PiS nam, przyszłym emerytom, zwyczajnie zajumał" - nie w sensie, że partia na swoje potrzeby, ale rząd PiSowski.
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 17:56
-2
fillip75 , w którym miejscu pisalem coś o jakichś "dokonaniach" PiSu? Według mnie PiS nie ma żadnych dokonań, więc pisać o takowych nie mogłem. Napisz mi też, od kiedy BMW jest notowane na GPW. I od kiedy polski Skarb Państwa ma udziały w BMW. Mieszasz rzeczywistości, ale to z siebie robisz idiotę, nie ze mnie. A spadki kursów giełdowych spółek SP są wcześniejsze, niż koronawirus. Naprawdę nie rozumiesz też, czym jest 100 miliardów złotych pustego pieniądza rzuconego na ryne? To chyba nie mamy o czym gadać. O elektrowniach nie pisałem nic - jakiś dziwny towar wchłaniasz...  Co do upadłości firm budowlanych - nie neguję, bo to fakt, acz nie wiem, ile tych firm byo. Natomiast nie zmienia to faktu, że autostrady, ekresówki i "schetynówli" powstały i dzięki temu (m.in.) powstała masa innych inwestycji. Przejedź się tymi drogami szybkiego ruchu i popatrz. To są realne miejsca pracy i płatnicy podatków. Któż cię zmusił do wyjazdu do Niemiec? To był twój wybór, nie przecz faktom. I nie jestem biurowym ciołkiem, ciołku, mam specjalistyczny zawód i nigdy nie pracowałem w jakiejkolwiek formie zależnej choćby w 1% od budżetu. Te formy - zawsze polskie - odprowadzały i odprowadzają miliony złotych podatków do polskiego budżetu. I stąd wiem, że dobry specjalista i w Polsce znajdzie zatrudnienie, a nie "jest zmuszony" do emigracji. Wyjechałeś, bo ci się duża kasa marzyła. To zrozumiale. Ale nie wplątuj w to polityki, bo się tylko ośmieszasz. O azyl w Niemczech już poprosiłeś? Nie dadzą ci - masz za bardzo zryty przez PiS rozumek, czego dowodzisz swoimi tekstami o środkach z OFE. Ale masz rację - 25 miliardów żywej gotówki PiS nam, przyszłym emerytom, zwyczajnie zajumał.
fillip75 , w którym miejscu pisalem coś o jakichś "dokonaniach" PiSu? Według mnie PiS nie ma żadnych dokonań, więc pisać o takowych nie mogłem. Napisz mi też, od kiedy BMW jest notowane na GPW. I od kiedy polski Skarb Państwa ma udziały w BMW. Mieszasz rzeczywistości, ale to z siebie robisz idiotę, nie ze mnie. A spadki kursów giełdowych spółek SP są wcześniejsze, niż koronawirus. Naprawdę nie rozumiesz też, czym jest 100 miliardów złotych pustego pieniądza rzuconego na ryne? To chyba nie mamy o czym gadać. ... rozwiń
Avatar
fillip75 / 9 sierpnia 2020 r. o 16:49
0
_K_, No żeby dokonania PiSu przypisywać PO i vice versa to trzeba mieć tupet?! Kiedy na gieldzie wartość spółek rosła to TVN nabrała wody w usta. Zaraz po koronawirusie (a właściwie w trakcie) życzysz sobie wzrostów na gieldzie i braku deficytu? No to o ile wzrosły akcje BMW? A może tutaj też obsadzono PiSem radę nadzorczą. Łapiesz to, ale w życiu się nie przyznasz. Co deficyty... Tylko 100 mld??? A wiesz na ile wyceniono PO-mysł twoich partaczy na ratowanie firm? Boże!!! W Tvn nie PO-wiedziano?! DZIWNE!!! Ciesz się, że PO i Ich komunistom nie udało się podjudzić na te pomysły. Polska ma jeden z mniejszych deficytów w Europie po dotychczasowym korona wirusie. Za PO inwestowano?... W co...? PO ratowała i odłużała kopalnie? Ależ ty masz chłopie wyobraźnie!!! Na całe szczęście nadal istnieją nagrania, jak ratowano polskie kopalnie. To twierdzisz, że PO nie chce zamykać polskich elektrowni. Dziwne, bo POpaprancy co innego twierdzą. Piszesz o schetynówkach i autostradach. Fakt za Tuska powstała najdroższa autostrada w Europie. Zwie się "Wolności" niczym Unia Wolności. Też sporo kosztowała ta partia Polaków... Dwa etapy Balcerowicza. KPW? Ile to firm polskich upadło przy budowie tych INWESTYCJI... słownie: PONAD STO! To są twoje inwestycje. Wyeliminować Polaków z polskiego rynku... i zagwarantować masową emigrację. Pracuję w Niemczech nie z wyboru, lecz z przymusu. Ale taki biurowy ciołek nigdy tego nie pojmie. Zresztą co ty byś mógł w Niemcsech robić? Sprzątać, pakować sałatki na chłodni... Hm... Masz konkretny zawód? Że tak mi zazdrościsz? Ale wiedz, że czekam na moment powrotu do kraju. Żałuję, że minimalna w tym rokuma wzrosnąć nie 3000, lecz do 2800. Czyli powrót nie za 5 lat, lecz za dekadę :( Co do OFE... To PiS przerzucił kasę... realną kasę do ZUSu, a PO jedynie ZAPIS (ZERO GOTÓWKI). PO potrzebowało kasy na zalatanie 40% dziury budżetowej. Im ta kasa z budżetu wyparowała?! I dzieki temu nie przekroczono 55% zadłużenia budżetowego. A jak POmaga Polsce i Polakom ta zgraja złodziei to już przekonalismy się po działaniach w parlamencie europejskim. Zaraz, zaraz podam jeden przykład, gdzie KOwcy UBowcy pomogli Polakom i Polsce. Już podaję. Zaraz. Chwilka.... Kurna. Może K nas uświadomisz, w czy nam pomogli REALNIE. Bo w TVN z pewnością codziennie tym się chwalą. Co takiegouczynili Etatowi Kłamcy Ogólni, by pomóc przeciętnej polskiej rodzinie? Czyli tak około 70% polskiego społeczenstawa.
_K_, No żeby dokonania PiSu przypisywać PO i vice versa to trzeba mieć tupet?! Kiedy na gieldzie wartość spółek rosła to TVN nabrała wody w usta. Zaraz po koronawirusie (a właściwie w trakcie) życzysz sobie wzrostów na gieldzie i braku deficytu? No to o ile wzrosły akcje BMW? A może tutaj też obsadzono PiSem radę nadzorczą. Łapiesz to, ale w życiu się nie przyznasz. Co deficyty... Tylko 100 mld??? A wiesz na ile wyceniono PO-mysł twoich partaczy na ratowanie firm? Boże!!! W Tvn nie PO-wiedziano?! DZIWNE!!! Ciesz się, że PO i Ich komunistom n... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 16:08
-1
___K____  Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fachowcy mówili na to co dziś mamy w Polsce? "PINIĘDZY NA TO NIE MA I... NIE BĘDZIE!". No i się znalazły, są i co gorsza dla takich szczekaczyjak ty... będą latami. Dopóki twoi fachowcy nie dorwą się do władzy. Twoją jedyną brzytwą, której się chwytasz jest ta nieszczęsna stadnina. Tak, to jest przyklad tego, co by było, gdyby rynkiem władali jedynie celebryci i garstka możnych tego świata. Najpierw ludzie pokroju___K___ wyli na cały świat jakie to polskie araby są zaniedbywane, chore i nie warte uwagi... A teraz robią ździwko, że nikt nie chce luksusowych koni kupować. PO TAKIEJ REKLAMIE? Ale wiesz ___K___, polskiej rodziny nie obchodzi bankructwo fabryki zabawek dla pseudoelit. Polskie rodziny cieszy, że wreszcie ani tatuś, ani mamusia nie musi emigrować za chlebem. Dopóki tego Płatni Oszuści nie pojmą, to nic na stadninie nie ugrają. A propos potrafisz wymienić nazwę takiego odpowiednika stadniny w Niemczech? A tutaj o wiele bardziej kochają koniki. Ale żadnego Niemca nie obchodzi ich stadnina. Oni mają swoje koniki.
I jeszcze raz, nie wiem, któy już, powtarzam ci - nie daj sobie robić wody z mózgu. 167 miliardów z OFE nikt ci nie ukradł, tylko przesunięto tę kasę do ZUSu, żeby nie dopuścić do przekroczenia progów ostrożnościowych dotyczących zadłużenia państwa. To już raczej PiS cię okreadł, bo zrobił dokładnie to samo z drugą połową środków w OFE, ale - w przeciwienstwie do PO/PSL - zabrał na potrzeby rządu 15% tej kwoty (a więc niebagatelne ok. 25 miliardów złotych!!!). włącz myślenie i odpowiedz teraz na pytanie: kto więc zabrał twoje pieniądze?
I jeszcze raz, nie wiem, któy już, powtarzam ci - nie daj sobie robić wody z mózgu. 167 miliardów z OFE nikt ci nie ukradł, tylko przesunięto tę kasę do ZUSu, żeby nie dopuścić do przekroczenia progów ostrożnościowych dotyczących zadłużenia państwa. To już raczej PiS cię okreadł, bo zrobił dokładnie to samo z drugą połową środków w OFE, ale - w przeciwienstwie do PO/PSL - zabrał na potrzeby rządu 15% tej kwoty (a więc niebagatelne ok. 25 miliardów złotych!!!). włącz myślenie i odpowiedz teraz na pytanie: kto więc zabrał twoje ... rozwiń
Avatar
___K___ / 9 sierpnia 2020 r. o 15:55
+1
___K____  Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fachowcy mówili na to co dziś mamy w Polsce? "PINIĘDZY NA TO NIE MA I... NIE BĘDZIE!". No i się znalazły, są i co gorsza dla takich szczekaczyjak ty... będą latami. Dopóki twoi fachowcy nie dorwą się do władzy. Twoją jedyną brzytwą, której się chwytasz jest ta nieszczęsna stadnina. Tak, to jest przyklad tego, co by było, gdyby rynkiem władali jedynie celebryci i garstka możnych tego świata. Najpierw ludzie pokroju___K___ wyli na cały świat jakie to polskie araby są zaniedbywane, chore i nie warte uwagi... A teraz robią ździwko, że nikt nie chce luksusowych koni kupować. PO TAKIEJ REKLAMIE? Ale wiesz ___K___, polskiej rodziny nie obchodzi bankructwo fabryki zabawek dla pseudoelit. Polskie rodziny cieszy, że wreszcie ani tatuś, ani mamusia nie musi emigrować za chlebem. Dopóki tego Płatni Oszuści nie pojmą, to nic na stadninie nie ugrają. A propos potrafisz wymienić nazwę takiego odpowiednika stadniny w Niemczech? A tutaj o wiele bardziej kochają koniki. Ale żadnego Niemca nie obchodzi ich stadnina. Oni mają swoje koniki.
Za dużą dawkę TVPiS przyjąłeś. Rządy PiSu doprowadziły do znaczącego spadku kursów akcji giełdowych spółek, w kóre PiS zainwestował publiczne pieniądze. Wiesz, dlaczego? Bo powsadzał tam na stołki zarządcze swoich miernych działaczy i/lub ich żony. Popatrz na ceny akcji PeKaO SA, Alior Banku i wieu innych firm, które doskonale się miały, dopóki PiS nie wsadził w nie swoich brudnych paluchów. Aparatczycy tej partii błyskawicznie roznieśli to, co miało wartość. Brakuje im już kasy, więc dodrukowali 100 miliardów złotych w ciągu zaledwie kwartału. To pusta kasa, która owocuje inflacją. Ale matołki twojego pokroju się cieszą, bo 500+ idzie i w TVPiS mówią, że jest piknie, więc na pewno jest piknie. Premier mówił. I koronawirus w odwrocie, tylko pewine działacze PO się na złość Szumowskiemu i Morawieckiemu nazwajem zarażają. Zacznij myśleć samodzielnie siedząc na tej niemieckiej ziemi. Za PO były inwestycje. Po rządach Tuska i reszty pozostały drogi (nie tylko autostrady i ekspresówki, ale też "schetynówki"), pozostały orliki, stadiony. Kopalnie zaczęły wychodzić z długów, a PiSowski rząd dziś stoi przed decyzją ich zamknięcia. I gdyby tak bardzo się PiS nie obawiał górników, to zmknąłby kilka, a może i kilkanaście kopalni bez mrugnięcia okiem. Choć akurat moim zdaniem zrobilby to akurat słusznie. A wracając do koni - czy naprawdę myślisz, że ludzie, którzy inwestują setki tysięcy, a czasem miliony euro w araby czystej krwi, kompletnie się na tym nie znają i słuchają takich antyreklam? To znaczy, że jesteś typowym PiSowskim wyborcą - nic nie wiesz, na niczym się nie znasz, ale głos zabierasz jako pierwszy. Myślisz, że siedząc w tych Niemczech pozjadałeś wszystkie rozumy? Wróć tutaj, tutaj płać podatki, a wtedy będziesz miał moralne prawo zabierać głos. Bo będziesz tu żył i tu będziesz wiadział, z czym my się msimy zmagać na co dzień.
Za dużą dawkę TVPiS przyjąłeś. Rządy PiSu doprowadziły do znaczącego spadku kursów akcji giełdowych spółek, w kóre PiS zainwestował publiczne pieniądze. Wiesz, dlaczego? Bo powsadzał tam na stołki zarządcze swoich miernych działaczy i/lub ich żony. Popatrz na ceny akcji PeKaO SA, Alior Banku i wieu innych firm, które doskonale się miały, dopóki PiS nie wsadził w nie swoich brudnych paluchów. Aparatczycy tej partii błyskawicznie roznieśli to, co miało wartość. Brakuje im już kasy, więc dodrukowali 100 miliardów złotych w ciągu ... rozwiń
Avatar
fillip75 / 9 sierpnia 2020 r. o 15:06
-4
___K____ Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fachowcy mówili na to co dziś mamy w Polsce? "PINIĘDZY NA TO NIE MA I... NIE BĘDZIE!". No i się znalazły, są i co gorsza dla takich szczekaczyjak ty... będą latami. Dopóki twoi fachowcy nie dorwą się do władzy. Twoją jedyną brzytwą, której się chwytasz jest ta nieszczęsna stadnina. Tak, to jest przyklad tego, co by było, gdyby rynkiem władali jedynie celebryci i garstka możnych tego świata. Najpierw ludzie pokroju___K___ wyli na cały świat jakie to polskie araby są zaniedbywane, chore i nie warte uwagi... A teraz robią ździwko, że nikt nie chce luksusowych koni kupować. PO TAKIEJ REKLAMIE? Ale wiesz ___K___, polskiej rodziny nie obchodzi bankructwo fabryki zabawek dla pseudoelit. Polskie rodziny cieszy, że wreszcie ani tatuś, ani mamusia nie musi emigrować za chlebem. Dopóki tego Płatni Oszuści nie pojmą, to nic na stadninie nie ugrają. A propos potrafisz wymienić nazwę takiego odpowiednika stadniny w Niemczech? A tutaj o wiele bardziej kochają koniki. Ale żadnego Niemca nie obchodzi ich stadnina. Oni mają swoje koniki.
___K____ Twoi "PO-ZSL fachowcy" doprowadzili gospodarkę Polski do ruiny. By załatać dziurę budżetową po swoich niekompetentnych rządach ograbiono Polaków z dziedziczonej (jak się okazało za Rudego słowami, tylko w teorii) kwoty 167.000.000.000 zł z OFE, ograbiono naszych rodziców z kilku lat emerytury, ograbiono naszych zmarłych prodków i bliskich z 2900 zł (zmniejszono zasiłek pogrzebowy), ograbiono bezrobotnych z zasiłku i wyprzedawano za pół darmo srebra rodowe. Bylepanstwo Polskie trwało nadal w teorii. A co najwięksi twoi fac... rozwiń