Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

2 września 2010 r.
19:21
Edytuj ten wpis

Bełżyce: NIK przyszedł do przedszkola

0 33 A A

Do bełżyckiego przedszkola chodziły dzieci spoza gminy, za co Urząd Miasta w ciągu trzech lat zapłacił ponad 160 tys. zł. Takie dane przedstawiła Najwyższej Izby Kontroli. Rozmawiają o tym dziś bełżyccy radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelska delegatura NIK wzięła pod lupę Samorządowe Przedszkole Publiczne w Bełżycach w maju i czerwcu. Inspektorzy sprawdzali m.in. zasady przyjęć dzieci do przedszkola w latach 2007–2009, ze szczególnym uwzględnieniem przypadków odmowy przyjęcia.

Skontrolowano także, ile dzieci spoza gminy chodziło do placówki. W 2007 roku przyjęto takich dzieci 9. W następnym było ich 8, zaś w 2009 już 12. Według inspektorów, kosztowało to gminę ponad 160 tys. zł.

– Dzieci przyjęte do przedszkola, które zameldowane były poza gminą Bełżyce, faktycznie mieszkały na terenie miasta i gminy Bełżyce. Ponadto, rodzice tych dzieci pracują na terenie Bełżyc – tłumaczy Anastazja Minik, dyrektorka przedszkola. Dodaje również, że te dzieci przyjmowane były w późniejszym terminie, w miarę wolnych miejsc, po rezygnacji z przedszkola osób z terenu gminy Bełżyce.
Do końca września, przedszkole ma przedstawić NIK szczegółowe zasady rekrutacji.

Kontrolujący zarzucili też Urzędowi Miasta w Bełżycach, że w sposób nierzetelny sprawuje kontrolę nad przedszkolem. W tym roku mają być one częstsze.

Na środowej sesji radni miejscy dyskutowali o wynikach kontroli NIK w Urzędzie Miasta i trzech podległych mu jednostkach. Poza przedszkolem w Bełżycach, inspektorzy NIK zapukali również do Zespołu Szkół nr 2 i Szkoły Podstawowej w Matczynie. Debata nie trwała jednak długo, bo nie wszyscy radni zapoznali się z materiałami z kontroli. Do tematu kontroli NIK radni mają wrócić na kolejnej sesji. Zwołano ją na dziś.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
3x ble / 25 września 2010 o 20:08
0
[quote name='ble ble' date='20 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1285016756' post='350445']
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
[/quote]
To zafunduj im pobyt w przedszkolu , czego ma to być kosztem podatników z gminy. Uważam, ze nalezy ukarać winnych. Prawo ma być prawem, Skoro Nik wskazał takie działanie za niezgodne z prawem i jako niegospodarność dyrektorki i burmistrza powinni za to odpowiadać oboje: oboje się wspierają i oboje niech poniosa karę.
[quote name='ble ble' date='20 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1285016756' post='350445']
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
[/quote]
To zafunduj im pobyt w przedszkolu , czego ma to być kosztem podatników z gminy. Uważam, ze nalezy ukarać winnych. Prawo ma być prawem, S... rozwiń
Avatar
ble ble / 20 września 2010 o 23:05
0
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
Avatar
Sąsiad z N / 10 września 2010 o 18:58
0
[quote name='bks' date='05 wrzesień 2010 - 12:44 ' timestamp='1283683498' post='341835']
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
[/quote]

Jak dobiorą się do dokumentów z poprzednich sezonów (i będą chcieli to znależć i sprawdzić),wyjdzie na jaw ile kasy w tym klubie "chodziło pod stołem".Starczy sprawdzić wypłaty "diet" dla zawodników (byłych)które nigdy do nich nie trafiły-ktoś te pieniądze kwitował i wydał !!! Ale to tylko jeden z przykładów góry lodowej....
[quote name='bks' date='05 wrzesień 2010 - 12:44 ' timestamp='1283683498' post='341835']
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
[/quote]

Jak dobiorą się do dokumentów z poprzednich sezonów (i będą chcieli to znależć i sprawdzić),wyjdzie na jaw ile kasy w tym klubie "chodziło pod stołem".Starczy sprawdzić wypłaty "diet" dla zawodników (byłych)które nigdy do nich nie trafiły-k... rozwiń
Avatar
MIESZKANIEC / 9 września 2010 o 20:59
0
Tak trzeba głosować w wyborach bo Rada już za bardzo się chyba skompromitowała
Avatar
mieszkaniec / 9 września 2010 o 20:58
0
Kolego czy ty rozumiesz co napisął kirk czy trzeba wyjaśniać - Władza w Gminie to Rada Miasta oraz Burmistrz który kolego ppp wykonuje decyzje podjęte przez Radę Miasta - [color="#FF0000"]teraz kumasz [/color]czy dalej wyjaśniać
Sam burmistrz nic nie może - wszystko Rada musi zatwierdzić przez głosowanie. A tak pozatym to tekst dotyczył Wąłdzy w mieście a więc Rady i Burmistrza więc do wyborów bo Bełżyce zasługują na coś lepszego
Avatar
ppp / 9 września 2010 o 19:31
0
[quote name='Kirk' date='09 wrzesień 2010 - 18:34 ' timestamp='1284050074' post='344365']

Organem wykonawczym jest burmistrz a nie rada, więc niech nadzoruje przedszkole czego nie robił lub tylko udawał że robi, niech łata dziury w drogach,zasypuje kałuże, bo za to bierze kasę a jego ciagle w gminie nie ma, a przeważnie w poniedziałki, czyżby ,,szewski dzień".
Z działań będzie rozliczony i on.
Avatar
Kirk / 9 września 2010 o 18:34
0
Co do przyjmowania dzieci spoza gminy do przedszkola to starata 160 tyś zł właśnie wynika raczej z braku odpowiedniego zadziałania Władzy w Bełżycach, która to władza nie potrafiła odzyskać tych pieniędzy z Gmin w których te dzieci były zameldowane - A wiec niech wszyscy najpierw sie udadzą do Gminy i tam zapytają dlaczego tak jest, a nie atakować pierwszą lepszą osobę.

Kryteria regulujące przyjmowanie dzieci do przedszkoli publicznych określa rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z nim pierwszeństwo w naborze mają dzieci 6- i 5-letnie. W dalszej kolejności przyjmowane są dzieci wychowywane przez samotną matkę lub samotnego ojca oraz te, których rodzice mają orzeczoną niepełnosprawność, oraz umieszczone w rodzinach zastępczych.
Dodatkowe kryteria, które muszą być zawarte w statucie przedszkola i regulaminie rekrutacji, określa organ prowadzący przedszkole w porozumieniu z dyrektorem placówki. Takim dodatkowym warunkiem najczęściej jest zamieszkanie rodziców na terenie gminy, wykonywanie pracy przez obydwoje rodziców oraz uczęszczanie do tego przedszkola rodzeństwa dziecka. W celu potwierdzenia tych informacji przy rekrutacji gmina może wymagać dodatkowych dokumentów, np. druku ZUS RMUA potwierdzającego zatrudnienie, zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego miejsce zamieszkania i opłacanie podatków lub zaświadczenia z urzędu stanu cywilnego.

W przypadku gdy dziecko zostanie przyjęte do przedszkola znajdującego się na terenie innej gminy, gmina, gdzie mieszkają rodzice dziecka, ma obowiązek dofinansowania jego pobytu w tym przedszkolu. Dotyczy to też przedszkola prywatnego.


Poza tym niech Rada da już spokój Przedszkolu w Bełżycach i np zajmie się dziurawymi drogami albo niech zajmie się ciągle (po nawet niedużym) deszczu stojącymi OGROMNYMI KAŁURZAMI na skrzyrzowaniu ul. Bychawskiej i Wilczyńskiego -szkoda że Radni tego nie widzą.
Mieszkańcy Bełżyc już niedługo wybory no i trzeba będzie Radę rozliczyć z działania. Zachęcam już teraz aby wszyscy mieszakńcy poszli na wybory gdyż tylko wówczas można władzę rozliczac i krytykować.

Pozdrawiam
Co do przyjmowania dzieci spoza gminy do przedszkola to starata 160 tyś zł właśnie wynika raczej z braku odpowiedniego zadziałania Władzy w Bełżycach, która to władza nie potrafiła odzyskać tych pieniędzy z Gmin w których te dzieci były zameldowane - A wiec niech wszyscy najpierw sie udadzą do Gminy i tam zapytają dlaczego tak jest, a nie atakować pierwszą lepszą osobę.

Kryteria regulujące przyjmowanie dzieci do przedszkoli publicznych określa rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z nim pierwszeństwo w naborze ... rozwiń
Avatar
sędzia / 9 września 2010 o 17:58
0
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]
Widziałeś ten wynik???Znasz raport???Naucz się czytać ze zrozumieniem.A żeby wytoczyć oskarżenie trzeba mieć dowody. Masz je? zamieść na forum, wtedy pogadamy...
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]
Widziałeś ten wynik???Znasz raport???Naucz się czytać ze zrozumieniem.A żeby wytoczyć oskarże... rozwiń
Avatar
xm / 9 września 2010 o 10:41
0
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]

wynik kontroli NIK -pozytywny (1 zalecenie pokontrolne)katolicy!!!
Avatar
gość / 9 września 2010 o 10:37
0
[quote name='sędzia' date='08 wrzesień 2010 - 23:06 ' timestamp='1283979977' post='343836']
Bardzo łatwo ferować wyroki. Poczekajmy na opublikowanie raportu na stronach NIK-u.Myślę, że po ich przeczytaniu będzie można się wypowiedzieć a teraz to tylko gadanie na podstawie przesłanek nie dowodów, czyli bez sensu.Strasznie to przykre kiedy się czyta jak łatwo ludzie są oczerniani i szkalowani. I my żyjemy w katolickim kraju??? I nasi radni mienią się być katolikami???
[/quote]

Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[quote name='sędzia' date='08 wrzesień 2010 - 23:06 ' timestamp='1283979977' post='343836']
Bardzo łatwo ferować wyroki. Poczekajmy na opublikowanie raportu na stronach NIK-u.Myślę, że po ich przeczytaniu będzie można się wypowiedzieć a teraz to tylko gadanie na podstawie przesłanek nie dowodów, czyli bez sensu.Strasznie to przykre kiedy się czyta jak łatwo ludzie są oczerniani i szkalowani. I my żyjemy w katolickim kraju??? I nasi radni mienią się być katolikami???
[/quote]

Wynik kont... rozwiń
Avatar
3x ble / 25 września 2010 o 20:08
0
[quote name='ble ble' date='20 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1285016756' post='350445']
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
[/quote]
To zafunduj im pobyt w przedszkolu , czego ma to być kosztem podatników z gminy. Uważam, ze nalezy ukarać winnych. Prawo ma być prawem, Skoro Nik wskazał takie działanie za niezgodne z prawem i jako niegospodarność dyrektorki i burmistrza powinni za to odpowiadać oboje: oboje się wspierają i oboje niech poniosa karę.
[quote name='ble ble' date='20 wrzesień 2010 - 23:05 ' timestamp='1285016756' post='350445']
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
[/quote]
To zafunduj im pobyt w przedszkolu , czego ma to być kosztem podatników z gminy. Uważam, ze nalezy ukarać winnych. Prawo ma być prawem, S... rozwiń
Avatar
ble ble / 20 września 2010 o 23:05
0
Najlepiej to jest szukać sensacji tam gdzie jej nie ma, i to zarowno przez media jak i przez ludzi. A cóż to jest niezrozumiałe jeżeli chodzi o dzieci z poza gminy. Ilu ludzi mieszka w Bełzycach, pracuje a nie jest zameldowanych? Co w tym takiego dziwnego?
Avatar
Sąsiad z N / 10 września 2010 o 18:58
0
[quote name='bks' date='05 wrzesień 2010 - 12:44 ' timestamp='1283683498' post='341835']
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
[/quote]

Jak dobiorą się do dokumentów z poprzednich sezonów (i będą chcieli to znależć i sprawdzić),wyjdzie na jaw ile kasy w tym klubie "chodziło pod stołem".Starczy sprawdzić wypłaty "diet" dla zawodników (byłych)które nigdy do nich nie trafiły-ktoś te pieniądze kwitował i wydał !!! Ale to tylko jeden z przykładów góry lodowej....
[quote name='bks' date='05 wrzesień 2010 - 12:44 ' timestamp='1283683498' post='341835']
Klubem zajęła się już prokuratura, wszyscy SĄ przesłuchiwani:piłkarze ,trenerzy, oczywiście PREZES WIECZORKIEWICZ, nawet burmistrz.
[/quote]

Jak dobiorą się do dokumentów z poprzednich sezonów (i będą chcieli to znależć i sprawdzić),wyjdzie na jaw ile kasy w tym klubie "chodziło pod stołem".Starczy sprawdzić wypłaty "diet" dla zawodników (byłych)które nigdy do nich nie trafiły-k... rozwiń
Avatar
MIESZKANIEC / 9 września 2010 o 20:59
0
Tak trzeba głosować w wyborach bo Rada już za bardzo się chyba skompromitowała
Avatar
mieszkaniec / 9 września 2010 o 20:58
0
Kolego czy ty rozumiesz co napisął kirk czy trzeba wyjaśniać - Władza w Gminie to Rada Miasta oraz Burmistrz który kolego ppp wykonuje decyzje podjęte przez Radę Miasta - [color="#FF0000"]teraz kumasz [/color]czy dalej wyjaśniać
Sam burmistrz nic nie może - wszystko Rada musi zatwierdzić przez głosowanie. A tak pozatym to tekst dotyczył Wąłdzy w mieście a więc Rady i Burmistrza więc do wyborów bo Bełżyce zasługują na coś lepszego
Avatar
ppp / 9 września 2010 o 19:31
0
[quote name='Kirk' date='09 wrzesień 2010 - 18:34 ' timestamp='1284050074' post='344365']

Organem wykonawczym jest burmistrz a nie rada, więc niech nadzoruje przedszkole czego nie robił lub tylko udawał że robi, niech łata dziury w drogach,zasypuje kałuże, bo za to bierze kasę a jego ciagle w gminie nie ma, a przeważnie w poniedziałki, czyżby ,,szewski dzień".
Z działań będzie rozliczony i on.
Avatar
Kirk / 9 września 2010 o 18:34
0
Co do przyjmowania dzieci spoza gminy do przedszkola to starata 160 tyś zł właśnie wynika raczej z braku odpowiedniego zadziałania Władzy w Bełżycach, która to władza nie potrafiła odzyskać tych pieniędzy z Gmin w których te dzieci były zameldowane - A wiec niech wszyscy najpierw sie udadzą do Gminy i tam zapytają dlaczego tak jest, a nie atakować pierwszą lepszą osobę.

Kryteria regulujące przyjmowanie dzieci do przedszkoli publicznych określa rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z nim pierwszeństwo w naborze mają dzieci 6- i 5-letnie. W dalszej kolejności przyjmowane są dzieci wychowywane przez samotną matkę lub samotnego ojca oraz te, których rodzice mają orzeczoną niepełnosprawność, oraz umieszczone w rodzinach zastępczych.
Dodatkowe kryteria, które muszą być zawarte w statucie przedszkola i regulaminie rekrutacji, określa organ prowadzący przedszkole w porozumieniu z dyrektorem placówki. Takim dodatkowym warunkiem najczęściej jest zamieszkanie rodziców na terenie gminy, wykonywanie pracy przez obydwoje rodziców oraz uczęszczanie do tego przedszkola rodzeństwa dziecka. W celu potwierdzenia tych informacji przy rekrutacji gmina może wymagać dodatkowych dokumentów, np. druku ZUS RMUA potwierdzającego zatrudnienie, zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego miejsce zamieszkania i opłacanie podatków lub zaświadczenia z urzędu stanu cywilnego.

W przypadku gdy dziecko zostanie przyjęte do przedszkola znajdującego się na terenie innej gminy, gmina, gdzie mieszkają rodzice dziecka, ma obowiązek dofinansowania jego pobytu w tym przedszkolu. Dotyczy to też przedszkola prywatnego.


Poza tym niech Rada da już spokój Przedszkolu w Bełżycach i np zajmie się dziurawymi drogami albo niech zajmie się ciągle (po nawet niedużym) deszczu stojącymi OGROMNYMI KAŁURZAMI na skrzyrzowaniu ul. Bychawskiej i Wilczyńskiego -szkoda że Radni tego nie widzą.
Mieszkańcy Bełżyc już niedługo wybory no i trzeba będzie Radę rozliczyć z działania. Zachęcam już teraz aby wszyscy mieszakńcy poszli na wybory gdyż tylko wówczas można władzę rozliczac i krytykować.

Pozdrawiam
Co do przyjmowania dzieci spoza gminy do przedszkola to starata 160 tyś zł właśnie wynika raczej z braku odpowiedniego zadziałania Władzy w Bełżycach, która to władza nie potrafiła odzyskać tych pieniędzy z Gmin w których te dzieci były zameldowane - A wiec niech wszyscy najpierw sie udadzą do Gminy i tam zapytają dlaczego tak jest, a nie atakować pierwszą lepszą osobę.

Kryteria regulujące przyjmowanie dzieci do przedszkoli publicznych określa rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zgodnie z nim pierwszeństwo w naborze ... rozwiń
Avatar
sędzia / 9 września 2010 o 17:58
0
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]
Widziałeś ten wynik???Znasz raport???Naucz się czytać ze zrozumieniem.A żeby wytoczyć oskarżenie trzeba mieć dowody. Masz je? zamieść na forum, wtedy pogadamy...
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]
Widziałeś ten wynik???Znasz raport???Naucz się czytać ze zrozumieniem.A żeby wytoczyć oskarże... rozwiń
Avatar
xm / 9 września 2010 o 10:41
0
[quote name='gość' date='09 wrzesień 2010 - 10:37 ' timestamp='1284021438' post='344031']
Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[/quote]

wynik kontroli NIK -pozytywny (1 zalecenie pokontrolne)katolicy!!!
Avatar
gość / 9 września 2010 o 10:37
0
[quote name='sędzia' date='08 wrzesień 2010 - 23:06 ' timestamp='1283979977' post='343836']
Bardzo łatwo ferować wyroki. Poczekajmy na opublikowanie raportu na stronach NIK-u.Myślę, że po ich przeczytaniu będzie można się wypowiedzieć a teraz to tylko gadanie na podstawie przesłanek nie dowodów, czyli bez sensu.Strasznie to przykre kiedy się czyta jak łatwo ludzie są oczerniani i szkalowani. I my żyjemy w katolickim kraju??? I nasi radni mienią się być katolikami???
[/quote]

Wynik kontroli nik to nie dowód???Jakich mocniejszych dowodów potrzeba??? Z tego co wiem to pani dyrektor też jest katolikiem , a czy to przystaje katolikowi wstać i publicznie kłamać-chodzi o wypowiedz pani dyrektor z sesji rady miejskiej-"nie było i nie ma w przedszkolu dzieci z poza gminy".
[quote name='sędzia' date='08 wrzesień 2010 - 23:06 ' timestamp='1283979977' post='343836']
Bardzo łatwo ferować wyroki. Poczekajmy na opublikowanie raportu na stronach NIK-u.Myślę, że po ich przeczytaniu będzie można się wypowiedzieć a teraz to tylko gadanie na podstawie przesłanek nie dowodów, czyli bez sensu.Strasznie to przykre kiedy się czyta jak łatwo ludzie są oczerniani i szkalowani. I my żyjemy w katolickim kraju??? I nasi radni mienią się być katolikami???
[/quote]

Wynik kont... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 0 0

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 46 31

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 28 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 10

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 12

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!