Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 grudnia 2008 r.
9:30
Edytuj ten wpis

Bender i Kruk pierwszymi kandydatami do PE

0 28 A A

Iwo Bender, syn senatora Ryszarda Bendera, jest mocnym kandydatem na lidera listy PiS w przyszłorocznych wyborach do europarlamentu. Wiele zależy od tego, czy na start zdecyduje się Elżbieta Kruk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- To byłby dla mnie zaszczyt reprezentować rodzinne miasto. Jednak wybory dopiero w czerwcu. Dziś to jeszcze dzielenie skóry na niedźwiedziu - stwierdza Iwo Bender.

I. Bender jest członkiem PiS, byłym radnym z Warszawy, pracuje jako doradca Polskiej Telefonii Cyfrowej. Ostatnio częściej bywa w Lublinie, bo rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Socjologii KUL. Jego ojciec, Ryszard Bender, jest senatorem PiS, uchodzi za człowieka związanego z Radiem Maryja.

Lubelską listę PiS miała otwierać poseł Elżbieta Kruk. Jednak nie wiadomo, czy po zdarzeniach sprzed kilku dni (dziennikarze sugerowali, że była pijana w Sejmie) wystartuje w wyborach.

- Na start i zwycięstwo Kruk liczy europoseł Zdzisław Podkański, bo wtedy jego syn Krzysztof wejdzie do Sejmu - tłumaczy nam działacz PiS. Zdzisław Podkański też chce walczyć o europejski mandat, ale nie ma szansy na pierwsze miejsce na liście.

Na dobre miejsce na liście wyborczej liczy europoseł Mirosław Piotrowski (historyk z KUL, poprzednio startował z list LPR). Dobrym argumentem dla PiS mogą być jego kontakty z o. Tadeuszem Rydzykiem.
(rp)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie asystent. / 9 grudnia 2008 r. o 20:41
0
kulowiec napisał:
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady

Oj widzę najwyraźniej zżera Cię zazdrość. Może i ty mógłbyś być asystentem p. Profesora, tylko zapewne coś Ci brakuje.
Avatar
kulowiec / 7 grudnia 2008 r. o 22:36
0
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady
Avatar
beavis / 7 grudnia 2008 r. o 22:34
0
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba wiecej na lubelszczyzne pieniedzy niz na zachod Polski zeby dorownac. Wszyscy wiemy jak lata rzadow zielono-czerwonej WATACHY zniszczyły to wojewodztwo!! Palikot teoretycznie za wygadywanie tych bzdur o prezydencie i finansowanie SłońcaPeru powinien miec silna pozycje i wywalczyc cos dla nas a tu FIGA. Mieszkancy Lubelszczycny, on po prostu wymachiwał i wymachuje tym penisem do Nas caly czas. Robi sobie z nas idiotow i mysli ze my tego nie zobaczymy. Widzimy i zapamietamy. A do was koledzy internauci. Jezeli chcecie cos pisac czy krytykowac krukowa to najpierw mi napiszcie KTO ZROBIŁ WIECEJ DLA TEGO WOJEWODZTWA I MIASTA?? KTO?
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba w... rozwiń
Avatar
elo / 7 grudnia 2008 r. o 12:23
0
EURODZIEDZICZNI'-bravo! zgadzam się w zupełności!!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2008 r. o 10:31
0
Prof. Piotrowski - prezencja, elokwencja, znajomość języków. przy tym ogromna wiedza. Tylko tacy ludzie nie będą naszym balastem. Popieramy.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 r. o 09:39
0
Gość napisał:
Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.

Popieram. Pan Prof. Piotrowki .... i jak już nie będzie innych kandydatów to na samiutkim końcu "coś tam, coś tam".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 r. o 07:34
0
spostrzegawczy napisał:
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta. rozwiń
Avatar
spostrzegawczy / 5 grudnia 2008 r. o 08:51
0
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durni... rozwiń
Avatar
Lublin ESK 2016 / 5 grudnia 2008 r. o 00:27
0
pruszon, bender chca sie dorwac do duzej kasy nedroby i oszolomy oby nikt nie popelnil bledu bo wstyd dla miasta
Avatar
Fang / 4 grudnia 2008 r. o 22:52
0
Do wyborów to pewnie PiS zniknie z areny politycznej podobnie jak LPR i Samoobrona.Nie będzie kompromitacji ,wyłudzania 300 srebrników,wyczynów Cypryjskich i podobnych "coś tam,coś tam".
Avatar
nie asystent. / 9 grudnia 2008 r. o 20:41
0
kulowiec napisał:
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady

Oj widzę najwyraźniej zżera Cię zazdrość. Może i ty mógłbyś być asystentem p. Profesora, tylko zapewne coś Ci brakuje.
Avatar
kulowiec / 7 grudnia 2008 r. o 22:36
0
A coz takiego Piotrowski cikawego uczynil w tym parlamencie, wiem co?? Pozatrudnial duzo asystentow i teraz piszecie na formu he,he-boicie o cieplutkie posadki za nic nie robienie:))) skonczy sie darmozjady
Avatar
beavis / 7 grudnia 2008 r. o 22:34
0
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba wiecej na lubelszczyzne pieniedzy niz na zachod Polski zeby dorownac. Wszyscy wiemy jak lata rzadow zielono-czerwonej WATACHY zniszczyły to wojewodztwo!! Palikot teoretycznie za wygadywanie tych bzdur o prezydencie i finansowanie SłońcaPeru powinien miec silna pozycje i wywalczyc cos dla nas a tu FIGA. Mieszkancy Lubelszczycny, on po prostu wymachiwał i wymachuje tym penisem do Nas caly czas. Robi sobie z nas idiotow i mysli ze my tego nie zobaczymy. Widzimy i zapamietamy. A do was koledzy internauci. Jezeli chcecie cos pisac czy krytykowac krukowa to najpierw mi napiszcie KTO ZROBIŁ WIECEJ DLA TEGO WOJEWODZTWA I MIASTA?? KTO?
Piszecie tak sobie o tej Kruk, a ja chce przypomniec ze gdy byla w parlamencie i w krrit zawsze dbala o lubelszczyzne. To ona jako pierwsza walczyła z banda ZSL-owska o Lotnisko w Swidniku i nie dopuscila do wydawania pieniedzy na Niedzwiade!!! To ona wywalczyla pierwsze PIENIADZE z budzetu centralnego na lotnisko i waczyla o kolej Warszawa-Lublin. Teraz tez ONA chciala poprawki na kolej a nie zadna tam chcełmska sadurka. A Platforma co takiego zrobila???? Ani grosza w przyszlym roku ANI ZLOTOWECZKI, mimo ze wiadomo ze potrzeba w... rozwiń
Avatar
elo / 7 grudnia 2008 r. o 12:23
0
EURODZIEDZICZNI'-bravo! zgadzam się w zupełności!!!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2008 r. o 10:31
0
Prof. Piotrowski - prezencja, elokwencja, znajomość języków. przy tym ogromna wiedza. Tylko tacy ludzie nie będą naszym balastem. Popieramy.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 r. o 09:39
0
Gość napisał:
Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.

Popieram. Pan Prof. Piotrowki .... i jak już nie będzie innych kandydatów to na samiutkim końcu "coś tam, coś tam".
Avatar
Gość / 6 grudnia 2008 r. o 07:34
0
spostrzegawczy napisał:
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta.


Profesor Piotrowki a potem daleko Podkański i ta reszta. rozwiń
Avatar
spostrzegawczy / 5 grudnia 2008 r. o 08:51
0
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durnie z PSLu.
Jak (?) sprzedali majątek PSLu w Warszawie a Podkański chciał im się dobrać do .upy, to go wylali.
Podkański powinien iść z jedynki na jakiejś innej liście i wyciąć arbuzów. Polityczne prostytutki.
Durni chłopi powinni wreszcie zrozumieć, że nie stać ich i nie będzie ich stać na obiadek w pensjonacie u Pawlaka na Mazurach.
Jeśli chodzi o nasz region to bardzo dobrym kandydatem jest prof. Piotrowski.
Jeden z nielicznych myślących w PE.
Dziwię się, że PiS kombinuje coś z młodym Benderem. Był czas starego, i to wszystko. Tylko Piotrowski. Reszta może czyścić mu buty.
Piotrowski na jedynkę i tyle. Jak będą kombinować, to Pisiory wyjdą jak w ostatnich samorządowych i do Sejmu.
Jeśli chodzi o Podkańskiego to facet walczy w PE jak może o sprawy rolnicze w Polsce.
Miota się, żeby naprawiać błędy warunków akcesyjnych jakie przyjęli durni... rozwiń
Avatar
Lublin ESK 2016 / 5 grudnia 2008 r. o 00:27
0
pruszon, bender chca sie dorwac do duzej kasy nedroby i oszolomy oby nikt nie popelnil bledu bo wstyd dla miasta
Avatar
Fang / 4 grudnia 2008 r. o 22:52
0
Do wyborów to pewnie PiS zniknie z areny politycznej podobnie jak LPR i Samoobrona.Nie będzie kompromitacji ,wyłudzania 300 srebrników,wyczynów Cypryjskich i podobnych "coś tam,coś tam".
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał
ALARM 24
galeria

Asfaltowe boisko czy zieleń między blokami? Nie wszystkim zwycięski projekt się spodobał

Asfaltowe boisko pomiędzy blokami przy ulicami Okulickiego a Norwida w Świdniku miało zamienić się w zielony teren z miejscami do wypoczynku. Zdecydowały o tym 422 osoby, które oddały swój głos właśnie na ten projekt budżetu obywatelskiego. Tyle, że nie wszystkim mieszkańcom zmiany się spodobały.

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Nowe znaki drogowe pojawią się w Lublinie

Znaki ostrzegające przed jeżami pojawią się przy lubelskich ulicach. Ich montaż zleca Urząd Miasta, który prosi mieszkańców o wskazanie miejsc, gdzie należy ustawić takie tablice.

Puławy sprzed lat. Startuje projekt "Re-konstrukcje"
22 kwietnia 2021, 0:00

Puławy sprzed lat. Startuje projekt "Re-konstrukcje"

Cztery spacery tematyczne przygotowała dla mieszkańców Puław Biblioteka Miejska w ramach projektu "Re-konstrukcje czyli spacery szlakiem dawnych Puław". Premiera w czwartek, 22 kwietnia.

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:1. Koniec marzeń o barażach?

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:1. Koniec marzeń o barażach?

Niewiele dobrego można napisać o środowym występie Motoru. Drużyna Marka Saganowskiego przegrała w Krakowie z Garbarnią 1:2. A to oznacza, że powoli trzeba chyba szykować się na walkę o utrzymanie, a nie baraże.

Prezydent Lublina szykuje podwyżkę opłat za śmieci. Największy wzrost dla dużych rodzin

Prezydent Lublina szykuje podwyżkę opłat za śmieci. Największy wzrost dla dużych rodzin

Prezydent Lublina szykuje podwyżkę opłat za wywóz śmieci i zmianę metody naliczania opłaty. Dla dużych rodzin może to oznaczać podwojenie wydatków. Ratusz chce wprowadzić stawkę „od osoby” zamiast obecnej „od gospodarstwa domowego”.

Lubelskie: Otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dzieci z klas 1-3 wracają do szkół
aktualiazacja

Lubelskie: Otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Dzieci z klas 1-3 wracają do szkół

Powrót najmłodszych dzieci do szkół, otwarcie salonów fryzjerskich. Województwo lubelskie jest w gronie tych, gdzie obostrzenia zostają złagodzone.

„Amerykański żołnierz” nadal naciąga. Tym razem kobietę z powiatu chełmskiego

„Amerykański żołnierz” nadal naciąga. Tym razem kobietę z powiatu chełmskiego

50-letnia kobieta oddała oszustom 40 tys. zł. Dała się zwieść opowieści „amerykańskiego żołnierza z Iraku”.

Jadłodzielnia stanie przy Hali Targowej w Puławach

Jadłodzielnia stanie przy Hali Targowej w Puławach

Dzięki współpracy Barbary Grzelak-Wężowskiej i puławskiego przedsiębiorcy, radnego Andrzeja Kuszyka, jeszcze w tym miesiącu może pojawić się pierwsza w mieście jadłodzielnia

Montują nowy napis na szpitalu w Lublinie. Poprzedni wisiał 56 lat [zdjęcia]
galeria

Montują nowy napis na szpitalu w Lublinie. Poprzedni wisiał 56 lat [zdjęcia]

W ciągu kilku dni nad głównym wejściem do Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie pojawi się nowy napis z nazwą placówki. Trwa montaż liter.

Ruszył nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE

Ruszył nabór do konkursu JAZZiNSPIRACJE

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza młodych solistów oraz zespoły muzyczne przed debiutem fonograficznym do udziału w pierwszej edycji konkursu JAZZiNSPIRACJE, który będzie towarzyszył tegorocznej odsłonie festiwalu Lublin Jazz. Zgłoszenia trwają do 31 maja.