Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 kwietnia 2008 r.
20:57
Edytuj ten wpis

Były urzędnik z zarzutami trafił do aresztu (wideo)

0 10 A A

Mirosław B., były dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim, został wczoraj aresztowany. Prokuratura zarzuca mu złożenie korupcyjnej propozycji:

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
obiecywał działkę wartą 80 tys. zł za pomoc w przejęciu pałacu Potockich w Olesinie w gminie Kurów.

Wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne ujawniło kulisy zatrzymania byłego dyrektora Departamentu Mienia i Inwestycji UM. - Funkcjonariusze z lubelskiej delegatury CBA kilka tygodni temu uzyskali informacje na temat Mirosława B. Mężczyzna miał składać korupcyjne propozycje puławskim urzędnikom i samorządowcom - informuje Piotr Kaczorek, rzecznik CBA.

13 marca tego roku były dyrektor miał obiecać działkę w zamian za pośrednictwo w przeforsowaniu w Radzie Gminy w Kurowie korzystnej dla niego uchwały. Chciał dostać w wieczyste użytkowanie należący do samorządu XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy w Olesinie. W jego skład wchodzi pałac i 17 hektarów parku i stawów. Nieruchomość jest warta ok. 8 mln zł.




ZOBACZ WIĘCEJ - Centralne Biuro Antykorupcyjne - zdjęcia i film
Druga propozycja padła 23 kwietnia. Tym razem Mirosław B. miał zaproponować działkę radnemu z Kurowa. Cel ten sam. Tego dnia doszło nawet do podpisania między nimi umowy przedwstępnej na sprzedaż działki. W rzeczywistości rzekomy kupiec miał dostać ją w prezencie.

Były urzędnik został zatrzymany na parkingu przed jedną z restauracji na trasie Lublin-Warszawa, tuż po podpisaniu umowy. CBA prawdopodobnie działało w porozumieniu z samorządowcem z Kurowa, choć oficjalnie podaje tylko, że Mirosław B. został zatrzymany w wyniku "akcji specjalnej”. - Nie przyznał się - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

To że Mirosław B. interesował się pałacem w Olesinie potwierdza Stanisław Wójcicki, wójt Kurowa. - Był na sesji i przedstawiał swoją koncepcję zagospodarowania tej nieruchomości - mówi wójt. - Ale nie wiem, komu miał proponować łapówkę.

Rada Gminy w Kurowie od dłuższego czasu przymierza się do sprzedaży bądź wydzierżawienia pałacu. Gminy nie stać na utrzymywanie tak dużego obiektu. - Pałacyk jest na sprzedaż, ale nie mam pojęcia o żadnej korupcji - mówi Jan Woźniak, przewodniczący Rady Gminy.

Mirosław B. jest wiceprzewodniczącym PO w powiecie ziemskim lubelskim. Ale już niedługo. - Na sobotnim zarządzie regionu PO stanie wniosek o zawieszenie go w prawach członka partii - mówi Piotr Sawicki, przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor biura poselskiego Janusza Palikota.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 7 maja 2008 o 15:39
0
Jak dla mnie to wójt nie jest niczemu winny... Ja bardziej stawialbym na tego calego radnego, od zawsze pamitam byl przerozumialy i sie wszedzie pchal. chcial dopiac swego i przez niego umoczyl Miroslaw B. O ile mi wiadomo to on chyba bardzo dobrze zna sie z kolesiem z powiatu i sadze iz oni to ukartowali ale to juz moje zdanie...
Avatar
pajac / 27 kwietnia 2008 o 23:11
0
jak bys niewiedzil kolego mkw dziłki kosztuje ok 50zł w kurowie a jak panstwo wykupowalo dziłki choc by pod obwodnice to płacili 200tys zl z 1ha
Avatar
ali / 27 kwietnia 2008 o 22:32
0
Ciekawe jaki "uczony" wycenił 17ha chaszczy i zabagnionych stawów oraz ruderę na 8 mln.Gdyby to był grunt rolny dobrej klasy to byłby wart 170 do 250 tys zł przy czym o tyle można by pomniejszyć zobowiązania gminy wobec tego kto zechciałby przyjąc i zobowiązal się doprowadzić do poprzedniego stanu ruiny pałacu.A może to chodzi o to,że szaleniec,który podejmie się doprowadzenia do stanu używalności i wykorzystania obiektu ma dostać 8 mln zł?
Avatar
mieszkaniec / 27 kwietnia 2008 o 16:55
0
były prokurator wójcicki to chodząca uczciwość pracownik prokuratury- akta cukrowni garbów efekt praca w kółku rolniczym w borysowie za niskie ukłony i pseudo uśmiech zostaje wójtem i tu zaczynają się prawdziwe lody to jest mały podły chciwy człowieczek i jeszcze przekręty przy parkingu i budowie gimnazjum brawo CBA choć ten człowieczek ma duże układy w prokuraturze z p. prokurator szyszko p szymankiem i reszta tej bandy to jest parodia państwa puławski sąd i policja i prokuratura
Avatar
bezstronny / 27 kwietnia 2008 o 16:15
0
Bardzo szanuję i podziwiam pana przewodniczącego za wytrwałość i konsekwencję w działaniach oraz szczere intencje. Głowa do góry panie przewodniczący -uczciwość w działaniach i dobro całej gminy są pana atutem. Pozdrawiam i życzę więcej cierpliwości. Nienawiść jest bardzo podłą cechą i w końcu obróci się przeciwko tym, którzy nienawidzą.
Avatar
gosc2 / 26 kwietnia 2008 o 23:31
0
o ile wiadomo Pan wójt nie jest chłopcem na posyłki pana Wożniaka...chyba sie za bardzo nie lubią po zdarzeniach z kampanii wyborczej...inna sprawa to taka ze jak właściciel ( czytaj gmina ) i we własnej osobie wójt który juz nie wiem którą kadencje sprawuje, mógł dopuścić pałac do takiej ruiny...?!`czy to nie było od początku zaplanowane....
Lepszy scenariusz to taki ze wójt wysyła Mirosława B. do przewodniczącego rady gminy licząc na to ze ten umoczy i wtedy będzie piękny scenariusz jaki to wójt Kurowa nieskazitelny…ale cóż nie udało się tylko ciekawe kto będzie następny do kogo kolejnego w Kurowie o 6 rano zapuka CBA…

Pan wójt jest chłopcem na posyłki grzybka a nie Wozniaka...
o ile wiadomo Pan wójt nie jest chłopcem na posyłki pana Wożniaka...chyba sie za bardzo nie lubią po zdarzeniach z kampanii wyborczej...inna sprawa to taka ze jak właściciel ( czytaj gmina ) i we własnej osobie wójt który juz nie wiem którą kadencje sprawuje, mógł dopuścić pałac do takiej ruiny...?!`czy to nie było od początku zaplanowane....
Lepszy scenariusz to taki ze wójt wysyła Mirosława B. do przewodniczącego rady gminy licząc na to ze ten umoczy i wtedy będzie piękny scenariusz jaki to wójt Kurowa nieskazitelny…ale... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 22:43
0
To nie są żadne dowody, pojawił się ktoś kto chciał wyremontować tą ruderę w Kurowie a oni PIS wymyślili ze jest okazja aby go sprowokować.To bzdury i cienka prowokacja pana Wożniaka z Kurowa którego mieszkańcy nienawidzą i teraz już wiemy za co. żałosne i hańbiące wójta gminy Kurów który jest chłopcem na posyłki Wożniaka
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 22:40
0
To nie są żadne dowody, pojawił się ktoś kto chciał wyremontować tą ruderę w Kurowie a oni PIS wymyślili ze jest okazja aby go sprowokować.To bzdury i cienka prowokacja pana Wożniaka z Kurowa którego mieszkańcy nienawidzą i teraz już wiemy za co. żałosne i hańbiące wójta gminy Kurów który jest chłopcem na posyłki Wożniaka
Avatar
albert / 26 kwietnia 2008 o 10:25
0
No ciekawe kiedz dopatrza sie winy kurowskich urzednikow i zamkna wujta ktory od poczatku kadencji kreci swoje lody....
Avatar
Luzak / 26 kwietnia 2008 o 07:19
0
No to pewnie zostanie jakim prezesem TVP bo w Radiu Lublin już inny kolega partyjny i specjalista od gruntów zajął główne w zarządzie miejsce.
Avatar
mieszkaniec / 7 maja 2008 o 15:39
0
Jak dla mnie to wójt nie jest niczemu winny... Ja bardziej stawialbym na tego calego radnego, od zawsze pamitam byl przerozumialy i sie wszedzie pchal. chcial dopiac swego i przez niego umoczyl Miroslaw B. O ile mi wiadomo to on chyba bardzo dobrze zna sie z kolesiem z powiatu i sadze iz oni to ukartowali ale to juz moje zdanie...
Avatar
pajac / 27 kwietnia 2008 o 23:11
0
jak bys niewiedzil kolego mkw dziłki kosztuje ok 50zł w kurowie a jak panstwo wykupowalo dziłki choc by pod obwodnice to płacili 200tys zl z 1ha
Avatar
ali / 27 kwietnia 2008 o 22:32
0
Ciekawe jaki "uczony" wycenił 17ha chaszczy i zabagnionych stawów oraz ruderę na 8 mln.Gdyby to był grunt rolny dobrej klasy to byłby wart 170 do 250 tys zł przy czym o tyle można by pomniejszyć zobowiązania gminy wobec tego kto zechciałby przyjąc i zobowiązal się doprowadzić do poprzedniego stanu ruiny pałacu.A może to chodzi o to,że szaleniec,który podejmie się doprowadzenia do stanu używalności i wykorzystania obiektu ma dostać 8 mln zł?
Avatar
mieszkaniec / 27 kwietnia 2008 o 16:55
0
były prokurator wójcicki to chodząca uczciwość pracownik prokuratury- akta cukrowni garbów efekt praca w kółku rolniczym w borysowie za niskie ukłony i pseudo uśmiech zostaje wójtem i tu zaczynają się prawdziwe lody to jest mały podły chciwy człowieczek i jeszcze przekręty przy parkingu i budowie gimnazjum brawo CBA choć ten człowieczek ma duże układy w prokuraturze z p. prokurator szyszko p szymankiem i reszta tej bandy to jest parodia państwa puławski sąd i policja i prokuratura
Avatar
bezstronny / 27 kwietnia 2008 o 16:15
0
Bardzo szanuję i podziwiam pana przewodniczącego za wytrwałość i konsekwencję w działaniach oraz szczere intencje. Głowa do góry panie przewodniczący -uczciwość w działaniach i dobro całej gminy są pana atutem. Pozdrawiam i życzę więcej cierpliwości. Nienawiść jest bardzo podłą cechą i w końcu obróci się przeciwko tym, którzy nienawidzą.
Avatar
gosc2 / 26 kwietnia 2008 o 23:31
0
o ile wiadomo Pan wójt nie jest chłopcem na posyłki pana Wożniaka...chyba sie za bardzo nie lubią po zdarzeniach z kampanii wyborczej...inna sprawa to taka ze jak właściciel ( czytaj gmina ) i we własnej osobie wójt który juz nie wiem którą kadencje sprawuje, mógł dopuścić pałac do takiej ruiny...?!`czy to nie było od początku zaplanowane....
Lepszy scenariusz to taki ze wójt wysyła Mirosława B. do przewodniczącego rady gminy licząc na to ze ten umoczy i wtedy będzie piękny scenariusz jaki to wójt Kurowa nieskazitelny…ale cóż nie udało się tylko ciekawe kto będzie następny do kogo kolejnego w Kurowie o 6 rano zapuka CBA…

Pan wójt jest chłopcem na posyłki grzybka a nie Wozniaka...
o ile wiadomo Pan wójt nie jest chłopcem na posyłki pana Wożniaka...chyba sie za bardzo nie lubią po zdarzeniach z kampanii wyborczej...inna sprawa to taka ze jak właściciel ( czytaj gmina ) i we własnej osobie wójt który juz nie wiem którą kadencje sprawuje, mógł dopuścić pałac do takiej ruiny...?!`czy to nie było od początku zaplanowane....
Lepszy scenariusz to taki ze wójt wysyła Mirosława B. do przewodniczącego rady gminy licząc na to ze ten umoczy i wtedy będzie piękny scenariusz jaki to wójt Kurowa nieskazitelny…ale... rozwiń
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 22:43
0
To nie są żadne dowody, pojawił się ktoś kto chciał wyremontować tą ruderę w Kurowie a oni PIS wymyślili ze jest okazja aby go sprowokować.To bzdury i cienka prowokacja pana Wożniaka z Kurowa którego mieszkańcy nienawidzą i teraz już wiemy za co. żałosne i hańbiące wójta gminy Kurów który jest chłopcem na posyłki Wożniaka
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 22:40
0
To nie są żadne dowody, pojawił się ktoś kto chciał wyremontować tą ruderę w Kurowie a oni PIS wymyślili ze jest okazja aby go sprowokować.To bzdury i cienka prowokacja pana Wożniaka z Kurowa którego mieszkańcy nienawidzą i teraz już wiemy za co. żałosne i hańbiące wójta gminy Kurów który jest chłopcem na posyłki Wożniaka
Avatar
albert / 26 kwietnia 2008 o 10:25
0
No ciekawe kiedz dopatrza sie winy kurowskich urzednikow i zamkna wujta ktory od poczatku kadencji kreci swoje lody....
Avatar
Luzak / 26 kwietnia 2008 o 07:19
0
No to pewnie zostanie jakim prezesem TVP bo w Radiu Lublin już inny kolega partyjny i specjalista od gruntów zajął główne w zarządzie miejsce.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!