Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 maja 2012 r.
21:46
Edytuj ten wpis

Ciągle marzę o domu. Pomoc skończyła się na obietnicach

0 15 A A
Jolanta Sadło: W pożarze straciłyśmy dorobek całego życia (Maciej Kaczanowski)
Jolanta Sadło: W pożarze straciłyśmy dorobek całego życia (Maciej Kaczanowski)

Jolanta Sadło z siostrą i mamą marzą o odbudowie domu spalonego w pożarze. Jednak na razie, na placu budowy mają tylko… piasek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dom w miejscowości Wysokie spłonął doszczętnie 30 września 2011 r. Nic nie ocalało. Na ratunek pospieszyli im m.in. mieszkańcy i urzędnicy z gminy.

– Sołtysi zbierali pieniądze, pani Jola dostała też pewną kwotę z ubezpieczenia, pomogli też obcy ludzie, którzy o tragedii dowiedzieli się z mediów – mówi Dorota Pieczajka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wysokiem.

Nie wszystkie plany i deklaracje, które pojawiły się po pożarze, zostały zrealizowane. Przyjaciele pani Jolanty, studenci AWF, chcieli zorganizować koncert, podczas, którego odbyłaby się zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanej rodziny. – Okazało się to jednak niewykonalne, m.in. z powodów prawnych – ubolewa poszkodowana.

– Wiele firm obiecywało też pani Joli materiały budowlane. Ale na obietnicach się skończyło – zaznacza Henryk Romanek, wójt gminy Wysokie. – Dziś na placu budowy mają tylko piasek, który został przywieziony jeszcze w ubiegłym roku. Budowa została już rozpoczęta. Zalany jest fundament.

Po tragedii panie zamieszkały w kontenerze, gdzie są dwa pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 25 metrów kw. Pełnią one zarówno funkcję sypialni, kuchni i łazienki. Za toaletę służy toi-toi ustawiony w pobliżu. Nie mają bieżącej wody.

Kobiety marzą o tym, aby jak najszybciej zamieszkać we własnym domu. – Nie chciałabym, abyśmy spędziły w tym kontenerze kolejną zimę. To był dla nas bardzo trudny czas – żali się Jolanta Sadło. – Od czasu pożaru nasza sytuacja niewiele się zmieniła. Udało się uzbierać pewną sumę pieniędzy. Mam nadzieję, że kwota ta pozwoli postawić dom w stanie surowym zamkniętym. Chciałybyśmy też wykończyć jedno pomieszczenie, w którym jeszcze przed zimą mogłybyśmy zamieszkać.
Problem jest jednak z wykonawcą. Pierwsza z firm, która miała się zająć budową, wycofała się. Z drugą trwają rozmowy.

– To przedsiębiorstwo z Biłgoraja, które wykonywało w naszej gminie kilka inwestycji. Teraz też u nas pracują – tłumaczy wójt Wysokiego. – Te pieniądze, które zgromadziła rodzina, najprawdopodobniej wystarczą. Nie ma jednak materiałów budowlanych.

Nie wszyscy zawiedli. – Państwo Poniewozik dotrzymali słowa. Obiecaną przez nich glazurę i terakotę już odebrałyśmy – Jolanto Sadło dziękuje małżeństwu, które odpowiedziało na apel o pomoc zamieszczony na łamach Dziennika Wschodniego.

Po naszym tekście z pomocą przyszli też inni Czytelnicy, na których liczymy i tym razem. – Bo bez pomocy ludzi o wielkim sercu nie uda się nam spełnić marzenia o własnym domu – apeluje studentka AWF.

Jak pomóc?

Osoby, które chciałyby pomóc, proszone są o kontakt. Należy dzwonić pod numer telefonu 504 357 751 lub pisać na adres anton@dziennikwschodni.pl

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 2 czerwca 2012 o 09:37
0
[quote name='bezczelna baba' timestamp='1338573884' post='635965']
panienko, zawiń rękawy, mieszaj beton, muruj ściany, wstawiaj okna, bierz się za robotę!! przestań zajmować się jakimiś koncertami i w ogóle nie zawracaj ludziom i redaktorom d.py!!!
[/quote] Głupek ,,,
Avatar
zuza / 2 czerwca 2012 o 09:33
0
witam hmm nie rozumiem tych bezsennsownych komentarzyków ( zawiń rękawy gdzie kasa z ubez.. itp kochane ludziki bez serc maci jasno napisane że wszystko się spaliło a żyć trzeba nieprawdaż? no coż żyjemy w takim kraju gdzie na obietnicach się kończy gdzie ludzie w tej pogoni zwanej życiem stracili uczucia wrażliwość a nawet i serca i miłość MAM ALE NIE DAM to takie słowa które towarzyszą wielu z nas.. dużo by tu pisać ale nie ma sensu pamiętajcie tylko o tym że nic z tego ziemskego świata ze sobą nie weżmiemy oprócz dobrych uczynków..............
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”[font=arial][size=4][background=rgb(218, 218, 218)]Powinniśmy również pamiętać, że niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i wydaje mi się, że ten limit powinniśmy z biegiem czasu powiększać, dzielić się z ludźmi, oferować im swoją pomoc.[/background][/size][/font]

[left][background=rgb(218, 218, 218)]Dobro człowieka i życie w zgodzie z resztą świata sprawi, że będzie on wielki .....[/background][/left]
witam hmm nie rozumiem tych bezsennsownych komentarzyków ( zawiń rękawy gdzie kasa z ubez.. itp kochane ludziki bez serc maci jasno napisane że wszystko się spaliło a żyć trzeba nieprawdaż? no coż żyjemy w takim kraju gdzie na obietnicach się kończy gdzie ludzie w tej pogoni zwanej życiem stracili uczucia wrażliwość a nawet i serca i miłość MAM ALE NIE DAM to takie słowa które towarzyszą wielu z nas.. dużo by tu pisać ale nie ma sensu pamiętajcie tylko o tym że nic z tego ziemskego świata ze sobą nie weżmiemy oprócz dobrych uczynków....... rozwiń
Avatar
niby dlaczego?? / 1 czerwca 2012 o 23:30
0
Być może artykuł był nieprecyzyjny ale....
Dla mnie to jest niepojęte. Wyuczona bezradność. Czekać az ktoś da...W imię czego? Marzą o własnym domu. Kurcze ja też marzę o własnym domu, mam napisać prośbę do ludzi o wielkich sercach?? jak mnie przydarzyło się nieszczęscie - zniszczono moje mienie bez którego życie mojej rodziny straciło ... [url="http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/ciagle-marze-o-domu-pomoc-skonczyla-sie-na-obietni,1,5148845,region-wiadomosc.html#expand"]rozwiń całość[/url]drastycznie na jakości jedyne co dostaliśmy to obrzydliwe komentarze pod artykułami na ten temat. Ogarnęliśmy się, zapożyczyliśmy odbudowaliśmy to co nam odebrano - nie mieliśmy wpływu na co się się stało ale nie wyciągaliśmy ręki po "co łaska". A tutaj...nie wiem być może to pochopna ocena ale rok siedzieć w kontenerze i czekać aż ktoś da?? Dom stał na jakiejś ziemi czyż nie tak?? na pewno nie jest warta 5 groszy więc może zamiast czekać aż ktoś da to nalezy sprzedać ziemię i za pieniądze z transakcji oraz odłożone(bo Pani otrzymała pieniądze z ubezpieczenia oraz odłożyła pewną kwotę) warto byłoby kupić mieszkanie w bloku a nie oczekiwać willi?? To zdarzenie losowe (tak sądzę, bo nie napisano w jakich okolicznościach przydarzyło się to niewątpliwe nieszczęscie, którego nikomu nie życze i szczerze współczuję). A wójt gminy -rozmowy prowadzi a swoim mieszkańcom nie pomaga-godzi się na to aby mieszkały w kontenerze...a gdzie ponoc socjalna-lokum zastepcze?? Przepraszam wszystkich których mój komentarz uraził ale wkurza mnie wyuczona bezradność...Ja też mam wiele marzeń a faktycznie tylko to na co mnie stać. Nic nikomu się nie należy
Być może artykuł był nieprecyzyjny ale....
Dla mnie to jest niepojęte. Wyuczona bezradność. Czekać az ktoś da...W imię czego? Marzą o własnym domu. Kurcze ja też marzę o własnym domu, mam napisać prośbę do ludzi o wielkich sercach?? jak mnie przydarzyło się nieszczęscie - zniszczono moje mienie bez którego życie mojej rodziny straciło ... [url="http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/ciagle-marze-o-domu-pomoc-skonczyla-sie-na-obietni,1,5148845,region-wiadomosc.html#expand"]rozwiń całość[/url]drastycznie na jakości jedyne co dostali... rozwiń
Avatar
Bartosz / 1 czerwca 2012 o 22:25
0
Polska język trudna jezyk.
Marzy się o domie a bochaterka nie ma domu.
Rzenujące.
Avatar
bezczelna baba / 1 czerwca 2012 o 20:04
0
panienko, zawiń rękawy, mieszaj beton, muruj ściany, wstawiaj okna, bierz się za robotę!! przestań zajmować się jakimiś koncertami i w ogóle nie zawracaj ludziom i redaktorom d.py!!!
Avatar
Gość / 1 czerwca 2012 o 18:53
0
Kiedy czytam wasze wypowiedzi, zastanawiam się, co się z wami (nami) stało. Co sprawia, że wyłazi z nas egoizm, chamstwo i kompletny brak zrozumienia dla innych. Niektórzy z was pewnie w niedzielę złożą pobożnie rączki i wzniosą oczy w niebo, zmówią paciorek i ... na tym zakończą swe obowiązki katolika, chrześcijanina. Co z czynami, z potwierdzeniem tego, że jest się wierzącym, Polakiem? Na ulicy co chwila miga biało-czerwona chorągiewka. Wydawac by się mogło, że tak bardzo kochamy swój kraj, swoją ojczyznę. A kiedy byśmy zapytali tych demonstrujących swój "patriotyzm", co to jest ojczyzna, puknęliby się pewnie palcem w czoło. Oni "kochają" Polskę tak samo jak "wierzą". Nie chcą widziec i wiedziec, że ojczyzna to przede wszystkim drugi człowiek, rodak, dziecko tej samej matki, mówiące tym samym co oni językiem, mające też swoje marzenia. Czasem biedne, niepotrafiące poradzic sobie w trudnej życiowej sytuacji, złamane, jak ta rodzina spod Wysokiego, nieszczęściem. Oczekują, że każdy musi byc piękny, mądry, zaradny, ustawiony tak jak oni. Solidarnośc? Empatia? Altruizm? To nie dla nich! Oni wiedzą swoje: że rodzina dotknięta pożarem to życiowe ofermy, że kwota ubezpieczenia powinna rozwiązac definitywnie wszelkie bytowe problemy pogorzelców, że każdy musi radzic sobie sam. Orzekli tak na podstawie kilku zdań z gazety. Gazeta jest dziś dla nich wyrocznią objaśniającą i tłumaczącą zawiłości życia i świata. Nie uczone księgi (kto by miał do nich cierpliwośc!), nie myśli mędrców, nie doświadczenia przodków, tylko gazeta. Z zazdrością patrzymy na inne nacje - bogate, syte, zadowolone. Mało kto jednak docieka przyczyny ich dobrego samopoczucia i pewności siebie, nawet w chwilach trudnych i groźnych. One wiedzą, że w razie potrzeby inni przyjdą im z pomocą, że mogą liczyc na sąsiadów, przyjaciół, rodaków, na swoje państwo, które zapewni im pomoc i ochronę, że nikt nie będzie śmiał kpic z ich nieszczęścia, niezaradności, wyśmiewac czy wypominac udzieloną pomoc. A u nas? W Polsce kwitnie i ma się dobrze współczesne, typowe dla nas ludożerstwo. Na Lubelszczyźnie też, niestety. Słychac je na tym forum.
Kiedy czytam wasze wypowiedzi, zastanawiam się, co się z wami (nami) stało. Co sprawia, że wyłazi z nas egoizm, chamstwo i kompletny brak zrozumienia dla innych. Niektórzy z was pewnie w niedzielę złożą pobożnie rączki i wzniosą oczy w niebo, zmówią paciorek i ... na tym zakończą swe obowiązki katolika, chrześcijanina. Co z czynami, z potwierdzeniem tego, że jest się wierzącym, Polakiem? Na ulicy co chwila miga biało-czerwona chorągiewka. Wydawac by się mogło, że tak bardzo kochamy swój kraj, swoją ojczyznę. A kiedy byśmy zapytali tych demon... rozwiń
Avatar
zenek / 1 czerwca 2012 o 15:04
0
Nie rozumiem tych poszkodowanych wzieli pieniążki z ubezpieczenia, ludzie zrobili zrzutkę też wzieli, jakieś materiały również i takie biedne.. jeszcze powinni im ludzie wybudować i wszystko pozałątwiać nawet tyle nie chce im się zrobić, a ja właśnie wziąłęm 160 tys. kredytu na 30 lat. i będę j....ł to 60 roku życia ze spłatą bo mam 30 lat nic mi nikt nie dał.. może napiszę do dziennika wschodniego poproszę o jakąś zrzutkę bo mi brakuje..
Avatar
Anna Marianna / 1 czerwca 2012 o 14:49
0
A dom był ubezpieczony ??? Przecież w dzisiejszych czasach to podstawa !
Avatar
Zbyszek / 1 czerwca 2012 o 13:23
0
Pomocy w życiu potrzebować może każdy człowiek, nie tylko materialnej a częściej duchowej !!!
Pisząc słowa na forum o antypomocy dla poszkodowanych nie znając tej rodziny i jej innych problemów, to jest brak odpowiedzialności. Należy zdawać sobie sprawę z tego że nie każdy jest zaradny, zdolny i piękny.
Największym darem od Boga jest danie człowiekowi zdolności do kochania innych i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. W tym przypadku tak jest !!!!
Avatar
x / 1 czerwca 2012 o 11:48
0
rozumiem, tragedia... kazdego moze to dotknac? ale mi nikt nie oferuje domu, ja np swojego jeszcze nie mam, i dla mnie osobista "tragedia" bedzie splacanie przez 30 lat kredytu za mieszkanie, co dopiero mowiac o domu? ludzie obudzcie sie :/ zycie w polsce to nie bajka :/ tu sie robi cale zycie i nic nie ma..
Avatar
zuza / 2 czerwca 2012 o 09:37
0
[quote name='bezczelna baba' timestamp='1338573884' post='635965']
panienko, zawiń rękawy, mieszaj beton, muruj ściany, wstawiaj okna, bierz się za robotę!! przestań zajmować się jakimiś koncertami i w ogóle nie zawracaj ludziom i redaktorom d.py!!!
[/quote] Głupek ,,,
Avatar
zuza / 2 czerwca 2012 o 09:33
0
witam hmm nie rozumiem tych bezsennsownych komentarzyków ( zawiń rękawy gdzie kasa z ubez.. itp kochane ludziki bez serc maci jasno napisane że wszystko się spaliło a żyć trzeba nieprawdaż? no coż żyjemy w takim kraju gdzie na obietnicach się kończy gdzie ludzie w tej pogoni zwanej życiem stracili uczucia wrażliwość a nawet i serca i miłość MAM ALE NIE DAM to takie słowa które towarzyszą wielu z nas.. dużo by tu pisać ale nie ma sensu pamiętajcie tylko o tym że nic z tego ziemskego świata ze sobą nie weżmiemy oprócz dobrych uczynków..............
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”[font=arial][size=4][background=rgb(218, 218, 218)]Powinniśmy również pamiętać, że niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Każdy ma własny limit dobroci i wydaje mi się, że ten limit powinniśmy z biegiem czasu powiększać, dzielić się z ludźmi, oferować im swoją pomoc.[/background][/size][/font]

[left][background=rgb(218, 218, 218)]Dobro człowieka i życie w zgodzie z resztą świata sprawi, że będzie on wielki .....[/background][/left]
witam hmm nie rozumiem tych bezsennsownych komentarzyków ( zawiń rękawy gdzie kasa z ubez.. itp kochane ludziki bez serc maci jasno napisane że wszystko się spaliło a żyć trzeba nieprawdaż? no coż żyjemy w takim kraju gdzie na obietnicach się kończy gdzie ludzie w tej pogoni zwanej życiem stracili uczucia wrażliwość a nawet i serca i miłość MAM ALE NIE DAM to takie słowa które towarzyszą wielu z nas.. dużo by tu pisać ale nie ma sensu pamiętajcie tylko o tym że nic z tego ziemskego świata ze sobą nie weżmiemy oprócz dobrych uczynków....... rozwiń
Avatar
niby dlaczego?? / 1 czerwca 2012 o 23:30
0
Być może artykuł był nieprecyzyjny ale....
Dla mnie to jest niepojęte. Wyuczona bezradność. Czekać az ktoś da...W imię czego? Marzą o własnym domu. Kurcze ja też marzę o własnym domu, mam napisać prośbę do ludzi o wielkich sercach?? jak mnie przydarzyło się nieszczęscie - zniszczono moje mienie bez którego życie mojej rodziny straciło ... [url="http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/ciagle-marze-o-domu-pomoc-skonczyla-sie-na-obietni,1,5148845,region-wiadomosc.html#expand"]rozwiń całość[/url]drastycznie na jakości jedyne co dostaliśmy to obrzydliwe komentarze pod artykułami na ten temat. Ogarnęliśmy się, zapożyczyliśmy odbudowaliśmy to co nam odebrano - nie mieliśmy wpływu na co się się stało ale nie wyciągaliśmy ręki po "co łaska". A tutaj...nie wiem być może to pochopna ocena ale rok siedzieć w kontenerze i czekać aż ktoś da?? Dom stał na jakiejś ziemi czyż nie tak?? na pewno nie jest warta 5 groszy więc może zamiast czekać aż ktoś da to nalezy sprzedać ziemię i za pieniądze z transakcji oraz odłożone(bo Pani otrzymała pieniądze z ubezpieczenia oraz odłożyła pewną kwotę) warto byłoby kupić mieszkanie w bloku a nie oczekiwać willi?? To zdarzenie losowe (tak sądzę, bo nie napisano w jakich okolicznościach przydarzyło się to niewątpliwe nieszczęscie, którego nikomu nie życze i szczerze współczuję). A wójt gminy -rozmowy prowadzi a swoim mieszkańcom nie pomaga-godzi się na to aby mieszkały w kontenerze...a gdzie ponoc socjalna-lokum zastepcze?? Przepraszam wszystkich których mój komentarz uraził ale wkurza mnie wyuczona bezradność...Ja też mam wiele marzeń a faktycznie tylko to na co mnie stać. Nic nikomu się nie należy
Być może artykuł był nieprecyzyjny ale....
Dla mnie to jest niepojęte. Wyuczona bezradność. Czekać az ktoś da...W imię czego? Marzą o własnym domu. Kurcze ja też marzę o własnym domu, mam napisać prośbę do ludzi o wielkich sercach?? jak mnie przydarzyło się nieszczęscie - zniszczono moje mienie bez którego życie mojej rodziny straciło ... [url="http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lublin/ciagle-marze-o-domu-pomoc-skonczyla-sie-na-obietni,1,5148845,region-wiadomosc.html#expand"]rozwiń całość[/url]drastycznie na jakości jedyne co dostali... rozwiń
Avatar
Bartosz / 1 czerwca 2012 o 22:25
0
Polska język trudna jezyk.
Marzy się o domie a bochaterka nie ma domu.
Rzenujące.
Avatar
bezczelna baba / 1 czerwca 2012 o 20:04
0
panienko, zawiń rękawy, mieszaj beton, muruj ściany, wstawiaj okna, bierz się za robotę!! przestań zajmować się jakimiś koncertami i w ogóle nie zawracaj ludziom i redaktorom d.py!!!
Avatar
Gość / 1 czerwca 2012 o 18:53
0
Kiedy czytam wasze wypowiedzi, zastanawiam się, co się z wami (nami) stało. Co sprawia, że wyłazi z nas egoizm, chamstwo i kompletny brak zrozumienia dla innych. Niektórzy z was pewnie w niedzielę złożą pobożnie rączki i wzniosą oczy w niebo, zmówią paciorek i ... na tym zakończą swe obowiązki katolika, chrześcijanina. Co z czynami, z potwierdzeniem tego, że jest się wierzącym, Polakiem? Na ulicy co chwila miga biało-czerwona chorągiewka. Wydawac by się mogło, że tak bardzo kochamy swój kraj, swoją ojczyznę. A kiedy byśmy zapytali tych demonstrujących swój "patriotyzm", co to jest ojczyzna, puknęliby się pewnie palcem w czoło. Oni "kochają" Polskę tak samo jak "wierzą". Nie chcą widziec i wiedziec, że ojczyzna to przede wszystkim drugi człowiek, rodak, dziecko tej samej matki, mówiące tym samym co oni językiem, mające też swoje marzenia. Czasem biedne, niepotrafiące poradzic sobie w trudnej życiowej sytuacji, złamane, jak ta rodzina spod Wysokiego, nieszczęściem. Oczekują, że każdy musi byc piękny, mądry, zaradny, ustawiony tak jak oni. Solidarnośc? Empatia? Altruizm? To nie dla nich! Oni wiedzą swoje: że rodzina dotknięta pożarem to życiowe ofermy, że kwota ubezpieczenia powinna rozwiązac definitywnie wszelkie bytowe problemy pogorzelców, że każdy musi radzic sobie sam. Orzekli tak na podstawie kilku zdań z gazety. Gazeta jest dziś dla nich wyrocznią objaśniającą i tłumaczącą zawiłości życia i świata. Nie uczone księgi (kto by miał do nich cierpliwośc!), nie myśli mędrców, nie doświadczenia przodków, tylko gazeta. Z zazdrością patrzymy na inne nacje - bogate, syte, zadowolone. Mało kto jednak docieka przyczyny ich dobrego samopoczucia i pewności siebie, nawet w chwilach trudnych i groźnych. One wiedzą, że w razie potrzeby inni przyjdą im z pomocą, że mogą liczyc na sąsiadów, przyjaciół, rodaków, na swoje państwo, które zapewni im pomoc i ochronę, że nikt nie będzie śmiał kpic z ich nieszczęścia, niezaradności, wyśmiewac czy wypominac udzieloną pomoc. A u nas? W Polsce kwitnie i ma się dobrze współczesne, typowe dla nas ludożerstwo. Na Lubelszczyźnie też, niestety. Słychac je na tym forum.
Kiedy czytam wasze wypowiedzi, zastanawiam się, co się z wami (nami) stało. Co sprawia, że wyłazi z nas egoizm, chamstwo i kompletny brak zrozumienia dla innych. Niektórzy z was pewnie w niedzielę złożą pobożnie rączki i wzniosą oczy w niebo, zmówią paciorek i ... na tym zakończą swe obowiązki katolika, chrześcijanina. Co z czynami, z potwierdzeniem tego, że jest się wierzącym, Polakiem? Na ulicy co chwila miga biało-czerwona chorągiewka. Wydawac by się mogło, że tak bardzo kochamy swój kraj, swoją ojczyznę. A kiedy byśmy zapytali tych demon... rozwiń
Avatar
zenek / 1 czerwca 2012 o 15:04
0
Nie rozumiem tych poszkodowanych wzieli pieniążki z ubezpieczenia, ludzie zrobili zrzutkę też wzieli, jakieś materiały również i takie biedne.. jeszcze powinni im ludzie wybudować i wszystko pozałątwiać nawet tyle nie chce im się zrobić, a ja właśnie wziąłęm 160 tys. kredytu na 30 lat. i będę j....ł to 60 roku życia ze spłatą bo mam 30 lat nic mi nikt nie dał.. może napiszę do dziennika wschodniego poproszę o jakąś zrzutkę bo mi brakuje..
Avatar
Anna Marianna / 1 czerwca 2012 o 14:49
0
A dom był ubezpieczony ??? Przecież w dzisiejszych czasach to podstawa !
Avatar
Zbyszek / 1 czerwca 2012 o 13:23
0
Pomocy w życiu potrzebować może każdy człowiek, nie tylko materialnej a częściej duchowej !!!
Pisząc słowa na forum o antypomocy dla poszkodowanych nie znając tej rodziny i jej innych problemów, to jest brak odpowiedzialności. Należy zdawać sobie sprawę z tego że nie każdy jest zaradny, zdolny i piękny.
Największym darem od Boga jest danie człowiekowi zdolności do kochania innych i niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. W tym przypadku tak jest !!!!
Avatar
x / 1 czerwca 2012 o 11:48
0
rozumiem, tragedia... kazdego moze to dotknac? ale mi nikt nie oferuje domu, ja np swojego jeszcze nie mam, i dla mnie osobista "tragedia" bedzie splacanie przez 30 lat kredytu za mieszkanie, co dopiero mowiac o domu? ludzie obudzcie sie :/ zycie w polsce to nie bajka :/ tu sie robi cale zycie i nic nie ma..
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 478 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!