Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 listopada 2009 r.
9:28
Edytuj ten wpis

Dodatkowa godzina lekcyjna oburzyła nauczycieli

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 54 A A

Oświatowa NSZZ "Solidarność” wysłała do prezydenta RP, parlamentarzystów i rzecznika praw obywatelskich apel, żeby wystąpili z inicjatywą ustawodawczą w sprawie zmiany Karty Nauczyciela.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Oświatowe związki zgodziły się w ub. roku na wpisanie do niej dodatkowej, niepłatnej godziny lekcyjnej. Ale pod warunkiem, że w 2010 r. rząd zagwarantuje nauczycielom podwyżki.

– Decyzja zapadła, a o zapowiadanych podwyżkach możemy pomarzyć – mówi Teresa Misiuk, szefowa oświatowej "Solidarności” w naszym regionie. – Skoro rząd nie zamierza ich dać nauczycielom, to niech wycofa się z bubla prawnego o jednej godzinie.

Dlaczego bubla? – Tych godzin jest w sumie w każdej szkole tak dużo, że trudno znaleźć sale lekcyjne. Trudno też znaleźć uczniów chętnych do udziału, bo ci i tak mają dużo obowiązków – wylicza Misiuk. – A czas pracy nauczycieli zwiększył się de facto nie o godzinę, tylko znacznie dłużej.

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kretyn / 19 września 2011 o 22:56
0
[quote name='~gość~' timestamp='1259673024' post='200518']
[url="http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/rozporzadzenie_20090324_2.pdf"]http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/..._20090324_2.pdf[/url] - to te "marne" zarobki za pracę
[/quote]
To są MARNE zarobki idioto.
Avatar
kretyn / 19 września 2011 o 22:54
0
[quote name='Gość' timestamp='1258547032' post='194787']
[size=5][color="#8B0000"]do roboty, lenie!!![/color][/size]
[/quote]
Samżeś leń, baranie.
Avatar
belferka / 1 grudnia 2009 o 14:28
0
Oczywiście w naszym kraju wszyscy najlepiej znają sie na nauczaniu i leczeniu. I mają najwięcej w tych sprawach do powiedzenia. Jestem nauczycielem , w gimnazjum, nie narzekam, tylko na Boga nie wymagajcie od nas nauczycieli, abyśmy na pełnych obrotach pracowali 40 godzin w tygodniu- tak sie nie da! Chciałabym nie przenosić swojej pracy do domu, tylko gdzie w szkole mam się przygotowywać do lekcji, sprawdzać prace uczniów itd. A tych, którzy twierdzą, że wycieczki to przywilej i przyjemność - zapraszam. Gwarantuję, że szybko zmienią zdanie. Pozdrawiam i zazdroszczacym naszej nauczycielskiej pracy zapraszam do zmiany zawodu.
Oczywiście w naszym kraju wszyscy najlepiej znają sie na nauczaniu i leczeniu. I mają najwięcej w tych sprawach do powiedzenia. Jestem nauczycielem , w gimnazjum, nie narzekam, tylko na Boga nie wymagajcie od nas nauczycieli, abyśmy na pełnych obrotach pracowali 40 godzin w tygodniu- tak sie nie da! Chciałabym nie przenosić swojej pracy do domu, tylko gdzie w szkole mam się przygotowywać do lekcji, sprawdzać prace uczniów itd. A tych, którzy twierdzą, że wycieczki to przywilej i przyjemność - zapraszam. Gwarantuję, że szybko zmienią zda... rozwiń
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 14:10
0
[url="http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/rozporzadzenie_20090324_2.pdf"]http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/..._20090324_2.pdf[/url] - to te "marne" zarobki za pracę
Avatar
hiiii / 20 listopada 2009 o 18:37
0
And napisał:
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godziny na zajęcia dodatkowe, ale to maturzysta mieszkający blisko szkoły.
A małe dzieci?
A szkoły przeładowane - gimnazja pracujące dzień w dzień do 17 - 18 i różne zespoły szkół?
Proste ?


Podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym budynku???? Coś Pani tutaj kituje... Wazelinka???


Podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym budynku???? Coś Pani tutaj kituje... Wazelinka??? rozwiń
Avatar
And / 20 listopada 2009 o 11:36
0
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godziny na zajęcia dodatkowe, ale to maturzysta mieszkający blisko szkoły.
A małe dzieci?
A szkoły przeładowane - gimnazja pracujące dzień w dzień do 17 - 18 i różne zespoły szkół?
Proste ?
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godz... rozwiń
Avatar
niebelfer / 19 listopada 2009 o 00:09
0
Nauczyciele dzielą się na kilka kast:
-językowcy, poloniści i matematycy - kasta I nietykalni - pod nich tworzy się plany zajęć w szkołach,
-pozostali ogólnokształcący łącznie z wf-istami -kasta II-średnia - tykalni lub nie - w zależności od pozycji w środowisku - nie tylko edukacyjnym, -nauczyciele zawodu - kasta III najniższa, czasami zasłużenie

O ile lepiej ma kasta I i II wystarczy sprawdzić gotowce oferowane na portalach edukacyjnych - zapchane różnymi opracowaniami dla powyższych, nie licząc dostępnej w księgarniach literatury. Zawodowcy nie mają tyle szczęścia - opracowania dla nich albo "powstają", albo są żałosnej jakości.... , a po zmianach - w ostatnich czasach w egzaminach końcowych dla techników - wszyscy, nawet egzaminatorzy i kuratoryjni spece mają mglistą wiedzę na temat aktualnego "klucza oceny" prac - (patrz wyniki egzaminów w 2009r)
O korepetycjach nawet nie wspomnę....
Najbardziej bawi mnie fakt tworzenia programów nauczania dla danej klasy - w większości kopiowanych z internetu, z małym retuszem lub bez sensu "przeciętych".
Fakt, buchalteria edukacyjna z elementami upiększającymi - sprawozdaniami tworzonymi w/g "widzimisię" dyrekcji - to upierdliwość, która jest ponad kastowa.

Śmieszna jest dzisiaj szkoła.
Nauczyciele dzielą się na kilka kast:
-językowcy, poloniści i matematycy - kasta I nietykalni - pod nich tworzy się plany zajęć w szkołach,
-pozostali ogólnokształcący łącznie z wf-istami -kasta II-średnia - tykalni lub nie - w zależności od pozycji w środowisku - nie tylko edukacyjnym, -nauczyciele zawodu - kasta III najniższa, czasami zasłużenie

O ile lepiej ma kasta I i II wystarczy sprawdzić gotowce oferowane na portalach edukacyjnych - zapchane różnymi opracowaniami dla powyższych, nie licząc dostępnej w ksi... rozwiń
Avatar
Iza / 19 listopada 2009 o 00:02
0
Takich mamy nauczycieli... Pewna pani napisała ogłoszenie następującej treści: "Absolwętka pedagogiki...". Kochani, taka Pani uczy nasze dzieci... wiadomo z jakim skutkiem. Takich mamy dziś nauczycieli. Jestem emerytowana nauczycielką i kiedy TO zobaczyłam - przeraziłam się.
Avatar
Gość / 18 listopada 2009 o 23:06
0
Kot napisał:
Nie zazdroszczę. Ale dwa różne etaty w tym samym zakładzie pracy i w tych samych godzinach to chyba lekka przesada.


Napisałeś, że pracuje w okienkach- może. Jeśli ma kwalifikacje do wykonywanej pracy to wszystko jest ok.
Pogodzenie dwóch etatów w tym samym czasie jest niemożliwe.
Avatar
-mala- / 18 listopada 2009 o 22:51
0
Gość napisał:
Jestem emerytowaną nauczycielką. Społecznie pracowałam 2 godziny tygodniowo. Żyję, dobrze się miewam. Musiałam umieć poprowadzić lekcję z każdego przedmiotu a nie tylko z jednego. Obecni nauczyciele mają trochę za duże wymagania. Bardzo niewiele dają od siebie. Ciągle tylko wymagają ... i wszystko im się należy .....

hmm, cos jest na rzeczy. Podobnie twierdzi moja kuzynka, emerytowana nauczycielka
TEraz nauczyciele niestety ale choruja na bardzo mocny przerost ambicji nad mozliwosciami./nie mowie ze wszyscy, ale sporo z nich/
Osobiscie znam kilka mlodych nauczycielek, ktore na studiach byly MIERNOTAMI. A teraz jak na nich popatrzeć i posłuchać to ubaw po paszki;))
Nauczyciele nie maja lekko, ale do k**** nędzy, nie róbmy z nich takich CIERPIĘTNIKÓW co tyrają po nocach nad zeszytami!!
Malo godzin pracują, wolne wakacje, ferie i kiedy tylko nadarzy się okazja...pensje tez wcale nie są takie głodowe, jak na nasze polskie realia./Tak, wiem, ze oni chcieliby więcej../
U nas jest taka dzielnica willowa, dzielnica bogaczy. Zgadnijcie kto tam mieszka??? Lekarze, biznesmeni, no i jest tez sporo tych biednych nauczycieli.?!?!?!?
Czyżby dokonywali cudownego rozmnażania pieniędzy, skoro zarabiają tak mało jak mówią???

hmm, cos jest na rzeczy. Podobnie twierdzi moja kuzynka, emerytowana nauczycielka
TEraz nauczyciele niestety ale choruja na bardzo mocny przerost ambicji nad mozliwosciami./nie mowie ze wszyscy, ale sporo z nich/
Osobiscie znam kilka mlodych nauczycielek, ktore na studiach byly MIERNOTAMI. A teraz jak na nich popatrzeć i posłuchać to ubaw po paszki;))
Nauczyciele nie maja lekko, ale do k**** nędzy, nie róbmy z nich takich CIERPIĘTNIKÓW co tyrają po nocach nad zeszytami!!
Malo godzin pra... rozwiń
Avatar
kretyn / 19 września 2011 o 22:56
0
[quote name='~gość~' timestamp='1259673024' post='200518']
[url="http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/rozporzadzenie_20090324_2.pdf"]http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/..._20090324_2.pdf[/url] - to te "marne" zarobki za pracę
[/quote]
To są MARNE zarobki idioto.
Avatar
kretyn / 19 września 2011 o 22:54
0
[quote name='Gość' timestamp='1258547032' post='194787']
[size=5][color="#8B0000"]do roboty, lenie!!![/color][/size]
[/quote]
Samżeś leń, baranie.
Avatar
belferka / 1 grudnia 2009 o 14:28
0
Oczywiście w naszym kraju wszyscy najlepiej znają sie na nauczaniu i leczeniu. I mają najwięcej w tych sprawach do powiedzenia. Jestem nauczycielem , w gimnazjum, nie narzekam, tylko na Boga nie wymagajcie od nas nauczycieli, abyśmy na pełnych obrotach pracowali 40 godzin w tygodniu- tak sie nie da! Chciałabym nie przenosić swojej pracy do domu, tylko gdzie w szkole mam się przygotowywać do lekcji, sprawdzać prace uczniów itd. A tych, którzy twierdzą, że wycieczki to przywilej i przyjemność - zapraszam. Gwarantuję, że szybko zmienią zdanie. Pozdrawiam i zazdroszczacym naszej nauczycielskiej pracy zapraszam do zmiany zawodu.
Oczywiście w naszym kraju wszyscy najlepiej znają sie na nauczaniu i leczeniu. I mają najwięcej w tych sprawach do powiedzenia. Jestem nauczycielem , w gimnazjum, nie narzekam, tylko na Boga nie wymagajcie od nas nauczycieli, abyśmy na pełnych obrotach pracowali 40 godzin w tygodniu- tak sie nie da! Chciałabym nie przenosić swojej pracy do domu, tylko gdzie w szkole mam się przygotowywać do lekcji, sprawdzać prace uczniów itd. A tych, którzy twierdzą, że wycieczki to przywilej i przyjemność - zapraszam. Gwarantuję, że szybko zmienią zda... rozwiń
Avatar
~gość~ / 1 grudnia 2009 o 14:10
0
[url="http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/rozporzadzenie_20090324_2.pdf"]http://bip.men.gov.pl/men_bip/akty_prawne/..._20090324_2.pdf[/url] - to te "marne" zarobki za pracę
Avatar
hiiii / 20 listopada 2009 o 18:37
0
And napisał:
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godziny na zajęcia dodatkowe, ale to maturzysta mieszkający blisko szkoły.
A małe dzieci?
A szkoły przeładowane - gimnazja pracujące dzień w dzień do 17 - 18 i różne zespoły szkół?
Proste ?


Podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym budynku???? Coś Pani tutaj kituje... Wazelinka???


Podstawówka, gimnazjum i liceum w jednym budynku???? Coś Pani tutaj kituje... Wazelinka??? rozwiń
Avatar
And / 20 listopada 2009 o 11:36
0
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godziny na zajęcia dodatkowe, ale to maturzysta mieszkający blisko szkoły.
A małe dzieci?
A szkoły przeładowane - gimnazja pracujące dzień w dzień do 17 - 18 i różne zespoły szkół?
Proste ?
Co tam kasty: Probnlem jest prosty.
Niech w szkole podstawowej pracuje 50 nauczcieli i ma ona powiedzmy po 3 - 4 oddziały w poziomie, czli ok 22 oddziały i ma 15 klas.
W takiej szkole lekcje "planowe" odbywają się do 14 - 16 (te dłużej to nauczanie 1-3 na dwie zmiany.
Dodatkowych lekcji jest 50, czyli średnio 10 dziennie. Jak to upchać?
Dziecko musi pójść do domu i przyjść na dodatkowe zajęcia.
Wielu rodziców dzieci przywozi i odbiera i nie mogą tego robić 2 rzy dziennie.
Mój syn czeka np 2 godz... rozwiń
Avatar
niebelfer / 19 listopada 2009 o 00:09
0
Nauczyciele dzielą się na kilka kast:
-językowcy, poloniści i matematycy - kasta I nietykalni - pod nich tworzy się plany zajęć w szkołach,
-pozostali ogólnokształcący łącznie z wf-istami -kasta II-średnia - tykalni lub nie - w zależności od pozycji w środowisku - nie tylko edukacyjnym, -nauczyciele zawodu - kasta III najniższa, czasami zasłużenie

O ile lepiej ma kasta I i II wystarczy sprawdzić gotowce oferowane na portalach edukacyjnych - zapchane różnymi opracowaniami dla powyższych, nie licząc dostępnej w księgarniach literatury. Zawodowcy nie mają tyle szczęścia - opracowania dla nich albo "powstają", albo są żałosnej jakości.... , a po zmianach - w ostatnich czasach w egzaminach końcowych dla techników - wszyscy, nawet egzaminatorzy i kuratoryjni spece mają mglistą wiedzę na temat aktualnego "klucza oceny" prac - (patrz wyniki egzaminów w 2009r)
O korepetycjach nawet nie wspomnę....
Najbardziej bawi mnie fakt tworzenia programów nauczania dla danej klasy - w większości kopiowanych z internetu, z małym retuszem lub bez sensu "przeciętych".
Fakt, buchalteria edukacyjna z elementami upiększającymi - sprawozdaniami tworzonymi w/g "widzimisię" dyrekcji - to upierdliwość, która jest ponad kastowa.

Śmieszna jest dzisiaj szkoła.
Nauczyciele dzielą się na kilka kast:
-językowcy, poloniści i matematycy - kasta I nietykalni - pod nich tworzy się plany zajęć w szkołach,
-pozostali ogólnokształcący łącznie z wf-istami -kasta II-średnia - tykalni lub nie - w zależności od pozycji w środowisku - nie tylko edukacyjnym, -nauczyciele zawodu - kasta III najniższa, czasami zasłużenie

O ile lepiej ma kasta I i II wystarczy sprawdzić gotowce oferowane na portalach edukacyjnych - zapchane różnymi opracowaniami dla powyższych, nie licząc dostępnej w ksi... rozwiń
Avatar
Iza / 19 listopada 2009 o 00:02
0
Takich mamy nauczycieli... Pewna pani napisała ogłoszenie następującej treści: "Absolwętka pedagogiki...". Kochani, taka Pani uczy nasze dzieci... wiadomo z jakim skutkiem. Takich mamy dziś nauczycieli. Jestem emerytowana nauczycielką i kiedy TO zobaczyłam - przeraziłam się.
Avatar
Gość / 18 listopada 2009 o 23:06
0
Kot napisał:
Nie zazdroszczę. Ale dwa różne etaty w tym samym zakładzie pracy i w tych samych godzinach to chyba lekka przesada.


Napisałeś, że pracuje w okienkach- może. Jeśli ma kwalifikacje do wykonywanej pracy to wszystko jest ok.
Pogodzenie dwóch etatów w tym samym czasie jest niemożliwe.
Avatar
-mala- / 18 listopada 2009 o 22:51
0
Gość napisał:
Jestem emerytowaną nauczycielką. Społecznie pracowałam 2 godziny tygodniowo. Żyję, dobrze się miewam. Musiałam umieć poprowadzić lekcję z każdego przedmiotu a nie tylko z jednego. Obecni nauczyciele mają trochę za duże wymagania. Bardzo niewiele dają od siebie. Ciągle tylko wymagają ... i wszystko im się należy .....

hmm, cos jest na rzeczy. Podobnie twierdzi moja kuzynka, emerytowana nauczycielka
TEraz nauczyciele niestety ale choruja na bardzo mocny przerost ambicji nad mozliwosciami./nie mowie ze wszyscy, ale sporo z nich/
Osobiscie znam kilka mlodych nauczycielek, ktore na studiach byly MIERNOTAMI. A teraz jak na nich popatrzeć i posłuchać to ubaw po paszki;))
Nauczyciele nie maja lekko, ale do k**** nędzy, nie róbmy z nich takich CIERPIĘTNIKÓW co tyrają po nocach nad zeszytami!!
Malo godzin pracują, wolne wakacje, ferie i kiedy tylko nadarzy się okazja...pensje tez wcale nie są takie głodowe, jak na nasze polskie realia./Tak, wiem, ze oni chcieliby więcej../
U nas jest taka dzielnica willowa, dzielnica bogaczy. Zgadnijcie kto tam mieszka??? Lekarze, biznesmeni, no i jest tez sporo tych biednych nauczycieli.?!?!?!?
Czyżby dokonywali cudownego rozmnażania pieniędzy, skoro zarabiają tak mało jak mówią???

hmm, cos jest na rzeczy. Podobnie twierdzi moja kuzynka, emerytowana nauczycielka
TEraz nauczyciele niestety ale choruja na bardzo mocny przerost ambicji nad mozliwosciami./nie mowie ze wszyscy, ale sporo z nich/
Osobiscie znam kilka mlodych nauczycielek, ktore na studiach byly MIERNOTAMI. A teraz jak na nich popatrzeć i posłuchać to ubaw po paszki;))
Nauczyciele nie maja lekko, ale do k**** nędzy, nie róbmy z nich takich CIERPIĘTNIKÓW co tyrają po nocach nad zeszytami!!
Malo godzin pra... rozwiń