Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 grudnia 2011 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Kolejowy koszmar powtórzy się w święta? Tłok w pociągu Lublin-Rzeszów (wideo)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 15 A A
Kadr z filmu z podróży szynobusem z Lublina do Rzeszowa. (Michał Fabijański)
Kadr z filmu z podróży szynobusem z Lublina do Rzeszowa. (Michał Fabijański)

Kolejarze sami to wczoraj przyznali: na wielu trasach trudno będzie o miejsce. Po południu podali listę połączeń, na które bilet lepiej kupić z wyprzedzeniem. Wśród nich są pociągi odjeżdżające… dzisiaj. I choć szczyt podróży dopiero przed nami, to na lubelskim dworcu już doszło do skandalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tłok w pociągach

Zajętych od 95 do 100 proc. miejsc kolej spodziewa się też w: jutrzejszym pociągu z Zielonej Góry do Zamościa, jutrzejszym "Sztygarze” z Wrocławia (odj. 10.30) do Lublina, piątkowym "Gałczyńskim” z Lublina (odj. 8.22) do Szczecina i powrotnym składzie, który ze Szczecina wyjedzie o godz. 11.20.

Od 80 do 94 proc. frekwencji kolej spodziewa się w dzisiejszych pociągach z Gdyni (odj. 12.06) do Lublina oraz relacji Lublin–Szczecin (odj. o 11.20) i Wrocław–Lublin (odj. o 10.30), a także dwóch jutrzejszych składach: z Lublina (odj. 8.35) do Gdyni i z Bydgoszczy (odj. 12.51) do Lublina.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 24 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu.
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu. rozwiń
Avatar
dziat z fioletowymi uszami / 24 grudnia 2011 r. o 15:02
0
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
Avatar
. / 24 grudnia 2011 r. o 12:50
0
Wystarczyło awaryjnie podstawić 3 komfortowe autobusy turystyczne i pasażerowie byliby zadowoleni.To tylko kwestia dobrej woli. Tabor tylko czeka na wykorzystanie.
Avatar
n2 / 24 grudnia 2011 r. o 12:43
0
Tak na marginesie: trwa przebudowa lokomotyw pasażerskich na towarowe, wiec niedługo bez kłamstw złotouści z uśmiechem na twarzy będą mogli powiedzieć, że się nic nie da w tej sprawie zrobić, chociaż oczywiście bardzo by chcieli. Władzy nie tylko trzeba na łapy patrzeć ale i po tył łapać lać a nawet ciąć!
Avatar
Olo / 23 grudnia 2011 r. o 14:07
0
Co z tego, że nowy minister, skoro taki sam ilostan taborowy, populiści?
Avatar
m / 22 grudnia 2011 r. o 14:43
0
Wczoraj o 16 Interregio trasa Kraków - Rzeszów, ta sama sytuacja. Zapomnieli, że ludzie pojadą na święta ;/
Avatar
podrozny / 22 grudnia 2011 r. o 13:31
0
Panie Ministrze Nowak - tak pan rozpotrzyna swoją pracę jako minister odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w POLSCE !!!!!!
NOWY MINISTER A STARE PORZADKI !!!!!
Avatar
rioter / 22 grudnia 2011 r. o 10:53
0
Proponuje Sejm. Ewentualnie Belweder.
Avatar
proletariat / 22 grudnia 2011 r. o 10:07
0
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

W któryś momencie nadmiar ciśnienia (i negatywnych emocji) będzie musiało mieć gdzieś ujście.

Pytanie gdzie i kiedy?
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

rozwiń
Avatar
robo / 22 grudnia 2011 r. o 09:44
0
Normalnie jak w Indiach, niedługo zabraknie miejsca na dachu
Avatar
. / 24 grudnia 2011 r. o 16:50
0
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu.
[quote name='dziat z fioletowymi uszami' timestamp='1324735353' post='574743']
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
[/quote]
Pisałem poważnie o poważnym traktowaniu podróżnych, i o komunikacji zastępczej w tej awaryjnej sytuacji.Podróżnym nie było do śmiechu. rozwiń
Avatar
dziat z fioletowymi uszami / 24 grudnia 2011 r. o 15:02
0
Tak,to prawda,że większy szynobus był zepsuty! -sam widziałem,że miał pościągane opony(chyba złodzieje opony z szynobusu pokradli ) A nie można by towarowych wagonów dołączyć? -ludzie na Syberię tyle dni jechali w czasie wojny i prawie wszyscy dojechali
Avatar
. / 24 grudnia 2011 r. o 12:50
0
Wystarczyło awaryjnie podstawić 3 komfortowe autobusy turystyczne i pasażerowie byliby zadowoleni.To tylko kwestia dobrej woli. Tabor tylko czeka na wykorzystanie.
Avatar
n2 / 24 grudnia 2011 r. o 12:43
0
Tak na marginesie: trwa przebudowa lokomotyw pasażerskich na towarowe, wiec niedługo bez kłamstw złotouści z uśmiechem na twarzy będą mogli powiedzieć, że się nic nie da w tej sprawie zrobić, chociaż oczywiście bardzo by chcieli. Władzy nie tylko trzeba na łapy patrzeć ale i po tył łapać lać a nawet ciąć!
Avatar
Olo / 23 grudnia 2011 r. o 14:07
0
Co z tego, że nowy minister, skoro taki sam ilostan taborowy, populiści?
Avatar
m / 22 grudnia 2011 r. o 14:43
0
Wczoraj o 16 Interregio trasa Kraków - Rzeszów, ta sama sytuacja. Zapomnieli, że ludzie pojadą na święta ;/
Avatar
podrozny / 22 grudnia 2011 r. o 13:31
0
Panie Ministrze Nowak - tak pan rozpotrzyna swoją pracę jako minister odpowiedzialny za funkcjonowanie kolei w POLSCE !!!!!!
NOWY MINISTER A STARE PORZADKI !!!!!
Avatar
rioter / 22 grudnia 2011 r. o 10:53
0
Proponuje Sejm. Ewentualnie Belweder.
Avatar
proletariat / 22 grudnia 2011 r. o 10:07
0
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

W któryś momencie nadmiar ciśnienia (i negatywnych emocji) będzie musiało mieć gdzieś ujście.

Pytanie gdzie i kiedy?
Proszę także zwrócić uwagę na połączenia Warszawa - Lublin, zwłaszcza punktualność kursowania w ostatnich dniach, po zmianie rozkładu jazdy.

Mimo nowego Pana Ministra i jego deklaracji, spółka okopała się na swoich pozycjach i drwi nadal z pasażerów, władzy i dziennikarzy.

Spóźnienia, co tam! Tłok, co tam!

Dobry motyw do podniesienia cen bileów. Akurat będzie na następne premie!

Teraz jeszcze każdy się boi, droga władzo. Bo brak pracy, trzeba siedzieć cicho i jeździć.

rozwiń
Avatar
robo / 22 grudnia 2011 r. o 09:44
0
Normalnie jak w Indiach, niedługo zabraknie miejsca na dachu
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

GastroChallenge. Żeby ratować restauracje, zamawiają na wynos i nominują kolejnych

GastroChallenge. Żeby ratować restauracje, zamawiają na wynos i nominują kolejnych

Zamawiają jedzenie na wynos w miejscowych restauracjach, zamieszczają zdjęcia posiłków na Facebooku i „nominują” do tego samego kolejne firmy, instytucje i osoby prywatne. Tak lokalnej branży gastronomicznej pomagają mieszkańcy Lubartowa .

Jednego złapali, ale na wolności pozostaje 7 potężnych byków

Jednego złapali, ale na wolności pozostaje 7 potężnych byków

Jeśli zobaczysz - nie podchodź, nie łap na własną rękę, zwierzęta mogą być niebezpieczne – apeluje policja. Z jednego z gospodarstw uciekło 8 byków. 7 pozostaje na wolności.

Wmawiała, że potrzebuje pieniędzy na szczepionkę przeciw Covid. Szuka jej policja

Wmawiała, że potrzebuje pieniędzy na szczepionkę przeciw Covid. Szuka jej policja

Policja szuka kobiety, która od 80-latki wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oszustka podała się za koleżankę wnuczki, która pilnie potrzebuje pieniędzy na zakup szczepionki przeciw Covid-19, aby rzekomo ratować życie swych ciężko chorych rodziców.

30. Mikołajki Folkowe z Lublina lecą w kosmos. Zobacz jak powstaje scenografia
Zdjęcia
galeria

30. Mikołajki Folkowe z Lublina lecą w kosmos. Zobacz jak powstaje scenografia

Studenci Wydziału Artystycznego UMCS odlecieli w kosmos. I to dosłownie. Kończą pracę nad scenografią Mikołajków Folkowych.

Będę grał w grę. W Lubartowie tak przez trzy dni

Będę grał w grę. W Lubartowie tak przez trzy dni

Przez trzy wieczory sympatycy gier komputerowych będą się wspólnie bawić, choć każdy przed swoim komputerem lub konsolą. Kanał internetowy „Od Gracza dla Graczy”, przy wsparciu Krzysztofa Paśnika, burmistrza Lubartowa, organizuje „MikoGrajki”. Ten unikatowy i jedyny w swoim rodzaju event zaplanowano w terminie od 4 do 6 grudnia.

Lubelskie: Radny krytykuje ograniczenia rządu. "Uderzają w naszą tradycję i wartości"

Lubelskie: Radny krytykuje ograniczenia rządu. "Uderzają w naszą tradycję i wartości"

– Te obostrzenia, pod pretekstem pandemii, posuwają się zbyt daleko – uważa Arkadiusz Maksymiuk (PSL), radny powiatu bialskiego. Starosta odpowiada, żeby radny swoje wątpliwości kierował do premiera Mateusza Morawieckiego.

Lubelskie: Gdzie na narty? Już dziś rusza pierwszy wyciąg w regionie

Lubelskie: Gdzie na narty? Już dziś rusza pierwszy wyciąg w regionie

Początek sezonu narciarskiego w województwie lubelskim. Już dziś ma ruszyć wyciąg w Kazimierzu Dolnym. W sobotę prawdopodobnie otwarty zostanie stok w Chrzanowie.

Świąteczne Instaroomy w VIVO! Lublin

Świąteczne Instaroomy w VIVO! Lublin

Do 24 grudnia odwiedzający centrum handlowe VIVO! Lublin będą mogli poczuć prawdziwą magię świąt za sprawą specjalnie zaaranżowanych "Instaroomów" pełnych choinek, prezentów, bombek i sztucznego śniegu. VIVO! zaprasza odwiedzających do robienia sobie świątecznych zdjęć.

Nielegalna trwała? Prokuratura nadal tropi „podziemie fryzjerskie” w szpitalu

Nielegalna trwała? Prokuratura nadal tropi „podziemie fryzjerskie” w szpitalu

Decyzja Prokuratury Rejonowej w Parczewie o umorzeniu postępowania była przedwczesna. Tak ocenili śledczy, którzy ponownie przeanalizowali akta sprawy o „podziemiu fryzjerskim” w parczewskim szpitalu.

Zamość. Zadzwoniła kobieta "ze wschodnim akcentem" i obiecywała pieniądze

Zamość. Zadzwoniła kobieta "ze wschodnim akcentem" i obiecywała pieniądze

Chciał zarobić na kryptowalutach. W ostatniej chwili uratował pieniądze. Mieszkaniec Zamościa w porę powiadomił bank, że padł ofiarą oszustwa.

Przeciętny klient ma 150 tys. zł wkładu własnego na zakup mieszkania

Przeciętny klient ma 150 tys. zł wkładu własnego na zakup mieszkania

Polacy zmienili swoje podejście do hipotek. Kto ma gotówkę, woli ją zachować. Zadłużamy się na wyższe kwoty, bo kredyty są najtańsze w historii. Na drugim biegunie są osoby, które muszą zebrać wyższy wkład własny, aby w ogóle myśleć o kredycie.

Kontrowersje wokół starcia dwóch rywali Górnika Łęczna
film

Kontrowersje wokół starcia dwóch rywali Górnika Łęczna

Arka Gdynia wygrała u siebie 1:0 z Koroną Kielce w meczu 15. kolejki Fortuna I Ligi i traci do zajmującego trzecie miejsce w tabeli Górnika Łęczna tylko jeden punkt

Jak rodzice dezorganizują naukę w szkole. Bo lekcje za długie, za krótkie i przed komputerem

Jak rodzice dezorganizują naukę w szkole. Bo lekcje za długie, za krótkie i przed komputerem

Uczniowie uczący się zawodu mogą już robić to w sposób stacjonarny. Decyzja o powrocie do szkół nie jest jednak łatwa. I nie rozbija się o dyrektorów czy nauczycieli, ale często o… rodziców.

Kiermasz Świąteczny w Piękno Panie
5 grudnia 2020, 12:00
galeria

Kiermasz Świąteczny w Piękno Panie

Galeria Piękno Panie zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który będzie odbywał się w weekendy grudnia przy ul. Jezuickiej 17 w Lublinie. To szansa na odkrycie produktów lokalnych twórców i artystów.

Wyrok sądu: Kościół ma zapłacić 300 tys. zł ofierze ks. Pawła Kani

Wyrok sądu: Kościół ma zapłacić 300 tys. zł ofierze ks. Pawła Kani

Sąd odrzucił apelację złożoną przez archidiecezję wrocławską i diecezję bydgoską. A to oznacza, że mają one wypłacić 300 tys. zł zadośćuczynienia ofierze byłego już księdza pedofila Pawła Kani.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!