Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

3 stycznia 2008 r.
17:19
Edytuj ten wpis

Krzysztof Grabczuk z zarzutem

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 25 A A

Członek Zarządu Województwa z PO kłamał w dokumentach - twierdzą prokuratorzy. Dzięki temu chełmski duchowny miał wyłudzić 137 tys. zł dofinansowania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prokuratura jest upolityczniona - ripostuje Grabczuk.

Grabczuk miał pomóc księdzu Grzegorzowi K. bezprawnie uzyskać pieniądze na rozbudowę chełmskiego Ośrodka Wsparcia Bliźniego Caritas. Śledztwo ruszyło po sygnale od jednego z chełmskich radnych. Poinformował on prokuraturę o domniemanych nieprawidłowościach przy wydawaniu pieniędzy PFRON przekazywanych przez ówczesnego prezydenta Chełma w latach 2003-2004. Napisał o tym ostatni "Super Tydzień Chełmski”. O co chodzi?
W grudniu 2003 roku Grabczuk, wówczas prezydent Chełma, wysłał do Urzędu Marszałkowskiego pismo rekomendujące chełmski ośrodek. Poświadczył w nim, że placówka użytkowała obiekt przy ul. Lubelskiej w Chełmie i pomagała niepełnosprawnym w latach 1998-2002. Dzięki tej rekomendacji placówka mogła dostać pieniądze. Tymczasem instytucja ta powstała dopiero w marcu 2003 r. - Za poświadczenie nieprawdy grozi do 8 lat więzienia - informuje Beata Syk-Jankowska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.
Grabczuk nie przyznał się i odmówił złożenia wyjaśnień. Nam mówi o politycznej prowokacji. - Prokuratura nie może zrozumieć, że Caritas jest jedna na całą archidiecezję. Wprawdzie chełmski ośrodek formalnie korzysta z nieruchomości od 2003 roku, ale wcześniej zajmował się niepełnosprawnymi bez zawierania stosownych umów - tłumaczy Krzysztof Grabczuk. I zarzeka się, że dziś jeszcze raz podpisałby podobne pismo. - Całą sytuację odbieram jako atak posłanki PiS Beaty Mazurek. Od dawna składa na mnie doniesienia do prokuratury. Na ostatnich dożynkach powiedziała mi: zrobię wszystko, żeby prokuratura cię zniszczyła - dodaje Grabczuk.
- To człowiek chory z nienawiści. Nie może znieść, że politykiem może być kobieta. Niech się Grabczuk leczy na nogi, bo na głowę jest za późno. Gdybym chciała wykorzystać swoją pozycję, zrobiłabym to, kiedy PiS było u władzy - odparowuje posłanka. Kiedyś razem współpracowali, później się pokłócili.
Grabczuk twierdzi też, że prokuratura celowo wróciła do sprawy z 2003 roku, kiedy jego nazwisko pojawiło się jako kandydata na wiceministra sportu lub marszałka województwa. - Chcą mnie obrzucić błotem. Otrzymałem informację z potwierdzonego źródła, że śledztwo miało być umorzone. Prokuratura jest upolityczniona.
- Postawienie zarzutów to wynik rutynowej, normalnej pracy prokuratury - ripostuje prokurator Beata Syk-Jankowska. - O żadnym upolitycznieniu nie mam mowy.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz26b14 / 19 maja 2008 o 20:54
0
Sprawa i tak będzie umorzona
Avatar
KTOŚ / 7 stycznia 2008 o 14:30
0
A SKĄD WIESZ W JAKIM GRONIE PODPISYANA BYŁA UMOWA?CZYZBYS BYŁ W TYM KIEROWNICTWIE? PLĄCZESZ NIE BROŃ OSKARŻONYCH ZROBI TO SĄD JEŚLI SĄ NIEWINNI LUB MINISTERB ĆWIĄKALISKI O CZYM BYŁA JUŻ MOWA
Avatar
kundzia / 6 stycznia 2008 o 18:09
0
GOŚĆ napisał:
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata. rozwiń
Avatar
kundzia / 6 stycznia 2008 o 18:07
0
GOŚĆ napisał:
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata. rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 6 stycznia 2008 o 12:11
0
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ K... rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 5 stycznia 2008 o 20:46
0
Ho, ho, nawet nazwisko pisane małą literką. Co za język, co za składnia, ile nienawiści i pogardy. Dokładnie tyle samo ile jest zawarte w jednym ze zdań w komentowanym artykule. Nigdzie nie pisałem, że stanowisko pełnomocnika d.s. PFRON było w urzędzie miasta. Takiego, całkowicie zbędnego stanowiska wogóle nie było w Chełmie! Powstało ono w MOPR dopiero po zatrudnieniu tam p.Mazurek po tym jak p. Mazurek przejęła po p. Grabczuku mandat radnej Rady Miasta Chełm. Óczesna prasa pisała o p. Mazurek "od dnia 1 lutego 2003 roku pełnomocnik dyrektora MOPR d,s realizacji i zadań ze środków PEFRON". Znam nawet treść pieczątki służbowej jaką wówczs się posługiwała. Pisałem tylko, że do dnia dzisiejszego nie poinformowano opinii publicznej o finale tej sprawy (chodzi o 245 tys zł na budowę ośrodka oraz o miliony przekazane w misięcznych ratach na jego działalność).Pytałem tylko o to jak można było przekazywać kolejne pieniądze nie mając rozliczenia poprzednich? Czy to tak trudno sprawdzić czyje podpisy figurują na poleceniach przelewów? Czy trzeba na to aż tylu lat? Nikogo o nic nie oskarżam. Tylko pytam. Nauczyłem się takiego obywatelskiego postępowania od p.poseł B, Mazurek. wszak to p. poseł składała wnioski do prokuratury o sprawdzenie czy nie popełniono przestępstwa, z zastrzeżeniem, że nikogo o nic nie oskarża. Prasa pisała o takich faktach np; Prosiła o sprawdzenie czy p. Grabczuk nie naruszył prawa budując własny dom?
Ho, ho, nawet nazwisko pisane małą literką. Co za język, co za składnia, ile nienawiści i pogardy. Dokładnie tyle samo ile jest zawarte w jednym ze zdań w komentowanym artykule. Nigdzie nie pisałem, że stanowisko pełnomocnika d.s. PFRON było w urzędzie miasta. Takiego, całkowicie zbędnego stanowiska wogóle nie było w Chełmie! Powstało ono w MOPR dopiero po zatrudnieniu tam p.Mazurek po tym jak p. Mazurek przejęła po p. Grabczuku mandat radnej Rady Miasta Chełm. Óczesna prasa pisała o p. Mazurek "od dnia 1 lutego 2003 roku pełno... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2008 o 17:02
0
~chełmianin~ napisał:
Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publicznych bez rozliczenia poprzednio już udzielonych.


gościu bardzo mało wiesz.Nie było stanowiska pełnomocnika prezydenta ds. PFRON więc pani Mazurek nie mogła nim być..i nie obrzucaj jej błotem.Ja wiem ,że gdyby te panie żle wykonywały swoja pracę dziś też miały postawione zarzuty.a tak nie jest; wiem też ,że grabczuk który zawarł umowę z caritasem i formalnie tylko on mógł coś z nia zrobić , to nie zrobił nic choć oficjalnie o problemach był informowany. chciał wrobić obie panie w nieuczciwość ale mu się nie udało bo one są mądrzejsze i wiedzą jak się wydaje publiczne pieniądze.


gościu bardzo mało wiesz.Nie było stanowiska pełnomocnika prezydenta ds. PFRON więc pani Mazurek nie mogła nim być..i nie obrzucaj jej błotem.Ja wiem ,że gdyby te panie żle wykonywały swoja pracę dziś też miały postawione zarzuty.a tak nie jest; wiem też ,że grabczuk który zawarł umowę z caritasem i formalnie tylko on mógł coś z nia zrobić , to nie zrobił nic choć oficjalnie o problemach był informowany. chciał wrobić obie panie w nieuczciwość ale mu się nie udało bo one są mądrzejsze i wiedzą jak się wydaje publ... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2008 o 16:51
0
~chełmianin~ napisał:
Wszyscy w Chełmie wiedzą że tak naprawdę nie chodzi o tę sprawe tylko o niezgodnie z prawem wykorzystane środki PFRON przekazane CARITAS. Przypomonam, że pełnomocnikiem prezydenta do spraw PEFRON była obecna poseł PIS pani Beata Mazurek, dyrektorem MOPR w Chełmie koleżanka pani poseł pani Anna Kobierska. To nie prezydent ale właśnie zarzadzajace PEFRONEM zawarły umowy z CARITASEM, co miesiąc przekazyłały kolejne transze środków finansowych, mimo że nie było rozliczeń poprzednich transz. Po ujawnieniu tej smutnej prawdy obie panie - za sprawa pana Grabczuka, straciły pracę w chełmskim samorządzie. Dziwne że końcowy wynik tej sprawy, nie został ujawniony opinii publicznej, mimo że przez ostatnie dwa lata rządził PIS.



słuchaj chełmianinie, gdybyś był choć trochę inteligentny , obiektywny i interesował sie sprawami NASZEGO miasta, a nie tylko ślepo wierzył Grabczukowi to byś wiedział ,że Pani Poseł nigdy nie była pełnomocnikiem prezydenta do spraw PFRON bo takiego stanowiska w urzędzie miasta nie było, a umowę z CARITASEM zawarł właśnie grabczuk a nie wskazane panie. i to był problem. więc jak nie wierz jak było to nie pleć bzdur i nie obrażaj kobiet, chyba ,że ci za to płacą.



słuchaj chełmianinie, gdybyś był choć trochę inteligentny , obiektywny i interesował sie sprawami NASZEGO miasta, a nie tylko ślepo wierzył Grabczukowi to byś wiedział ,że Pani Poseł nigdy nie była pełnomocnikiem prezydenta do spraw PFRON bo takiego stanowiska w urzędzie miasta nie było, a umowę z CARITASEM zawarł właśnie grabczuk a nie wskazane panie. i to był problem. więc jak nie wierz jak było to nie pleć bzdur i nie obrażaj kobiet, chyba ,że ci za to płacą. rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 5 stycznia 2008 o 14:28
0
bwpo napisał:
Chełmianin zapomniałeś dopisać, że pp. Grabczuk i Kamiński bardzo dobrze się znają. Jeżeli pp. Mazurek i Kobierska zrobiły coś niezgodnie z prawem to i im prokuratura postawi zarzuty.

Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publicznych bez rozliczenia poprzednio już udzielonych.

Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publ... rozwiń
Avatar
log / 5 stycznia 2008 o 07:09
0
apollo napisał:
Pana Krzysztofa Grabczuka znam już kilka lat i wiem,że to bardzo uczciwy człowiek z zasadami.Nawet jeśli wystąpiły jakieś niprawidłowości z jego winy to zrobił to w dobrej wierze i w poczuciu niesienia pomocy innym.Niestety PiS traci władzę w sejmiku a każdy wie,że pan Grabczuk jest poważnym kandydatem na stanowisko Marszałka więc trzeba jakoś go wyeliminować matodami rodem z PRLu!Czyli postawić zarzuty.Widać "kaczynizacja" jeszcze na lubelszczyżnie postępuje-znaleść "coś" za wszelką cenę.

PIS?? hehehe ja bym raczej poszukał troche bliżej tak 4 pokoje bliżęj....

PIS?? hehehe ja bym raczej poszukał troche bliżej tak 4 pokoje bliżęj.... rozwiń
Avatar
Janusz26b14 / 19 maja 2008 o 20:54
0
Sprawa i tak będzie umorzona
Avatar
KTOŚ / 7 stycznia 2008 o 14:30
0
A SKĄD WIESZ W JAKIM GRONIE PODPISYANA BYŁA UMOWA?CZYZBYS BYŁ W TYM KIEROWNICTWIE? PLĄCZESZ NIE BROŃ OSKARŻONYCH ZROBI TO SĄD JEŚLI SĄ NIEWINNI LUB MINISTERB ĆWIĄKALISKI O CZYM BYŁA JUŻ MOWA
Avatar
kundzia / 6 stycznia 2008 o 18:09
0
GOŚĆ napisał:
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata. rozwiń
Avatar
kundzia / 6 stycznia 2008 o 18:07
0
GOŚĆ napisał:
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata.

Chełmianinie, daj sobie spokój. Widać, że ten gość cały czas udaje, że nie rozumie o czym w tak oczywisty sposób piszesz. I widać też, że ten gość jest dobrze zorientowany, musiał być przy podpisywaniu tych umów. A było przy tym tylko ścisłe kierownictwo rządzącej wówczas miastem ekipy p. Grabczuka i p. Mazurek, ze wspólnego komitetu wyborczego,,Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Grabczuka- Kocham Chełm". Razem przecież rządzili przez całe cztery lata. rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 6 stycznia 2008 o 12:11
0
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ KRĘTACZAMI CZAS TO ZROZUMIEĆ.
a w ogóle wszystkie protokoły z kontroli powinny być w urzedzie miasta , bo tam były dawane ,może ktoś je ujawni , wtedy będzie wiadomo co i kto w sprawie coś robił , a kto udawła że problemu nie ma i nie robił nic próbując wkręcić w firmowanie zła innych.
chełmianinie
jesteś dość dobrze zorientowany w sprawie skoro znasz duzo detali.musisz byc zatem z ekipy Grabczuka bo widać że chcesz go wybielić a oszkalować P.Mazurek.możemy dyskutować dalej.JA WIEM,ŻE WSTRZYMAĆ WYPŁATĘ ŚRODKÓW MÓGŁ TYLKO GRABCZUK BO ON BYŁ STRONĄ UMOWY.WIEM TEZ ,ŻE PANIE ODESZŁY Z PRACY BO NIE CHCIAŁY FIRMOWAC 'ZŁODZIEJSTWA'.I WIEM ,ŻE LUBELSKI ODDZIAŁ PFRON KONTROLUJACY CARITAS TEŻ WSKAZYWAŁ LICZNE NIEPRAWIDŁOWOŚCI.WSZYSCY W TEJ SPRAWIE BYLI PRZESŁUCHIWANI ALE NIE WSZYSCY MAJA ZARZUTY BO NIE WSZYSCY SĄ K... rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 5 stycznia 2008 o 20:46
0
Ho, ho, nawet nazwisko pisane małą literką. Co za język, co za składnia, ile nienawiści i pogardy. Dokładnie tyle samo ile jest zawarte w jednym ze zdań w komentowanym artykule. Nigdzie nie pisałem, że stanowisko pełnomocnika d.s. PFRON było w urzędzie miasta. Takiego, całkowicie zbędnego stanowiska wogóle nie było w Chełmie! Powstało ono w MOPR dopiero po zatrudnieniu tam p.Mazurek po tym jak p. Mazurek przejęła po p. Grabczuku mandat radnej Rady Miasta Chełm. Óczesna prasa pisała o p. Mazurek "od dnia 1 lutego 2003 roku pełnomocnik dyrektora MOPR d,s realizacji i zadań ze środków PEFRON". Znam nawet treść pieczątki służbowej jaką wówczs się posługiwała. Pisałem tylko, że do dnia dzisiejszego nie poinformowano opinii publicznej o finale tej sprawy (chodzi o 245 tys zł na budowę ośrodka oraz o miliony przekazane w misięcznych ratach na jego działalność).Pytałem tylko o to jak można było przekazywać kolejne pieniądze nie mając rozliczenia poprzednich? Czy to tak trudno sprawdzić czyje podpisy figurują na poleceniach przelewów? Czy trzeba na to aż tylu lat? Nikogo o nic nie oskarżam. Tylko pytam. Nauczyłem się takiego obywatelskiego postępowania od p.poseł B, Mazurek. wszak to p. poseł składała wnioski do prokuratury o sprawdzenie czy nie popełniono przestępstwa, z zastrzeżeniem, że nikogo o nic nie oskarża. Prasa pisała o takich faktach np; Prosiła o sprawdzenie czy p. Grabczuk nie naruszył prawa budując własny dom?
Ho, ho, nawet nazwisko pisane małą literką. Co za język, co za składnia, ile nienawiści i pogardy. Dokładnie tyle samo ile jest zawarte w jednym ze zdań w komentowanym artykule. Nigdzie nie pisałem, że stanowisko pełnomocnika d.s. PFRON było w urzędzie miasta. Takiego, całkowicie zbędnego stanowiska wogóle nie było w Chełmie! Powstało ono w MOPR dopiero po zatrudnieniu tam p.Mazurek po tym jak p. Mazurek przejęła po p. Grabczuku mandat radnej Rady Miasta Chełm. Óczesna prasa pisała o p. Mazurek "od dnia 1 lutego 2003 roku pełno... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2008 o 17:02
0
~chełmianin~ napisał:
Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publicznych bez rozliczenia poprzednio już udzielonych.


gościu bardzo mało wiesz.Nie było stanowiska pełnomocnika prezydenta ds. PFRON więc pani Mazurek nie mogła nim być..i nie obrzucaj jej błotem.Ja wiem ,że gdyby te panie żle wykonywały swoja pracę dziś też miały postawione zarzuty.a tak nie jest; wiem też ,że grabczuk który zawarł umowę z caritasem i formalnie tylko on mógł coś z nia zrobić , to nie zrobił nic choć oficjalnie o problemach był informowany. chciał wrobić obie panie w nieuczciwość ale mu się nie udało bo one są mądrzejsze i wiedzą jak się wydaje publiczne pieniądze.


gościu bardzo mało wiesz.Nie było stanowiska pełnomocnika prezydenta ds. PFRON więc pani Mazurek nie mogła nim być..i nie obrzucaj jej błotem.Ja wiem ,że gdyby te panie żle wykonywały swoja pracę dziś też miały postawione zarzuty.a tak nie jest; wiem też ,że grabczuk który zawarł umowę z caritasem i formalnie tylko on mógł coś z nia zrobić , to nie zrobił nic choć oficjalnie o problemach był informowany. chciał wrobić obie panie w nieuczciwość ale mu się nie udało bo one są mądrzejsze i wiedzą jak się wydaje publ... rozwiń
Avatar
gość / 5 stycznia 2008 o 16:51
0
~chełmianin~ napisał:
Wszyscy w Chełmie wiedzą że tak naprawdę nie chodzi o tę sprawe tylko o niezgodnie z prawem wykorzystane środki PFRON przekazane CARITAS. Przypomonam, że pełnomocnikiem prezydenta do spraw PEFRON była obecna poseł PIS pani Beata Mazurek, dyrektorem MOPR w Chełmie koleżanka pani poseł pani Anna Kobierska. To nie prezydent ale właśnie zarzadzajace PEFRONEM zawarły umowy z CARITASEM, co miesiąc przekazyłały kolejne transze środków finansowych, mimo że nie było rozliczeń poprzednich transz. Po ujawnieniu tej smutnej prawdy obie panie - za sprawa pana Grabczuka, straciły pracę w chełmskim samorządzie. Dziwne że końcowy wynik tej sprawy, nie został ujawniony opinii publicznej, mimo że przez ostatnie dwa lata rządził PIS.



słuchaj chełmianinie, gdybyś był choć trochę inteligentny , obiektywny i interesował sie sprawami NASZEGO miasta, a nie tylko ślepo wierzył Grabczukowi to byś wiedział ,że Pani Poseł nigdy nie była pełnomocnikiem prezydenta do spraw PFRON bo takiego stanowiska w urzędzie miasta nie było, a umowę z CARITASEM zawarł właśnie grabczuk a nie wskazane panie. i to był problem. więc jak nie wierz jak było to nie pleć bzdur i nie obrażaj kobiet, chyba ,że ci za to płacą.



słuchaj chełmianinie, gdybyś był choć trochę inteligentny , obiektywny i interesował sie sprawami NASZEGO miasta, a nie tylko ślepo wierzył Grabczukowi to byś wiedział ,że Pani Poseł nigdy nie była pełnomocnikiem prezydenta do spraw PFRON bo takiego stanowiska w urzędzie miasta nie było, a umowę z CARITASEM zawarł właśnie grabczuk a nie wskazane panie. i to był problem. więc jak nie wierz jak było to nie pleć bzdur i nie obrażaj kobiet, chyba ,że ci za to płacą. rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 5 stycznia 2008 o 14:28
0
bwpo napisał:
Chełmianin zapomniałeś dopisać, że pp. Grabczuk i Kamiński bardzo dobrze się znają. Jeżeli pp. Mazurek i Kobierska zrobiły coś niezgodnie z prawem to i im prokuratura postawi zarzuty.

Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publicznych bez rozliczenia poprzednio już udzielonych.

Czy Pan Grabczuk i ks. Kamiński to przyjaciele tego nie wiem. Wiem natomiast,że to p. Grabczuk, powołał p. Kobierską na stanowisko dyrektora MOPR w Chełmie, a p. Mazurek na stanowisko pełnomocnika przezydenta ds. PEFRON. Wiem również, że to my chełmscy podatmicy płaciliśmy tym paniom wielotysięczne wynagrodzenia i mam prawo wymagać rozliczenia tych pań ze sposobu wykonania przez nie obowiązków służbowych. Wiem również że prawo nie zezwala na przekazywanie kolejnych transz środków finansowych pochodzących z funduszy publ... rozwiń
Avatar
log / 5 stycznia 2008 o 07:09
0
apollo napisał:
Pana Krzysztofa Grabczuka znam już kilka lat i wiem,że to bardzo uczciwy człowiek z zasadami.Nawet jeśli wystąpiły jakieś niprawidłowości z jego winy to zrobił to w dobrej wierze i w poczuciu niesienia pomocy innym.Niestety PiS traci władzę w sejmiku a każdy wie,że pan Grabczuk jest poważnym kandydatem na stanowisko Marszałka więc trzeba jakoś go wyeliminować matodami rodem z PRLu!Czyli postawić zarzuty.Widać "kaczynizacja" jeszcze na lubelszczyżnie postępuje-znaleść "coś" za wszelką cenę.

PIS?? hehehe ja bym raczej poszukał troche bliżej tak 4 pokoje bliżęj....

PIS?? hehehe ja bym raczej poszukał troche bliżej tak 4 pokoje bliżęj.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 listopada 2018 0 0

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi

Black Friday 2018. Jakie promocje na nas czekają? Jak nie wpaść w pułapkę? Ekspert radzi 22 2

Już w tym tygodniu wielkie święto łowców okazji, czyli Black Friday (Czarny Piątek). Kto nie zdąży zrobić zakupów będzie miał drugą szansę już trzy dni później – w Cyber Monday. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście warto w tym czasie wybrać się na zakupy i co zrobić, by w ferworze zakupów nie dokonać niewłaściwych wyborów.

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia]
galeria

Targi Lublin zamieniły się w zagrodę ze zwierzętami [zdjęcia] 0 1

W weekend Targi Lublin zmieniły się w zagrodę z kucykami, krowami i koziołkami. Gośćmi specjalnymi wydarzenia „Rewia Zwierzaki z Zagrody” były Alpaki. 

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy

Kontrowersyjne słowa profesora z KUL o Żydach. Uczelnia odcina się od poglądów wykładowcy 1 15

Był apel, jest reakcja. Polska Rada Chrześcijan i Żydów krytykuje publiczne wypowiedzi wykładowcy KUL ks. prof. Tadeusza Guza dotyczące żydowskich mordów rytualnych i prosi o „stosowną interwencję” przełożonych duchownego. Władze KUL i Archidiecezji Lubelskiej odcinają się od poglądów wykładowcy. Podkreślają, że są one nieprawdziwe i niedopuszczalne.

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości

Włodawa: 100 dawców na 100. lecie niepodległości 0 0

Miejscowi krwiodawcy postanowili włączyć się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji 7 grudnia organizują akcję poboru krwi pod hasłem „100 dawców na 100. lecie niepodległości”.

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia]
galeria

Ten szpital wygląda, jak luksusowy hotel. Ikardia w nowej siedzibie [zdjęcia] 76 2

Szpital Kardiologii Inwazyjnej "Ikardia" ma nową siedzibę, która w piątek został oficjalnie otwarta przy ul. Górskiego 9 w Nałęczowie

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti
6 grudnia 2018, 20:00

Linkin Park Night - Phedora w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już 6 grudnia o godz. 20 na scenie klubu Graffiti wystąpi zespół Phedora. Po koncercie odbędzie się tradycyjna klubowa rockoteka.

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka

Nowa zastępczyni prezydenta Krzysztofa Żuka 3 46

To już pewne, chociaż nadal nieoficjalne: Beata Stepaniuk-Kuśmierzak zostanie nowym zastępcą prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych.

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera 0 6

Orion Niedrzwica spędzi zimę w fotelu lidera. Podopieczni Jacka Paździora muszą jednak pamiętać, że to jeszcze nie gwarantuje awansu do czwartej ligi

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk?

Sejmik. "Prezesowi się nie odmawia". Kto miał decydujący wpływ na obsadę stanowisk? 3 16

Czy wskazanie Jarosława Stawiarskiego jako kandydata na nowego marszałka to porażka szefa PiS w Lubelskim? W partii trwa dyskusja o tym, czyje wpływy na obsadę nowego zarządu województwa lubelskiego okazały się silniejsze w Warszawie

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek

Unia Hrubieszów najlepsza na półmetku rozgrywek 3 1

Runda jesienna w zamojskiej klasie okręgowej dobiegła końca. Po 15 kolejkach najwięcej powodów do zadowolenia mają w Hrubieszowie, Różańcu i Zawadzie, a ekipy z Bełżca i Sitna wiosną czeka niezwykle ciężka batalia o utrzymanie

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek"
film

Zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek" 0 1

W wieku 92 lat zmarł Andrzej Wiczyński ps. "Antek". Dowodził plutonem w trakcie Powstania Warszawskiego, był jeńcem niemieckich obozów

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia]
galeria

Targi ślubne w Lublinie. Biżuteria, suknie i pokazy mody [zdjęcia] 14 4

Wernisaż Ślubny odbył się w hotelu In Between w Lublinie. W hotelowych wnętrzach czekały firmy, które specjalizują się w perfekcyjnej organizacji najważniejszego dnia w życiu. Na liście wystawców były salony sukien ślubnych i mody męskiej, projektanci papeterii, biżuterii oraz jubilerzy, floryści, fryzjerzy, fotografowie, cukiernicy i wielu innych.

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia]
galeria

Nagrody im. prof. Z. Hołdy wręczone niepełnosprawnym, którzy protestowali w Sejmie [zdjęcia] 1 19

Laureatami VII Nagrody im. Prof. Zbigniewa Hołdy w 2018 roku zostali Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy przez 40 dni protestowali w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.