Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

5 listopada 2009 r.
20:01
Edytuj ten wpis

Lubelszczyzna wśród najbiedniejszych regionów w Polsce

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 20 A A

Należymy do najuboższych regionów Polski. Gorzej jest tylko na Podkarpaciu. Specjaliści szacują, że Europę dogonimy za 25–30 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z wyliczeń GUS wyszło, że najbogatszych mieszkańców miało województwo mazowieckie. Tam na jednego mieszkańca produkt krajowy brutto wyniósł 49,4 tys. zł. Najbiedniej było w woj. podkarpackim – na osobę przypadło 20,8 tys. zł. Nasze województwo zaledwie o włos wyprzedziło południowych sąsiadów. Na każdego z nas wypadło 20,9 tys. zł. To najświeższe opracowania na podstawie danych z 2007 roku.

– Żyje się tutaj kiepsko, to fakt. Nie ma infrastruktury, obwodnic, autostrad, metra. A młodzi ludzie po studiach nie mają żadnych perspektyw – ocenia Tomasz Kot, student z Lublina.

Wśród najbiedniejszych podregionów w całym kraju aż trzy są na Lubelszczyźnie: puławski, bialski i chełmsko-zamojski. Biedniej jest tylko w przemyskim i nowosądeckim.

We wschodniej Polsce nie tylko piszczy bieda, ale i ludzie bogacą się wolniej niż w innych częściach kraju. Dochód na głowę mieszkańca naszego regionu wzrósł w ostatnich latach o niemal procent, ale w tym czasie mazowieckiego o prawie 8 razy więcej.

Mieszkańcy wschodniej Polski są słabiej wykształceni, mają gorszy dostęp do usług i dóbr, korzystają z przestarzałej infrastruktury. Rząd szykuje plan, jak temu zaradzić.

– Proponujemy wprowadzenie kontraktów terytorialnych. Najpierw określimy listę problemów, jakie ma województwo i na jakie trzeba przeznaczyć pieniądze. Rząd wynegocjuje to z województwami. To będzie bardziej efektywne niż dopasowanie zadań do ilości posiadanych pieniędzy – zapowiedział wiceminister Krzysztof Hetman z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

– Czeka nas bardzo długa droga, szybko nie nadrobimy zaległości – komentuje dr Mariusz Kicia z Instytutu Ekonomii UMCS.

Tłumaczy: W lubelskiej gospodarce duży udział ma rolnictwo, które jest mało dochodowe. Natomiast w Warszawie jest dużo spółek oferujących usługi rynkowe, np. doradztwo czy obsługę nieruchomości. Te firmy nie potrzebują dużych nakładów kapitałowych, ale dochód mają wysoki. Na Lubelszczyźnie nie ma popytu na takie usługi.

Dr Kicia zauważa: Jeśli Polska ma osiągnąć unijną średnią rozwoju za 10–15 lat, to podejrzewam, że wschodnie województwa zbliżą się do tego progu za 20–30 lat.
Jego zdaniem, dojście do poziomu województwa mazowieckiego jest raczej nierealne.

– Oni przecież też będą szli do przodu. Ważne, żeby Lubelskie osiągnęło średnią krajową, wtedy różnica w rozwoju nie będzie tak odczuwalna.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 09:16
0
Panie Panas województwo lubelskie nie jest lubelsczyzną,propagujesz kłamstwo co jest karane.
Avatar
Wernyhora / 6 listopada 2009 o 18:01
0
Ludziska co wy się czepiata tej Platformy? Przecie jest jasne, że jak najsamprzód sami się nakradną, a to się jeszcze nie stało do końca, to w końcu zaczną działać dla Dobra Wspólnego. Ta pora jeszcze widocznie nie nadeszła. Byłoby źle, gdybyśta ich tera pozbawili władzy w fazie kradzenie, boby nie doszli do fazy dzielenia się tym łupem z obywatelami. Cierpliwości, ludziska, cierpliwości!
Avatar
slawek w. / 6 listopada 2009 o 16:43
0
haryski napisał:
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa.....

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa..... rozwiń
Avatar
haryski / 6 listopada 2009 o 16:30
0
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim... rozwiń
Avatar
kazimierz / 6 listopada 2009 o 16:08
0
Beret napisał:
Więcej protestujcie kuźwa przeciwko wszystkiemu co się buduje (drogom, zakładom, itp.) to na pewno będziemy wkrótce krainą mlekiem i miodem płynącą. Dosłownie, bo oprócz krów i pszczół nic tu nie będzie.

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasiadem dogaduja bo on ma wiecej niz nasza ojcowizna
ja wiem co mowie, bo kazdego piatku jade do domu pomoc w gospodarstwie i krwawicy nie oddamy nigdy, przenigdy

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasia... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 6 listopada 2009 o 14:34
0
Za to mamy najdroższe w POlsce POliwo na stacjach, najdroższy prąd bo najdalej do elektrowni i stąd największa opłata przesyłowa, najgorsze kontrakty w służbie zdrowia bo z POwodu niskich zarobków i dużej ilości rolników płacących grosze płacimy najnizsze składki i NAJLEPSZE WYNIKI WYBORCZE PSL w całym Tuskdonaldstanie.
Avatar
Slawek W. / 6 listopada 2009 o 14:30
0
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ignorancji może być ogólnie uważana za "znak jakości" na wschodnich rubieżach kraju.
Większości wystarcza wyborcze obiecanki rożnych frustratów chcących za wszelka cenę zaistnieć na scenie politycznej.
O jakości / wartości społeczeństwa świadczy chociażby tak wielkie poparcie z jakim spotykają się na Lubelszczyźnie rożne partie populistyczne.
Wystarczy krzyknąć >damy za darmo> i już zapewniamy sobie wystarczającą ilość głosów pozwalających nam nadal psuć i wyniszczać kraj.
Nie wystarczyło im doświadczenie dwuletniej kadencji PiS. Nieroby i lenie nadal będą upierali się przy twierdzeniu, ze ...co państwowe, to nie moje.
Nadal będą oczekiwali na przysłowiową mannę z nieba i rościli sobie pretensje do życia na cudzy koszt.
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ... rozwiń
Avatar
kay / 6 listopada 2009 o 13:48
0
Rząd zapyta nasze województwo o potrzeby? To już nie jest niesmaczne to totalna kpina. Plany? Plany powinny być gotowe od paru lat. Do 2013 roku skończą się dotacje więc już dziś można powiedzieć, że lubelszczyzna jest czarną dupą na wieki. Pytanie jest inne kto za to odpowiada?
Avatar
~elf~ / 6 listopada 2009 o 13:33
0
Potrzebna jest zmiana myślenia, wytępienie zaściankowości, wsiurstwa, otwarcie się na świat. Jak tam jestem to ciągle słyszę od ludzi "tu się żyje inaczej i koniec", ok, skoro tak wam dobrze to dlaczego narzekacie? heh.
Avatar
eee tam / 6 listopada 2009 o 11:06
0
czy ten po lewej Pan to może szef izby rolniczej, bo jak tam to co on tam robi ?
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 09:16
0
Panie Panas województwo lubelskie nie jest lubelsczyzną,propagujesz kłamstwo co jest karane.
Avatar
Wernyhora / 6 listopada 2009 o 18:01
0
Ludziska co wy się czepiata tej Platformy? Przecie jest jasne, że jak najsamprzód sami się nakradną, a to się jeszcze nie stało do końca, to w końcu zaczną działać dla Dobra Wspólnego. Ta pora jeszcze widocznie nie nadeszła. Byłoby źle, gdybyśta ich tera pozbawili władzy w fazie kradzenie, boby nie doszli do fazy dzielenia się tym łupem z obywatelami. Cierpliwości, ludziska, cierpliwości!
Avatar
slawek w. / 6 listopada 2009 o 16:43
0
haryski napisał:
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa.....

przeczytaj wypowiedz >Kazimierza> i....wszystko wiadome. W Lublinie urodzilem sie 46 lat temu i znam miasto oraz ludzi z ich mentalnoscia wiecznego utyskiwania, ubolewania, obwiniania wszystkich za wlasna glupote. Znam tez ludzi przedsiebiorczych, wyksztalconych i madrych, ale jest to relatywnie niewielka grupa..... rozwiń
Avatar
haryski / 6 listopada 2009 o 16:30
0
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim [bilgoraj 17 lat a 44 w Poznaniu ].dam przyklad wojewodstwa zachodnie dostaly deszcz kasy z budrzetu podobnie na tacy lotnisko dostal Rzeszow obecnie buduhja Autostrade odl 166km wartosci 960 milionow zlotych ,dlaczego tego Lublin nie dostal kasy na obwodnice czy drogi ekspresowe WAWA-LUBLIN czy lotnisko Marszalek musial [lub chcialzaplacic za muzeum wKozlowce ,na teatr w Budowie Lublin niedoczekal sie dokonczyc tego obiektu
internauto [slawek w] niewiem gdze cale zycie mieszkales z twoja wypowiedzia zgadzam sie symbolicznie gora 10 procent Wine obwiniam w 90 procentach RZDY jak to mozliwe zeby Lublin z 9- 10 pozycjiw kraju stoczyl sie na 15 -16 pozycjepod wzglendem gospodarczym inwestycyjnym trche lepiej sportowym ,.Lublin i uzyskal powaznej kasy z budrzetu panstwa a szczegolnie za rzadow obecnych ,jak to mozliwe ze ludzie wschodu z wiosek robia kariere ukonczyli studia zalozyli firmy zatrudniaja Poznaniakow.Mam dosc duze doswiadczenie bo mieszkalem w Lubelskim... rozwiń
Avatar
kazimierz / 6 listopada 2009 o 16:08
0
Beret napisał:
Więcej protestujcie kuźwa przeciwko wszystkiemu co się buduje (drogom, zakładom, itp.) to na pewno będziemy wkrótce krainą mlekiem i miodem płynącą. Dosłownie, bo oprócz krów i pszczół nic tu nie będzie.

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasiadem dogaduja bo on ma wiecej niz nasza ojcowizna
ja wiem co mowie, bo kazdego piatku jade do domu pomoc w gospodarstwie i krwawicy nie oddamy nigdy, przenigdy

a co mamy oddac za bescen ojcowizne i niech wywoza wszystko z polski, jak teraz do izraela?
wysluchaj mondrych politykow co to ostrzegali przed PO alescie wybrali, to teraz mam pozwolic im budowac na mojim?
droge mamy i nam wystarcza, abeda wieksze to wiecej os nas wywioza dobra roznego
rzand ma pioeniadz to niech daje na region, bo chlop za bezdurno robic nie bedzie
tesz chce zyc jak pan i zarabiac
od nas chcieli brac 1.8 ha bo na droge niestarcza, a my nigdy nie damy
niech sie z sasia... rozwiń
Avatar
UPRawniony do głosowania / 6 listopada 2009 o 14:34
0
Za to mamy najdroższe w POlsce POliwo na stacjach, najdroższy prąd bo najdalej do elektrowni i stąd największa opłata przesyłowa, najgorsze kontrakty w służbie zdrowia bo z POwodu niskich zarobków i dużej ilości rolników płacących grosze płacimy najnizsze składki i NAJLEPSZE WYNIKI WYBORCZE PSL w całym Tuskdonaldstanie.
Avatar
Slawek W. / 6 listopada 2009 o 14:30
0
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ignorancji może być ogólnie uważana za "znak jakości" na wschodnich rubieżach kraju.
Większości wystarcza wyborcze obiecanki rożnych frustratów chcących za wszelka cenę zaistnieć na scenie politycznej.
O jakości / wartości społeczeństwa świadczy chociażby tak wielkie poparcie z jakim spotykają się na Lubelszczyźnie rożne partie populistyczne.
Wystarczy krzyknąć >damy za darmo> i już zapewniamy sobie wystarczającą ilość głosów pozwalających nam nadal psuć i wyniszczać kraj.
Nie wystarczyło im doświadczenie dwuletniej kadencji PiS. Nieroby i lenie nadal będą upierali się przy twierdzeniu, ze ...co państwowe, to nie moje.
Nadal będą oczekiwali na przysłowiową mannę z nieba i rościli sobie pretensje do życia na cudzy koszt.
Z pewnością wielu forumowiczow będzie z zapartym tchem obwiniało rząd i polityków za wyniki gospodarczych osiągnięć naszego regionu.
Nie mogę się jednak z nimi zgodzić, gdyż uważam, ze problem leży (może nie w całości, ale jednak zdecydowanie w mentalności mieszkańców
tzw. Ściany Wschodniej.
Pisze to z doświadczenia w codziennej pracy z ludźmi charakteryzującymi się genetycznym lenistwem i absolutnym brakiem poczucia odpowiedzialności za powierzone im mienie. Niechęć do dokształcania się i prymitywna satysfakcja z własnej ... rozwiń
Avatar
kay / 6 listopada 2009 o 13:48
0
Rząd zapyta nasze województwo o potrzeby? To już nie jest niesmaczne to totalna kpina. Plany? Plany powinny być gotowe od paru lat. Do 2013 roku skończą się dotacje więc już dziś można powiedzieć, że lubelszczyzna jest czarną dupą na wieki. Pytanie jest inne kto za to odpowiada?
Avatar
~elf~ / 6 listopada 2009 o 13:33
0
Potrzebna jest zmiana myślenia, wytępienie zaściankowości, wsiurstwa, otwarcie się na świat. Jak tam jestem to ciągle słyszę od ludzi "tu się żyje inaczej i koniec", ok, skoro tak wam dobrze to dlaczego narzekacie? heh.
Avatar
eee tam / 6 listopada 2009 o 11:06
0
czy ten po lewej Pan to może szef izby rolniczej, bo jak tam to co on tam robi ?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna
galeria

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna 0 0

W środę nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne (gm. Stary Zamość) napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam do zdarzenia drogowego.

Azoty Puławy oblały egzamin

Azoty Puławy oblały egzamin 0 0

Niemiłym zaskoczeniem okazała się wyjazdowa porażka Azotów Puławy z Piotrkowianinem

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo]
galeria
film

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo] 45 1

Do pożaru doszło na Probostwie w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo)
film

Porozumienie Genoi i Napoli w sprawie Krzysztofa Piątka (wideo) 1 0

Pięć meczów bez bramki, ale zainteresowanie Krzysztofem Piątkiem wciąż jest spore. Podczas ostatniego spotkania Serie A pomiędzy Genoą a Napoli, Polaka obserwowali kolejni skauci. Tym razem grze 23-latka przyglądali się przedstawiciele Napoli z Aurelio De Laurentiisem na czele.

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Jechał za szybko, wywrócił tira. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin 0 2

Ciężarówka przewróciła się na drodze krajowej nr 48. Sprzątanie trasy trwało kilka godzin

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci

Stal Kraśnik i Orlęta Spomlek w derbach bez ważnych postaci 1 0

Dobrze, że to ostatnia kolejka, bo kilka drużyn jedzie już na oparach. W sobotę (godz. 13) dwa takie zespoły zmierzą się w Radzyniu Podlaskim, czyli: tamtejsze Orlęta i Stal Kraśnik

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo]
film

Mieszkańcy żyją w strachu przed jedną rodziną [wideo] 0 3

Wyzwiska, rękoczyny to dla nich codzienność. Trwający od lat konflikt sąsiedzki nakręca spiralę nienawiści między mieszkańcami wioski, a rodziną z domu socjalnego. Obie strony żyją w strachu i nikt im skutecznie nie potrafi pomóc.

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze

Puławy: Dokończą brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze 0 1

Puławska firma "Klinkier" z ul. Kolejowej zbuduje brakujący fragment ścieżki rowerowej na bulwarze wiślanym. To inwestycja wybrana w trakcie zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Miasto wyda na ten cel ponad 160 tys. zł.

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię"
film

Rozpoczął się proces matki, która wyrzuciła noworodka z okna. "Nie wiedziałam co robię" 0 1

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces Pauli S., 24-letniej mieszkanki Szczecinka, która w ubiegłym roku, zaraz po porodzie, wyrzuciła swojego synka z pierwszego piętra.

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto

22-latek z dożywotnim zakazem jazdy. Wpadł, bo zatrzymał auto 0 3

2 promile alkoholu miał 22-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. Chłopak w takim stanie prowadził auto, mimo że ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. "Nie dostajemy całej pensji"
Alarm 24

Problemy pracowników lubelskiego Ursusa. "Nie dostajemy całej pensji" 7 16

– Od dwóch miesięcy nieregularnie otrzymujemy część pensji – alarmuje jeden z pracowników Ursus Lublin. To, że pensje płacone są ratami – ze względu na zajęcia komornicze – potwierdza doradca restrukturyzacyjny wyznaczony przez sąd. Tymczasem rzecznik spółki przekonuje, że to nieprawda.

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce
film

Znany amerykański operator filmowy zatrzymany w Polsce 0 0

Znany amerykański operator filmowy Matthew L. został zatrzymany przez policję w Bydgoszczy. Operator miał pobić jednego z ratowników medycznych. Do awantury doszło w poniedziałek nad ranem w jednym z bydgoskich hoteli.

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela
18 listopada 2018, 11:00

Targi ślubne w Białej Podlaskiej. Można wygrać oprawę wesela 1 0

Można wybrać suknię ślubną, zamówić zaproszenia na ślub a nawet wygrać oprawę wesela. Wszystko podczas targów ślubnych w niedzielę w Białej Podlaskiej.

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena
23 listopada 2018, 18:00

Specjalny pokaz monodramu "Ja, Maria" w Teatrze Andersena 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 18 w Teatrze Andersena zaprezentowany zostanie monodram Ja, Maria.

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie
Alarm 24

Grillowane śmieci przy placu zabaw w Lublinie 3 4

Sezon na grillowanie wprawdzie już się skończył, ale niektórym nie przeszkadza to… palić śmieci. Do takiej sytuacji miało dojść na osiedlu im. Zygmunta Krasińskiego. Administracja twierdzi, że palenie śmieci było, ale tylko papierów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!