Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 lipca 2009 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Na razie spokojnie, burze na Lubelszczyźnie dopiero wieczorem

0 11 A A

Jeszcze nie mieliśmy żadnych sygnałów o podtopieniach – mówią strażacy z naszego regionu. Ale zapowiadają, że cały czas są w pełnej gotowości. Bo po deszczach nad Lubelszczyznę przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na razie jest spokojnie, nie mieliśmy zgłoszeń o zdarzeniach spowodowanych padającym deszczem – mówi Piotr Kołtun, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. – Gorzej może być po południu i wieczorem. Wtedy mają pojawić się burze.

Ze szczegółowych map satelitarnych portalu meteorologicznego Foreca.pl wynika, że nawałnica idzie nad Lubelszczyznę z południowego-zachodu. Największa fala deszczowo-burzowa ma dotrzeć do nas w sobotę nad ranem i będzie utrzymywać się przez cały dzień. Chmury ustąpią dopiero późnym wieczorem.

– Ten front atmosferyczny przyniesie ze sobą bardzo intensywne opady deszczu. Padać, i to bez przerwy, będzie już od samego rana – wyjaśnia Wojciech Maik z biura prognoz Cumulus. – Spadnie nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy – dodaje Łukasz Harasimowicz, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, które przygotowuje prognozy dla Lubelszczyzny.

Najgorzej będzie do południa.

– Potem utrzyma się duże zachmurzenie, ale padać będzie tylko przelotnie. Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. – Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne.

– Wszystkie służby są w pełnej gotowości – podkreśla Stańczyk. – Ale apelujemy do mieszkańców naszego regionu, żeby sami zadbali o swoje bezpieczeństwo.

Jak? – Nie wolno parkować samochodów pod drzewami ani billboardami reklamowymi, które w każdej chwili mogą się przewrócić – radzi Stańczyk. – W czasie burzy sami też nie stajemy pod drzewami ani słupami energetycznymi. Gdy jesteśmy w mieście, lepiej wejść do sklepu albo schować się w jakiejś bramie.

Warto zabezpieczyć własny dom. – Trzeba zdjąć z balkonów wszystko, co wiatr może porwać. Należy też pozamykać okna, żeby uniknąć przeciągu – mówi kpt. Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. I dodaje: Żywiołu zatrzymać się nie da. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby się przed nim uchronić.

Nie wszystkim jednak burza kojarzy się z zagrożeniem. – Choć czasem jesteśmy tak blisko niej, że praktycznie ocieramy się o żywioł, to jednak dla nas burza jest przede wszystkim ciekawym zjawiskiem – podkreśla Łukasz Koczkodaj, łowca burz ze Świdnika. – To niezwykły spektakl, który można obserwować z zapartym tchem, czasem zrobić ciekawą fotografię. To wielka frajda.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AnuŚka D. / 29 września 2009 o 13:55
0
Koczi nie denerwuj się ;-)
Avatar
Łukasz - LGM / 27 lipca 2009 o 02:47
0
Zastanawiam się po co pisać codziennie taki sam artykuł???? i znowu wypisujecie bzdury.... nie będę powtarzał tego co pisałem pod wcześniejszym... panowie zmieńcie meteorologów!!!!
Avatar
adina / 25 lipca 2009 o 18:51
0
[url="spam/"]spam/[/url]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 18:40
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny

Już osłabły i wyładowania są sporadyczne, pada tylko deszcz.
Avatar
Gość / 25 lipca 2009 o 17:28
0
ewik napisał:
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie ma a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
ewik / 25 lipca 2009 o 17:25
0
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie mam, a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 16:42
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny od zachodu, jednak nie są intensywne.
Avatar
darkangel88 / 25 lipca 2009 o 15:33
0
[color="#000080"][size=4]Fatalnie wyglądają te Wasze teksty z głupimi błędami ortograficznymi lub powtórzeniami.
Popracujcie nad tym!!!
Wasz stały czytelnik[/size][/color]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 14:33
0
Wysłałem właśnie do nich wiadomość. Po co straszyć ludzi bez powodu i wmawiać bzdury?
Oprócz ostrzeżeń dobre są również mapy opadów [url="http://www.pogodynka.pl/radary.php"]http://www.pogodynka.pl/radary.php[/url] i wyładowań [url="http://www.pogodynka.pl/burze.php"]http://www.pogodynka.pl/burze.php[/url].
Avatar
piotr-świdnik / 25 lipca 2009 o 13:59
0
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludziom nadciągające burze? - zresztą burze, co do których nie zachodzi podejrzenie, że będą katastroficzne.
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludzi... rozwiń
Avatar
AnuŚka D. / 29 września 2009 o 13:55
0
Koczi nie denerwuj się ;-)
Avatar
Łukasz - LGM / 27 lipca 2009 o 02:47
0
Zastanawiam się po co pisać codziennie taki sam artykuł???? i znowu wypisujecie bzdury.... nie będę powtarzał tego co pisałem pod wcześniejszym... panowie zmieńcie meteorologów!!!!
Avatar
adina / 25 lipca 2009 o 18:51
0
[url="spam/"]spam/[/url]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 18:40
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny

Już osłabły i wyładowania są sporadyczne, pada tylko deszcz.
Avatar
Gość / 25 lipca 2009 o 17:28
0
ewik napisał:
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie ma a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
ewik / 25 lipca 2009 o 17:25
0
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie mam, a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 16:42
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny od zachodu, jednak nie są intensywne.
Avatar
darkangel88 / 25 lipca 2009 o 15:33
0
[color="#000080"][size=4]Fatalnie wyglądają te Wasze teksty z głupimi błędami ortograficznymi lub powtórzeniami.
Popracujcie nad tym!!!
Wasz stały czytelnik[/size][/color]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 14:33
0
Wysłałem właśnie do nich wiadomość. Po co straszyć ludzi bez powodu i wmawiać bzdury?
Oprócz ostrzeżeń dobre są również mapy opadów [url="http://www.pogodynka.pl/radary.php"]http://www.pogodynka.pl/radary.php[/url] i wyładowań [url="http://www.pogodynka.pl/burze.php"]http://www.pogodynka.pl/burze.php[/url].
Avatar
piotr-świdnik / 25 lipca 2009 o 13:59
0
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludziom nadciągające burze? - zresztą burze, co do których nie zachodzi podejrzenie, że będą katastroficzne.
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu

Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sprawa wraca do sądu 1 1

Sprawa dotycząca stosowania przez drogówkę wideorejestratorów PolCam wróci na wokandę. W pierwszym procesie sąd uznał, że pomiary wykonane tym sprzętem są niewiarygodne i uniewinnił zatrzymanego przez policję kierowcę. Uniewinnienie było przedwczesne – oceniła wczoraj sędzia Anna Samulak z Sądu Okręgowego w Lublinie. – Jak można było to zrobić, skoro obwiniony sam przyznał zatrzymującym policjantom, że przekroczył prędkość.

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź

Kandydat Kukiz'15 wyzwał konkurenta na pojedynek. Jest odpowiedź 6 8

Kandydat Kukiz 15 na prezydenta Chełma wyzywa swojego rywala na sportowy pojedynek. – To ośmieszanie naszego miasta – komentuje Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 1

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 36 15

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 49 16

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Awantura i przepychanki na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 35 64

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 7

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 5

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 46 59

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 14 2

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!