Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

25 lipca 2009 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Na razie spokojnie, burze na Lubelszczyźnie dopiero wieczorem

0 11 A A

Jeszcze nie mieliśmy żadnych sygnałów o podtopieniach – mówią strażacy z naszego regionu. Ale zapowiadają, że cały czas są w pełnej gotowości. Bo po deszczach nad Lubelszczyznę przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na razie jest spokojnie, nie mieliśmy zgłoszeń o zdarzeniach spowodowanych padającym deszczem – mówi Piotr Kołtun, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. – Gorzej może być po południu i wieczorem. Wtedy mają pojawić się burze.

Ze szczegółowych map satelitarnych portalu meteorologicznego Foreca.pl wynika, że nawałnica idzie nad Lubelszczyznę z południowego-zachodu. Największa fala deszczowo-burzowa ma dotrzeć do nas w sobotę nad ranem i będzie utrzymywać się przez cały dzień. Chmury ustąpią dopiero późnym wieczorem.

– Ten front atmosferyczny przyniesie ze sobą bardzo intensywne opady deszczu. Padać, i to bez przerwy, będzie już od samego rana – wyjaśnia Wojciech Maik z biura prognoz Cumulus. – Spadnie nawet do 30 litrów wody na metr kwadratowy – dodaje Łukasz Harasimowicz, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, które przygotowuje prognozy dla Lubelszczyzny.

Najgorzej będzie do południa.

– Potem utrzyma się duże zachmurzenie, ale padać będzie tylko przelotnie. Aż do popołudnia i wieczora. Wtedy nad Lubelszczyzną pojawią się burze – mówi Maik. – W ich trakcie wiatr ma osiągać prędkość 90–100 kilometrów na godzinę – mówi Włodzimierz Stańczyk z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lublinie. – Może łamać drzewa i gałęzie, przewracać tablice reklamowe i niszczyć sieci energetyczne.

– Wszystkie służby są w pełnej gotowości – podkreśla Stańczyk. – Ale apelujemy do mieszkańców naszego regionu, żeby sami zadbali o swoje bezpieczeństwo.

Jak? – Nie wolno parkować samochodów pod drzewami ani billboardami reklamowymi, które w każdej chwili mogą się przewrócić – radzi Stańczyk. – W czasie burzy sami też nie stajemy pod drzewami ani słupami energetycznymi. Gdy jesteśmy w mieście, lepiej wejść do sklepu albo schować się w jakiejś bramie.

Warto zabezpieczyć własny dom. – Trzeba zdjąć z balkonów wszystko, co wiatr może porwać. Należy też pozamykać okna, żeby uniknąć przeciągu – mówi kpt. Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. I dodaje: Żywiołu zatrzymać się nie da. Dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby się przed nim uchronić.

Nie wszystkim jednak burza kojarzy się z zagrożeniem. – Choć czasem jesteśmy tak blisko niej, że praktycznie ocieramy się o żywioł, to jednak dla nas burza jest przede wszystkim ciekawym zjawiskiem – podkreśla Łukasz Koczkodaj, łowca burz ze Świdnika. – To niezwykły spektakl, który można obserwować z zapartym tchem, czasem zrobić ciekawą fotografię. To wielka frajda.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AnuŚka D. / 29 września 2009 o 13:55
0
Koczi nie denerwuj się ;-)
Avatar
Łukasz - LGM / 27 lipca 2009 o 02:47
0
Zastanawiam się po co pisać codziennie taki sam artykuł???? i znowu wypisujecie bzdury.... nie będę powtarzał tego co pisałem pod wcześniejszym... panowie zmieńcie meteorologów!!!!
Avatar
adina / 25 lipca 2009 o 18:51
0
[url="spam/"]spam/[/url]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 18:40
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny

Już osłabły i wyładowania są sporadyczne, pada tylko deszcz.
Avatar
Gość / 25 lipca 2009 o 17:28
0
ewik napisał:
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie ma a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
ewik / 25 lipca 2009 o 17:25
0
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie mam, a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 16:42
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny od zachodu, jednak nie są intensywne.
Avatar
darkangel88 / 25 lipca 2009 o 15:33
0
[color="#000080"][size=4]Fatalnie wyglądają te Wasze teksty z głupimi błędami ortograficznymi lub powtórzeniami.
Popracujcie nad tym!!!
Wasz stały czytelnik[/size][/color]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 14:33
0
Wysłałem właśnie do nich wiadomość. Po co straszyć ludzi bez powodu i wmawiać bzdury?
Oprócz ostrzeżeń dobre są również mapy opadów [url="http://www.pogodynka.pl/radary.php"]http://www.pogodynka.pl/radary.php[/url] i wyładowań [url="http://www.pogodynka.pl/burze.php"]http://www.pogodynka.pl/burze.php[/url].
Avatar
piotr-świdnik / 25 lipca 2009 o 13:59
0
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludziom nadciągające burze? - zresztą burze, co do których nie zachodzi podejrzenie, że będą katastroficzne.
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludzi... rozwiń
Avatar
AnuŚka D. / 29 września 2009 o 13:55
0
Koczi nie denerwuj się ;-)
Avatar
Łukasz - LGM / 27 lipca 2009 o 02:47
0
Zastanawiam się po co pisać codziennie taki sam artykuł???? i znowu wypisujecie bzdury.... nie będę powtarzał tego co pisałem pod wcześniejszym... panowie zmieńcie meteorologów!!!!
Avatar
adina / 25 lipca 2009 o 18:51
0
[url="spam/"]spam/[/url]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 18:40
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny

Już osłabły i wyładowania są sporadyczne, pada tylko deszcz.
Avatar
Gość / 25 lipca 2009 o 17:28
0
ewik napisał:
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie ma a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
ewik / 25 lipca 2009 o 17:25
0
......."przyjdzie fala burzowa przyjdzie fala burzowa"................ ale jakoś nie przychodzi. I co Pan redaktor na to ???? że jej nie mam, a tak właściwie to po co te powtórzenia ??? a jeszcze jedno brak przecinka. Pozdrawiam "burzowo".
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 16:42
0
Burze dochodzą już do Lubelszczyzny od zachodu, jednak nie są intensywne.
Avatar
darkangel88 / 25 lipca 2009 o 15:33
0
[color="#000080"][size=4]Fatalnie wyglądają te Wasze teksty z głupimi błędami ortograficznymi lub powtórzeniami.
Popracujcie nad tym!!!
Wasz stały czytelnik[/size][/color]
Avatar
lukaszwu / 25 lipca 2009 o 14:33
0
Wysłałem właśnie do nich wiadomość. Po co straszyć ludzi bez powodu i wmawiać bzdury?
Oprócz ostrzeżeń dobre są również mapy opadów [url="http://www.pogodynka.pl/radary.php"]http://www.pogodynka.pl/radary.php[/url] i wyładowań [url="http://www.pogodynka.pl/burze.php"]http://www.pogodynka.pl/burze.php[/url].
Avatar
piotr-świdnik / 25 lipca 2009 o 13:59
0
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludziom nadciągające burze? - zresztą burze, co do których nie zachodzi podejrzenie, że będą katastroficzne.
Według Dziennika Lubelszczyzna powinna być już od piątku pod wodą ) (artykuły o tym są publikowane już od dwóch dni). Dla trzeźwo myślących polecam komunikaty (ostrzeżenia meteorologiczne) Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: [url="http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html"]http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html[/url] . Żaden z komunikatów jak do tej pory nie przewidywał na Lubelszczyźnie burzy (śledzę je od czwartku wieczorem). Może Pan dziennikarz mi to wyjaśni, dlaczego tak uporczywie wmawia ludzi... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 10 grudnia 2018 roku 0 0

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia]
szlachetna paczka
galeria

Zawalił im się dom, mieszkają w baraku. Ludzie im pomogli [zdjęcia] 1 2

800 rodzin z województwa lubelskiego otrzymało paczki świąteczne w ramach Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Pomoc trafiła m.in. do rodziny pani Agnieszki z Dysa k. Lublina.

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy

Budżet Lublina na 2019 rok. O to prosili radni, ale zabrakło pieniędzy 24 10

Nie będzie targu na Felinie, świateł na Węglarza, ani klimatyzacji w hali Globus. Wyliczać można długo. Prezydent nie znalazł pieniędzy na większość próśb, które zgłosili radni do przyszłorocznego budżetu miasta. Na ich spełnienie trzeba by znaleźć dodatkowo 269 mln zł. Prezydent znalazł niecałe 4 mln

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs

Lublin: Kto się zajmie gastronomią na Moście Kultury? Ogłosili konkurs 17 5

Przed nowym sezonem wymieniona będzie obsługa gastronomiczna Mostu Kultury. Nowa zostanie wybrana w konkursie, w którym oceniane ma być m.in. proponowane menu i estetyka punktu. Właśnie wygląd był ostatnio powodem zamieszania, gdy na moście stanęły za wysokie kontenery i zbyt krzykliwa reklama

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia

Baranów: Powstaje archiwum, gmina prosi o zdjęcia 4 0

Historia gminy Baranów w powiecie puławskim w przyszłym roku zostanie zaprezentowana w publikacjach, jakie ma zamiar wydać lokalny samorząd. Na apel o udostępnianie materiałów z różnych lat odpowiedziało już mnóstwo osób z różnych stron kraju.

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież

W Opolaninie Opole Lubelskie postawiono na młodzież 0 2

I chociaż ona radzi sobie na razie bardzo różnie, to z raz obranego kursu nie zamierzają rezygnować

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze

Speed Car Motor Lublin z licencją warunkową na starty w PGE Ekstralidze 72 1

Speed Car Motor Lublin znalazł się w gronie 23 klubów z żużlowej Polski, które otrzymały pozwolenie na starty w ligach w przyszłym sezonie

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja w Lublinie. Barwny korowód przeszedł na Czwartek [zdjęcia] 0 2

Już po raz 5. ulicami Lublina przeszedł Orszak św. Mikołaja.

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów

Gryf Gmina Zamość czeka na mecze w blasku jupiterów 2 1

Gryf Gmina Zamość ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Zespół na półmetku zajął trzecie miejsce i czeka go spokojna runda rewanżowa. To ważne bo drużyna trenera Romana Blonki przez cały 2019 rok nie będzie grać na swoim obiekcie

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach

S19 z Lublina do Lubartowa. Ponad 100 wniosków o zmianę w planach 32 13

Ponad 100 różnych wniosków o zmianę w planach drogi ekspresowej S19 między Lublinem a Lubartowem zgłosili mieszkańcy przyległych terenów. Proszą o przesunięcie kładki dla pieszych, dodatkowy zjazd lub zapewnienie wygodnego dojazdu do firmy. Najwięcej emocji nowa trasa budzi w gminie Niemce

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok 7 7

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

11. Jazz Bez w Lublinie
13 grudnia 2018, 19:00

11. Jazz Bez w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już po raz 11. w Lublinie odbędzie się muzyczny festiwal Jazz Bez, którego założeniem jest dialog pomiędzy Polska a Ukrainą. Tegoroczna edycja imprezy tradycyjnie odbędzie się w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) w dniach 13-15 grudnia.

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze
film

Dwa dni po ślubie wyszła z domu. Jej ciało znaleźli w jeziorze 69 6

Skarszewy (woj. pomorskie). Z jeziora Borówno Wielkie w miejscowości Skarszewy (Pomorskie) wydobyto czerwonego volkswagena golfa. W aucie znajdowało się ciało 24-letniej Roksany, która zaginęła trzeciego grudnia. Kobieta dwa dni po swoim ślubie wyszła z domu i ślad po niej zaginął.

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim?
zdjęcia
galeria

Lublin: Muszla koncertowa będzie mieć nowy dach. Co jeszcze się zmieni w Ogrodzie Saskim? 10 9

Jeszcze w tym roku gotowe ma być zadaszenie muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. W przyszłym roku czekają nas kolejne zmiany w zabytkowym parku. Będzie nowa woliera dla pawi, powstać ma także nowa altana w miejscu roztrzaskanej przez drzewo powalone latem zeszłego roku przez wichurę

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 31:28. Pokaz bezradności 2 1

W ostatnim meczu w tym roku Azoty Puławy dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 28:31. Była to piąta porażka puławian w sezonie. Niebawem okaże się, czy zapłaci za nią posadą trener Bartosz Jurecki

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!