Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

31 lipca 2012 r.
14:05
Edytuj ten wpis

Nagrody dla dyrektorów tetarów i muzeów. Po 6 - 7,5 tys. zł brutto

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 11 A A
Zygmunt Nasalski (Muzeum Lubelskie w Lublinie)
Zygmunt Nasalski (Muzeum Lubelskie w Lublinie)

Ośmiu dyrektorów z marszałkowskich instytucji kulturalnych dostanie po średniej miesięcznej pensji – zdecydował dzisiaj zarząd województwa. Nagrodzeni zostaną też dyrektorzy, których placówki miały stratę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Dyrektorzy dostaną po średniej miesięcznej pensji. To 6 – 7,5 tys. zł brutto – informuje Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Nagroda trafi do Krzysztofa Torończyka (Teatr im. Jana Osterwy w Lublinie), Krzysztofa Kutarskiego (Teatr Muzyczny w Lublinie), Artura Sępocha (Wojewódzki Domu Kultury w Lublinie), Włodzimierza Staniewskiego (Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice”), Zofii Ciuruś (Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie), Zygmunta Nasalskiego (Muzeum Lubelskie w Lublinie), Mieczysława Kseniaka (Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie) oraz Krzysztofa Kornackiego (Muzeum Zamoyskich w Kozłówce).

Nagrody dla Kseniaka, Sępocha, Kornackiego i Nasalskiego mogą dziwić. Jak sprawdziliśmy skansen, WDK, muzeum w Kozłówce i Muzeum Lubelskie miały stratę, odpowiednio 2 tys. zł, 19 tys. zł, 248 tys. zł i 370 tys. zł.
- Otrzymali nagrody, ponieważ nie przekroczyli kosztów amortyzacji - tłumaczy Olchowska.

Tego szczęścia nie miał Sęk, szef Filharmonii (jego placówka poniosła 1,2 mln zł straty). Natomiast Agnieszka Zadura z Muzeum Nadwiślańskiego pracuje na stanowisku za krótko.

Niedawno nagrody dostali szefowie marszałkowskich placówek ochrony zdrowia.

Dwóch dyrektorów szpitali (z Zamościa i Białej Podlaskiej) zarząd nagrodził dwoma pensjami, 10 jednomiesięcznym wynagrodzeniem.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 07:13
0
Wszystko z waszych pieniędzy.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 06:51
0
[quote name='Adam' timestamp='1343763059' post='659474']
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
[/quote]TUSKU- jak żyć ?????
Avatar
fuks / 31 lipca 2012 o 23:50
0
[quote name='Adam' timestamp='1343763059' post='659474']
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
[/quote]

Jak nie robili nic przez całe życie albo pili wino pod płotem to ich nie stać. Dzieci cierpią głównie przez durnych rodziców! Nieroby i pijactwo nie powinno mieć dzieci.
Avatar
jlo / 31 lipca 2012 o 23:48
0
Dlaczego Wy się burzycie? Ci co dostali nagrody zwykle partaczą swoje obowiązki i dostają w zamian tylko comiesięczną, mizerną bo kilkutysięczną pensję. Natomiast jak w końcu nie spaprają wszystkiego do końca, to muszą dostać nagrodę na zachętę Czy Wy tego nie pojmujecie? A to że dostają tą kasę od tych, z którymi piją wódkę, to czysty zbieg okoliczności.
Avatar
Adam / 31 lipca 2012 o 21:30
0
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
Avatar
Vinsent / 31 lipca 2012 o 19:34
0
WASZE PODATKI NA TO IDĄ.
Avatar
gość1 / 31 lipca 2012 o 19:11
0
to się w głowie nie mieści!!!!! paranoja!
Avatar
gyu / 31 lipca 2012 o 18:41
0
6-7,5 tys brutto... to przecież moja 4 miesięczna pensja:(
Avatar
ravajas@wp.pl / 31 lipca 2012 o 16:45
0
więcej socjalizmu, JESZCZE WIĘCEJ SOCJALIZMU!!!!!
Avatar
wyborca / 31 lipca 2012 o 16:37
0
No i jakie wnioski wyciągneli z afery tasmowej Pasożytnicza Slużba Ludu. Dawać calymi worami swoim a inni niech łażą po śmietnikach.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 07:13
0
Wszystko z waszych pieniędzy.
Avatar
Gość / 1 sierpnia 2012 o 06:51
0
[quote name='Adam' timestamp='1343763059' post='659474']
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
[/quote]TUSKU- jak żyć ?????
Avatar
fuks / 31 lipca 2012 o 23:50
0
[quote name='Adam' timestamp='1343763059' post='659474']
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
[/quote]

Jak nie robili nic przez całe życie albo pili wino pod płotem to ich nie stać. Dzieci cierpią głównie przez durnych rodziców! Nieroby i pijactwo nie powinno mieć dzieci.
Avatar
jlo / 31 lipca 2012 o 23:48
0
Dlaczego Wy się burzycie? Ci co dostali nagrody zwykle partaczą swoje obowiązki i dostają w zamian tylko comiesięczną, mizerną bo kilkutysięczną pensję. Natomiast jak w końcu nie spaprają wszystkiego do końca, to muszą dostać nagrodę na zachętę Czy Wy tego nie pojmujecie? A to że dostają tą kasę od tych, z którymi piją wódkę, to czysty zbieg okoliczności.
Avatar
Adam / 31 lipca 2012 o 21:30
0
Wiele dzieci na moim osiedlu żywi się jabłkami zrywanymi z osiedlowych jabłonek,szukają też butelek za które kupują tanie słodycze.Ich rodzicow nie stać na kupno ani owoców ani słodyczy.
Avatar
Vinsent / 31 lipca 2012 o 19:34
0
WASZE PODATKI NA TO IDĄ.
Avatar
gość1 / 31 lipca 2012 o 19:11
0
to się w głowie nie mieści!!!!! paranoja!
Avatar
gyu / 31 lipca 2012 o 18:41
0
6-7,5 tys brutto... to przecież moja 4 miesięczna pensja:(
Avatar
ravajas@wp.pl / 31 lipca 2012 o 16:45
0
więcej socjalizmu, JESZCZE WIĘCEJ SOCJALIZMU!!!!!
Avatar
wyborca / 31 lipca 2012 o 16:37
0
No i jakie wnioski wyciągneli z afery tasmowej Pasożytnicza Slużba Ludu. Dawać calymi worami swoim a inni niech łażą po śmietnikach.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 2 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 2 0

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 7 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 3

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!