Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 lutego 2010 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Najpierw zasypało, a teraz zalewa

0 14 A A

Woda z topniejącego śniegu wdziera się do mieszkań. Przy ul. Krańcowej w Lublinie przesiąkła przez trzy piętra, niszcząc sufity, ściany i podłogi – zaalarmowali nas dziś mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wystarczyło parę godzin słońca i lekka odwilż, żeby woda zaczęła wdzierać się do mieszkań. – Pęka tynk przy suficie, a z okna kapie woda – mówi Czesław Burył z ul. Krańcowej 109. – Cała ściana jest mokra, na podłodze robi się kałuża.

Nasz Czytelnik mieszka na ostatnim piętrze. Woda spływa przez jego mieszkanie do sąsiadów na niższych kondygnacjach. – Sączyło się po ścianie, aż odeszła tapeta – mówi Janina Kowalczuk, mieszkanka bloku. – Pokój i kuchnia nadają się tylko do remontu.

– Łapiemy w miski i biegamy ze ścierkami – dodaje Emil Gajewiak, sąsiad Kowalczuków. – Ściana i sufit w kuchni są zniszczone.
Z zewnątrz wyraźnie widać, że woda spływa ze szczeliny między dachem a murami. Nocą zamarza. Ściany budynku pokrywają jęzory lodu, sięgające parteru.

– Kilka lat temu źle ocieplono budynek. Woda dostaje się między ścianę a warstwę izolacji – wyjaśnia Burył. – Zgłaszałem to administracji, ale bez skutku.

– Mieszkańcy nigdy się nie skarżyli – dziwi się Zbigniew Kołbuś, prezes Lubkomu, który zarządza blokiem przy ul. Krańcowej. – Remont był wykonany profesjonalnie. Ale przekazaliśmy sprawę wykonawcy, który przeprowadzi oględziny.
Lekką odwilż odczuli też mieszkańcy Lublina przy al. Racławickich, ul. Strażackiej i Głębokiej czy Narutowicza 20b. – Leje się ciurkiem, zalało cały sufit – mówi Danuta Znój z kamienicy przy Narutowicza. – Nie nadążamy z opróżnianiem misek. Na ścianach jest już grzyb. Rano dzwoniliśmy do administracji. Minął prawie cały dzień i nikt się nie pojawił.

W Zarządzie Nieruchomości Komunalnych w Lublinie przyznają, że mieszkania zalane przez topniejący śnieg to prawdziwa plaga. – Nie dajemy rady – mówi Henryk Łacek, dyrektor ZNK. – Śnieg leży od ponad miesiąca. Rynny i kanały odpływowe zamarzły, woda nie ma którędy uciec i dostaje się do mieszkań. Nad odśnieżaniem dachów pracuje kilkadziesiąt osób, ale nie wszędzie możemy od razu dotrzeć.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gg / 17 lutego 2010 o 18:48
0
ankaa napisał:
cos tam wyniuchałam w necie, polski facebook?
[url="http://www.jesteśmy.pl"]podaje linka[/url]

No to się nie popisałaś nochale-miliony już o tym wiedzą i Twoja reklama jest bezcelowa.I tak nikt normalny tam nie zagląda:)
Avatar
Miki / 17 lutego 2010 o 11:28
0
Zalany napisał:
... przecież reakcja na sytuacje awaryjne, a taką są zalania mieszkań, powinna być natychmiastowa. Ktoś pewnie ma z tego jakieś korzyści, ja niestety, nie...


A może publicznie powiesić za jaja prezesa? A potem zaraz obok resztę kadry "kierowniczej" w tej spółdzielni. Jak kasę brać to wszyscy, jak do roboty - to żadnego
Avatar
Zalany / 17 lutego 2010 o 10:11
0
anon napisał:
Dlaczego wszyscy mają pretensje do administracji??? jak widze że się coś złego dzieje to sam interweniuje, a co do śniegu na blokach mieszkańcy sami powinni robić z tym pożądek, ale wszystkim chyba ręce poprzyrastały......na szczęście mieszkam w domku i sam sobie wszystko robię ))


Panie "anon", żeby odśnieżyć dach na (tak jak u mnie) 10-cio piętrowym bloku trzeba mieć specjalne uprawnienia, nie mówiąc o tym, że klucze na dachy są zazwyczaj w rękach administracji. Chyba, że ktoś jest na tyle sprytny i potrafi takie drzwi otworzyć na tzw. 'pasówkie" i na tyle głupi, żeby machać łopatą i walić młotkiem w rynnę i sople bez odpowiedniego zabezpieczenia na dachu 10-cio piętrowego bloku. Czymś takim zajmują się np. odpowiednie firmy. Nie rozumiem tylko, dlaczego administracja jednego z lubelskich osiedli zatrudnia ekipę od odśnieżania aż z Kielc. Mieszkańcom jednego z bloków mieszkania zalało w niedzielę w nocy, w poniedziałek "panowie" nie dojechali...bo drogę z Kielc zasypało. Dziś jest środa, woda leje się jak lała, "ekipy" jak nie było, tak nie ma. Nie rozumiem, dlaczego nie zatrudniono kogoś z Lublina, tylko z Kielc, przecież reakcja na sytuacje awaryjne, a taką są zalania mieszkań, powinna być natychmiastowa. Ktoś pewnie ma z tego jakieś korzyści, ja niestety, nie. Tylko zniszczony sufit i kilka wiader brązowej wody, a Earl Grey to to nie jest...
zeba mieć specjalne uprawnienia, nie mówiąc o tym, że klucze na dachy są zazwyczaj w rękach administracji. Chyba, że ktoś jest na tyle sprytny i potrafi takie drzwi otworzyć na tzw. 'pasówkie" i na tyle głupi, żeby machać łopatą i walić młotkiem w rynnę i sople bez odpowiedniego zabezpieczenia na dachu 10-cio piętrowego bloku. Czymś takim zajmują się np. odpowiednie firmy. Nie rozumiem tylko, dlaczego administracja jednego z lubelskich osiedli zatrudnia ekipę od odśnieżania aż z Kielc. Mieszkańcom jednego z bloków mieszkania zalało ... rozwiń
Avatar
podpowiadacz / 17 lutego 2010 o 09:40
0
ToBi napisał:
Ten lubkom to jest wogóle jakaś parodia. Na ulicy Rozdroże przy bloku nr. 2 od początku zimy jest problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu bo nikt się nie zajmuje odśnieżaniem. A przepraszam... ktoś raz na jakiś czas pofatyguje się żeby odśnieżyć chodnik. Ale co z kierowcami? Przez całą zime pług przejechał tam trzy razy. Nawet zgłoszenie sprawy do SM nic nie pomogło. A i sople wiszą od dachu przez dwa piętra w dół.


Jak masz "problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu" to weź łopatę w garść i problem zlikwiduj! Korona Ci z głowy (prawdopodobnie) nie spadnie, a jak sobie łopatą trochę pomachasz to i dla zdrowia Twojego dobrze będzie, i pracę ludzi zajmujacych się odśneiżaniem docenisz...


Jak masz "problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu" to weź łopatę w garść i problem zlikwiduj! Korona Ci z głowy (prawdopodobnie) nie spadnie, a jak sobie łopatą trochę pomachasz to i dla zdrowia Twojego dobrze będzie, i pracę ludzi zajmujacych się odśneiżaniem docenisz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 lutego 2010 o 09:31
0
Lubkom przejmuje się głosem mieszkańców tylko jak trzeba pensje podwyższyć.
Prezes zatrudnił u siebie swojego synalka i siedzą sobie obaj na ciepłych posadkach.
Avatar
anon / 17 lutego 2010 o 09:19
0
Dlaczego wszyscy mają pretensje do administracji??? jak widze że się coś złego dzieje to sam interweniuje, a co do śniegu na blokach mieszkańcy sami powinni robić z tym pożądek, ale wszystkim chyba ręce poprzyrastały......na szczęście mieszkam w domku i sam sobie wszystko robię ))
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:47
0
Teraz w administracjach będzie dzielenie trzynastek,więc nie zawracać im głowy z odśnieżaniem dachów.W Ratuszu to samo,więc o co chodzi.
Avatar
piotrw / 17 lutego 2010 o 08:46
0
widzieliscie to? podam linka
[url="http://www.jesteśmy.pl"]Polski My Space?[/url]
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:43
0
Rynny i kanały odpływowe zamarzły, woda nie ma którędy uciec i dostaje się do mieszkań -no bo trzeba ogrzewać rynny!!!! Kiedyś robiło to uciekające z mieszkań ciepło, teraz trzeba montować specjalne systemy. Jak się spie... docieplenie to jest klops....
Avatar
Gedi / 17 lutego 2010 o 08:34
0
W Świdnku tragedia!! Ta gów...na spółdzielnia nic nie robi! Dziś zalało i mnie i co mi pani w SM mówi? "Niedługo zaczniemy odśnierzać, zalało 60 mieszkań" TRAGEDIA!!! To co oni robili wczesniej, na co czekali!
Avatar
gg / 17 lutego 2010 o 18:48
0
ankaa napisał:
cos tam wyniuchałam w necie, polski facebook?
[url="http://www.jesteśmy.pl"]podaje linka[/url]

No to się nie popisałaś nochale-miliony już o tym wiedzą i Twoja reklama jest bezcelowa.I tak nikt normalny tam nie zagląda:)
Avatar
Miki / 17 lutego 2010 o 11:28
0
Zalany napisał:
... przecież reakcja na sytuacje awaryjne, a taką są zalania mieszkań, powinna być natychmiastowa. Ktoś pewnie ma z tego jakieś korzyści, ja niestety, nie...


A może publicznie powiesić za jaja prezesa? A potem zaraz obok resztę kadry "kierowniczej" w tej spółdzielni. Jak kasę brać to wszyscy, jak do roboty - to żadnego
Avatar
Zalany / 17 lutego 2010 o 10:11
0
anon napisał:
Dlaczego wszyscy mają pretensje do administracji??? jak widze że się coś złego dzieje to sam interweniuje, a co do śniegu na blokach mieszkańcy sami powinni robić z tym pożądek, ale wszystkim chyba ręce poprzyrastały......na szczęście mieszkam w domku i sam sobie wszystko robię ))


Panie "anon", żeby odśnieżyć dach na (tak jak u mnie) 10-cio piętrowym bloku trzeba mieć specjalne uprawnienia, nie mówiąc o tym, że klucze na dachy są zazwyczaj w rękach administracji. Chyba, że ktoś jest na tyle sprytny i potrafi takie drzwi otworzyć na tzw. 'pasówkie" i na tyle głupi, żeby machać łopatą i walić młotkiem w rynnę i sople bez odpowiedniego zabezpieczenia na dachu 10-cio piętrowego bloku. Czymś takim zajmują się np. odpowiednie firmy. Nie rozumiem tylko, dlaczego administracja jednego z lubelskich osiedli zatrudnia ekipę od odśnieżania aż z Kielc. Mieszkańcom jednego z bloków mieszkania zalało w niedzielę w nocy, w poniedziałek "panowie" nie dojechali...bo drogę z Kielc zasypało. Dziś jest środa, woda leje się jak lała, "ekipy" jak nie było, tak nie ma. Nie rozumiem, dlaczego nie zatrudniono kogoś z Lublina, tylko z Kielc, przecież reakcja na sytuacje awaryjne, a taką są zalania mieszkań, powinna być natychmiastowa. Ktoś pewnie ma z tego jakieś korzyści, ja niestety, nie. Tylko zniszczony sufit i kilka wiader brązowej wody, a Earl Grey to to nie jest...
zeba mieć specjalne uprawnienia, nie mówiąc o tym, że klucze na dachy są zazwyczaj w rękach administracji. Chyba, że ktoś jest na tyle sprytny i potrafi takie drzwi otworzyć na tzw. 'pasówkie" i na tyle głupi, żeby machać łopatą i walić młotkiem w rynnę i sople bez odpowiedniego zabezpieczenia na dachu 10-cio piętrowego bloku. Czymś takim zajmują się np. odpowiednie firmy. Nie rozumiem tylko, dlaczego administracja jednego z lubelskich osiedli zatrudnia ekipę od odśnieżania aż z Kielc. Mieszkańcom jednego z bloków mieszkania zalało ... rozwiń
Avatar
podpowiadacz / 17 lutego 2010 o 09:40
0
ToBi napisał:
Ten lubkom to jest wogóle jakaś parodia. Na ulicy Rozdroże przy bloku nr. 2 od początku zimy jest problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu bo nikt się nie zajmuje odśnieżaniem. A przepraszam... ktoś raz na jakiś czas pofatyguje się żeby odśnieżyć chodnik. Ale co z kierowcami? Przez całą zime pług przejechał tam trzy razy. Nawet zgłoszenie sprawy do SM nic nie pomogło. A i sople wiszą od dachu przez dwa piętra w dół.


Jak masz "problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu" to weź łopatę w garść i problem zlikwiduj! Korona Ci z głowy (prawdopodobnie) nie spadnie, a jak sobie łopatą trochę pomachasz to i dla zdrowia Twojego dobrze będzie, i pracę ludzi zajmujacych się odśneiżaniem docenisz...


Jak masz "problem z dojechanie i zaparakowaniem samochodu" to weź łopatę w garść i problem zlikwiduj! Korona Ci z głowy (prawdopodobnie) nie spadnie, a jak sobie łopatą trochę pomachasz to i dla zdrowia Twojego dobrze będzie, i pracę ludzi zajmujacych się odśneiżaniem docenisz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 17 lutego 2010 o 09:31
0
Lubkom przejmuje się głosem mieszkańców tylko jak trzeba pensje podwyższyć.
Prezes zatrudnił u siebie swojego synalka i siedzą sobie obaj na ciepłych posadkach.
Avatar
anon / 17 lutego 2010 o 09:19
0
Dlaczego wszyscy mają pretensje do administracji??? jak widze że się coś złego dzieje to sam interweniuje, a co do śniegu na blokach mieszkańcy sami powinni robić z tym pożądek, ale wszystkim chyba ręce poprzyrastały......na szczęście mieszkam w domku i sam sobie wszystko robię ))
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:47
0
Teraz w administracjach będzie dzielenie trzynastek,więc nie zawracać im głowy z odśnieżaniem dachów.W Ratuszu to samo,więc o co chodzi.
Avatar
piotrw / 17 lutego 2010 o 08:46
0
widzieliscie to? podam linka
[url="http://www.jesteśmy.pl"]Polski My Space?[/url]
Avatar
Gość / 17 lutego 2010 o 08:43
0
Rynny i kanały odpływowe zamarzły, woda nie ma którędy uciec i dostaje się do mieszkań -no bo trzeba ogrzewać rynny!!!! Kiedyś robiło to uciekające z mieszkań ciepło, teraz trzeba montować specjalne systemy. Jak się spie... docieplenie to jest klops....
Avatar
Gedi / 17 lutego 2010 o 08:34
0
W Świdnku tragedia!! Ta gów...na spółdzielnia nic nie robi! Dziś zalało i mnie i co mi pani w SM mówi? "Niedługo zaczniemy odśnierzać, zalało 60 mieszkań" TRAGEDIA!!! To co oni robili wczesniej, na co czekali!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 45 17

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 27 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 35 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 47 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce