Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 grudnia 2010 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Trwa walka o S17, będzie protest na drodze Lublin-Warszawa

Autor: Zdjęcie autora rp
0 29 A A

Ludzie Palikota wyjdą na trasę. - Zdecydowaliśmy się na blokadę drogi Lublin – Warszawa – mówi Michał Kabaciński, dyrektor biura Ruchu Poparcia Palikota w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To odpowiedź na pomysł rządu żeby umieścić budowę drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin (wraz z obwodnicą) na liście inwestycji, na które brak pieniędzy i nie jest pewne, czy ich realizacja zacznie się przed 2013 r.

Termin i miejsce protestu nie jest jeszcze znane. – Ustalimy to w czwartek. Chcemy żeby mieszkańcy Lublina jak najmniej ucierpieli na naszej akcji – stwierdza Kabaciński. Lubelski RPP czeka również na odpowiedź na list, który wysłał do rządu.

Przedsiębiorcy napisali do Tuska

List otwarty do premiera Donalda Tuska z prośbą o budowę S17 ukaże się w jutrzejszej "Gazecie Wyborczej”. Jego autorami jest m. in. Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny, Związek Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny Lewiatan oraz Lubelskie Forum Pracodawców.

"Przez lata, wielu polityków obiecywało nam w kampaniach wyborczych bezpieczną i sprawną komunikację ze stolicą. Do dziś nikt nie dotrzymał danego nam słowa. Panie Premierze, niech będzie Pan pierwszą osobą, która przywróci nam wiarę w uczciwość władzy i w to, że ze składanych obietnic należy się wywiązywać” czytamy w liście.

Przedsiębiorcy przypominają: jeśli budowa S17 rozpocznie się po 2013 r. to stracimy szansę na unijną dotację, a szybkie połączenie ze stolicą to warunek gospodarczego rozwoju biednego regionu jakim jest lubelskie.

"Bez modernizacji drogi z Warszawą jesteśmy zdani na gospodarczą izolację” – podkreślili przedsiębiorcy, którzy planują też prosić o S17 poprzez bilbordy rozstawione w okolicach Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ada / 3 stycznia 2011 o 07:18
0
Czy to jest jakiś iny Palikot?. Bo jeżeli ten sam to dlaczego do tej pory nie została wybudowana S-17 Panie Palikot?. Co Pan zrobiłeś dla Lubelszczyzny będąc posłem z Lubelszczyzny?.
Avatar
MM / 30 grudnia 2010 o 12:41
0
LUDZIE WSZYSCY MUSIMY PROTESTOWAĆ ALBO NAS ZAORAJĄ!!!
CZEMU NA GOOGLACH TAK CIĘZKO ZNALEŹĆ INFO O PROTESCIE W OBRONIE NASZEJ PRZYSZŁOŚCI ?!


RADIO LUBLIN I TVP L powinne informaować ludzi gdzie i jak odbędzie się protest chyba ze liżą dupska Wawie by dostać kaskę..



KIEDY PROTEST? GDZI E???
Avatar
pit / 29 grudnia 2010 o 11:53
0
CZYTAC!!! RPP NIE JEST ORGANIZATOREM!!!
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1282713&page=25
Avatar
Adrian / 29 grudnia 2010 o 11:34
0
Kolejny heppening palikota. Niech mu ktos wytlumaczy, ze drogi buduje sie buldozerami a nie wibratorami
Avatar
kowal / 29 grudnia 2010 o 09:53
0
dopiero co żuczek zasiadł na fotelu prezydenckim, a już ma pełno w ... Polityka w naszym kraju jest g....
Avatar
crx / 29 grudnia 2010 o 09:20
0
"Niech Pan przywróci wiarę w uczciwość władzy"...........Naiwne to czy głupie?Czy drapieżnik może być ofiarą ,czy raczej sam szuka ofiar..........?Za rok wybory i znowu gawiedź ruszy do urn!!!!!!!!!!Nie liczę na mądrość bo to zbyt wiele ,ale na opamiętanie!!!
Avatar
KK / 29 grudnia 2010 o 08:15
0
OBY NA MÓWIENIU SIĘ NIE SKOŃCZYŁO
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 05:30
0
[size="3"]Żuk (Prezydent Lublina) z Hetmanem (Marszałkiem Województwa) załatwiają sobie tanią reklamę.
Czyżby nie wiedzieli kilka tygodni temu (przed wyborami), że ani obwodnica ani droga ekspresowa ma nie powstać ? Donek i jego minister od autostrad im tego nie powiedzieli ?
Śmieszni jesteście, jeśli w to wierzycie.
Teraz wyjdą na barykady .... że niby są w opozycji do władzy, którą reprezentują (czyli PO).[/size]
Avatar
SS102 / 29 grudnia 2010 o 01:42
0
Jak się POparańcy z tzw. Ruchu POparcia Prącia do czegoś zabiorą, to na pewno szlag trafi, jak wszystko do czego przyłożył się gnój - Jasio Nikodem P. (herbu gumowy fajfus).
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 22:33
0
[quote name='Mario' timestamp='1293559964' post='412717']
Załatwił to nam PiS (wiele lat rządzenia lubelszczyzną i jesteśmy nadal w czarnej d...) a nie PO. Życzę wiecej rozumu. A na marginesie droga musi powstać i już!
[/quote]

Bzdury piszesz, siejesz propagandę i tyle . Platormu ma pełnię władzy od 3 lat.
Avatar
ada / 3 stycznia 2011 o 07:18
0
Czy to jest jakiś iny Palikot?. Bo jeżeli ten sam to dlaczego do tej pory nie została wybudowana S-17 Panie Palikot?. Co Pan zrobiłeś dla Lubelszczyzny będąc posłem z Lubelszczyzny?.
Avatar
MM / 30 grudnia 2010 o 12:41
0
LUDZIE WSZYSCY MUSIMY PROTESTOWAĆ ALBO NAS ZAORAJĄ!!!
CZEMU NA GOOGLACH TAK CIĘZKO ZNALEŹĆ INFO O PROTESCIE W OBRONIE NASZEJ PRZYSZŁOŚCI ?!


RADIO LUBLIN I TVP L powinne informaować ludzi gdzie i jak odbędzie się protest chyba ze liżą dupska Wawie by dostać kaskę..



KIEDY PROTEST? GDZI E???
Avatar
pit / 29 grudnia 2010 o 11:53
0
CZYTAC!!! RPP NIE JEST ORGANIZATOREM!!!
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1282713&page=25
Avatar
Adrian / 29 grudnia 2010 o 11:34
0
Kolejny heppening palikota. Niech mu ktos wytlumaczy, ze drogi buduje sie buldozerami a nie wibratorami
Avatar
kowal / 29 grudnia 2010 o 09:53
0
dopiero co żuczek zasiadł na fotelu prezydenckim, a już ma pełno w ... Polityka w naszym kraju jest g....
Avatar
crx / 29 grudnia 2010 o 09:20
0
"Niech Pan przywróci wiarę w uczciwość władzy"...........Naiwne to czy głupie?Czy drapieżnik może być ofiarą ,czy raczej sam szuka ofiar..........?Za rok wybory i znowu gawiedź ruszy do urn!!!!!!!!!!Nie liczę na mądrość bo to zbyt wiele ,ale na opamiętanie!!!
Avatar
KK / 29 grudnia 2010 o 08:15
0
OBY NA MÓWIENIU SIĘ NIE SKOŃCZYŁO
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 05:30
0
[size="3"]Żuk (Prezydent Lublina) z Hetmanem (Marszałkiem Województwa) załatwiają sobie tanią reklamę.
Czyżby nie wiedzieli kilka tygodni temu (przed wyborami), że ani obwodnica ani droga ekspresowa ma nie powstać ? Donek i jego minister od autostrad im tego nie powiedzieli ?
Śmieszni jesteście, jeśli w to wierzycie.
Teraz wyjdą na barykady .... że niby są w opozycji do władzy, którą reprezentują (czyli PO).[/size]
Avatar
SS102 / 29 grudnia 2010 o 01:42
0
Jak się POparańcy z tzw. Ruchu POparcia Prącia do czegoś zabiorą, to na pewno szlag trafi, jak wszystko do czego przyłożył się gnój - Jasio Nikodem P. (herbu gumowy fajfus).
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 22:33
0
[quote name='Mario' timestamp='1293559964' post='412717']
Załatwił to nam PiS (wiele lat rządzenia lubelszczyzną i jesteśmy nadal w czarnej d...) a nie PO. Życzę wiecej rozumu. A na marginesie droga musi powstać i już!
[/quote]

Bzdury piszesz, siejesz propagandę i tyle . Platormu ma pełnię władzy od 3 lat.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 1 0

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 8 6

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!