Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

28 grudnia 2010 r.
17:03
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina: Trwa walka o S17, będzie protest na drodze Lublin-Warszawa

Autor: Zdjęcie autora rp
0 29 A A

Ludzie Palikota wyjdą na trasę. - Zdecydowaliśmy się na blokadę drogi Lublin – Warszawa – mówi Michał Kabaciński, dyrektor biura Ruchu Poparcia Palikota w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To odpowiedź na pomysł rządu żeby umieścić budowę drogi ekspresowej S17 Kurów – Lublin (wraz z obwodnicą) na liście inwestycji, na które brak pieniędzy i nie jest pewne, czy ich realizacja zacznie się przed 2013 r.

Termin i miejsce protestu nie jest jeszcze znane. – Ustalimy to w czwartek. Chcemy żeby mieszkańcy Lublina jak najmniej ucierpieli na naszej akcji – stwierdza Kabaciński. Lubelski RPP czeka również na odpowiedź na list, który wysłał do rządu.

Przedsiębiorcy napisali do Tuska

List otwarty do premiera Donalda Tuska z prośbą o budowę S17 ukaże się w jutrzejszej "Gazecie Wyborczej”. Jego autorami jest m. in. Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny, Związek Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny Lewiatan oraz Lubelskie Forum Pracodawców.

"Przez lata, wielu polityków obiecywało nam w kampaniach wyborczych bezpieczną i sprawną komunikację ze stolicą. Do dziś nikt nie dotrzymał danego nam słowa. Panie Premierze, niech będzie Pan pierwszą osobą, która przywróci nam wiarę w uczciwość władzy i w to, że ze składanych obietnic należy się wywiązywać” czytamy w liście.

Przedsiębiorcy przypominają: jeśli budowa S17 rozpocznie się po 2013 r. to stracimy szansę na unijną dotację, a szybkie połączenie ze stolicą to warunek gospodarczego rozwoju biednego regionu jakim jest lubelskie.

"Bez modernizacji drogi z Warszawą jesteśmy zdani na gospodarczą izolację” – podkreślili przedsiębiorcy, którzy planują też prosić o S17 poprzez bilbordy rozstawione w okolicach Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Infrastruktury w Warszawie.


Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ada / 3 stycznia 2011 o 07:18
0
Czy to jest jakiś iny Palikot?. Bo jeżeli ten sam to dlaczego do tej pory nie została wybudowana S-17 Panie Palikot?. Co Pan zrobiłeś dla Lubelszczyzny będąc posłem z Lubelszczyzny?.
Avatar
MM / 30 grudnia 2010 o 12:41
0
LUDZIE WSZYSCY MUSIMY PROTESTOWAĆ ALBO NAS ZAORAJĄ!!!
CZEMU NA GOOGLACH TAK CIĘZKO ZNALEŹĆ INFO O PROTESCIE W OBRONIE NASZEJ PRZYSZŁOŚCI ?!


RADIO LUBLIN I TVP L powinne informaować ludzi gdzie i jak odbędzie się protest chyba ze liżą dupska Wawie by dostać kaskę..



KIEDY PROTEST? GDZI E???
Avatar
pit / 29 grudnia 2010 o 11:53
0
CZYTAC!!! RPP NIE JEST ORGANIZATOREM!!!
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1282713&page=25
Avatar
Adrian / 29 grudnia 2010 o 11:34
0
Kolejny heppening palikota. Niech mu ktos wytlumaczy, ze drogi buduje sie buldozerami a nie wibratorami
Avatar
kowal / 29 grudnia 2010 o 09:53
0
dopiero co żuczek zasiadł na fotelu prezydenckim, a już ma pełno w ... Polityka w naszym kraju jest g....
Avatar
crx / 29 grudnia 2010 o 09:20
0
"Niech Pan przywróci wiarę w uczciwość władzy"...........Naiwne to czy głupie?Czy drapieżnik może być ofiarą ,czy raczej sam szuka ofiar..........?Za rok wybory i znowu gawiedź ruszy do urn!!!!!!!!!!Nie liczę na mądrość bo to zbyt wiele ,ale na opamiętanie!!!
Avatar
KK / 29 grudnia 2010 o 08:15
0
OBY NA MÓWIENIU SIĘ NIE SKOŃCZYŁO
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 05:30
0
[size="3"]Żuk (Prezydent Lublina) z Hetmanem (Marszałkiem Województwa) załatwiają sobie tanią reklamę.
Czyżby nie wiedzieli kilka tygodni temu (przed wyborami), że ani obwodnica ani droga ekspresowa ma nie powstać ? Donek i jego minister od autostrad im tego nie powiedzieli ?
Śmieszni jesteście, jeśli w to wierzycie.
Teraz wyjdą na barykady .... że niby są w opozycji do władzy, którą reprezentują (czyli PO).[/size]
Avatar
SS102 / 29 grudnia 2010 o 01:42
0
Jak się POparańcy z tzw. Ruchu POparcia Prącia do czegoś zabiorą, to na pewno szlag trafi, jak wszystko do czego przyłożył się gnój - Jasio Nikodem P. (herbu gumowy fajfus).
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 22:33
0
[quote name='Mario' timestamp='1293559964' post='412717']
Załatwił to nam PiS (wiele lat rządzenia lubelszczyzną i jesteśmy nadal w czarnej d...) a nie PO. Życzę wiecej rozumu. A na marginesie droga musi powstać i już!
[/quote]

Bzdury piszesz, siejesz propagandę i tyle . Platormu ma pełnię władzy od 3 lat.
Avatar
ada / 3 stycznia 2011 o 07:18
0
Czy to jest jakiś iny Palikot?. Bo jeżeli ten sam to dlaczego do tej pory nie została wybudowana S-17 Panie Palikot?. Co Pan zrobiłeś dla Lubelszczyzny będąc posłem z Lubelszczyzny?.
Avatar
MM / 30 grudnia 2010 o 12:41
0
LUDZIE WSZYSCY MUSIMY PROTESTOWAĆ ALBO NAS ZAORAJĄ!!!
CZEMU NA GOOGLACH TAK CIĘZKO ZNALEŹĆ INFO O PROTESCIE W OBRONIE NASZEJ PRZYSZŁOŚCI ?!


RADIO LUBLIN I TVP L powinne informaować ludzi gdzie i jak odbędzie się protest chyba ze liżą dupska Wawie by dostać kaskę..



KIEDY PROTEST? GDZI E???
Avatar
pit / 29 grudnia 2010 o 11:53
0
CZYTAC!!! RPP NIE JEST ORGANIZATOREM!!!
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1282713&page=25
Avatar
Adrian / 29 grudnia 2010 o 11:34
0
Kolejny heppening palikota. Niech mu ktos wytlumaczy, ze drogi buduje sie buldozerami a nie wibratorami
Avatar
kowal / 29 grudnia 2010 o 09:53
0
dopiero co żuczek zasiadł na fotelu prezydenckim, a już ma pełno w ... Polityka w naszym kraju jest g....
Avatar
crx / 29 grudnia 2010 o 09:20
0
"Niech Pan przywróci wiarę w uczciwość władzy"...........Naiwne to czy głupie?Czy drapieżnik może być ofiarą ,czy raczej sam szuka ofiar..........?Za rok wybory i znowu gawiedź ruszy do urn!!!!!!!!!!Nie liczę na mądrość bo to zbyt wiele ,ale na opamiętanie!!!
Avatar
KK / 29 grudnia 2010 o 08:15
0
OBY NA MÓWIENIU SIĘ NIE SKOŃCZYŁO
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 05:30
0
[size="3"]Żuk (Prezydent Lublina) z Hetmanem (Marszałkiem Województwa) załatwiają sobie tanią reklamę.
Czyżby nie wiedzieli kilka tygodni temu (przed wyborami), że ani obwodnica ani droga ekspresowa ma nie powstać ? Donek i jego minister od autostrad im tego nie powiedzieli ?
Śmieszni jesteście, jeśli w to wierzycie.
Teraz wyjdą na barykady .... że niby są w opozycji do władzy, którą reprezentują (czyli PO).[/size]
Avatar
SS102 / 29 grudnia 2010 o 01:42
0
Jak się POparańcy z tzw. Ruchu POparcia Prącia do czegoś zabiorą, to na pewno szlag trafi, jak wszystko do czego przyłożył się gnój - Jasio Nikodem P. (herbu gumowy fajfus).
Avatar
Gość / 28 grudnia 2010 o 22:33
0
[quote name='Mario' timestamp='1293559964' post='412717']
Załatwił to nam PiS (wiele lat rządzenia lubelszczyzną i jesteśmy nadal w czarnej d...) a nie PO. Życzę wiecej rozumu. A na marginesie droga musi powstać i już!
[/quote]

Bzdury piszesz, siejesz propagandę i tyle . Platormu ma pełnię władzy od 3 lat.
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PŚ w skokach narciarskich: Kolejne podium Piotra Żyły
film

PŚ w skokach narciarskich: Kolejne podium Piotra Żyły 0 0

Karl Geiger z pierwszą w karierze wygraną w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Niemiec okazał się najlepszy w sobotnim konkursie w szwajcarskim Engelbergu.

Wieczór Sylwestrowy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu
31 grudnia 2018, 19:30

Wieczór Sylwestrowy w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu 0 0

Tych, którzy nie mają sylwestrowych planów, Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu zaprasza na noc pełną filmowych emocji. Sylwester w Kinie wystartuje o godz. 19.30.

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie [zdjęcia] 4 0

W Warsztatach Kultury w Lublinie w sobotę zaczęły się Sprawunki - Targi Rzeczy Wyjątkowych.

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Lubelskiej
31 grudnia 2018, 18:00

Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Lubelskiej 0 0

Szampańska fantazja to tytuł muzycznego widowiska, które Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) proponuje lublinianom na Sylwestra. Impreza odbędzie się 31 grudnia o godz. 18.

Sklepy oblężone przez kupujących. Kiermasz świąteczny w Galerii Olimp [zdjęcia]
galeria

Sklepy oblężone przez kupujących. Kiermasz świąteczny w Galerii Olimp [zdjęcia] 0 0

Supermarkety i galerie handlowe w Lublinie przechodzą prawdziwe oblężenie. Na parkingach trudno znaleźć wolne miejsce. Galeria Olimp przyciąga klientów trwającym od czwartku Wielkim Kiermaszem Świątecznym.

Kacper Klich (AZS UMCS Lublin): Mamy najsilniejszą ekipę w Polsce

Kacper Klich (AZS UMCS Lublin): Mamy najsilniejszą ekipę w Polsce 1 0

ROZMOWA Z Kacprem Klichem, pływakiem AZS UMCS Lublin

Takie psy można zobaczyć na wystawie w Targach Lublin [zdjęcia]
galeria

Takie psy można zobaczyć na wystawie w Targach Lublin [zdjęcia] 30 1

W Targach Lublin rozpoczęła się w sobotę II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Lubartów: Jedna osoba ranna w wypadku. Zderzyły się dwa samochody

Lubartów: Jedna osoba ranna w wypadku. Zderzyły się dwa samochody 2 0

Do wypadku doszło około godz. 16.50 na drodze krajowej nr 19 w Lubartowie.

Spór o patronów ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim

Spór o patronów ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim 0 2

Zamojski oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej protestuje przeciwko pozbawieniu ulic w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim ich dotychczasowych patronów - Stanisława Basaja „Rysia” i Zenona Jachymka „Wiktora”. Z wnioskiem o to wystąpili członkowie Ogólnopolskiego Ruchu Obywatele RP.

Wybuch gazu w Ziębicach. Ranny mężczyzna, dom poważnie uszkodzony
film

Wybuch gazu w Ziębicach. Ranny mężczyzna, dom poważnie uszkodzony 0 0

W Ziębicach na Dolnym Śląsku doszło do wybuchu gazu w domu.

Wyprzedzał inny samochód. Skończyło się dachowaniem
galeria

Wyprzedzał inny samochód. Skończyło się dachowaniem 2 2

Kierowca mercedesa podczas wyprzedzania stracił panowanie nad samochodem. Wpadł do przydrożnego rowu.

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut
galeria
film

Budowa S17 na odcinku Garwolin - woj. lubelskie. 25 km trasy pokonamy w 13 minut 44 4

Jak wygląda postęp robót na S17 od końca obwodnicy Garwolina do granicy z woj. lubelskim? GDDKiA podaje najnowsze informacje o inwestycji.

Te drogi w powiecie puławskim doczekają się remontów

Te drogi w powiecie puławskim doczekają się remontów 7 5

Rada powiatu puławskiego 19 grudnia przyjmie budżet na 2019 rok. Zgodnie z jego projektem, przyszłoroczne wpływy i wydatki mają przekroczyć 133 mln zł. Wpływy będą niższe od wydatków o ponad 330 tys. zł.

Plastikowe śmieci z Europy do Chin już nie wracają. Tak wygląda recykling sprzętu AGD i elektronicznego w Lublinie
Magazyn
galeria

Plastikowe śmieci z Europy do Chin już nie wracają. Tak wygląda recykling sprzętu AGD i elektronicznego w Lublinie 5 2

Nasze ministerstwo stwierdziło, że nie stać nas na to, by postawić maszyny na butelki PET i płacić za nie 10 eurocentów jak to ma miejsce np. we Włoszech czy Skandynawii. Pytanie czy nas stać na to, by tego nie robić? Rozmowa z Witoldem Chemperkiem, wiceprezesem Polskiej Korporacji Recyklingu w Lublinie.

Mateusz Socha ze stand-upem w Lublinie
19 grudnia 2018, 20:00

Mateusz Socha ze stand-upem w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. 19 grudnia o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi Mateusz Socha z premierowym programem stand-upowym.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!