Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

4 stycznia 2010 r.
13:58
Edytuj ten wpis

Oceń swoją lokalną władzę - akcja zakończona

Autor: Zdjęcie autora AK PIM SZER MAWI GREG MM
0 14 A A

Już wiadomo, który prezydent, burmistrz lub wójt cieszy się Waszą sympatią, a którego oceniacie negatywnie. Nasza zabawa trwała od początku października. Przyszła na nią rekordowa liczba 15 tysięcy SMS-ów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwięcej głosów w naszej zabawie oddano na wójta gminy Izbica (powiat krasnostawski). Otrzymał 764 SMS-y na "TAK”. – Jestem mile zaskoczony takim wynikiem – mówi wójt Karol Jerzy Babiarz. – To oznacza, że moje działania są akceptowane przez mieszkańców. Ale w pojedynkę nic bym nie zrobił. Bez zaangażowania radnych, sołtysów, pracowników urzędu i samych mieszkańców nie wiele udałoby się zdziałać.

– W naszej gminie bardzo dużo się dzieje – ocenia Kamil Rudnicki z Izbicy. – Budowane są drogi, wodociągi, parkingi. Inwestuje się w sport i kulturę.

Dobrym wynikiem mogą się także pochwalić włodarze z powiatu bialskiego. Na wójta gminy Biała Podlaska aż 530 osób wysłało SMS-a na "TAK”. – Cieszę się z tak dużej liczby głosów oddanych na mnie – nie ukrywa wójt Wiesław Panasiuk.

Burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego 546 osób oceniło pozytywnie. – Pewnie mieszkańcy dostrzegają, że w poprzednim roku przeprowadziliśmy wiele inwestycji, szczególnie drogowych. Obecnie otrzymaliśmy dotacje sięgające 14 mln zł – cieszy się burmistrz Artur Grzyb.

Sukcesem nasza zabawa zakończyła się także dla Marii Gumeniak, wójta gminy Uchanie w powiecie hrubieszowskim. – Może dlatego, że zrealizowaliśmy naprawdę dużo inwestycji – mówi pani wójt, która otrzymała 403 głosy pozytywne. – Jako pierwsi w powiecie załatwiliśmy u nas drogę tzw. schetynówkę. W tym roku będziemy wykonywać kolejną.

Są i tacy, którzy mają więcej negatywnych ocen niż pozytywnych. Wśród nich m.in. burmistrz Nałęczowa (powiat puławski), na którego 115 osób zagłosowało na "NIE” i tylko 12 na "TAK”.
– Nie znam tego konkursu i nie będę komentował jego wyników – odpowiada krótko burmistrz Andrzej Ćwiek. – Zresztą nie jest to dla mnie miarodajne.

Bardziej rozmowni są za to mieszkańcy Nałęczowa. – Nie ma żadnych inwestycji, bo chyba trudno za taką uznać publiczną wygódkę. Pozwolono za to na sprzedaż dworca PKS i teraz w centrum miasta będziemy mieć Biedronkę – mówi pan Piotr, 40-latek z Nałęczowa.

Również wójt Telatyna zgromadził na swoim koncie aż 101 głosów na "NIE”. Choć zyskał też spore poparcie (77 SMS-ów na "TAK”), to i tak zajął ostatnie miejsce w powiecie tomaszowskim. – To sprawka jednego człowieka, który próbuje mnie wygryźć ze stanowiska – Edward Suski nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Zwłaszcza, że gminą rządzi już piątą kadencją i jego zdaniem to najlepszy dowód na to, że poparcie dla swojej pracy wśród wyborców ma duże.

24 wójtów zakończyło naszą zabawę bez żadnych głosów. Wśród nich jest Józef Biały z gminy Aleksandrów w powiecie biłgorajskim. – Przypuszczam, że u nas ludzi nie interesują takie zabawy i plebiscyty – kwituje wójt Józef Biały, który w Aleksandrowie rządzi już pięć kadencji.

KLIKNIJ, BY ŚCIĄGNĄĆ SZCZEGÓŁOWĄ LISTĘ (dokument Word)

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 00:10
0
24 wójtów zakończyło naszą zabawę bez żadnych głosów. Wśród nich jest Józef Biały z gminy Aleksandrów w powiecie biłgorajskim. – Przypuszczam, że u nas ludzi nie interesują takie zabawy i plebiscyty – kwituje wójt Józef Biały, który w Aleksandrowie rządzi już pięć kadencji.

Brawo!! Ma Pan rację!! I szacunek dla Pana, że nie dał się Pań wciągnąć w nabijanie kabzy Dziennikowi. Żal mi idiotów, którzy wysyłali esemesy na siebie - głupota i totalna desperacja!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 22:01
0
i Dziennik Wschodni zarobił na smsach - poprostu bomba.


taką ankietę to można sobie... Mały Jasio z III klasy zrobił by równie miarodajną i dużo taniej
Avatar
CZYTELNIK / 4 stycznia 2010 o 21:57
0
Prymitywny pomysł na ściągnięcie kasy od ludzi. Ile dziennik na tej loterii zarobił ??
Avatar
mieszkanka Gminy Jabłoń / 4 stycznia 2010 o 21:38
0
Nie wiem Szanowni Państwo jak w waszych powiatach ale w powiecie Parczewskim wygrał Wójt Gminy Jabłoń zaufanie wśród mieszkańców zdobył w dwie godziny przed zakończeniem konkursu w noc sylwestrową kiedy ludzie się świetnie bawili na balach,prywatkach i wysyłali sobie sms ale z życzeniami noworocznymi:).Ciekawa jestem jaka będzie wypowiedź w gazecie o jego wygranej,zapewne będzie dziękował za poparcie tylko ilu mieszkańcom co wysyłali smsy?
Avatar
~elf~ / 4 stycznia 2010 o 20:28
0
NO MORE ĆWIEK napisał:
A nasz Ćwiek jak zwykle głowę w piasek schował. Każdy temat, który może być trudny kwituje "to nie moja sprawa" albo "nie będę się wypowiadał".
Ale jak to mówi poeta: "Drżyjcie puste pały, zostały wam już tylko 3 kwartały".

facet cierpi bardziej niż większość mieszkańców gminy i już pewnie odlicza biedaczek ostatnie dni...
Avatar
NO MORE ĆWIEK / 4 stycznia 2010 o 19:42
0
A nasz Ćwiek jak zwykle głowę w piasek schował. Każdy temat, który może być trudny kwituje "to nie moja sprawa" albo "nie będę się wypowiadał".
Ale jak to mówi poeta: "Drżyjcie puste pały, zostały wam już tylko 3 kwartały".
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 19:08
0
Dla Wójta w Jabłoniu to sms-ki na "Tak" szły po godz.22-ej w nocy bo do 20-ej to miał -10 głosów i zajmował ostanie miejsce.
Avatar
Zioł / 4 stycznia 2010 o 19:02
0
ach z za wynik Wojta Gminy Spiczyn aż cztery głosy negatywne i 0 pozytywnych, ależ ten świat niesprawiedliwy
Avatar
Kopyto / 4 stycznia 2010 o 18:36
0
Myślę że tylko jeden sms z jednej komurki to obiektywny obraz preferncji wyborczych pokzazałby. Jako mieszkaniec Gminy Werbkowice też uważam że Pan Bojko z czcicielami nasemesował. Ale takie zasady Dziennik Wschodni ustalił.
Avatar
Hrubieszowiak / 4 stycznia 2010 o 18:09
0
Tak patrzę na wyniki i zastanawiam się: jakie to inwestycję poczyniła Pani Gumieniak ???czy aż 400 mieszkańców Uchań i okolic by ją poparło??? Pan Demendecki też dziwnie bo poparcie 139 głosów dostał dopiero 31.12.2009 i rzadnego głosu przeciwnego... cóż zmieniłbym zasady tej oceny i może wtedy byłaby miarodajna...
Avatar
Gość / 5 stycznia 2010 o 00:10
0
24 wójtów zakończyło naszą zabawę bez żadnych głosów. Wśród nich jest Józef Biały z gminy Aleksandrów w powiecie biłgorajskim. – Przypuszczam, że u nas ludzi nie interesują takie zabawy i plebiscyty – kwituje wójt Józef Biały, który w Aleksandrowie rządzi już pięć kadencji.

Brawo!! Ma Pan rację!! I szacunek dla Pana, że nie dał się Pań wciągnąć w nabijanie kabzy Dziennikowi. Żal mi idiotów, którzy wysyłali esemesy na siebie - głupota i totalna desperacja!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 22:01
0
i Dziennik Wschodni zarobił na smsach - poprostu bomba.


taką ankietę to można sobie... Mały Jasio z III klasy zrobił by równie miarodajną i dużo taniej
Avatar
CZYTELNIK / 4 stycznia 2010 o 21:57
0
Prymitywny pomysł na ściągnięcie kasy od ludzi. Ile dziennik na tej loterii zarobił ??
Avatar
mieszkanka Gminy Jabłoń / 4 stycznia 2010 o 21:38
0
Nie wiem Szanowni Państwo jak w waszych powiatach ale w powiecie Parczewskim wygrał Wójt Gminy Jabłoń zaufanie wśród mieszkańców zdobył w dwie godziny przed zakończeniem konkursu w noc sylwestrową kiedy ludzie się świetnie bawili na balach,prywatkach i wysyłali sobie sms ale z życzeniami noworocznymi:).Ciekawa jestem jaka będzie wypowiedź w gazecie o jego wygranej,zapewne będzie dziękował za poparcie tylko ilu mieszkańcom co wysyłali smsy?
Avatar
~elf~ / 4 stycznia 2010 o 20:28
0
NO MORE ĆWIEK napisał:
A nasz Ćwiek jak zwykle głowę w piasek schował. Każdy temat, który może być trudny kwituje "to nie moja sprawa" albo "nie będę się wypowiadał".
Ale jak to mówi poeta: "Drżyjcie puste pały, zostały wam już tylko 3 kwartały".

facet cierpi bardziej niż większość mieszkańców gminy i już pewnie odlicza biedaczek ostatnie dni...
Avatar
NO MORE ĆWIEK / 4 stycznia 2010 o 19:42
0
A nasz Ćwiek jak zwykle głowę w piasek schował. Każdy temat, który może być trudny kwituje "to nie moja sprawa" albo "nie będę się wypowiadał".
Ale jak to mówi poeta: "Drżyjcie puste pały, zostały wam już tylko 3 kwartały".
Avatar
Gość / 4 stycznia 2010 o 19:08
0
Dla Wójta w Jabłoniu to sms-ki na "Tak" szły po godz.22-ej w nocy bo do 20-ej to miał -10 głosów i zajmował ostanie miejsce.
Avatar
Zioł / 4 stycznia 2010 o 19:02
0
ach z za wynik Wojta Gminy Spiczyn aż cztery głosy negatywne i 0 pozytywnych, ależ ten świat niesprawiedliwy
Avatar
Kopyto / 4 stycznia 2010 o 18:36
0
Myślę że tylko jeden sms z jednej komurki to obiektywny obraz preferncji wyborczych pokzazałby. Jako mieszkaniec Gminy Werbkowice też uważam że Pan Bojko z czcicielami nasemesował. Ale takie zasady Dziennik Wschodni ustalił.
Avatar
Hrubieszowiak / 4 stycznia 2010 o 18:09
0
Tak patrzę na wyniki i zastanawiam się: jakie to inwestycję poczyniła Pani Gumieniak ???czy aż 400 mieszkańców Uchań i okolic by ją poparło??? Pan Demendecki też dziwnie bo poparcie 139 głosów dostał dopiero 31.12.2009 i rzadnego głosu przeciwnego... cóż zmieniłbym zasady tej oceny i może wtedy byłaby miarodajna...
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 42 14

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 5 2

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 25 2

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją
PILNE

Ciężarówka wjechała w samochód osobowy. Dwie osoby nie żyją 8 9

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów na trasie DK-12. Nie żyją dwie osoby,

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 13 2

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 34 11

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 45 21

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 8 2

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce