Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

10 stycznia 2010 r.
9:52
Edytuj ten wpis

Opole Lubelskie: W więzieniu będzie liceum

Autor: Zdjęcie autora mm
0 12 A A

35 osadzonych z całej Polski rozpocznie naukę w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. Do dyspozycji będą mieć nowe, przestronne klasy i salę komputerową. Będą zakwaterowani w jedno lub trzyosobowych celach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nabór został zakończony. Liceum ruszy już od 1 lutego, mamy 35 kandydatów. Chętnych było więcej, ale nie wszyscy spełniali nasze kryteria – mówi Artur Nowosad, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Opolu Lubelskim. – Natomiast nabór do gimnazjum się nie udał, bo zgłosiło się tylko kilku uczniów. Żeby stworzyć klasę, musiało by ich być minimum 20.

Zakład Karny w Opolu Lubelskim od listopada prowadził nabór do I klasy gimnazjum i I klasy liceum ogólnokształcącego dla osadzonych z całego kraju.
– Nabór do gimnazjum zostanie powtórzony na przełomie czerwca i lipca, bo chcemy by nowa klasa ruszyła od września – podkreśla dyr. Nowosad. – W przyszłości być może stworzymy też klasę o profilu zawodowym.

19 uczniów przyjedzie z Zakładów Karnych z całej Polski, a 16 to osadzeni w Opolu Lubelskim. – Obecnie kompletujemy kadrę pedagogiczną. Od stycznia jest już osoba pełniąca obowiązki dyrektora szkoły – mówi dyr. Nowosad.

Uczniowie będą się uczyć od poniedziałku do piątku. Skazani z innych zakładów karnych zostaną przeniesieni na okres nauki do jednostki w Opolu. Zakwaterowani zostaną w celach jedno lub trzyosobowych.

Szkoła oferuje także bardzo dobre warunki do nauki. Nowoczesny budynek jest wyposażony m.in. w salę gimnastyczną, bo osadzeni będą mieli zajęcia sportowe. Do dyspozycji słuchaczy będzie biblioteka wraz z czytelnią. – Będziemy też wyposażać klasy lekcyjne w sprzęt, powstanie sala komputerowa. Jej wyposażenie, m.in. sprzęt multimedialny dostaniemy z Zakładu Karnego w Uhercach na Podkarpaciu – zaznacza Artur Nowosad.



Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jola / 11 stycznia 2010 r. o 12:52
0
Resocjalizacja resocjalizacją ale uważam, że to przegięcie! Ile dzieci musi codziennie dojeżdżać do szkół bo zostały polikwidowane, ile maluchów nie dostało się do żłobków czy przedszkoli a tu proszę, liceum na miejscu i jeszcze baza towarzysząca powstanie - biblioteka, sala komputerowa i gimnastyczna. Więźniowie do roboty a nie wygody za nasze podatki!
Avatar
iuol / 11 stycznia 2010 r. o 12:21
0
państwo robi sobie jaja , na podkarpaciu dzieci chodzą głodne , w szkołach brak podstawowego wyposażenia - coś tutaj nie klapuje
Avatar
kate / 11 stycznia 2010 r. o 12:05
0
to nawet nie jest śmieszne....to jest tragiczne...brak mi nawet słów żeby to skomentowac
Avatar
1.2.3 / 11 stycznia 2010 r. o 11:54
0
Jeżeli szkoła to....ze wszystkim......ferie zimowe po pierwszym semestrze i wakacje po zakończeniu szkoły !!!! To sie nazywa...."reforma oświaty", zamknąć a potem uczyć!!!!! Ciekawe czy nuczyciele też są osadzonymi?????
Avatar
tomasz / 11 stycznia 2010 r. o 11:29
0
W KOŃCU MAMY W NASZYM KRAJU BEZPŁATNĄ NAUKĘ!!!!
TYLKO MOŻE CI KTÓRZY NAS OKRADALI I WYCZYNIALI PODOBNE CZYNY MAJĄ SIEDZIEĆ W TYM HOTELU NA NASZ KOSZT, I DOIĆ NASZE PODATKI????
DO ROBOTY A NIE BYKIEM LEŻEĆ!!!!
NASTĘPNA SPRAWA JEŚLI LICEUM MA RUSZYĆ OD WRZEŚNIA TO CO TAM MA ROBIĆ DYREKTOR OD STYCZNIA?????
WRÓBELEK JUŻ WSTAWIŁ KOLESIA NA STANOWISKO????
Avatar
bez komentarza / 11 stycznia 2010 r. o 10:36
0
Bez komentarza: [url="http://www.opolelubelskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=282&Itemid=1"]http://www.opolelubelskie.pl/index.php?opt...82&Itemid=1[/url]
Avatar
WERN / 11 stycznia 2010 r. o 10:05
0
I bardzo dobrze ze maja mozliwosc nauki, wielu jest takich co w domu nie mieli wzorca wiec moze pojda na dobra droge. Nie wszyscy sa tam bandziorami niektorzy siedza za narkotyki, dlugi itp, To jest kraj katolicki do koscila lataja a nie potrafia przebaczac i byc tolerancyjnym W ielu z was utopiloby blizniego w lyzcze wody. Niektorzy tam siedza bo milicjanty potrafia tez udupic, wystarczy co sie wyprawia na przesluchaniach w komisiariatach. Nie zazdroscie tym co tam sa. Jak komus zal to niech idzie tam posiedziec i zobaczy jaki tam raj jak czlowiek traktowany jest. Media tylko pisza o dobrociach niech napisza artykul z drugij strony
I bardzo dobrze ze maja mozliwosc nauki, wielu jest takich co w domu nie mieli wzorca wiec moze pojda na dobra droge. Nie wszyscy sa tam bandziorami niektorzy siedza za narkotyki, dlugi itp, To jest kraj katolicki do koscila lataja a nie potrafia przebaczac i byc tolerancyjnym W ielu z was utopiloby blizniego w lyzcze wody. Niektorzy tam siedza bo milicjanty potrafia tez udupic, wystarczy co sie wyprawia na przesluchaniach w komisiariatach. Nie zazdroscie tym co tam sa. Jak komus zal to niech idzie tam posiedziec i zobaczy jaki tam raj jak c... rozwiń
Avatar
RESOCJALIZACJA / 11 stycznia 2010 r. o 09:47
0
PO UKOŃCZENIU LICEUM MOGĄ BYĆ STUDIA MAGISTERSKIE KIERUNEK RESOCJALIZACJA
Avatar
DWC / 11 stycznia 2010 r. o 09:46
0
MBA też mogę tam zrobić ?
Sala komputerowa - full opcja, multimedia - toż to centrum konferencyjno szkoleniowe, hehehe
Avatar
~gosc~ / 11 stycznia 2010 r. o 09:32
0
Takie artykuły pisze się chyba po to, żeby zdenerwować ludzi. Bo co mają powiedzieć rodzice, którzy chcieliby wysłać syna do liceum, ale ich nie stać na opłacanie codziennych dojazdów albo stancji, nie mówiąc już o podręcznikach? Co mają zrobić młodzi ludzie, którzy chcieliby kształcić się w szkołach zawodowych, ale nie mają takiej możliwości, bo szkolnictwo zawodowe w tym kraju zostało zarżnięte? Odpowiedź jest jasna - należy trafić do więzienia. Tam są: "nowe, przestronne klasy i sala komputerowa. Będą zakwaterowani w jedno lub trzyosobowych celach." Super, już wiadomo kto w tym kraju jest pupilkiem rządzących.
I jeszcze jedno. Więzienie prowadzi nabór do I klasy gimnazjum. Do I klasy gimnazjum idzie się w wieku 13-14 lat. To i tacy delikwenci siedzą już u nas za kratami? Tylko proszę nie mówić, że chodzi tu o uzupełnienie wykształcenia, bo gimnazjum jest chyba w RP obowiązkowe!
Takie artykuły pisze się chyba po to, żeby zdenerwować ludzi. Bo co mają powiedzieć rodzice, którzy chcieliby wysłać syna do liceum, ale ich nie stać na opłacanie codziennych dojazdów albo stancji, nie mówiąc już o podręcznikach? Co mają zrobić młodzi ludzie, którzy chcieliby kształcić się w szkołach zawodowych, ale nie mają takiej możliwości, bo szkolnictwo zawodowe w tym kraju zostało zarżnięte? Odpowiedź jest jasna - należy trafić do więzienia. Tam są: "nowe, przestronne klasy i sala komputerowa. Będą zakwaterowani w jedno lub trzyos... rozwiń
Avatar
Jola / 11 stycznia 2010 r. o 12:52
0
Resocjalizacja resocjalizacją ale uważam, że to przegięcie! Ile dzieci musi codziennie dojeżdżać do szkół bo zostały polikwidowane, ile maluchów nie dostało się do żłobków czy przedszkoli a tu proszę, liceum na miejscu i jeszcze baza towarzysząca powstanie - biblioteka, sala komputerowa i gimnastyczna. Więźniowie do roboty a nie wygody za nasze podatki!
Avatar
iuol / 11 stycznia 2010 r. o 12:21
0
państwo robi sobie jaja , na podkarpaciu dzieci chodzą głodne , w szkołach brak podstawowego wyposażenia - coś tutaj nie klapuje
Avatar
kate / 11 stycznia 2010 r. o 12:05
0
to nawet nie jest śmieszne....to jest tragiczne...brak mi nawet słów żeby to skomentowac
Avatar
1.2.3 / 11 stycznia 2010 r. o 11:54
0
Jeżeli szkoła to....ze wszystkim......ferie zimowe po pierwszym semestrze i wakacje po zakończeniu szkoły !!!! To sie nazywa...."reforma oświaty", zamknąć a potem uczyć!!!!! Ciekawe czy nuczyciele też są osadzonymi?????
Avatar
tomasz / 11 stycznia 2010 r. o 11:29
0
W KOŃCU MAMY W NASZYM KRAJU BEZPŁATNĄ NAUKĘ!!!!
TYLKO MOŻE CI KTÓRZY NAS OKRADALI I WYCZYNIALI PODOBNE CZYNY MAJĄ SIEDZIEĆ W TYM HOTELU NA NASZ KOSZT, I DOIĆ NASZE PODATKI????
DO ROBOTY A NIE BYKIEM LEŻEĆ!!!!
NASTĘPNA SPRAWA JEŚLI LICEUM MA RUSZYĆ OD WRZEŚNIA TO CO TAM MA ROBIĆ DYREKTOR OD STYCZNIA?????
WRÓBELEK JUŻ WSTAWIŁ KOLESIA NA STANOWISKO????
Avatar
bez komentarza / 11 stycznia 2010 r. o 10:36
0
Bez komentarza: [url="http://www.opolelubelskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=282&Itemid=1"]http://www.opolelubelskie.pl/index.php?opt...82&Itemid=1[/url]
Avatar
WERN / 11 stycznia 2010 r. o 10:05
0
I bardzo dobrze ze maja mozliwosc nauki, wielu jest takich co w domu nie mieli wzorca wiec moze pojda na dobra droge. Nie wszyscy sa tam bandziorami niektorzy siedza za narkotyki, dlugi itp, To jest kraj katolicki do koscila lataja a nie potrafia przebaczac i byc tolerancyjnym W ielu z was utopiloby blizniego w lyzcze wody. Niektorzy tam siedza bo milicjanty potrafia tez udupic, wystarczy co sie wyprawia na przesluchaniach w komisiariatach. Nie zazdroscie tym co tam sa. Jak komus zal to niech idzie tam posiedziec i zobaczy jaki tam raj jak czlowiek traktowany jest. Media tylko pisza o dobrociach niech napisza artykul z drugij strony
I bardzo dobrze ze maja mozliwosc nauki, wielu jest takich co w domu nie mieli wzorca wiec moze pojda na dobra droge. Nie wszyscy sa tam bandziorami niektorzy siedza za narkotyki, dlugi itp, To jest kraj katolicki do koscila lataja a nie potrafia przebaczac i byc tolerancyjnym W ielu z was utopiloby blizniego w lyzcze wody. Niektorzy tam siedza bo milicjanty potrafia tez udupic, wystarczy co sie wyprawia na przesluchaniach w komisiariatach. Nie zazdroscie tym co tam sa. Jak komus zal to niech idzie tam posiedziec i zobaczy jaki tam raj jak c... rozwiń
Avatar
RESOCJALIZACJA / 11 stycznia 2010 r. o 09:47
0
PO UKOŃCZENIU LICEUM MOGĄ BYĆ STUDIA MAGISTERSKIE KIERUNEK RESOCJALIZACJA
Avatar
DWC / 11 stycznia 2010 r. o 09:46
0
MBA też mogę tam zrobić ?
Sala komputerowa - full opcja, multimedia - toż to centrum konferencyjno szkoleniowe, hehehe
Avatar
~gosc~ / 11 stycznia 2010 r. o 09:32
0
Takie artykuły pisze się chyba po to, żeby zdenerwować ludzi. Bo co mają powiedzieć rodzice, którzy chcieliby wysłać syna do liceum, ale ich nie stać na opłacanie codziennych dojazdów albo stancji, nie mówiąc już o podręcznikach? Co mają zrobić młodzi ludzie, którzy chcieliby kształcić się w szkołach zawodowych, ale nie mają takiej możliwości, bo szkolnictwo zawodowe w tym kraju zostało zarżnięte? Odpowiedź jest jasna - należy trafić do więzienia. Tam są: "nowe, przestronne klasy i sala komputerowa. Będą zakwaterowani w jedno lub trzyosobowych celach." Super, już wiadomo kto w tym kraju jest pupilkiem rządzących.
I jeszcze jedno. Więzienie prowadzi nabór do I klasy gimnazjum. Do I klasy gimnazjum idzie się w wieku 13-14 lat. To i tacy delikwenci siedzą już u nas za kratami? Tylko proszę nie mówić, że chodzi tu o uzupełnienie wykształcenia, bo gimnazjum jest chyba w RP obowiązkowe!
Takie artykuły pisze się chyba po to, żeby zdenerwować ludzi. Bo co mają powiedzieć rodzice, którzy chcieliby wysłać syna do liceum, ale ich nie stać na opłacanie codziennych dojazdów albo stancji, nie mówiąc już o podręcznikach? Co mają zrobić młodzi ludzie, którzy chcieliby kształcić się w szkołach zawodowych, ale nie mają takiej możliwości, bo szkolnictwo zawodowe w tym kraju zostało zarżnięte? Odpowiedź jest jasna - należy trafić do więzienia. Tam są: "nowe, przestronne klasy i sala komputerowa. Będą zakwaterowani w jedno lub trzyos... rozwiń