Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 grudnia 2009 r.
12:57
Edytuj ten wpis

Policja dziękuje za ujawnienie nielegalnych praktyk funkcjonariuszy

Autor: Zdjęcie autora (łm)
0 37 A A

179 samochodów bez obowiązkowych naklejek na przedniej szybie namierzono na parkingach przy komisariatach na Lubelszczyźnie. - Dziękuję, Państwu za zwrócenie nam uwagi na ten problem - pisze w oficjalnym liście do mediów Janusz Wójtowicz, rzecznik prasowy KWP w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Sprawę pod koniec listopada opisał "Dziennik Wschodni". Dostaliśmy wtedy informację i zdjęcia od jednego z Czytelników, który przyłapał na łamaniu przepisów policjanta z lubelskiej drogówki.

– Ten pan jeździł bez obowiązkowej naklejki na przedniej szybie oraz miał mocno przyciemnione szyby przednie i boczne, co też jest zabronione. A kilka miesięcy wcześniej wlepił mi mandat za to samo – pisał Czytelnik.

Nasz tekst wywołał burzę. Był bardzo popularny na Wykopie, gdzie internauci znajdują i komentują ciekawe materiały z różnych miejsc w sieci. O sprawie napisała Gazeta Wyborcza. Okazało się, że takich przypadków jest dużo więcej.

Po tym przy komisariatach na Lubelszczyźnie policja rozpoczęła wzmożone kontrole. - Ujawniono 179 przypadków samochodów zaparkowanych na policyjnych parkingach i w ich pobliżu. Łącznie ukarano 86 osób, pozostali poniosą konsekwencje naruszenia przepisów związanych z art. 97 kw w związku z § 6 i 30 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów - pisze w liście podinsp. Wójtowicz i jednocześnie dziękuje lubelskim mediom za zaangażowanie i ujawnienie sprawy:

- Dzięki Państwu zaangażowaniu podnosi się nie tylko poziom dyscypliny w służbie, ale także zachowanie policjantów poza służbą. Przekonują się na własnej "skórze”, że ich postawa nawet w życiu prywatnym musi stanowić wzór do naśladowania, a każde nawet wykroczenie, tak jak w tym przypadku, będzie nie tylko ukarane, ale może być publicznie napiętnowane.

Cały list Janusza Wójtowicza przesłany do mediów:

Od lat Lubelska Policja prowadzi otwartą politykę medialną. Poddajemy się społecznej kontroli, gdyż służymy ludziom. Jednocześnie stoimy na straży obowiązującego porządku prawnego. Zdarza się, że ścigając osoby podejrzane o popełnienie przestępstw nasi funkcjonariusze pozbawiają ich określonych praw, przysługujących każdemu człowiekowi jak choćby prawa do wolności. Działają jednak na podstawie przysługujących im uprawnień i nie przeciwko jakimkolwiek prawom człowieka, lecz właśnie po to by te prawa chronić jak choćby prawo do życia, nietykalności cielesnej itp.

Można, więc śmiało powiedzieć, że zarówno zawód policjanta jak i dziennikarza ma wiele wspólnego. Bez wątpienia są to zawody cieszące się szczególnym zaufaniem społecznym. Jak wskazują ostatnie badania opinii publicznej zarówno Policji jak i niektórym mediom publicznym i komercyjnym ufa ponad 70% ankietowanych. Tak dobry wynik to m.in. fakt poddania się kompleksowej kontroli społecznej. W dużej mierze ludzie czerpią opinię o nas z mediów. To właśnie dziennikarze przekazują wiedzę o naszej instytucji. Mówią o sukcesach naszych policjantów, ale też o ich porażkach. Bardzo często spotykamy się z ich sądami i komentarzami. Zdarza się, że dziennikarze wskazują nam uchybienia policjantów, których nie wychwycili przełożeni czy służby kontrolne.

Tak było w przypadku ujawnienia braku naklejek w samochodach, którymi prywatnie poruszają się policjanci. Już po pierwszych artykułach jakie ukazały się w Gazecie Wyborczej w Lublinie i w Dzienniku Wschodnim, komendanci miejscy/powiatowi i naczelnicy wydziałów przeprowadzili kontrolę tego zagadnienia na Lubelszczyźnie.

Ujawniono 179 przypadków samochodów zaparkowanych na policyjnych parkingach i w ich pobliżu (z czego dziennikarze z Gazety Wyborczej ujawnili ich 20), gdzie było brak wymaganej naklejki. Ostatniej soboty Dziennik Wschodni doniósł o kolejnych ustaleniach w tej sprawie. Te potwierdzają się z naszymi. Wszystkie kontrole zostały już zakończone. Łącznie ukarano 86 osób, pozostali poniosą konsekwencje naruszenia przepisów związanych z art. 97 kw w związku z § 6 i 30 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. Taka społeczna kontrola przynosi bardzo dobre efekty. Poczucie bezkarności w sposób zdecydowany spada.

Dzięki Państwu zaangażowaniu podnosi się nie tylko poziom dyscypliny w służbie, ale także zachowanie policjantów poza służbą. Przekonują się na własnej "skórze”, że ich postawa nawet w życiu prywatnym musi stanowić wzór do naśladowania, a każde nawet wykroczenie, tak jak w tym przypadku, będzie nie tylko ukarane, ale może być publicznie napiętnowane.

Dziękuję, więc Państwu za zwrócenie nam uwagi na ten problem. Jednocześnie zapewniam, że jakiekolwiek sugestie mówiące o tym, że brak naklejki może być sposobem na uniknięcie kontroli radarowej, nie mają żadnego uzasadnienia.


Podinsp. Janusz Wójtowicz
Rzecznik Prasowy
Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pr. obyw. / 9 grudnia 2009 o 23:48
0
~max~ napisał:
.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?


Słusznie, słusznie jeszcze i im należy szczegółowo oświadczenia majątkowe sprawdzić i winnych matactwa rozgrzeszyć !!!
Avatar
obserwator / 9 grudnia 2009 o 23:43
0
Witam!
Żaden Sąd Grodzki nie ukarze właściciela pojazdu który nie jest w ruchu i nie znajduje się na drodze publicznej.Tak stanowi prawo i nikt tego nie podważy. Czy to policjant czy piekarz. Wystarczy się odwołać w ciągu 7 dni do Sądu Grodzkiego i mandaty zostaną anulowane,bo tylko Sąd może to zrobić.
Avatar
MO? / 9 grudnia 2009 o 23:12
0
~max~ napisał:
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?

A mówili, że teraz jest inaczej z naborem??? Ten kolo pisać umie...tylko trochę się śpieszył i dużo chciał powiedzieć

A mówili, że teraz jest inaczej z naborem??? Ten kolo pisać umie...tylko trochę się śpieszył i dużo chciał powiedzieć rozwiń
Avatar
NN / 9 grudnia 2009 o 23:07
0
~max~ napisał:
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?




A dla czego nie można jeżeli ci policjanci przyjechali tymi samochodami do Pracy to co się stało z naklejkami na szybie.
To niby jakim cudem tam samochody się znaleźli co ??? przyfrunęli a co Policjant który egzekwuje prawo nie wie o tym że naklejka musi być 50 zł to mało 100 zł jak z POLICJANTÓW.




A dla czego nie można jeżeli ci policjanci przyjechali tymi samochodami do Pracy to co się stało z naklejkami na szybie.
To niby jakim cudem tam samochody się znaleźli co ??? przyfrunęli a co Policjant który egzekwuje prawo nie wie o tym że naklejka musi być 50 zł to mało 100 zł jak z POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
angel / 9 grudnia 2009 o 22:24
0
należy piętnować popełnianie przestępstw i wykroczeń zarówno w Policji jak i wśród pozostałej części społeczeństwa. Szkoda, że nikt nie napisze o tym jak w tej Policji jest źle, jak polski Policjant musi sam sobie radzić w codziennej pracy gdy brakuje podstawowych artykułów biurowych, toalety przypominają te na dworcach, brakuje papieru, sprzętu, ludzi, pieniędzy... szanowny bandyto złap się sam!!!!
Avatar
vryy / 9 grudnia 2009 o 21:48
0
ten problem nie dotyczy tylko Lublina , dzisiaj w Radzyniu widziałem honde z naklejka poprzedniego nr rejstracyjnego - auto policjanta
Avatar
~max~ / 9 grudnia 2009 o 21:46
0
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?
Avatar
NN / 9 grudnia 2009 o 21:43
0
Trzeba sprawdzić prywatne Autko kierownika posterunku w Nieliszu pow. Zamojski jeździ zielonym Alfa Romeo 146 nie ma naklejki na szybie i jeździ bez pasów zapiętych.
Avatar
~kierowca~ / 9 grudnia 2009 o 21:08
0
Jest jeszcze jedna sprawa czemu to panowie POLICJANCI jerzdzą bez pasów bezpieczeństwa oraz pasarzerowie.Więc jaki dają przykład.
Avatar
rogal / 9 grudnia 2009 o 19:38
0
nam to by zabrali dowody rejestracyjne za brak nalepki ciekawe jak ich ukarali
Avatar
pr. obyw. / 9 grudnia 2009 o 23:48
0
~max~ napisał:
.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?


Słusznie, słusznie jeszcze i im należy szczegółowo oświadczenia majątkowe sprawdzić i winnych matactwa rozgrzeszyć !!!
Avatar
obserwator / 9 grudnia 2009 o 23:43
0
Witam!
Żaden Sąd Grodzki nie ukarze właściciela pojazdu który nie jest w ruchu i nie znajduje się na drodze publicznej.Tak stanowi prawo i nikt tego nie podważy. Czy to policjant czy piekarz. Wystarczy się odwołać w ciągu 7 dni do Sądu Grodzkiego i mandaty zostaną anulowane,bo tylko Sąd może to zrobić.
Avatar
MO? / 9 grudnia 2009 o 23:12
0
~max~ napisał:
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?

A mówili, że teraz jest inaczej z naborem??? Ten kolo pisać umie...tylko trochę się śpieszył i dużo chciał powiedzieć

A mówili, że teraz jest inaczej z naborem??? Ten kolo pisać umie...tylko trochę się śpieszył i dużo chciał powiedzieć rozwiń
Avatar
NN / 9 grudnia 2009 o 23:07
0
~max~ napisał:
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?




A dla czego nie można jeżeli ci policjanci przyjechali tymi samochodami do Pracy to co się stało z naklejkami na szybie.
To niby jakim cudem tam samochody się znaleźli co ??? przyfrunęli a co Policjant który egzekwuje prawo nie wie o tym że naklejka musi być 50 zł to mało 100 zł jak z POLICJANTÓW.




A dla czego nie można jeżeli ci policjanci przyjechali tymi samochodami do Pracy to co się stało z naklejkami na szybie.
To niby jakim cudem tam samochody się znaleźli co ??? przyfrunęli a co Policjant który egzekwuje prawo nie wie o tym że naklejka musi być 50 zł to mało 100 zł jak z POLICJANTÓW. rozwiń
Avatar
angel / 9 grudnia 2009 o 22:24
0
należy piętnować popełnianie przestępstw i wykroczeń zarówno w Policji jak i wśród pozostałej części społeczeństwa. Szkoda, że nikt nie napisze o tym jak w tej Policji jest źle, jak polski Policjant musi sam sobie radzić w codziennej pracy gdy brakuje podstawowych artykułów biurowych, toalety przypominają te na dworcach, brakuje papieru, sprzętu, ludzi, pieniędzy... szanowny bandyto złap się sam!!!!
Avatar
vryy / 9 grudnia 2009 o 21:48
0
ten problem nie dotyczy tylko Lublina , dzisiaj w Radzyniu widziałem honde z naklejka poprzedniego nr rejstracyjnego - auto policjanta
Avatar
~max~ / 9 grudnia 2009 o 21:46
0
Powiem krótko jak można ukarać kogokolwiek za brak naklejki na szybie kierowce pojazdu bądz właściciela gdy samochód nie jest w ruch tylko stoi na parkingu ale bedą odwołania.Widzę że każdy się tu cieszy bo policjanci ukarani ale czy słusznie?
Avatar
NN / 9 grudnia 2009 o 21:43
0
Trzeba sprawdzić prywatne Autko kierownika posterunku w Nieliszu pow. Zamojski jeździ zielonym Alfa Romeo 146 nie ma naklejki na szybie i jeździ bez pasów zapiętych.
Avatar
~kierowca~ / 9 grudnia 2009 o 21:08
0
Jest jeszcze jedna sprawa czemu to panowie POLICJANCI jerzdzą bez pasów bezpieczeństwa oraz pasarzerowie.Więc jaki dają przykład.
Avatar
rogal / 9 grudnia 2009 o 19:38
0
nam to by zabrali dowody rejestracyjne za brak nalepki ciekawe jak ich ukarali
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 5 27

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 46 8

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 27 29

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 57 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!